Skoči na vsebino

Moj maxiscooter


Tomozuki

Priporočene objave

Če bo prihodnja sezona kaj podobna letošnji bo potrebno menjati gume in takrat padejo Pirelli.

Da vidimo to čudo ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dunlop j dobra guma, sam bi morda v tem rangu dal gor kar Savo, top of ponudbe pa mislim, da je pirelli diablo. IMHO.

Save v teh dimenzijah kolikor je meni znano ni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zopet Dunlop?

Ja sem bil s njimi zadovoljen (za mene čisto O.K. guma). Sem pa s LPP ja dobil pošto, tako da je sedaj "vse" uradno :whistle:.

@debitel, Save vsaj za moj moped ni, nevem pa kako je za Nexusa. Za Aprilije 500 se dobi (za druge modele ne vem), @Zvone500 je s Savo zadovoljen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za Savo res ne bom trdil, ko sem kupoval za Aprilio Leonarda sem jo dobil in sem bil zadovoljen. Dobra guma za mali denar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bo prihodnja sezona kaj podobna letošnji bo potrebno menjati gume in takrat padejo Pirelli.

...................

Seveda bo, še boljša mora biti :whistle:. Jaz sem malo pregledoval "fotke", kje vse smo se že vozili (GG, Malta, Gardo, Pivka-muzej, Vršič, obala, Pavličevo sedlo, Lesce pa nazaj po Austriji, Brno .. ) in razmišljam kam vse se bo še dalo iti :hmm: . @Drejči ti si nekaj časa nazaj naredil krog po Prekmurju, ali še imaš "okvirno" pot?

Drugače pa na plano s vašimi idejami, da bo "tema" živa in da pripravimo skupen "koledar" za drugo leto :blush:. Treba bo narediti vsaj 1-2 takšna izleta kot je bil lanski v Brno :grrr .

Bo treba poskat kaj podobnega kot je na sliki :naughty:

post-4877-126062052502_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Drejči..kako si kej zadovoljen? jest zdej enga nexusa iščem..sem bolj na komot ratal..

Nexus je super, odvisno kaj rabiš.

Skuter se pelje lepo, omogoča globoke nagibe, je zelo okreten in poskočen, če imaš kovček je tudi prostora dovolj, sam bi izpostavil samo slabe zavore in rahlo neudoben sedež.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sem šel tule.... Lepa pot :)

...................................

Sicer pa lep pozdrav iz Stockholma ;)

To sem imel v mislih :grim. A si službeno med "Švedinjami" :D , glej da boš kako :photo: pokazal.

@Drejči..kako si kej zadovoljen? jest zdej enga nexusa iščem..sem bolj na komot ratal..

Komot glede na kaj :hmm: , jaz bi rekel da je Nexus bolj "športni" skuter. Se pa da z njim tudi kam dlje peljat brez da si utrujen (kajne @Drejči :whistle:). Za komot je Burgman 650, Honda SW 600 ali pa npr. @Zvone500-ova Aprilija, je pa zadeva seveda relativna (odvisno kaj si vozil prej).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A si službeno med "Švedinjami" :D , glej da boš kako :photo: pokazal.

Jp :) bom kako poslikal če se bo pustila. Skuterja videl še nobenega, vozijo pa švedi sedaj na ježkah :eek: čeprav ni snega in je le okrog nule zunaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Udobja bo verjetno več, kaj pa "konjički" :ninja:.

Kaj pravite na tole predelavo?

pardon za mojo zajedljivost, pa vendar..ali se ti zdi tvoje vprašanje na mestu? se ti zdi, da bi nekdo, ki se je odločil za nakup skuterja poleg sicer zelo zmogljivega motorja, ne vedel, da od prvega ni pričakovati enake zmogljivosti kot od slednjega?

ergo, zanimajo nas:

vozne lastnosti skuterja in zahtevnost vzdrževanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ciklistika je od modela do modela seveda razlicna, vendar ima vecina velikih skuterjev dobre potovalne lastnosti, ostalo so finese eni imajo manjsa kolesa drugi vecja, prav tako so razlike v poziciji za krmilom.

Kot je omenil ze skuterist so med bolj udobnimi Burgman 650, S-wing 600 pa ta star Atlantic 500.

