Skoči na vsebino

Kitarska oprema


Incubation

Priporočene objave

Zok, v tistih samplih se slište ql :OK:, boš pripev kle cel komad, k se posnamete, ane? :)

A drugač mogoče kdo od vas s kitaro kdaj izvaja (al pa vsaj zna) tisto piskanje..? V guitar pro-ju je nad tablaturami označeno z 'A.H.'. Men včasih rata tko da eno struno zabrenkaš na dol, potem pa to struno takoj (z brenkom od spodaj) na pol zadušiš.. Samo ne vem če je to prov.. oz. by the book :hmm: :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, lebo je majstor za take finte... ...se motorko zna oponasat.. :D

neki mi je razlagu kak mesec nazaj da trzalico drzis bolj na koncu ki gleda proti struni, trznes struno, takoj za tem (v isti potezi) pa s prstom (ki je ravno zaradi lege trzalice v roki primerno blizu struni) to isto struno na pol zadusis. ampak za to rabis vajo, ker gre za dokaj natancno zadevo, k ce se prevec prtisnes strune, jo do konca zadusis. ;) ce ti ne bo uspel mi povej, pa ga bom bolj natancno vprasal! ;)

evo, se slikca njegove kitare (slikano na Drag Race-u v Celju):

post-1466-1160312815_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, lebo je majstor za take finte... ...se motorko zna oponasat.. :D

neki mi je razlagu kak mesec nazaj da trzalico drzis bolj na koncu ki gleda proti struni, trznes struno, takoj za tem (v isti potezi) pa s prstom (ki je ravno zaradi lege trzalice v roki primerno blizu struni) to isto struno na pol zadusis. ampak za to rabis vajo, ker gre za dokaj natancno zadevo, k ce se prevec prtisnes strune, jo do konca zadusis. ;) ce ti ne bo uspel mi povej, pa ga bom bolj natancno vprasal! ;)

evo, se slikca njegove kitare (slikano na Drag Race-u v Celju):

Točno tako se naredi ja, mi je lih zanč naš kitarist razlagu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala.. bo res treba mal vadt :) Če večkrat probam mi še mogoče kdaj rata, sam med komadom pa ni šans.. A za to drugače obstaja kakšen poseben izraz?

Pa če kdo ve, kako se reče tisemu wannabe pisku, ki nastane, če se strune z levo roko komaj dotakneš, z desno pa trzneš..? Ful bolj izrazit je pri distoržnu, na clean zvoku sem samo v Nothing else matters to slišov.. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala.. bo res treba mal vadt :) Če večkrat probam mi še mogoče kdaj rata, sam med komadom pa ni šans.. A za to drugače obstaja kakšen poseben izraz?

Pa če kdo ve, kako se reče tisemu wannabe pisku, ki nastane, če se strune z levo roko komaj dotakneš, z desno pa trzneš..? Ful bolj izrazit je pri distoržnu, na clean zvoku sem samo v Nothing else matters to slišov.. :hmm:

Govoris o flazholetu? Nic posebnega, jaz ga tudi na basu igram... Nima veze z distom ali cleanom - samo natancnostjo igranja... Poleg tega ga je na dolocenih poljih veliko lazje odigrat kot na drugih.

Popravljeno . Popravil Einherjar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Govoris o flazholetu? Nic posebnega, jaz ga tudi na basu igram... Nima veze z distom ali cleanom - samo natancnostjo igranja... Poleg tega ga je na dolocenih poljih veliko lazje odigrat kot na drugih.

Poznam to foro. Najlažje je igrati tako, da ko se s prstom dotakneš strune isti ton zaigra oktavo višje. Nalepše se oglasi, ce imaš prst desne roke na oktavi 24 polje ali navidezno 48 polje. Toko vsi toni igrajo oktavo višje pa lepo se sliši.

Še nekaj. A ima mogoče kdo tablature od YJM spaccebo blues. Nikjer jih ne nejdem.

Popravljeno . Popravil bigi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce imaš prst desne roke na oktavi 24 polje ali navidezno 48 polje.

po moje si mislu navidezno 36 polje :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hm, uvod ene muzke mamo nekam vesoljsko usmerjen (synth forsiran, scary varjanta), pa se posluzujem tega, sam sustain je ful majhn... ...je to normalno, al se da to tud popravit?:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tist komad (Cannon rock) sm pa vidu kakšen mesec nazaj, pa je res hud :) Original je biv napisan v 16.stol. za violine če se ne motm, zj ga je pa JerryC (to ni ta na tem filmu) priredu in zašpilov na električno :wub:

Tole je pa JerryC himself :) A se je kdo izmed vs posnel k igra?

To je delo Kanon v D duru, skladatelja Johanna Pachelbela, za tri violine in violončelo. Malo za splošno oplemenitenje. Ni pa iz 16. ampak iz konca 17. stoletja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uredu komad, fletn solo.. :OK: edin vokal bi biv lahko malenkost bolj 'v hard' .)

