Skoči na vsebino

Moj maxiscooter


Priporočene objave

SREČNO PA ZDRAVO IN VELIKOOO VARNIH KILOMETROV V LET 2010 TUDI Z MOJE STRANI .

Podpišem se pod vsem kar je napisal x- rider. Treba je vedet za kaj rabiš prevozno sredstvo ( scoter ali motor ali avto ali rolko )

Kdor rabi za dolge fure ( dnevne, weekend ali dopustovanje ) si bo kupil npr. nekaj potovalnega, kdor pa kot jaz ,ki ga rabim skoraj celo leto vsak dan - služba, nakupi , plaža, pohajkovanje po okolici in izleti pa si omisli scoter, ki ni preveč glomazen. Ne verjamem ,da je lušno videt na motorju voznika v japonkah, kratih hlačah in majici . Vem tudi na scoterju ni varno a še vedno bolje za oko kot na motorju.

V kolikor pa si kupiš motor za imidž( image ) pa si raje omisli psa ali mačko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, da še jaz predstavim mojega konjička

YAMAHA T-Max

- letnik 2004

- model 2002

- 34 000 kilometrov

- majhna šipica (na slikah je ni gor, saj je skuter slikan konec sezone in sem zaradi mraza dal originalno)

sicer pa, slike povedo vse:

dsc05206.jpg

dsc05208.jpg

dsc05205.jpg

Motor sem kupil rabljen. Je pa brez ene praskice in mi odlično služi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super, zelo lep scooter. Dobro ,da je še kdo iz obale ozirma Kort,da ne bo zamere s scooterjem na forumu.

Ko bo malo segrelo bi se lahko šlo na kako furo - ok vem ,da to ne spada pod to temo .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super, zelo lep scooter. Dobro ,da je še kdo iz obale ozirma Kort,da ne bo zamere s scooterjem na forumu.

Ko bo malo segrelo bi se lahko šlo na kako furo - ok vem ,da to ne spada pod to temo .

Čestitke, lep in uporaben skuter. Se vidimo na furi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super, zelo lep scooter. Dobro ,da je še kdo iz obale ozirma Kort,da ne bo zamere s scooterjem na forumu.

Ko bo malo segrelo bi se lahko šlo na kako furo - ok vem ,da to ne spada pod to temo .

No pa si dobil "kompanjona" da se ne boš sam vozil do nas na "celino", sedaj ko @Brane nima časa.

P.S. sedaj smo že trije :grrr , čeprav sem zadnje čase razmišljal o "preskoku" :ninja:

Popravljeno . Popravil skuterist
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super, zelo lep scooter. Dobro ,da je še kdo iz obale ozirma Kort,da ne bo zamere s scooterjem na forumu.

Ko bo malo segrelo bi se lahko šlo na kako furo - ok vem ,da to ne spada pod to temo .

ni problema za turico :lol:

Imam še kolega z istim skuterjem kot jaz, s katerim večkrat gremo kam naokoli. Tako da...družba vedno prav pride, seveda ob toplejših dnevih...pa čeprav:

29122009.jpg

Na kavico s skuterjem ob deževnem dnevu, 29.12.2009 O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

me pa zanima, glede na to, da ste tle vozniki maksiskuterjev...kter maksi je najbolj vodljiv v ovinkih? s tem tud malo mislim, katerega se da najbolj nagniti v ovinku do take mere, da ni straha, da bi kej poplazil? sicer so mi maksiji zelo všeč, vendar sm vseen skeptičn ravno zaradi položaja skuterja v ovinku. pri 50 ccm mašinah tega straha ravno niam, kr se pride kamot do take mere, da sledim v ovinku SS motorju...

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

me pa zanima, glede na to, da ste tle vozniki maksiskuterjev...kter maksi je najbolj vodljiv v ovinkih? s tem tud malo mislim, katerega se da najbolj nagniti v ovinku do take mere, da ni straha, da bi kej poplazil? sicer so mi maksiji zelo všeč, vendar sm vseen skeptičn ravno zaradi položaja skuterja v ovinku. pri 50 ccm mašinah tega straha ravno niam, kr se pride kamot do take mere, da sledim v ovinku SS motorju...

