Skoči na vsebino

Moj maxiscooter


Priporočene objave

Tak, pa je N43 air doma. Končno. In moram priznat, da bolj kot jo obračam okoli in okoli, lepša je. Še celo našim doma je všeč.

Ampak v Pivko bom šel kar z integralko... tak toplo pa več ni.

In kako se obnese?

A spodnji dizajni Ti pa niso bili všeč. Je res da nebi bili znižani ampak čez zimo dva vikenda nebi šel v "life" pa bi pridobil razliko :whistle:

post-4877-125441795573_thumb.jpg

post-4877-125441796927_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha whistle.gif , sem mislil da se voziš s "pravim" motorjem. Si postal davkoplačevalec grim.gif

Jp, je pa "pravih" motoristov tule, kjer sem sedaj, polno. In pol se gledamo zjutraj kdo si je upal priti z motorjem gleda na vremensko napoved za tisti dan. In večinoma smo kar usklajeni. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kako se obnese?

A spodnji dizajni Ti pa niso bili všeč. Je res da nebi bili znižani ampak čez zimo dva vikenda nebi šel v "life" pa bi pridobil razliko whistle.gif

Hej! teh barvnih kombinacij pa še nisem vidu! Bi imel takoj tisto desno trance_40_thumbup.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem rešil problem kam in kako postaviti oziroma montirati navigator. Na Piaggio Beverly 500 ni ravno veliko prostora, kam naj bi to zadevo montiral. Po dolgem tuhtanju in čekiranje vseh možnih trgovin za nosilce sem se odločil , da bom sam izdelal nosilec.

Uporabil sem inox vijak. Na koncu vijaka sem izdelal galvo okroglo 17 mm - ozirma mi je strugar vse to izdelal . Da ne bom težil prilagam par slik . Zadeva se je obnesla maximalno uredu.

post-23577-125485020552_thumb.jpg

post-23577-125485024178_thumb.jpg

post-23577-12548503393_thumb.jpg

post-23577-125485039486_thumb.jpg

post-23577-125485043902_thumb.jpg

post-23577-125485073442_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hej! teh barvnih kombinacij pa še nisem vidu! Bi imel takoj tisto desno trance_40_thumbup.gif

To so "italjanske" kombinacije. Za naš trg določijo najbolj zanimive in jih imajo "zmeraj" na zalogi. Če želiš te sporočiš g.Komparetu v Compaco in čez 2-3 tedne dobiš željeno barvno kombinacijo :OK:

Danes sem rešil problem kam in kako postaviti oziroma montirati navigator. Na Piaggio Beverly 500 ni ravno veliko prostora, kam naj bi to zadevo montiral. Po dolgem tuhtanju in čekiranje vseh možnih trgovin za nosilce sem se odločil , da bom sam izdelal nosilec.

Uporabil sem inox vijak. Na koncu vijaka sem izdelal galvo okroglo 17 mm - ozirma mi je strugar vse to izdelal . Da ne bom težil prilagam par slik . Zadeva se je obnesla maximalno uredu.

Tole si pa lepo izvedel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem rešil problem kam in kako postaviti oziroma montirati navigator. Na Piaggio Beverly 500 ni ravno veliko prostora, kam naj bi to zadevo montiral. Po dolgem tuhtanju in čekiranje vseh možnih trgovin za nosilce sem se odločil , da bom sam izdelal nosilec.

Uporabil sem inox vijak. Na koncu vijaka sem izdelal galvo okroglo 17 mm - ozirma mi je strugar vse to izdelal . Da ne bom težil prilagam par slik . Zadeva se je obnesla maximalno uredu.

Lepo zgleda. Jaz razmisljam, da bi kupil od givija tisto ta "soft" varjanto Klik. Pri klasicnem nosilcu me skrbi da garmin nebi ostal notr, ob kaksnih cudnih neravninah ali kaksni udarni jami (ce jo zadanes).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za torbico sem bral na italjinaskih forumih , da je problem ker se svetloba oziroma sonce tolče v pvc folijo in vse se spači. Mislim pa da ima že nekdo od naših to torbico - vsaj tako sem razumel na furi v Lesce. Tam smo tudi o tem neki povedali.

kar zadeva udarca v nepredvidene jame sem še razmišljal o nekem varnostnem pasku ali nekaj podobnega kot imajo fotoaparati za okli roke. V primeu , da se sname ga varnostni pas še vedno zadrži.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za torbico sem bral na italjinaskih forumih , da je problem ker se svetloba oziroma sonce tolče v pvc folijo in vse se spači. Mislim pa da ima že nekdo od naših to torbico - vsaj tako sem razumel na furi v Lesce. Tam smo tudi o tem neki povedali.

kar zadeva udarca v nepredvidene jame sem še razmišljal o nekem varnostnem pasku ali nekaj podobnega kot imajo fotoaparati za okli roke. V primeu , da se sname ga varnostni pas še vedno zadrži.

