Skoči na vsebino

Novosti 2006: Aprilia RS 125


kađiva

Priporočene objave

tu je mal primerjava med rsko 2005 pa 2006... v mašini ni razlike. mala razlika je edino v bolših bremzah pr novem modelu pa da ma veči kesl

To da ma vecji tank-nima!Ker na motosvetu je tud razlika med dvema letnikama aprilie rs125,pise na eni 10,5/3,5 pr enem letniku pa 14/3,5!To ko pise 14 je pac misleno kot skupno pa 3,5 rezerve,tam je pa pac vsako posebej napisano pa sestejes!Tako da nima nic vecji tank bo treba vseeno pr okol 140km hodit tankat :D

Drugac je pa ful lepa nova,sam se cakam kdaj bom mel moznost v zivo videt ta "stroj" pa po moznosti sprobat!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OP.

Vprasanje za za tiste, ki vozijo Aprilijo. Vasa visina, koliko? ( zigaspy pravi, da je 185 cm prevec ). Potem samo skratje in palcki vozijo te motorje :lol1: ?

M.G.: zigaspy jaz se nikoli nisem vozil RS- ke, se pravi, da tudi sedel se nisem na tem motorju. Do zdaj sem le runnerco vozil in pa hondo CB 600 F in noben od teh dveh motorjev nima kaj prevec super sport polozaja. Ne tezi. <_< :angry2:

Koliksna je pa masa? Razlike o 2005 vs. 2006.

for now no, further questions :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Am.. Mislm da je mau razlike med polžem pa senzorji.. Se ti ne zdi? Procentualno je odstopanje od realne hitrosti pri digitalnih števcih manjše! (seveda morajo bit pravilno kalibrirani) Mehanske stvari se lažje pokvarijo kot stvari bazirane na čipovjih..

preden kaj komentiraš glede elektronike in mehanike si vzami za primer aprilio ditech (injection) in navadno (furgazor)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

preden kaj komentiraš glede elektronike in mehanike si vzami za primer aprilio ditech (injection) in navadno (furgazor)

kwaj razlika?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ditech crkne za vsak pasji k**** od breje ovce. namreč za delovanje motorja je veliko parametrov ( količina zraka, količina goriva-do mikrona natančno, tlak v zgorevalni komori, ...) če eden od teh samo malo odstopa motor ne deluje pravilno, medtem ko pri furgazorskih mašinah to niti ni tako pomembno (no seveda je do neke mere ampak še zdaleč ne tako)

Popravljeno . Popravil k0ci
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jp jp tocno tko :)

aja kje bos to sprobu ?

Ce bo kdo kupo pa ce bo dal za pelat :) Ker me prav zanima kaka je razlika,ce je sploh,razn da lepse zgleda!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OP.

Vprasanje za za tiste, ki vozijo Aprilijo. Vasa visina, koliko? ( zigaspy pravi, da je 185 cm prevec ). Potem samo skratje in palcki vozijo te motorje :lol1: ?

M.G.: zigaspy jaz se nikoli nisem vozil RS- ke, se pravi, da tudi sedel se nisem na tem motorju. Do zdaj sem le runnerco vozil in pa hondo CB 600 F in noben od teh dveh motorjev nima kaj prevec super sport polozaja. Ne tezi. <_< :angry2:

Koliksna je pa masa? Razlike o 2005 vs. 2006.

for now no, further questions :xx:

ma doro ma kej poslusas zigca uni ma itk neke izpade zmeri :D kar neki dej .... pa a ste vi normalni ???? gres kupit motor pa te prodajalc zavrne kr nimas taprave visine ???? .... :D loooooll ma kasne ej .... mislim no comment .... :D

sam sm velk 183cm (sm se sel lih kar zmert) in mam rsko pa jo lahko cist normalno furam po avtocesti in vse .... ne vem kej uni blodi .... in mam frenda ko je se vecji od mene in ma tud rsko pa jo tud normalno fura ..... in to zelo dobr vozi ...... tko da kar neki to ..... matex lahk jo vozis ne se bat da te bo dol odpihnalo :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

točn tko. moj sosed je velk 160cm vozi super sport, mam pa 2 kolega, obadva okol 190 cm pa tud vozta supersport.

P.S: Če lahko Jordan fura tekmovaln motor, ga lahko vsak.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

točn tko. moj sosed je velk 160cm vozi super sport, mam pa 2 kolega, obadva okol 190 cm pa tud vozta supersport.