Nebi rad bil nesramen samo ti s 50ccm nikakor ne moreš sledit cestaku, razen če ma ta tud 50ccm. Že zarad same moči ne in geometrije motorja. Kot nagiba je pa lahko zelo varljiv. medtem ko grejo cestaki tudi do 55% boš na skuterju po moje tam pri 65-70.

Vsi maksiji so širši, se pa da vse lepo peljat na kolenu. Je par faktorjev, ki seveda na to vplivajo bolj ali manj: gume, amortizacija, stransko stojalo, raporeditev teže, itd... Preiskušeno se zelo dobro peljeta Nexus in T-max.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se popolnoma strinjam z zgornjim postom. Svojo mladost sem tudi sam preživel na 50 ccm skuterju (ne da sem zdaj star), ampak primerjave v voznih lastnosti maxiskuterja in skuterja ni.

Skuter 50 ccm ima visoko težišče, manjše gume, tanjše gume in to, da slediš ss-ju pomeni samo to, da je človek na ss-ju počival.

Sam drugih skuterjev nisem vozil, za T-Max a mi je pa kolega (ki se precej ubada z maxiskuterji) povedal, da je vožnja čez ovinke odlična. In kar se mene tiče res je.

Je pa res, da je veliko faktorjev, ki na to vplivajo (gume, asvalt...ma to itak že vsi vemo).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na kavico s skuterjem ob deževnem dnevu, 29.12.2009

A je to blo v Luciji? Jaz pa danes( 07.01.2009) po Kopru s sončkom v očeh malo pretegnil sebe in scooterja. trance_25_naughty.giftrance_25_naughty.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je to blo v Luciji? Jaz pa danes( 07.01.2009) po Kopru s sončkom v očeh malo pretegnil sebe in scooterja. :naughty: :naughty:

V Luciji, ja. Danes je na obali tudi lepo za se pretegovat, sam kaj ko delam :headbang:

Sej na obali, če je sončno vreme od 10:00 do 15:00 se da it malo naokrog, brez problema. Jaz sem svojega pred zimo pospravil, pokril in vzel ven baterijo, samo sem jo hitro dal nazaj not, da izkoristim kako soboto za it na kavico z njim :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

skuterji so mi všeč, sam po seb sm umirjen voznik, prekleto rad delam ture (večina prjatlov meni, da sem nor, kr sm pač nardu cca 11000 km v tej sezoni.., vendar mi pa tu pa tam tud zapaše se malce zdivjat po ovinkih, npr marija reka style. glede primerjave ss - 50ccm skuter bom pa tkole reko. v ovinku moč sama po sebi ne velja kej dosti, ko se pride do tiste hitrosti, pri kteri je možen nek maximalen nagib, je to to, pa naj bo to ss al pa magar tomosova štirka (no ja...pogojno :) ). seveda ne pravim, da je skuter bolši v ovinkih (zkaj bi pol delal take teh. dovršene ss motorje), vendar pa hočm pač poudart, da za njimi skor nč ne zaostanem, če ne celo sledim (govorim samo v ovinku, od točke vstopa pa do nekje 3/4 ovinka, kjer se mi potem ss seveda odlepi izpred oči zaradi moči). tolk za info, na krajših oz manjših progah dirkalni (70 ccm) skuterji za kakšno sekundo celo poteptajo kroge supermotov! kakorkoli, bistvo vprašanja je pač blo, če se na maksi skuterju ne izgubi tistega občutka: "mater sm tale ovink dobr sfuro", ampk še vedno v smislu, da tud nism kej velik zaostal v ovinku za kakšnim ss recimo. kr maksiji le majo dalšo medosno razdaljo in pomoje relativno kr omejen nagib (čeprav tudi zelo nizko težišče, kar samo po sebi zmanjša nagib pri neki hitrosti.. :) kakorkoli, hvala za odzive (nexus, t-max).

