Skoči na vsebino

Kitarska oprema


Incubation

Priporočene objave

Moja nova mrcina... Schecter Omen 7 Extreme. :devil: :yea2: :evilgrin:

Tle se pa še meni sline pocedijo, pa nisem glasbenik :D

Lp Burnout

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Tocno tako. Sam sicer vecinoma vozim samo 10-ke s seboj na spile, razen v KUD-a bom peljal "full-stack".

Na vecini koncertov se res za bas uporabi kar D.I., vendar ni nujno. sam sem bolj nagnjen k mikrofonu, se najbolje pa oboje (tako sem tudi snemal zadnjo plato - katere del je sel danes na posto proti tebi)

malce sem razmišljal o tem.. kako lahko mikrofon zadovoljivo pobere zvok iz driverjev, če pa so valovne dolžine basovskega področja izredno dolge in se niti ne razvijejo do mikrofona, ki je ponavadi prislonjen na mrežico?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

malce sem razmišljal o tem.. kako lahko mikrofon zadovoljivo pobere zvok iz driverjev, če pa so valovne dolžine basovskega področja izredno dolge in se niti ne razvijejo do mikrofona, ki je ponavadi prislonjen na mrežico?

D.I. my friend... Bas se redko oz. skoraj nikoli v zivo ne pobira z mike-om... Ce pa se mora bit pa mic prekleto dober, da mu uspe to pobrat. Na sreco ima Fafner nenormalno dober D.I. tako da je super prek njega igrat.

Se mi pa zdej odpira moznost nabave druge bass glave....

IPB Image

Mesa Boogie M2000

Jo bo pa treba malo bok ob bok s Fafnerjem probat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

D.I. my friend... Bas se redko oz. skoraj nikoli v zivo ne pobira z mike-om... Ce pa se mora bit pa mic prekleto dober, da mu uspe to pobrat. Na sreco ima Fafner nenormalno dober D.I. tako da je super prek njega igrat.

Se mi pa zdej odpira moznost nabave druge bass glave....

IPB Slika

Mesa Boogie M2000

Jo bo pa treba malo bok ob bok s Fafnerjem probat

Najbrž je dvokanalec a? Edino kar ne maram je grafični eq. Če bi jaz probaval meso bi raje probal Big Block ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bas se redko oz. skoraj nikoli v zivo ne pobira z mike-om... Ce pa se mora bit pa mic prekleto dober, da mu uspe to pobrat.

hm, vecino koncertov sm z mikrofonom igral, pa tud v studiu smo uporabljal mikrofon (znamke ne vem, je pa namenjen bas bobnu)...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbrž je dvokanalec a? Edino kar ne maram je grafični eq. Če bi jaz probaval meso bi raje probal Big Block ;)

Sam za sprobat najprej.... Nikola (ex-Demolition group, Laibach, Dan D) me je klical, da ga bo prodajal, pa ce me zanima, da ga najprej jaz sprobam

hm, vecino koncertov sm z mikrofonom igral, pa tud v studiu smo uporabljal mikrofon (znamke ne vem, je pa namenjen bas bobnu)...

jaz sem po moje od cca 120 koncertov po moje igral 2-3x z mic-om. Drugace pa vedno z D.I.jem. je pa res, da sem v studiju snemal vedno D.I. + mic pred boxom (razen za tretjo plato, ko sem se en preamp mel vezan, tako da sem 3 signale snemal istocasno). Sam to ni stvar za v zivo, ker je prekomplicirano.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo, se ena predelava - by ZTT . :D

Squier Stratocaster Standard series (prej v two color sunburst barvah) - en knof je se treba menjat, pa bo to to. Tremolo sem blokiral, na novo nastavil most, vrat in menjal strune, prebarval telo, napel kontakt na konektorju za zanesljivejsi kontakt, itd...

