Skoči na vsebino

Zakaj se splača biti rom (cigo)!


Leteči

Priporočene objave

se sn vedo, sama ciganarija tu na motosvejti ;)

Kaj ko bi jih preselila na kak drug forum :naughty: Vsaj tako dolgo dokler ne obljubijo, da se bodo poboljšali?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enakopravnost:

Si gradita hišo doktor in cigan (vsak svojo :P ). In cigan stalno ponavlja za doktorjem.

Doktor si zgradi tri nadstropja, cigan si zgradi tri nadstropja.

Doktor si da za hišo narediti bazen, cigan si da za hišo narediti bazen.

Doktor si pobarva fasado na pistacija zeleno, cigan takisto.

Čez 30let se doktor in cigan srečata ko (doktor) odhaja v službo in le ta pobara cigana:" Ej "cigo" :whistle: kok pa ti kej misliš da sta tile najini hiši vredni?"

Pa mu cigan odvrne: ja moja 300.000€ tvoja pa 150.000€."

Ga gleda doktor zaprepadeno pa ga vpraša: " ja kok pa to da je tvoja pol več, česta pa enaki?"

"Ja jaz mam za soseda doktorja, ti pa cigana!"

:slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem se morala nasmejat, ko sem na turoben ponedeljkov dan dobila msg:

"Zveza beguncev vas obvešča, da ste v nagradni igri zadeli enega cigana. V kolikor nagrade ne dvignete v roku 8 dni, vam bomo poslali celo družino."

:kva2: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbrž jim bo ostal nekaj betona in bodeče žice od mehiškega zidu...pa namigujejo na odlično kupčijo in boljšo rešitev. ...al pa nam bi radi uturili vse tiste CIVILNE prostovoljce, ki se sedaj oboroženi sprehajajo po meji in lovijo prebežnike in najbrž jim bo kmalu dogčas. :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno videl posnetek včerajšnjih odmevov... Lepo se v teh prispevkih vidi karakter Slovencev ... Polno enih "ruparjev", samo da niso tak 'močni'.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol1: :lol1: :lol1:

Malo Hudo?! Jebeš baker, sedaj bodo hodili po aluminij in titan :kva2: :lol1: :ninja:

Se vozi cigan v avtošoli, pa ga vpraša inštruktor:

Kakšen je ta znak?

Cigan odgovori:

Aluminijski, gazda...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sprašujem se, zakaj jih ne preselijo nekam, kjer že živijo romi oz. cigani.

Tukaj nekaj zelo smrdi.

Japajade :wacko:

Glih to je največji problem ciganov, da živijo v relativno velikih skupnostih izolirani od ostalega sveta. Če bi bila familija 5-ih bi se laže asimilirali. Ti bi pa kar vse cigane spravil na eno območje :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz ti samo pravim, da je bila v danem trenutku izbrana najboljše rešitev, vi pa trdite, da je zaradi te rešitve umrla pravna država. Država je Rome zaščitila, jih v soglasju z njimi začasno preselila (tri tedne), nihče jim ničesar ni vzel. Zato pravim, da je bila v danem trenutku rešitev dobra. Zakaj je do tega prišlo je pa drugo vprašanje.

Zato te še enkrat vprašam, kaj je v danem trenutku, ko je prišlo do dogovora o začasni preselitvi, bila primerna rešitev? Ne nakladaj nekaj o 15 letih, če nimaš časovnega stroja in bi zadevo rešil tako, da bi se vrnil na začetek.

