Skoči na vsebino

Moj maxiscooter


Tomozuki

Priporočene objave

CUKR, ti imaš "tavelikega" Atlantica, kako se kaj pelje? Jaz sem se zaradi mestne vožnje odločil za Sprint verzijo  :yea1: . Bi se tvojega maxjia dalo videti?

Predvsem me zanima kako je mehek oziroma trd ko pelješ po slabši cesti.

LP

vozi se v redu vsaj zame. mogoče je zadnje vzmetenje malce pretrdo naravnano in kadar se vozim sam motor malce poskakuje a se mi ga ne ljubi vedno premikati. pri cca 130 km/h so zračni vrtinci za šipo že precej močni in vožnja ni več orijetna. ampak kdaj pa se vozimo več kot 120. meni je všeč tudi zardi velikega prostora pod sedežem. imam pa problem zaradi kovčka. original nosilec stane 32000 sit Givijev pa pride tako čudno da ni za nikamor. ga bom slikal in pripel gor a trenutno sem brez fotoaparata, jutri grem pa na morje za to ne morem oblljubiti kdaj bo to. danes sem ga peljal na servis. serviser pravi da je pri 13000 km vse ok.

če bi ga rad videl v živo se zmeniva nekje in greva na drink, pa ga boš lahko tudi zapeljal.

pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To so pa nove pnevmatike Metzeler M17. Oprijem je odličen v suhem vremenu (v mokrem še nisem sprobal), guma je na otip zelo mehka (čigumi), jima bolj zaupam kot prejšnjima dvema itd. Kar me moti, je edino to, da pomojem ne bodo zdržale dolgo glede na sestavo. Pomoje so bolj primerne za lahke 50ccm skuterje kot pa za 160kg težko kravo. Zdi se mi, da sem malo zgubil na pospeških in na končni hitrosti. 130km/h dosežem le s težavo, medtem ko sem prej isto hitrost dosegel samo s sklanjanjem za krmilo. Pospešek do 100 se mi zdi prav tako slabši za kakšno sekundo. Mogoče je tako dobro trenje pnevmatik in cestišča, da motor malo opočasnjujejo. Nevem, mogoče jih je pa potrebno samo einfarat.

post-1649-1122245006_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To so pa nove pnevmatike Metzeler M17. Oprijem je odličen v suhem vremenu (v mokrem še nisem sprobal), guma je na otip zelo mehka (čigumi), jima bolj zaupam kot prejšnjima dvema itd. Kar me moti, je edino to, da pomojem ne bodo zdržale dolgo glede na sestavo. Pomoje so bolj primerne za lahke 50ccm skuterje kot pa za 160kg težko kravo.

Dvomim, da je tvoj skuter pretežek. Mislim da jih ima tudi precej BMW gor kot prvo vgradnjo, in so nekateri 2x težji od tvojga skuterja O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vceri okoli pol treh na AC med Ivancno gorico in Visnjo goro- moder maxi (po moje piaggio) in v crno oblecen motorist. A je kdo z foruma?

LP, joze. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, spet nazaj iz Punta Križe. Tokrat je bila vožnja v stilu "sreča spremlja pogumne". Dol grede tri nevihte & nič moker! Ob 15:15 levo pred Uncem, močan bočni veter, tako da se nisem upal več kot sto na uro, dežja nič. V Ilirsko sem se pripeljal, ko so bile še mokre ceste, dežja spet nič (Savine gume primejo zelo dobro po mokri cesti), potem pa je še pri Kraljevici in na mostu čez Krk malo kapljalo in lepe strele pri Opatiji, pa ni bilo vredno omembe dežja. Nazaj grede pa spet samo malo kapelj pri Rupi, potem pa lepo vreme. Super.

V petek ponoči pa mi je lepo opralo skuter. Prilagam eno lepo slikco (30 sekund osvetlitve, 400DIN).

post-7101-1122283102_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, dol grede je bil trajekt čisto poln, pa sem moral dati skuter čisto ob kanto za smeti, da nisem še jaz delal gužve.