Kar se tice vzdrzevanja, zelo nezahtevno, redni servisi in to je to.

Drugace pa jaz prodajam Atlantica 500, ce koga zanima...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pardon za mojo zajedljivost, pa vendar..ali se ti zdi tvoje vprašanje na mestu? se ti zdi, da bi nekdo, ki se je odločil za nakup skuterja poleg sicer zelo zmogljivega motorja, ne vedel, da od prvega ni pričakovati enake zmogljivosti kot od slednjega?

ergo, zanimajo nas:

vozne lastnosti skuterja in zahtevnost vzdrževanja.

Nikjer ne piše da bo športen motor ostal pri hiši, oziroma da bo skuter poleg. Sem predvideval da pač kupuje skuter "po" športnem motorju :glare: .

Za vzdrževanje ni panike, menjava olja in ob predvidenih intervalih jermen, drugega "načeloma" ni. Če si malo "znajden" in da imaš orodje lahko zadeve servisiraš sam. Vozne lastnosti sigurno niso takšne kot na športnem motorju (ciklistika), vendar mislim, da za skoke v mesto, službo in izlete ob normalnem "tempu" zadostujejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nikjer ne piše da bo športen motor ostal pri hiši, oziroma da bo skuter poleg. Sem predvideval da pač kupuje skuter "po" športnem motorju :glare: .

Za vzdrževanje ni panike, menjava olja in ob predvidenih intervalih jermen, drugega "načeloma" ni. Če si malo "znajden" in da imaš orodje lahko zadeve servisiraš sam. Vozne lastnosti sigurno niso takšne kot na športnem motorju (ciklistika), vendar mislim, da za skoke v mesto, službo in izlete ob normalnem "tempu" zadostujejo.

ciklistika je lahko tudi pri športnem motorju v p....

zato sprašujem glede skuterjev..

tako ekstra maxi skuterja kot je burgman pač ne rabim..se raje pol vsedem v avto..

važno mi je da se kam premakne..se pravi 500 ccm bo okej, da so zavore okej (ja vem da se da marsikaj dodatno zrihtat), da ni čigumi..

pa makaronarja bi raj kt rižotkota..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ciklistika je lahko tudi pri športnem motorju v p....

zato sprašujem glede skuterjev..

tako ekstra maxi skuterja kot je burgman pač ne rabim..se raje pol vsedem v avto..

važno mi je da se kam premakne..se pravi 500 ccm bo okej, da so zavore okej (ja vem da se da marsikaj dodatno zrihtat), da ni čigumi..

pa makaronarja bi raj kt rižotkota..

Potem si pa že izbral Nexusa saj je edini, ki da kljukice v vse kvadratke :)

Nexus 500, menjava variomata, zavornih ploščic in morda še česa pa si zmagu.

Do poletja bom na mojem naredil še nekaj sprememb, pa bomo potem videli kakšne so performance.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si kdo lasti Kymco Exciting 500?

Jaz :yea1:

Na kratko: ni Yamaha, Suzuki, Honda, Gilera..., že ko ga zaštartaš, zaznaš drugi zvok. Me je pa do zdaj pripeljal tudi do Splita in nazaj brez težav (2 osebi + vsa prtljaga s šotorom vred), me še nikoli (že trkam pol lesu!) pustil na cesti, bil prijazen do mene tudi ko sem ga prevrgel na tla (lepo je zložil ogledalo, da se ni polomilo)... skratka, če iščeš dosti za malo denarja, ne daš veliko na znamko in ti je bistven veter v laseh ter premik iz točke A v točko B, je Exciting zmagovalec. A ne, @Skuterist :naughty: ?

Če rabiš še kaj več info o Excitingu, pa piši na privat.

LP,

Matic

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, še neki. Na zadnji sliki se vidi, da ima kar pošteno pobrušeno centralno stojalo. Jaz sem pri svojemu videl, ko sem menjal filter olja, da je bil ta fino pobrušen. whistle.gif  

Mislim da sem ga celo nekam shranil....