In prosim, jaz si želim biti tako diskriminiran:

"Zemljišče je nekajkrat večje od zemljišča pri Ambrusu, kjer so živeli prej. Lastnica zemljišča je država. Tudi vsa potrebna sredstva bo prispevala država, njihova višina pa po njegovih besedah še ni znana. Koordinator dejavnosti je urad za narodnosti, vse operativne naloge pa bodo izvajale posamezne službe."

vir: www.24ur.com

Dana rešitev vsekakor ni bila dobra, ker predstavlja precendens pri urejanju zadev s strani oblasti. Ko se bo kdo spomnil, da mu sosed ni všeč bo pač nabral dovolj množice, da jih bo država preselila, sprva bo tu šlo za cigane, kasneje za koga drugega. Kaj bo ko se bodo recimo enkrat prebivalci Planine takole organizirali in šli nad boge motorsite, ki bodo sedeli na "ridah". Država bo pač prepovedala vožnjo motoristom preko planin, da ne bi prišlo do nadaljnih trenj. Seveda bo ta situacija postala všeč prebivalcem Marije Reke, Soške doline, idt. in bodo naredili podobno. Ravno zaradi tega ne odobravam početja države v tej situaciji.

Še vedno ostaja moje vprašanje, zakaj so se krajani Ambrusa spravili nad rome in ne nad državo z oblikami protesta, kot jih znajo uporabiti nekatere ostale krajevne skupnosti. Zapore cest, protesti pred parlamentom in ostale možnosti. Verjamem da jim je prekipelo ampak po mojem mnenju niso izrabili vseh načinov, ki jim jih omogoča "demokratična" ureditev naše države. Izbrali so "rešitev", ki jih je spustila na nivo ravno tistih, ki so jih hoteli pregnati.

Fizični pregon ni rešitev. Situacija kot takšna, bo spodbudila ostale skupnosti in jim dala vedeti, da jih bo država pri preganjanju tistih, ki jim niso všeč podpirala. Državljanov Slovenije preko meje pač ne moremo postaviti, kljub temu, da bi nekateri radi vse ki jim niso všeč zbasali kam drugam. Torej bomo premikali raznorazno sranje iz enega konca na drugega ne da bi ga sanirali in verjemite mi neke vrste sranje se bo slej kot prej ukampiralo na vašem vrtu pa naj gre tu za cigane, motoristične divjake, turbo folk nabijače ali pa kar jedrske odpadke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja pa še to, glede na to, da se nekateri strinjate s politiko preseljevanja, se lahko kaj kmalu zgodi, da se država odloči da Strojanove preseli v vašo bližino :devil:

Potem verjetno ne boste več tako podpirali krajanov Ambrusa ampah jih boste čimprej probali strpati nazaj k njim. :grim

(svesevračasveseplačapress)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pogovarjajo 3je mali cigančki

kdo ima bolj črnega očeta.

Pa pravi prvi:

"Moj oče je tako črn, da je prejšnji teden,

ko se je urezal v prst, tekla čisto črna kri iz rane!"

Drugi ga postrani pogleda in se pohvali:

" Moj je imel pa odprti zlom stegnenice pred 14imi dnevi

in mu je iz rane pogledala popolnoma črna kost."

Tretji je bil s takimi dogodki postavljen v kot - nekaj časa misli, misli in končno reče:

"Mi imamo pa v dnevni sobi že cel mesec čisto črno temo .."

druga 2 ga začudeno pogledata, ko mali reši čast družine:

" .. ker je moj oče tako hudo prdnil!"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem verjetno ne boste več tako podpirali krajanov Ambrusa ampah jih boste čimprej probali strpati nazaj k njim. :grim

(svesevračasveseplačapress)

ne, saj se večinoma vsi potem strinjajo, naj se cigane kr k meni preseli

hmmm, potem bi imel jaz zanimive "specialne enote" ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

agitiram - Dost Je!

Čudno, da Novomeška skupnost ne poziva h kakim protestom :hmm:

Drugače pa Kec, kar dobro si napisal :yes: (un ta dolg post mislim)

Samo, kaj pa če je država naredila uslugo ciganom. V Ambrusu so bili preganjani in celo v nevarnosti, saj so jim grozili s smrtjo. Država jih je umaknila na varno, sedaj jim je našla novo lokacijo, kjer jim bodo zgradili hiše. Ne vidim razloga v kakšnem smislu bi država grdo oz. diskriminatorno delovala z njimi?