Popravljeno . Popravil PeterFortuna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

me pa zanima, glede na to, da ste tle vozniki maksiskuterjev...kter maksi je najbolj vodljiv v ovinkih? s tem tud malo mislim, katerega se da najbolj nagniti v ovinku do take mere, da ni straha, da bi kej poplazil? sicer so mi maksiji zelo všeč, vendar sm vseen skeptičn ravno zaradi položaja skuterja v ovinku. pri 50 ccm mašinah tega straha ravno niam, kr se pride kamot do take mere, da sledim v ovinku SS motorju...

Tisti ki si upa :blush: , verjetno s nagibom nima problemov.

tmax500y08ta5571.jpg

Sicer so tile malo predelani, vendar v "podvozju" ni razlike.

Na kavico s skuterjem ob deževnem dnevu, 29.12.2009

A je to blo v Luciji? Jaz pa danes( 07.01.2009) po Kopru s sončkom v očeh malo pretegnil sebe in scooterja. %7Boption%7D

V Luciji, ja. Danes je na obali tudi lepo za se pretegovat, sam kaj ko delam :headbang:

Sej na obali, če je sončno vreme od 10:00 do 15:00 se da it malo naokrog, brez problema. Jaz sem svojega pred zimo pospravil, pokril in vzel ven baterijo, samo sem jo hitro dal nazaj not, da izkoristim kako soboto za it na kavico z njim :naughty:

Za tole sem vama pa kar malo "fouš" B) , jaz pa že cel teden kidam :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sm si mal ogledu na youtubu tole...in sm po resnic povedan presenečen nad vodljivostjo... morda pa res za naslednjo sezono pride t-max na obisk :) hvala za odgovore :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sm si mal ogledu na youtubu tole...in sm po resnic povedan presenečen nad vodljivostjo... morda pa res za naslednjo sezono pride t-max na obisk :) hvala za odgovore :)

Tega je na youtubu dovolj. Naprimer tale dokazjue če si dovolj u.... potem se da (na "javnih" cestah :krneki: )

Pospeški pa končna pač niso takšni kot na močnejših motorjih, čeprav je končna hitrost ob sedanjih omejitvah in kaznih bolj "teoretična" stvar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Duff tebi pa na maxiju želim veliko varnih km in da ti služi namenu za katerega si ga nabavil, ter ti hkrati čestitam za dober nakup.:worship:

Ker me pot pogosto popelje na obalo se morda kje srečava ter malo pokomentirava.:kava:

Moram pa še povedati da sem vozil vse maxsije, kateri so nekateri bili tudi v moji lasti in odkrito povem da so mi bili povprečno vsi uredo za peljat, razen nekaj izjem. Vsi maxiji od 400 ccm naprej kot sem ugotovil na lastni koži pa mislim da zadostujejo za normalne potrebe v vožnji.

Mislim da je v vožnji najpomembneje kakšnega si karakterja, koliko zaupaš v motor ter izkušnje . Jaz sem trenutno pristal na Burgmanu 650, ker mi zadostuje za vse vožne kot v dvoje, ker obožujem konfortnost, v solo pa se prav tako lepo obnaša v športni vožnji, razen v mestnih središčih je malce prerobusten za premagovanje oskih ovir med betonskimi preprekami.

Obstaja pa še vedno pravilo :(da se po pameti daleč pride):OK: LP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa zanima, kakšna je kaj razlika v vožnji med skuterji z manjšimi kolesi ala. burgman, tmax, atlantic,...in tistimi z večjimi ala Beverly in Scarabero?

Kakšna je razlika v udobju, požiranju grbin, stabilnosti,...?

Kakšna je razlika pri vožnji skozi ovinke?

Se da npr. Beverlya ali Scarabera tako polagati kot npr. T-maxa ali je razlika precejšnja? (saj ne da mislim dirkati a imam ovinke, še posebej serpentine vseeno preveč rad, da bi se jajcal po njih :P )

Štos je namreč v tem, da so mi maxiji zelo všeč, predvsem komponenta udobja,...imel sem sicer samo 250 kubično majesty (vozil pa sem samo še hondo SW 600), ki je bila zelo vodljiva a je imela majhna kolesa in je na grbinah grdo udarjalo v rit in imam še sedaj posledice na trtici (preveč izleknjen položaj in par grdih lukenj v cesti...), v ovinkih pa je prehitro nasedla, še posebej v dvoje :(

