Skoči na vsebino

Super Tenere klub


Priporočene objave

Super! Hvala lepa. Si bom vzel cajt in zadevo pregledal.

Se moram malo pohvalit: v zadnjem tednu sem naredil okol 350 km (naj omenim da mam službo, zidam bajto in mam 5 ozrok. tako da bo jasno, da casa glih nimam v izobilju), in vedno bolj se mi zdi, da sem kar dobro zadel. Motorček gre ko sneta sekira. Celo moja žena je izjavila, da morava ob priliki na kakšno turico. Skratka zadovoljstvo na višku.

Pričakujem seveda tud probleme ampak zaenkrat uživam. :grupni:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti pa nisi ravno zahteven ali pa nisi imel veliko motorjev. :whistle:

Sem jo imel skoraj dve sezoni pa je gumijasta v ovinkih, slabe zavore, težka, okorna.

Plus je prožen in navorast agregat, dovolj moči za svoj namen, velik rezervoar, zanesljiva, udobna.

Je pa eden tistih motorjev, kjer se lahko cel dan voziš brez problema in ti ta občutek da greš lahko kamorkoli. :)

Kolk pa kaj tankate v superce?

Jaz imam rekord 28 litrov.

Imam povrtano luknjo za odzračevanje, tako da tankam skoraj čisto do roba. Moram pa potem kakih 50 km naredit, preden se ustavim na piru, da bencin ven ne teče, če stoji na soncu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem ponavadi ene 22,23 litrov tankal.

Najbolj fino mi je bilo, da sem lahko brez skrbi naredil 300km naekrat brez skrbi za bencin in s še dovolj rezerve. Poraba pa vedno okrog 7l, rajši manj kot več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo spet. (Mam malo težav z netom zaradi selitve)

Apropo tankanje - več kot 21 l še nisem natočil, poraba pa je zaenkrat 5,8 l povprečno. Sem kar zadovoljen. Od začetka meseca do danes sem prevozil 1200 zelo prijetnih km, čeprav uporabljam motor kot delovnega konjička. Samo za dušo še nisem prevozil nič. Tudi težav zaenkrat nisem imel nobenih, razen da sem, hudičvedi kako, zgubil pokrov na prtljažniku. Če se kje kakšen valja, ga kupim. :oops:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni SuperTeneraši !

Vidim, da vas (nas) je kar nekaj. Od 1.8.'08 sem tudi jaz ponosen lastnik SUPERCE (prej pa zaprisežen voznik XT-ejk 600). ST je letnika '94, kupljen od motorista z dušo. Ima prevoženih 30.000 km (po moje realnih). Do sedaj sem na njej:

- dvignil prestavno taco (enduro škorenj v originalni nastavitvi ni šel noter od spodaj).

- zamenjal žmigavce (gor sem dal manjše, ki sem jih dobil skupaj s huskyjem WR250 - kondicijo namreč nabiram v hosti).

- spustil zavorno taco (ne morem pomagat ampak štop luč je kar naprej svetla - škorenj na bremzi).

- poravnal spodnji križ sprednjih vilic; zasuk za pribl. 2 stopinji - enostavno in hitro popravilo (sprednji del je nepoškodovan zato mi ni jasno zakaj bi bil križ zvit tako, da belanca ni bila pravokotna na sprednje kolo) - belanca je zdaj pravokotna na sprednje kolo :naughty: .

- trše vzmeti v vilicah je vgradil že prejšnji lastnik, prav tako stahl-flex hidravlične cevi spredaj (v primerjavi z XT-ejko so bremze na ST fenomenalne)

- dosedaj sem s prvim rezervoarjem prevozil že 250 km (bom videl kdaj bo zakašljala - potem tankam in poročam o porabi)

Če bo vse šlo po sreči bom (to najlepšo enduro kar so jo kdaj naredili) čez zimo prebarval na design po moji oceni najlepše ST-jke - belo, rdeče,rumen model letnika '89 (prej moram nabavit rumene manšete prednjih vilic, črno eloksirat kolesne obroče, nabavit napise in zrihtat vse tri barve - številke RAL-ov že imam).

drhusky

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No zdej nas je pa že kar neki,bomo kako skupinsko urezal (lani ni ratal) mogoč pa letos,pa naj moped žre kolk hoče,ko začne cukat je pač trba it nalit :kva2: :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pridem zraven, če bo le čas.