Sicer pa še info: Trajekt na Cres, ki naj bi odpeljal ob 18:15, zaenkrat (sem šel že štirikrat prav na ta tajming) še ni odšel nikoli ob tej uri, ker vedno čaka avtobus redne linije, ki ob petkih vedno zamuja ene 20 minut. Zato če kakšno minuto zamujaš (zaradi prav te gužve na Reki) ni treba gonit kot norc. Aja, pa še to. Iz Krka (končno) vozi tudi nov trajekt "Cres", ki je kar velik in po občutku gre hitreje. Pixna Coca cole stane na trajektu nesramnih 30Kn.

Nazaj grede je šel trajekt ob 15:45, čeprav bi moral ob 16:15 (so pa poslali še enega, tako da tisti ki so ostali na Cresu niso čakali)

post-7101-1122283745_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dvomim, da je tvoj skuter pretežek. Mislim da jih ima tudi precej BMW gor kot prvo vgradnjo, in so nekateri 2x težji od tvojga skuterja O:-)

Če misliš C1 je to to: Dry weight: 185.0 kg (407.9 pounds). Malo težji od mojega :hmm: Kakorkoli, dolgo pomoje ne bodo vzdržale.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

msjr: kaj maš to za en fotoaparat? Daj naredi mi uslugo in pošlji to slikico na www.foto-arena.net, ker takšne še ni bilo tam! Vsi dobijo največ dve streli noter, ta je pa fantastična!! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prilagam eno lepo slikco (30 sekund osvetlitve, 400DIN).

Ful huda fotka :OK: Bi se dal dobit mal večjo (1600x1200) da si jo dam za ozadje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ful huda fotka :OK: Bi se dal dobit mal večjo (1600x1200) da si jo dam za ozadje?

Se da dobit, ampak ne bo tako lepa, ker ima velika slika tudi več noisa. Vseeno sem jo uploadal vsem zainteresiranim na www.msjr.net.

Upam, da vam bo všeč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MJSR saj sem tudi jaz na trajektu "tiščal" Atlantica v kot :whistle: .

Kako je s gumami na maxijih? A jih tako hitro zližete ali delate tako veliko km?

gallery_4877_143_12494.jpg

LP

P.S CUKR ko prideš z dopusta se oglasi pa se dogovoriva okoli ogleda.

kako vstavite sliko da ni tako velika ampak jo odpre v novem oknu? meni ne uspe

Popravljeno . Popravil skuterist
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podaljsan vikend je minil.Bil sem na moto zboru od petka do nedelje v Prlekiji Jezerski duhovi.Vracal sem se v nedeljo do Kočevja nato stusiral preoblekel nekar rezervnih oblacil in nadaljeval pot do morja Strunjan.V enem dnevu naredil 410km.Skupaj v vikendu 800km.Sedaj ima kymco 3150km in deluje brez problemov.Tankal sem tudi 100 oktanski bencil in bom o tem porocal kasneje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ooo skuterist, vidim, da nosiva isto Kappo  :OK:

he, he, he, he Skuterist in Tomozuki, jast imam enako Kappo :lol1:

prav tako sem v Mb v trgovini "Stupit" nabavil te platnene torbe Kappa za pod sedež..

cena je ista kot v Trzinu 28.016 SIT, sprobal jih bom v soboto......

lp beverly

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že dolgo časa se dogovarjamo o skupnem "izletu", v soboto je napovedano precej toplo vreme, a bi mogoče šli?

Vem da je čas dopustov pa vendarle se nas mogoče zbere nekaj.

Vsi zainteresirani dajte se javit in napišite predloge kam bi šli. :hmm:

LP

pa za prvič naj ne bo predolg izleti :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me kako varujete svoje maxije čez noč na potovanjih in počitnicah...A imate kakšne alarmne naprave, ključavnice, verige in vešanke, zaklep diskov itd.... ???

predvsem me zanimajo vaše izkušnje !

LP beverly

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj Atlantic ima alarmno napravo :OK: , jaz pa dodam spredaj ključavnico na disk zadaj pa "ketno".

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj Atlantic ima alarmno napravo :OK: , jaz pa dodam spredaj ključavnico na disk zadaj pa "ketno".