PS: parkrat sva z drago skoraj zletela, sem ga zadnjo sekundo še ulovil :S

Sicer sedaj vozim Kawo Vn 800 classic a imam podoben problem v ovinkih...zadeva zelo hitro zagrabi tačke v ovinkih :( (še posebej v dvoje) in me je zadnje čase kar malo strah voziti se po kakšni ovinkasti cesti. Udobje pa se z maxiji ne more primerjati, da o lahkotnosti upravljanja in manevriranja niti ne govorimo...ampak zvok, filling, joj :O to pa je tukaj "župca za dušo" :D

lp

ž

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je res da so maxiji z velikimi kolesi primernejši za grše ceste ter makedam. Ostali pa so si kar podobni med sabo v vožnji in če so dobre pnevmatike ter dokaj lepa cesta ni straha. Maxi pa kot sem že omenjal je pol od 400ccm naprej že primernejši za normalno vožnjo in tudi v dvoje. Meni osebno sta bila kot SCARABEO in BEVERLY zelo podobna v vožnji je pa že razlika pri YAMAHI X CITY kar se tiče velikih koles. Ostali pa so za vožnjo v solo in nagibih spremenljivi, razen če rad polagaš do konca in se veliko voziš v dvoje ni slabo če odstraniš centralno stojalo, pri katetrem je najpogostejši vzrok pri močnih nagibih ter valoviti cesti da pobrusiš. Pri Burgmanu 650 pa še nisem uspel pobrusit pri nagibu, pa čeprav se rad kar živahno peljem skozi ovinke. Meni so bili vsi solidni za vožnjo, je pa res da ima vsako vozilo svoje dobre ter slabe lastnosti. Najbolje pa je da poskusiš vse in ugotoviš kateri ti najbolj ustreza tvojemu stilu vožnje, tega pa če imaš namen kupiš ter voziš dokler zopet ne pride kaj novega in boljšega. LP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

thanks :)

velika kolesa so mi kul, ampak so designi teh maxijev bolj mestni (čeprav všečni), jst pa ga rad pičim predvsem na daljše ture in so mi maxiji poosebljanje udobja za to ;).

človek bi moral vse sprobat, cene so itak tam-tam (rabljeni seveda), samo nimam pojma, kako to izvest :S

lp

ž

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolje je da se oglasiš malo pri teh motohišah kateri imajo razlčne tipe maxijev(rabljene) in malo poskusiš, saj ne rabiš veliko če si motorist ti je že vse jasno takoj ko se vsedež nanj in narediš nekaj metrov vožnje, ali je pravi zate ali ne . Meni so osebno všeč robustni maxiji ker so za dalša potovanja udobnejši za katera ga rabim, v mestu pa itak nisem doma. LP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi SUZUKI ni počival z svojim G-STRIDERJEM.:zzz:

V tega lepotca pa sem prepričan da bi se upiralo veliko oči kot v sorodni model HONDE.:OK:

Morda jih pa bomo lahko vozli kdaj, posebej tisti ki jih motijo manša kolesa.:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aloha!

Verjetno vam/nam (nekaterim) ni težko kidat sneg  :xx: ob napovedi, da bo letošnje poletje vsaj tako toplo in sončno, kot je bilo lansko  :yea1:.

Ja, jaz sem (z mislimi) že v pomladi... B) in sem v dopolnjevanju svoje moto opreme. Razmišljam o nakupu Nolan N90:?  Trenutno še iščem kako primerjavo ali review, kjer bi bila npr. primerjava napram Schubert C3 ali pa vsaj primerjava napram N103. Je kdo v zvezi  z N90 že kaj iskal ali pa kje našel kaki link?

Hvala za vsako informacijo!  :D

Lep maxi pozdrav, Pelikan

p.s.

Zanimalo bi me tudi, kako se kaj obnese n-com samo z standardnim kitom in morebiti z bluetoothom...?  :? Ne rabim za telefoniranje, ampak le za poslušanje glasbe in enkrat v prihodnosti tudi za "poslušanje" navigacije... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!