...ah, za primerjavo pa se moj mini... :P

post-1466-1168526289.jpg

post-1466-1168526297_thumb.jpg

post-1466-1168526306_thumb.jpg

post-1466-1168526355_thumb.jpg

post-1466-1168526365_thumb.jpg

post-1466-1168526374_thumb.jpg

post-1466-1168526457_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz zaenkrat igram klasiko, dobil sem osnove sedaj me pa mika da bi šel na elektriko. Bomo opravili še eno stopnjo umes in sicer akustiko oz. elektro akustiko, potem pa elektrika, saj se ne čutim dovolj dobrega da bi začel sploh z električno kitaro.

Imam pa Yamaho C40. Nabavil bi pa rad eno Les Paul kopijo. Okol 70-100 tisoč, kaj vi pravite ?

Tudi stratocaster me mantra, a je veliko veliko bolj všeč Les Paul, sicer stratocaster sem že igral pa ima kar lep zvok, je pa Squier

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za moj okus je Fender enako, kot da bi strune nasraufal na veslo...

Les paul pa je vsekakor super kitara, vendar original... ostalo je samo "utez".

Drugace pa osebno - Ibanez all the way in/ali PRS (paul reed smith)... sam so pa res mal predrage :(

IPB ImageIPB Image

IPB Image

Npr Paul Allender od Cradle of Filth ima celo svoj model... Lepe inlay-e v obliki netopirjev

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje, ker sem novinec v tem, le kako leto klasike mam za sabo bi vas nekaj vprašal.

In sicer Elektoakusticna kitara vem kaj je ..

TALE ZADEVA Pravijo ji elektro akusticna kitara pa nevem kaj je. Kako se to sliši ? Namreč če nima na ojačevalc priklopljeno bo zvok čiste akustike ? Vendar bo tako glasna kot navadna akusticna kitara ali je pogoj da je vedno priklopljena na ojačevalec. S tem mi omejijo določene stvari, naprimer brez ojačevalca se ne da je okoli nosit in tako. Sprašujem pa ker mi je oblikovno všeč, bi pa bilo potrebno še probat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Taka kitara je dosti tišja od navadne akustične kitare (brez ojačevalva seveda).

Na take kitare veliko igrajo narodnjki (veselice itd)... Jaz sem igral na akustično z mikrofonom firma Zaletel (izdelano v SLO), ki izredno hitro pride v resonanco.

No še en znan kitarist igra na tako oz. podobno kitaro kot je na sliki. To je BB King.

PS. Mogoče si jo tudi jaz kdaj privoščim (original seveda).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še dve moji novi pridobitvi...moj prvi bas...Squier P-bass, Affinity series. Sm ga nabavu skupej z ojačevalcm Laney HCM 30B, pasom, kabli in stojalom za 90 Eurov. :OK:

IPB Slika

In pa Squier Stratocaster 7 Fat strat, Standard series...sedemstrunka ki je mišlena kot back up kitara...in se za svoj dnar igra supr! :evilgrin:

IPB Slika

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Taka kitara je dosti tišja od navadne akustične kitare (brez ojačevalva seveda).

Na take kitare veliko igrajo narodnjki (veselice itd)... Jaz sem igral na akustično z mikrofonom firma Zaletel (izdelano v SLO), ki izredno hitro pride v resonanco.

No še en znan kitarist igra na tako oz. podobno kitaro kot je na sliki. To je BB King.

PS. Mogoče si jo tudi jaz kdaj privoščim (original seveda).

Zdravo, me zanima za kitaro BB.King je pa moj idol tako rečeno, vendar ali je pogoj da je priklopljena na ojačevalec ali se tudi brez cuje, cudno se mi zdi ker nima luknje pa odmeva.. Namreč da ne bo tako tiha kot ektricna kitara da ni priklopljena, saj to je prakticno elektricna kitara