P.S: Če lahko Jordan fura tekmovaln motor, ga lahko vsak.

hehehe kira primerjava :D al ma jordan motor ??? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ditech crkne za vsak pasji k**** od breje ovce. namreč za delovanje motorja je veliko parametrov ( količina zraka, količina goriva-do mikrona natančno, tlak v zgorevalni komori, ... ) če eden od teh samo malo odstopa motor ne deluje pravilno, medtem ko pri furgazorskih mašinah to niti ni tako pomembno (no seveda je do neke mere ampak še zdaleč ne tako)

LOL.. Dej ne prbiji <_< Mam ditecha zdele 3 leta in laufa brez vsakega problema. Pa ga ne pazm čist 0. Se vsako jutro mrzu laufa na ful pa tko.. Sicer bom spomladi, če bo šlo vse po sreči, menjal ampak ga bo gotovo mela naprej še mlajša sestra, pol pa še fotr tko mau za u mesto itd.. Poznam veliko folka ko majo diteche. Probleme z njimi majo samo tisti ki se igrajo in dajejo gor druge zračne filtre pa podobne neumnosti. To se res ne sme! Ker kot sm že miljonkrat napisu na tem forumu, ditech ni za predelovanje!! Če ga pa pustiš takega kot pride iz tovarne (ok blokada gre vn.. ) pa dela tko ko mora. Nevem zkaj ste vsi zavrti pa tolk proti novi tehnologiji. Zmeri manj bo mehanike pa vse več elektronike. Men je prov lepo ko frend z nepredelano runnerco s fergazer mašino more tankat 2krat več ko js, zmogljivosti motorja so pa čist iste! :grim

Uglavnem.. Prihodnost je v elektroniki. Če vam je ql al pa ne :D

Glede telesne višine pa RSke. Na prejšnem modelu (se pravi do 2005) nism mogu normalno sedet. Noge nism mogu stlačit med vdolbino na tanku in stopalke.. Velik sm pa 197. Če bi biu par cm manjši bi jo verjetno lahko. Sicer odvisno tud v kakšnem sorazmerju so deli telesa. Če maš daljše noge pa da si velik 190+ zelo težko verjamem da bo udobno na RSki.. :hmm:

Popravljeno . Popravil mjemec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

e vidš to je problem - ditech ni za predelovanje :BUA:

sm meu gor 70cc malossi pa not motula tanku pa je use skp šlo u qrc - motul je pregosto olje za to, pa mi je use zapacalo, pa svečko zapacalo,pa dizo, pa vakuumsko in bencinsko pumpo,... uglavnm diteha nkul več in ga neb nobenmu priporoču, ki se misl s skuterom pelat več ko 80km/h

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, Jordan ma pa kr svojo tekmovalno ekipo. Je blo enkrat pr športni sceni.

kwa ma to weze z konskim dirkam? :D lol :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

e vidš to je problem - ditech ni za predelovanje :BUA:

sm meu gor 70cc malossi pa not motula tanku pa je use skp šlo u qrc - motul je pregosto olje za to, pa mi je use zapacalo, pa svečko zapacalo,pa dizo, pa vakuumsko in bencinsko pumpo,... uglavnm diteha nkul več in ga neb nobenmu priporoču, ki se misl s skuterom pelat več ko 80km/h

Jah pa to če ni za predelovanje še ne pomeni da je zanič! Pač tisti ko hočjo predelovat naj kupijo mašino s fergazerjem. Tisti ko se hočjo pocen naokrog vozit pa elek. vbrizg. Že tko se mi zdi neumno nevem kolk € vlagat v skuter. Najbolš prodat vse skupi če ti ni več dost pa lepo kupit 125ko.. Ampak to je samo moje skromno mnenje..

Am nevem kerega motula si tanku. Verjetno kak premix. Če bi tanku Motul Scooter (pol-sintetic) bi blo čist ql - pr men je.

Spet čist offtopic vse skupi, tko btw :doze:

Popravljeno . Popravil mjemec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kok misliste da bi prsle maske za placat in ce ne bi noben nec tezil sej konc koncev je sam plastika, ki pa nima ne seriskih in ne nic ..... tko da pomoje bi lahko dal tanove plastike na katero koli drugo ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kok misliste da bi prsle maske za placat in ce ne bi noben nec tezil sej konc koncev je sam plastika, ki pa nima ne seriskih in ne nic ..... tko da pomoje bi lahko dal tanove plastike na katero koli drugo ?

kot prvo nehi sanjat

kot drugo prevec d bi sanju 400k+

kot trjetje dvomim d bi pasal gor

ZDJ PA RES NEHTE SANJAT :slap: :zzz: :zzz:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kot prvo nehi sanjat

kot drugo prevec d bi sanju 400k+

kot trjetje dvomim d bi pasal gor

ZDJ PA RES NEHTE SANJAT :slap: :zzz: :zzz:

ma ja vem bi prslo dost kostat :( ma ne .... gor bi pasal ....sej vids da je grust lih tak pa vse ... v bistvu so samo maske menjal ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

že na sliki se vid da majo stranske plastike in maska čist drugačno vpetje kot pa pri tastari rski pa dovod za zrak, luči itd so drugje in sigurno nebi pasal .) <_<

poleg tega bi pa prišlo predrago - bol se bi splačal delat custom plastike iz karbona al pa epoksija pa lahko nardiš katerokol obliko želiš .)

GP verzija:

post-2048-1134389919_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil pogi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!