Zupi, poklič me, ko se boste zmenili, ker zadnje čase bolj poredko spremljam motosvet.

A bi slučajno imel kdo rabljene Mitaske "Road king"? Tista cestna varianta...

Imam en komplet odveč(nisem bil zadovoljen z njimi), sprednja ima 2.500 km, zadnja malo več, stari sta 2-3 leta, bi moral točno pogledat DOT.

Daj za pir ali dva in odpelji. Že eno leto jih prestavljam sem in tja. :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima kako se obnese ta nosilec stranskih kovčkov ki mora zaradi izpuha biti zelo odmaknjen? Kakšni občutek je med vožnjo in ali ne zgleda to precej nerodno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja veliko se govori o novi ST 1200 tudi na tujih forumih,pustimo se presenetiti :worship:

P.S. No a se bomo kje dobil al ne ? (Še letos mislim!!) :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima kako se obnese ta nosilec stranskih kovčkov ki mora zaradi izpuha biti zelo odmaknjen? Kakšni občutek je med vožnjo in ali ne zgleda to precej nerodno?

Evo tle Klikni , če zmeriš od sredine motorja navzven sta širini enaki tako, da tudi če je desna stran odmaknjena se nič ne čuti.

Glede nove ST-jke kaj pa vem !?

Drhusky dobrodošel na forumu in veliko kilometrov - varnih

Kaj je zdaj glede fure, a se bomo zmenili ali ne?

Popravljeno . Popravil ravni
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

L.P. ravni te pa dolg ni blo slišat.

Glede vožnje je pa zgleda bol tak kot lani,(velik pisal pa nič vozl) kar se mene tiče lahk kar štartamo sam KAM PA KDAJ,pa fajn bi blo da nas je kaj več kot jaz in ti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem tudi zaaaaaa!

Nekaj smo se z Hopom pogovarjal, da bi šli gobe nabirat :naughty: kolikor vem Zupi tebi to ne bi bil problem, glede vožnje po terenu mislim.

Kje so pa ostali ST-jaši????

Popravljeno . Popravil ravni
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja kot sem že omenil mi ne potegne, so te naše lepše, glede vožnje za ta vikend se je pa za zment! :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo tle Klikni , če zmeriš od sredine motorja navzven sta širini enaki tako, da tudi če je desna stran odmaknjena se nič ne čuti.

Glede nove ST-jke kaj pa vem !?

Drhusky dobrodošel na forumu in veliko kilometrov - varnih

Kaj je zdaj glede fure, a se bomo zmenili ali ne?

Hvala za dobrodošlico !

Če nova ST1200 ne bo v CHEHSTERFILD designu, ne bo lepa !

Dolgujem še podatek za porabo ST-ekje. Nisem zdržal do rezerve. Navozil sem 310 km in tankal 16.8 l. to znese okroglih 6 l na 100 km :naughty: . Občasno sem jo priganjal do 5.000 vrtljajev na min. Ni slabo - XT 600 mi je kurila 5 l na 100 km.

Kar se fure tiče se lahko dobimo to nedeljo 10.9. (če ne kaj drugega dopoldne na kakšnem drinku v centru Slovenije v LJ).

drhusky

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za dobrodošlico !

Če nova ST1200 ne bo v CHEHSTERFILD designu, ne bo lepa !

Dolgujem še podatek za porabo ST-ekje. Nisem zdržal do rezerve. Navozil sem 310 km in tankal 16.8 l. to znese okroglih 6 l na 100 km :naughty: . Občasno sem jo priganjal do 5.000 vrtljajev na min. Ni slabo - XT 600 mi je kurila 5 l na 100 km.

Kar se fure tiče se lahko dobimo to nedeljo 10.9. (če ne kaj drugega dopoldne na kakšnem drinku v centru Slovenije v LJ).

drhusky

Tenere1200.jpg

Evo še ena "fotomontaža" ST1200 - rumena je tu, manjka še bela i rdeča barva.

drhusky

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa se zmenmo! NEDELJA? :worship:

seveda ni problema sam da ne pride kej umes :headbang: pa da bo vreme :worship: :yea1:

P.S. pa fotomašinco nej ker vzame za gasilsko

Popravljeno . Popravil Hop
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!