LP

Isti security, s tem, da dajem disk zadaj in ketno spredaj ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že dolgo časa se dogovarjamo o skupnem "izletu", v soboto je napovedano precej toplo vreme, a bi mogoče šli?

Jaz grem na morje jutri (v petek), zato ne morem. Lahko pa se pridružim komu ki gre v isto smer (PM, še bolš mail).

Zanima me kako varujete svoje maxije čez noč na potovanjih in počitnicah.

Ketna za 3000, ki zgleda enka kot tista za 10000 :afro1: Imel sem disklock, ampak so mi ga enkrat hoteli odpeljat in s pajserjem skrivili prednji disk :angry2:. Pa doma narejen alarm (Conrad), ki kdaj deluje, kdaj pa tud ne :P.

Itak je pa tako: za ketne in disklocke se uporabi tubica CO2, ki zamrzne ključavnico in jo potem lahko z malo večjim kamnom odbiješ stran. Alarm...Na mojem skuterju si vedno 1 šrauf stran od akumulatorja :cry:

So pač te naši skuterji zlo lahki za ukradt in lahko samo upaš da bojo šli na tistega, ki slučajno ni zaklenjen in ne tvojega. V Lj imamo prav smešno situacijo, ko je na cesti več Runnerjev 180 (neregistriranih, seveda), kot so jih prodali v trgovinah. Baje, da jih je največ iz Trsta O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sladkor - Jaz grem na morje jutri (v petek),

Vidim da ni pravega interesa za soboto :( (verjetno zaradi dopustov :hmm: ).

Lahko se zmenimo za konec avgusta ko bodo dopusti mimo in se nekam zapeljemo.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz grem danes popoldan v AC Kolpa pri Vinici po mojo deklico, v soboto zgodaj zjutraj pa iz Vinice do AC Valkanele pri Vrsarju. Glede na to, da je v tem kampu zelo veliko Slovencev, ali je morda tudi kdo od vas tam?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sobota? Huh, takrat bom verjetno še zmeraj zaprt poleg sira in pariške klobase v hladilniku B) Pa sej te temperature niso normalne :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz grem na morje jutri (v petek), zato ne morem. Lahko pa se pridružim komu ki gre v isto smer (PM, še bolš mail).

Ketna za 3000, ki zgleda enka kot tista za 10000 :afro1: Imel sem disklock, ampak so mi ga enkrat hoteli odpeljat in s pajserjem skrivili prednji disk :angry2:. Pa doma narejen alarm (Conrad), ki kdaj deluje, kdaj pa tud ne :P.

Itak je pa tako: za ketne in disklocke se uporabi tubica CO2, ki zamrzne ključavnico in jo potem lahko z malo večjim kamnom odbiješ stran. Alarm...Na mojem skuterju si vedno 1 šrauf stran od akumulatorja :cry:

So pač te naši skuterji zlo lahki za ukradt in lahko samo upaš da bojo šli na tistega, ki slučajno ni zaklenjen in ne tvojega. V Lj imamo prav smešno situacijo, ko je na cesti več Runnerjev 180 (neregistriranih, seveda), kot so jih prodali v trgovinah. Baje, da jih je največ iz Trsta O:-)

S pajserjem so ti hoteli Disc Lock snet? Pametni lopovi :slap: Čudno, da ni kar kolesa snel in bi se rešil ključavnice. Očitno ni razmišljal, kako bi se potem odpeljal :slap:

Ja, mojega sta na žalost onadva Jaršana opazovala, me zasledovala in ga ob moji nepazljivosti - odpeljala. Če malega kdaj vidim na cesti, mu bom malo prste nasprejal s tistim CO2-jem. V Ljubljani je pomoje kar težko kakšen legalen skuter kupit. 15 180ccm jih je namreč pokradenih, koliko je šele 125ccm, ampak za policijo je kraja skuterja pač vsakodnevna zadeva in ji ne posvečajo pozornosti :slap: Sej, če bi na malo obmejnih prehodih preglejevali te skuterje, bi jih malo več ustavili. Sumljivo je že, da ti osebek pokaže slovensko osebno, zadaj pa ima italjansko tablico :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!