Ne, nimam Givijeve torbice ampak Louisovo. Nosilec pa sem si naredil sam. Ja, res je, da je sonce kar moteče predvsem, če ti sije s hrbta... :huh: Vendar me to niti ne moti preveč, ker itak ne gledaš ves čas gor... .). Problem je tudi sama pritrditev, ker SW nad armaturko nima trdne podloge, zato sem nosilec pritrdil z dvema vijakoma na vizir (oz. šipico), v tretji točki pa sem "naslonil" na zgornji rob armaturke (bom poslikal in ob priliki dal na forum)...

Pa še en problem "nastane", ko imaš gor torbico ali nosilec za navigacijo...:? Vandalizem in/ali kraja!? Namreč, meni so (ko sem motor pustil pred trgovino) "vandali", ko so "opazili" torbico, poskušali vdreti v predale misleč, da imam noter tudi navidacijo... Ker jim to ni uspelo (ali pa jih je nekdo pri delu zmotil), so mi iz objestnosti poškodovali šipico (na "srečo" so mi naredili le en ris)...  :xx:

Torej, moj naslednji nosilec bo takšen, da ga bo mogoče v celoti (brez neke "muke") odmontirati... pa še alarmna naprava je v planu do naslednje sezone... B) 

p.s. V kolikor bi ta alarmna naprava še koga zanimala, imam(o) na Slovaškem družinske prijatle in bom to nabavil preko njih... :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

p.s. V kolikor bi ta alarmna naprava še koga zanimala, imam(o) na Slovaškem družinske prijatle in bom to nabavil preko njih... :)

A lahko kaj vec napises, za katero alarmno napravo gre, kaksna je predvidena cena...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisto Givi-jevo torbico imam jaz in pa @Body.

Zadevca se pri res občasni uporabi odlično obnese in problemov s soncem ni toliko zaradi odbleska, kot nenamenskosti mojega Nuvi-ja (Nuvi 660), ki niti približno nima dovolj močno osvetlitev zaslona. Tako se bore malo vidi pa če sonce sije tako ali drugače. :) Če sonca ni, tudi problemov ni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A lahko kaj vec napises, za katero alarmno napravo gre, kaksna je predvidena cena...

Gre za dvosmerni Scorpio alarm SR-i900 (o SR-i600 je že nekdo pisal na forumu)... Cena i900 je okoli 330€. Dobra stran tega modela je, da ni potreben noben poseg v motor, pa še, ne rabiš razmišljat, če si vklopil alarm ali ne. Čim se oddaljiš od motorja, se alarm vklopi sam (model i600 tega nima in je zato tudi cenejši).... delovanje teh alarmov si lahko pogledaš "v živo" tudi na Youtube.... ;)

Ja imaš pa še druge cenejše alarme .) za katere pa ne vem, kako se obnesejo v "praksi"... ker če pomisliš, da ko slišiš avto alarm na ulici, niti več nihče ne reagira nanje.... kaj šele, da bi kdo javil, da kradejo motor... zato se mi zdi ta dvosmerni alarm dobra rešitev. Namreč, poleg vseh nastavitev si lahko nastaviš tudi "tihi" alarm (ker piskanje itak nikogar ne vznemirja :( ). Vse je dobro vidno na zaslonu daljinca... in si "pravočasno" obveščen, kaj ti "delajo" z motorjem...  :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

@Drejči tole so pa "detalji" Nexusa po vožnji na Grobniku.

Je še niti ni tolk pobral, gume, glede na to kako grob je asfalt na Grobniku. Od koga pa je Nexus?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A to je od enega tipčka s hrvaškega Motori.hr foruma Nexus? Kaj je že... mv-agusta???

In pa ja, se kr strinjam s @debitelom, tele gume niti ni tok hudo pobral. Ajd, je do roba, sam bi pričakoval večjo obrabo. Boh si ga vedi koliko krogov je odpelju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, še neki. Na zadnji sliki se vidi, da ima kar pošteno pobrušeno centralno stojalo. Jaz sem pri svojemu videl, ko sem menjal filter olja, da je bil ta fino pobrušen. whistle.gif

Mislim da sem ga celo nekam shranil....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam tudi jaz , da za Grobnik bi se dalo še malo nižje. Pista ( ni straha tudi če ti zdrsne te noben ne pobere nasproti ) + grob asfalt .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Datoteko si definitivno pravilno poimenoval....grdo. Pa tudi dvomim, da veliko pomaga, saj vecino "mraza" pride do mene ob bokih motorja in ne cez sprednje steklo.

Tole "bol" tule paše, kot pa v temo o vožnjah. Za mrzle dni ITA-ljani ponujajo tole: Termoscoud

Drugače sem pa zasledil tekmovalno GP800 (slika 2).