Mene je bolj zmotila horda kmetavzov, katri so ciganom grozili s smrtjo in vpili "cigani raus".

Popravljeno . Popravil Brihta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čudno, da Novomeška skupnost ne poziva h kakim protestom :hmm:

Drugače pa Kec, kar dobro si napisal :yes: (un ta dolg post mislim)

Samo, kaj pa če je država naredila uslugo ciganom. V Ambrusu so bili preganjani in celo v nevarnosti, saj so jim grozili s smrtjo. Država jih je umaknila na varno, sedaj jim je našla novo lokacijo, kjer jim bodo zgradili hiše. Ne vidim razloga v kakšnem smislu bi država grdo oz. diskriminatorno delovala z njimi?

Mene je bolj zmotila horda kmetavzov, katri so ciganom grozili s smrtjo in vpili "cigani raus".

Jaz trdim isto, kar se države tiče. Če bom imel jaz problem z nasilnim sosedom, bom zelo vesel, če mi bo država ponudila začasno boljše bivališče, potem pa mi na državne stroške podarila zemljo in zgradila boljšo bajto. Če mi bo naredila to, se mi jebe za nasilnega soseda.

KeC: Ker si v debato potegnil motoriste: To je tako, kot bi država za motoriste, ki so v konfliktu s Planinci, za eno leto plačevala vse stroške najema Grobnika, potem pa naredila dirkališče na Krasu in ga dala v brezplačno uporabo Ridašem. S tem, da bi se še vedno lahko vozili po ridah in tvegali nadaljnji konflikt (kot vem, Romi v Postojni niso zaprti in se lahko prosto gibljejo, kjer želijo).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo primerna primerjava. Vendar je drobna razlika. Motoristi v večini primerov plačujemo davke, kar za zbiralce bakra in drugih plemenitih reči, nebi mogli trdit z gotovostjo)))))

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo primerna primerjava. Vendar je drobna razlika. Motoristi v večini primerov plačujemo davke, kar za zbiralce bakra in drugih plemenitih reči, nebi mogli trdit z gotovostjo)))))

V bistvu sploh ni toliko primerna primerjava :grrr

Samo se mi zdi pa namestu, ker eni tako radi vse zlo primerjajo z motoristi (tudi nihove primerjave so mi bedne)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz trdim isto, kar se države tiče. Če bom imel jaz problem z nasilnim sosedom, bom zelo vesel, če mi bo država ponudila začasno boljše bivališče, potem pa mi na državne stroške podarila zemljo in zgradila boljšo bajto. Če mi bo naredila to, se mi jebe za nasilnega soseda.

KeC: Ker si v debato potegnil motoriste: To je tako, kot bi država za motoriste, ki so v konfliktu s Planinci, za eno leto plačevala vse stroške najema Grobnika, potem pa naredila dirkališče na Krasu in ga dala v brezplačno uporabo Ridašem. S tem, da bi se še vedno lahko vozili po ridah in tvegali nadaljnji konflikt (kot vem, Romi v Postojni niso zaprti in se lahko prosto gibljejo, kjer želijo).

No no, dej malo bolj realno poglej, dal si za primer grobnik, kolikor vem romov niso nastanili v Lev-a. In primerjava bi bila bolj takšna: na Ridah se ne smeš voziti, še vedno na Mariji reki, ko bi se tam zbunili sosedi bi te dali kam drugam, na koncu bi ti ostale samo še avtoceste.

Hm a ne bi bilo bolje, da bi država zaprla takšnega soseda, kot pa da ti zjebe life in te kakšno leto ali dve seli po nadomestnih lokacijah?

Sicer pa je to retorična situacija zate in zame in je malce banalno razpravljat o tem.

Hm če je tako na easy preselit koga, zakaj se potem recimo Ambrušani niso preselili oz. jih ni država preselila? :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm če je tako na easy preselit koga, zakaj se potem recimo Ambrušani niso preselili oz. jih ni država preselila? :blush:

Ker je laži preselit eno familijo kot celo vas :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!