Quote sm zajebov :wacko: Komentar je biv namenjen Zoku in Cik'n'Pir-u .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

hm... ...nas prvi komad??

link

hm, takale priblizno bo pa zaj koncna verzija (tist je bil demo), sam tud ta se ni cist konc..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mojga marshalla je pa zdej nadomestila tale zverina:

IPB Image

Se pravi koncno pravi ojacevalec :)

GK je cool. Ce ne bi imel "the ultimate" ojacevalca... bi mi blo to zakon. Tko mam pa EBS-a

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tud js sm neki gledu glave, pa se mi zdi Ashdown kr ok, ce gledam price/powah, pa tud odzivi uporabnikov niso slabi... gledu sm pa konkretno Ashdown MAG-300H, 307 W RMS, okrog 80 jurjev (nov seveda), fotka pa je TULE - ma kdo izkusnje z njim?

gledam pa Ashdown kr majo dokaj vredi cene, pa igram med drugim tud na Ashdown Perfect Ten (30W), pa ma za moj okus zlo lep zvok... ...no, na koncertih mam spodi fenderja BXR 100 (15"), na njem pa tega Ashdowna, vse skup na stolu da mi lepo v glavo seka, pa je glih dost glasno vse skup... :D

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pravi koncno pravi ojacevalec :)

GK je cool. Ce ne bi imel "the ultimate" ojacevalca... bi mi blo to zakon. Tko mam pa EBS-a

Samo še vedno sem pri mnenju da je Marshall tut tisti pravi amp, samo sem dobil dobro ponudbo pa mal sem začel razmišlat o praktičnosti pa sem ga prodal za mal večji denar kot kupil. Marshall je mel tut več "jajc" in je bil s svojimi 100w isto glasen kot pa tale moj GK s 320w (čez 8 ohmov, čez 4 ma 480). Mi je pa bolj všeč ker ma tale GK res puncha, da ti kr hlače sleče :P

Sem pa zadovoljen ful in mi ni žal tut enga tolarja .) Sam še zrihtamo nekak da ga bom čez 4 ohme furu :) BTW morm enkat tvojga fafnerja probat, da vidm kako se obnese v primerjavi z mojim.

tud js sm neki gledu glave, pa se mi zdi Ashdown kr ok, ce gledam price/powah, pa tud odzivi uporabnikov niso slabi... gledu sm pa konkretno Ashdown MAG-300H, 307 W RMS, okrog 80 jurjev (nov seveda), fotka pa je TULE - ma kdo izkusnje z njim?

gledam pa Ashdown kr majo dokaj vredi cene, pa igram med drugim tud na Ashdown Perfect Ten (30W), pa ma za moj okus zlo lep zvok... ...no, na koncertih mam spodi fenderja BXR 100 (15"), na njem pa tega Ashdowna, vse skup na stolu da mi lepo v glavo seka, pa je glih dost glasno vse skup... :D

Ja glave so za ta denar res pravi "catch", samo ti pa nebi priporočal njihovih mag boksov. Vsaj pero mi je reku, možno da je že einherjar povedu, da je enkrat razdrl ta boks in da je bil sklamfan skupaj pa zvočniki na roko pobarvani :blink: :wacko:

Lahko ti pa priporočim nemesis (budget Eden-a) boks oz. kombo nevem kaj bi raje, so pa za ta denar res dobri.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Raje bi mel head-box kot pa combo, po mojih izkusnjah (predelava AXL-a B70) jih je lazje sraufat... :D

box bi sam naredu 4x12 al pa 2x15+3x10... :grim

ohisje bi blo iz lesa ali pa kvalitetne iverke (minimalno 3 centi stena + notranje ojacitve), brez bass reflexa, bi na racun kakega decibela raj pridobil na linearnosti odziva.

zdej na vajah igram na fendercka (100 W, 15-colar in slot port), za vaje je glih prav mocn, za koncerte mu mal primanjkuje sape, 300 proti 100 W je pa tud taka razlika da bi si glede na moje potrebe lahk privoscu mal nizji izkoristek boxa...

sej bomo vidl kaj bo prinesel cas, in kaj finance... :hmm:

aja, pozabu omenit - tisti ashdown je od Špilferderberja. :worship:

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zal so to zaenkrat sam nacrti.. :doze:

...ampak se zna zgodit v prvi polovici naslednjega leta, da se uresnicijo... ;)

ah, btw - moj prvi fersterker za bas kitaro je bil home made - by me, ofkors... :D

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo potem ne šparaj na dobrem materialu in dobro preračunaj mere. Tut zvočnike najboljš da zelo dobre vzameš, na tvojem mestu bi najraj eminence, ki so po mojem mnenju eni izmed boljših za bas .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!