Skoči na vsebino

Referendum o RTV


Thundercat

"Ali ste za to, da se uveljavi zakon o Radioteleviziji Slovenija, ki ga je na predlog Vlade Republike Slovenije sprejel Državni zbor RS 15. julija 2005?"  

133 članov je glasovalo

  1. 1.

    • Za!
      30
    • Proti!
      63
    • Neopredeljen/a!
      6
    • Referenduma se ne bom udele?il!
      32
    • Oddal bom neveljavno glasovnico!
      2


Priporočene objave

ne samo zato, ker je predlagatelj vlada ampak zato, ker če je sedanji zakon imel odprta okna za vstop politiki v RTV ima predlagani novi zakon na stežaj odprta glavna vrata za vstop vladajoči koaliciji v javni zavod RTV Slovenija, katerega mimogrede tudi jaz financiram z RTV naročnino!!! :devil:

tega si pa sam ne želim in hkrati povdarjam, da mi tudi stari zakon ni všeč in ga je treba nujno popraviti...

ledo sladoled je pa vsekakor zanič sladoled... :SS

1.A ti ves, da je sedanji generalni direktor RTV-ja, bivsi predsednik ZLSD (donedavnega v koaliciji)-kako so lahko vrata se bolj nastezaj odprta?

2.King quatro je najboljsi.

Popravljeno . Popravil Brihta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dajte že enkrat malo logike uporabit....manjša naročnina pomeni večjo odvisnost od države, torej politike... <_<

po drugi strani...večja naročnina zaredi bolj debele prašiče...zna bit da tudi zanje hmali pride cajt kolin (prosto po mlakarju) :afro1:

Popravljeno . Popravil GorazdH
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Manjša naročnina se da doseči z racionalizacijo znotraj vsake firme. Odvisnost od politike? je sploh lahko večja? Kdo pa potem Kocjančič? Nism nikjer slišal, niti prebral, da bi vrnil članstvo v stranki, torej ne more bit nadstrankarski. To pomeni da je njegova vloga s političnimi pritiski na uredništva kreirat javno mnenje.

Popravljeno . Popravil SF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Manu ampak a se strinjaš z mano da sta se pogovarjala o tem katera stranka je imela večji vpliv na RTV? Torej se strinjaš da politizacije RTV po novem zakonu sploh ne more bit, ker je ta že itak politizirana s strani ljudi iz njunih strank?

Mislim, SF, ja itak, da se strinjam, da sta se pogovarjala o tem, saj sem PREBRALA, tako kot ti, OK?

Ne vem, zakaj naj zaradi tega ne bi bilo nove politizacije??!!!! :eek:

Seveda je lahko - pač z "druge strani" .... vendar tokrat še srditejša in z večjimi plašnicami na očeh, ker je zraven (pravijo dobro obveščeni) še maščevanje in revanšizem. :?

Sam povem ti, kaj pravjo. :whistle:

In SF, s tabo se strinjam samo v tem, da sem prebrala njuno korespondenco. >Tolk. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1.A ti ves, da je sedanji generalni direktor RTV-ja, bivsi predsednik ZLSD (donedavnega v koaliciji)-kako so lahko vrata se bolj nastezaj odprta?

2.King quatro je najboljsi.

a si ti zaostal al imaš probleme z razumevanjem!? :slap:

sem ti povedal, da stari zakon, ki še trenutno velja ni vredu, ker dopušča vstop politike v RTV in da ga je potrebno spremeniti, vendar predlagani zakon te napake starega zakona NE POPRAVLJA ampak kvečjemu veča vpliv vladajoče koalicije (naj bo rdeča ali bela) v javni zavod RTV Slovenija!!! :angry2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Horjo a se nisi ravno ti zgražal nad Planinskim ovinkom in norci ki tam tiščijo?

..., ni dirkališča, če ni dirkališča, se ljudje pobijajo po cestah...

Zgražam se nad vsemi norci ki res nepredvidljivo tišijo, najsi bo kjerkoli!

To, da dirkališče nima nobene veze s pobijanjem na cesti, smo pa tu že zdavnaj ugotovili.