GP 800 Motorcycle Squadra

post-4877-125623119675.jpg

GP800S.bmp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mojstri imam vprašanje in prosim za pomoč. Zadnje čase opažam da se moj Atlantic v mestni vožnji (kolone, speljevanje) začne čudno oglašat. Ob speljevanju se na levi strani sliši nek dodaten čuden zvok hkrati pa se zdi kot da bi jermen zdrsaval. Ma kdo kakšno idejo kaj bi lahko bilo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mojstri imam vprašanje in prosim za pomoč. Zadnje čase opažam da se moj Atlantic v mestni vožnji (kolone, speljevanje) začne čudno oglašat. Ob speljevanju se na levi strani sliši nek dodaten čuden zvok hkrati pa se zdi kot da bi jermen zdrsaval. Ma kdo kakšno idejo kaj bi lahko bilo?

Verjetno se ti brusi jermen ob ohišje variomata.

Ob pospeševanju jermen zgoraj napne spodaj pa lahko močno zavibrira in takrat za par trenutkov oplazi ohišje in verjetno od tu ti glasovi. Če sem jaz počasi pospeševal tega zvoka ni bilo, pri močnejšem pa se je to pogosto pojavljalo. Pri menjavi jermena poglej ohišje, če se kje brusi. Če je to, si lahko miren. Tudi vsi ostali novi jermeni so začeli zelo kmalu tolči po ohišju. Važno je, da veš da ni kaj narobe. Se pač človek navadi ali pa zamenja motor.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mojstri imam vprašanje in prosim za pomoč. Zadnje čase opažam da se moj Atlantic v mestni vožnji (kolone, speljevanje) začne čudno oglašat. Ob speljevanju se na levi strani sliši nek dodaten čuden zvok hkrati pa se zdi kot da bi jermen zdrsaval. Ma kdo kakšno idejo kaj bi lahko bilo?

Verjetno se ti brusi jermen ob ohišje variomata.

Ob pospeševanju jermen zgoraj napne spodaj pa lahko močno zavibrira in takrat za par trenutkov oplazi ohišje in verjetno od tu ti glasovi. Če sem jaz počasi pospeševal tega zvoka ni bilo, pri močnejšem pa se je to pogosto pojavljalo. Pri menjavi jermena poglej ohišje, če se kje brusi. Če je to, si lahko miren. Tudi vsi ostali novi jermeni so začeli zelo kmalu tolči po ohišju. Važno je, da veš da ni kaj narobe. Se pač človek navadi ali pa zamenja motor.

Scarabeo

Pokliči @X-raiderja in ga vprašaj kaj bi bilo. Je tudi sam vozil Atlantica, pa še "serviser" je. Včasih je dovolj očistiti "filtre" pri prenosu in "čudno" oglašanje izgine.

Drugače pa da se malo pohvalim, je bilo "zelo" ugodno :whistle:

post-4877-125717935719_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razdret ga je treba in pogledat kaj je, včasih z minimalnimi stroški lahko rešiš velike stvari, sem pa že naletel na varjatorje ki jih še ni nobeden odpiral in je bila katastrofa. To kar ti omenjaš bi moral slišati, ker jermen ti nikakor ne mora dati čudnega zvoke razen vibracijski hrup za kakšno sekundo pri res določenih obratih. Saj sva se že pogovarjala glede motorja in če boš naredil tisto kot sem ti svetoval (generalni servis) ker ne veš kaj je prejšnji lastnik delal z motorjem boš brezkrbi in vsaj vedel kaj imaš, ni pa to tudi velik strošek da ga ne bi zmogel. Ni pa dolgo nazaj ko sem pri Burgmanu 650 razdrl menjalnik ki se je tip vozil brez olja in je bilo treba vse zamenjati, to so stroški tako da se nimaš kaj sekirat, naredi to kar sem ti rekel pa imaš brezkrbno naslednjo sezono, letos je pa tako z sezono konec. LP.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razdret ga je treba in pogledat kaj je, včasih z minimalnimi stroški lahko rešiš velike stvari, sem pa že naletel na varjatorje ki jih še ni nobeden odpiral in je bila katastrofa. To kar ti omenjaš bi moral slišati, ker jermen ti nikakor ne mora dati čudnega zvoke razen vibracijski hrup za kakšno sekundo pri res določenih obratih. Saj sva se že pogovarjala glede motorja in če boš naredil tisto kot sem ti svetoval (generalni servis) ker ne veš kaj je prejšnji lastnik delal z motorjem boš brezkrbi in vsaj vedel kaj imaš, ni pa to tudi velik strošek da ga ne bi zmogel. Ni pa dolgo nazaj ko sem pri Burgmanu 650 razdrl menjalnik ki se je tip vozil brez olja in je bilo treba vse zamenjati, to so stroški tako da se nimaš kaj sekirat, naredi to kar sem ti rekel pa imaš brezkrbno naslednjo sezono, letos je pa tako z sezono konec. LP.

Mogoce je sezone konec zate, jaz se se ne dam :).

Kar se zvoka tice je definitivno vibracijski, ampak se slisi kot da nekaj v resonanco zraven pride. A je kaksna varjanta, da do tebe pripeljem pogledat? Slisim same dobre stvari o tvojem mojstrstvu :naughty:?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!