Pazi da ti stojalo ne prebrusi filtra. Meni ga je bogu za hrbtom, pa še opazil nisem dokler mi ni začela svetiti lučka za olje. Moral sem poklicati hčerko, da mi je prinesla olje in filter, da sem to zamenjal. K sreči motor ni zaribal, čeprav je že spremenil glas. Kasneje sem zamenjal okroglo distančno plastiko na stojalu, ker je bila že močno obrabljena. Sedaj imam na tem mestu gumijast obroček. ki prenese tudi odločnejše nagibe v ovinkih in so poledice ne podrsano stojalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

.................

A ne, @Skuterist :naughty: ?

...................

:hmm: Glede na vložek je "pošten" nakup, čeprav se sedaj med rabljenimi že tudi kaj drugega najde.

Vsem Srečno in zdravo leto 2010 ter veliko varnih kilometrov.

Kaj pa drugače? Že delate kakšne "načrte" za letos? Je kdo prodal svojega maxija in presedel na kaj drugega oziroma "močnejšega"? Razmišlja kod v tej smeri, itd....

Je treba tole "temo" malo oživet B)

post-4877-1262522438_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa drugače? Že delate kakšne "načrte" za letos? Je kdo prodal svojega maxija in presedel na kaj drugega oziroma "močnejšega"? Razmišlja kod v tej smeri, itd....

Je treba tole "temo" malo oživet B)

Jaz sem v fazi prodaje mojega atlantica in bom kupil nekaj vecjega, verjetno stroma. Ampak bi se pa se vedno kam z vami peljal, ce me boste vzeli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: Glede na vložek je "pošten" nakup, čeprav se sedaj med rabljenimi že tudi kaj drugega najde.

Vsem Srečno in zdravo leto 2010 ter veliko varnih kilometrov.

Kaj pa drugače? Že delate kakšne "načrte" za letos? Je kdo prodal svojega maxija in presedel na kaj drugega oziroma "močnejšega"? Razmišlja kod v tej smeri, itd....

Je treba tole "temo" malo oživet B)

Pozdravljeni !

Tudi od mene SREČNO ter varno 2010.

Sploh ne razmišljam več o motorjih, ker sem bil nekaj let nazaj motorist in ko sem poskusil prvega maxsija sem takoj ugotovil da je to zame , če prav se nekateri motoristi zmrdujejo nad maxsiji že zaradi imena (scooter). V končni fazi pa smo vsi vozniki dvokolesnikov in trokolesnikov v eni skupini razen razlika je po razredih. Maxsi mi je všeč zato, ker nudi veliko priročnih stvari kot so: veliko prostora za odlaganje,veterno zaščito,udobno vožnjo,drža,... in kar mi je najbolj všeč je avtomatik (varjomatik), posebej pri vožnji v dvoje. Ni pa za ljudi ki obožujejo adrenalin ter prestiž, ker je namenjen za vsakdanjo uporabo ter umirjeno turistično vožnjo. Vsak pač more ugotoviti kaj je zanj najbolje, to pa nabavi. Seveda ne moremo vsi vozit enake motorje,ker smo pač različnih okusov in značajev.

Trenutno mi ta zadostuje vsem potrebam in ga bom obdržal nekaj časa.

Pri servisih pa tudi vidim da ni dobenih hujših problemov ali okvar če se delajo redni servisi kot so: menjava olja, potrošnih materjalov in pregled varjomata razen dveh izjem ko je prišlo do tovarniške napake ali malomarnosti. Naredil pa sem že nekaj servisev prijateljem ki imajo prevoženih od 50 000 do 80 000 km in ni bilo kakšnih hujših problemov, razen kaj je predpisano ali potrebno menjat na te prevožene km. Motor tako samo rabi predpisano olje na interval ter filter(ostalo po potrebi,predpisah), najbolj pomemben je varijator da se spremlja obraba prenosnih delov ter jermena kateri zdrži od 12 000 do 20 000km ,bila pa je izjema ko sem enemu na 33 000km menlal prvi jermen na APRILIJI ATLANTIC500.

Da ne bo kakšne zamire,svetujem vsakemu ki se odloča za nakup naj poskusi več različnih motorjev in tako najlažje ugotovi kaj je zanj, morda je prav maxsi ali ,...

LP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!