Zato tudi pravim, da so potrebne šole varne vožnje a'la Maksi, ne pa novi Grobnik.

In sem presneto proti temu, da bi se prenašalo te naše lokalne dirke, ker je to isti qrac, kot fuzbal iz Kurje vasi! To sodi na lokalne kable, ne pa na nacionalko!

To o čemer govoriš, ni nobeno izboljšanje programa, ampak talanje nagradnih drobtinic za podporo na referendumu (Le zakaj se mi vsiljuje primerjava z ministrstvi in gospodarstvom :devil: ) .

Kot smo imeli nekaj strani nazaj napisan lep fiktiven program, bi bilo za vsakega nekaj, vse skupaj pa en drek vredno. Vsebine za na kable po vaseh in pasjih utah.

Nacionalka pa je nekaj drugega. In trenutno dela dovolj dobro, da se lahko vse komercialke skrijejo. Kar seveda ne pomeni, da ne bi moglo biti mnogo bolje. Pa ne v smeri, ki jo ti nakazuješ.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Država ste vi, oziroma mi...politika pa proporcionalno izbrani vaši, oziroma naši predstavniki...torej naše želje in ukazi :grim :photo:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a si ti zaostal al imaš probleme z razumevanjem!? :slap:

Nisem zaostal. Samo dvomim, da bi bil vpliv lahko se vecji. Mogoce za generalnega sam gospod Jansa.

Popravljeno . Popravil Brihta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Horjo sej sm pozabil, da pravi motoristi hodijo samo na srečanja motoristov.

A ti bi rajši videl, da se dela direkten prenos iz za šanka na lokalnem srečanju motoristov kjer te bomo potem na TV občudoval s pivom v roki? Je to ta silna skrb za preventivo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, torej....

Jst grem domuuu, kuzli dreke iz boksa pospravt, pa mesu iz skrinje vzet, de se bo jutr speklu! Pa kekšen pir bo tud dobr obratnu nardet, Pa ne u skrinja, ampak hladilnik bo zadost, a ne.

Kaj sem že hotel povedat? Ma.....

N'č adijo dobr si jih mejte do nedelje zvečer, ko bomo 5 min pred 19h s svojimi glasovi poskrbeli za presenetljiv preobrat in preusmerili zgodovino :lol1:

SF, tisto o šanku in prenosu mi pa enostavn ni jasn. Ima da sam malo zaostao. Baš dobro, inače bi me zgazili!

Pa lep wikend vam želim. Menda da se bo celo sonce dal videt!

Popravljeno . Popravil HHV
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem zaostal. Samo dvomim, da bi bil vpliv lahko se vecji. Mogoce za generalnega sam gospod Jansa.

a ne kapiraš, da bo po predlaganem zakonu več ljudi predlagal parlament kot v sedanjem zakonu!

torej, če imajo v parlamentu večino bodo lahko brez problemov potrdili vodstvene ljudi, ki si jih želijo imeti na željenih položajih v RTV!!!

in ko bodo nove volitve bo spet mogoče zmagala druga politična opcija in tako bo ona imela možnost postaviti svoje vplivne ljudi na vodilne položaje v RTV...

torej glasujmo PROTI in omogočimo, da se naredi novi zakon, ki bo imel vgrajene varovalke, da se takšno kadrovanje ne more zgoditi!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ne kapiraš, da bo po predlaganem zakonu več ljudi predlagal parlament kot v sedanjem zakonu!

torej, če imajo v parlamentu večino bodo lahko brez problemov potrdili vodstvene ljudi, ki si jih želijo imeti na željenih položajih v RTV!!!

in ko bodo nove volitve bo spet mogoče zmagala druga politična opcija in tako bo ona imela možnost postaviti svoje vplivne ljudi na vodilne položaje v RTV...

torej glasujmo PROTI in omogočimo, da se naredi novi zakon, ki bo imel vgrajene varovalke, da se takšno kadrovanje ne more zgoditi!!!