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še dve moji novi pridobitvi...moj prvi bas...Squier P-bass, Affinity series. Sm ga nabavu skupej z ojačevalcm Laney HCM 30B, pasom, kabli in stojalom za 90 Eurov. :OK:

ce je z njim vse ok, si tole prakticno zastonj dobil... ..nova je (samo bas) res samo 210 evrov, ampak po obcutku mi ni se noben bas tako pasal kot ravno ta (tega imam tudi sam). Res sem imel do zdaj samo dva basa (oba v nizjem cenovnem razredu), ampak kolk sm po raznih trgovinah igral druge base (tudi v rangu nad 1500 evrov), mi je squier affinity p-bass (tudi glede financnih zmoznosti) edina izbira.

glede zvoka je tako, da je vse skup subjektivno, ampak za moj okus mi je z manjsimi popravki na equaliserju zvok za ta denar zelo dober.

s tisto izjavo o strunah na veslu se ne bi ravno strinjal, ampak kot sem ze rekel... ...stvar okusa... ;)

ima kdo tu kaj izkusenj s samogradnjo telesa basa? kje da fak naj dobim 5 centi debelo desko iz jelse prve klase, veliko okrog 50x60 centi?

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo, me zanima za kitaro BB.King je pa moj idol tako rečeno, vendar ali je pogoj da je priklopljena na ojačevalec ali se tudi brez cuje, cudno se mi zdi ker nima luknje pa odmeva.. Namreč da ne bo tako tiha kot ektricna kitara da ni priklopljena, saj to je prakticno elektricna kitara

ni glih mišljena za rabo brez feršterkerja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo, me zanima za kitaro BB.King je pa moj idol tako rečeno, vendar ali je pogoj da je priklopljena na ojačevalec ali se tudi brez cuje, cudno se mi zdi ker nima luknje pa odmeva.. Namreč da ne bo tako tiha kot ektricna kitara da ni priklopljena, saj to je prakticno elektricna kitara

Čuje se tudi brez, vendar nima ostrega in jasnega zvoka akustične kitare. V manjšem prostoru si boš komod odigral kakšno poskočnico.

Za "luknje" boš opazil, da ima "violinske". Kot pravijo računalničarji :P "hollow body" ali votlotrupna kitara brez ali z odprtinami lepše poje (vibracije pickupi pobirajo še s trupa), ampak to je stvar okusa.

DeArmond je prijazna malezijska firma, vrat je nagnjen k spiralni deformaciji, ki jo lahko sproti popraviš (v 4 letih je bilo treba samo 1x). Cena je videti malo visoka. Za 500 dobiš lahko Stagg ipd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce je z njim vse ok, si tole prakticno zastonj dobil... ..nova je (samo bas) res samo 210 evrov, ampak po obcutku mi ni se noben bas tako pasal kot ravno ta (tega imam tudi sam). Res sem imel do zdaj samo dva basa (oba v nizjem cenovnem razredu), ampak kolk sm po raznih trgovinah igral druge base (tudi v rangu nad 1500 evrov), mi je squier affinity p-bass (tudi glede financnih zmoznosti) edina izbira.

s tisto izjavo o strunah na veslu se ne bi ravno strinjal, ampak kot sem ze rekel... ...stvar okusa... ;)

Se strinjam...

Moja zgodovina skozi 22 let, ko sem prvic v rokah imel bas

Neka bedna italianska kopija Fendra

Goodwin les paul oblika

Ibanez BB200 (neki takega) - z njim posnel prvo plato

Yamaha BB5G - prvi petstrunec

Ibanez Ergodyne EDC 705

Yamaha RBX6JM - prvi 6-strunec (kasneje mi ga je Hotschko predelal v fretlessa s katerim sem posnel 15 komadov za tretjo plato)

in trenutno:

Ibanez SR3006E Prestige - zver, ki ji ni para. iscem, ce bom kje se en enak bass dobil, da ga dam predelat v fretlessa.

Glede une dile pa trupa za bass, kontaktiraj Hotschkota kle na forumu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No zvok bo potem kot čista elektro akustika ?

Saj to mislim za doma met pa imam ojačevalc, le če bi kam nesu na kak pomol pa v klapi pa tako, ah bom pa klasiko nesu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam...

Moja zgodovina...

pozabil napisat...

ZAME najboljsi bas... ...in pa seveda za to ceno... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!