sem se malo premislil in se popolnom a strinjam s tabo

samo tako kadrovanje se bo vedno dogajalo

tudi sodstvo naj bi bilo politicno neodvisno, pa ni

Popravljeno . Popravil Brihta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdaj je šansa za spremembe!!! naj bojo bilokakšne.... slabše ne more bit.....

blodnje o cerkvi in sdsTV so čisto mimo... prenosi maše in parlamentarnih zasedanj so bili tudi sedaj in bodo v prihodnje.....

kdor je spremljal kakšno predstavitev novega zakona ve zakaj gre... in se bo odločil ZA

ker gledalcu in poslušalcu novi zakon ne škodi čisto nič....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdaj je šansa za spremembe!!! naj bojo bilokakšne.... slabše ne more bit.....

blodnje o cerkvi in sdsTV so čisto mimo... prenosi maše in parlamentarnih zasedanj so bili tudi sedaj in bodo v prihodnje.....

kdor je spremljal kakšno predstavitev novega zakona ve zakaj gre... in se bo odločil ZA

ker gledalcu in poslušalcu novi zakon ne škodi čisto nič....

govoriš bedarije... :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

torej glasujmo PROTI in omogočimo, da se naredi novi zakon, ki bo imel vgrajene varovalke, da se takšno kadrovanje ne more zgoditi!!!

kot sem razumel je izid referenduma obvezujoč!!!!! in v primeru zavrnitve novega zakona novih verzij zaradi tega ne bo!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdaj je šansa za spremembe!!! naj bojo bilokakšne.... slabše ne more bit.....

blodnje o cerkvi in sdsTV so čisto mimo... prenosi maše in parlamentarnih zasedanj so bili tudi sedaj in bodo v prihodnje.....

kdor je spremljal kakšno predstavitev novega zakona ve zakaj gre... in se bo odločil ZA

ker gledalcu in poslušalcu novi zakon ne škodi čisto nič....

On ne govori bedarij... Samo racionalno se odoča med tem, da mu bo nekdo enak ali boljši program zagotovil za nižjo TV naročnino.

Popravljeno . Popravil SF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kot sem razumel je izid referenduma obvezujoč!!!!! in v primeru zavrnitve novega zakona novih verzij zaradi tega ne bo!!!!!

seveda je izid obvezujoč, ker če ta referendum pade ne more ta predlagani zakon več iti na referendum in bo zato moral biti spremenjen...

simple as that!! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Videš, ko ne razumeš, nismo samo beli in rdeči, mogoče je eden temno bel, drugi pa svetlo črn, sicer mamo pa še zelene, plave, rdeče, roza .... Skratka Jamaica. Če misleš, da bodo vsi enako mislel, pol se moteš, kajti Jamaica koalicaja ne more uspet. Pršli so cajti, ko se bodo barve mal menjale, in tudi rdeči se sedaj ločijo na svetlo rdeče, temno rdeče, vinsko rdeče itd. Skratka 100 Ljudi 100 Čudi.

srce.. nisem jaz z barvami začela.... ti si se z eno rdečo podmornico skoraj utopil, ne jaz..... jaz s tem nisem obremenjena.......

in je neumno sploh po kakih barvah ločevati ljudi.... dejmo raje po prepričanjih in dejmo pustit barve na miru..... ok? :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bigi motorje so pobiral edino tisti katerim je predsedoval in jim še vedno pripada Janez Kocjančič. To se je dogajalo okol 80. leta... :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

seveda je izid obvezujoč, ker če ta referendum pade ne more ta predlagani zakon več iti na referendum in bo zato moral biti spremenjen...

simple as that!! :OK:

ne ne... mogoče sem js narobe razumel .. ne morem trdit ta je točno tako.. ampak nekdo je izjavil da če bo novi zakon zavrnjen pomeni da je stari potrjen in da mora dalje veljati... ga ni mogoče spreminjati!!! res ne vem kako je s temi referendumi... in kaj je vse možno.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gre zgolj za obračunavanje z minulim režimom... problem je, ker bo potem ta isti minuli režim, če bo kdaj spet na oblasti, imel več vpliva, kot prej ...

in kdor verjame, d a je možno za manj dnarja boljši program delat ...

well ...

baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa baaaaaaaaaaaa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!