Skoči na vsebino

Moj maxiscooter


Tomozuki

Priporočene objave

Sranje je samo, če pocrka kaj, ko pride skuter izven garancijske dobe :xx:

To pa je tako ali tako zračunano, da pocrka vse izven garancije. Btw, v četrtek peljal x9 na redni servis v PVG na Celovško, vse ok, cena servisa: 17.000, kar je tudi zelo ok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Grem jest na Generali in mi prijazno razlozijo, da gre popust samo na leta vozniskih izkusenj B kategorije in za avtomobile only.

Po svoji 080 stevilki so trdili drugace.

Lp

Jani

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Btw, v četrtek peljal x9 na redni servis v PVG na Celovško, vse ok, cena servisa: 17.000, kar je tudi zelo ok.

Tri vprašanja, if I may...

Servis za koliko km?

Kaj je bilo postorjeno na skuterju?

Koliko stane ura dela?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Servis za koliko km?

8.000

Kaj je bilo postorjeno na skuterju?

Zamenjano olje v mašini in menjalniku. Pregledane zavore, variator, ni bilo treba menjat nič.

Koliko stane ura dela?

Nimam računa pred sabo, ampak si lahko zračunaš (SUM - DDV - Olje) / 2 = ura dela bi rekel 5000 SIT?

Če te zanima natančno bom pogledal na račun.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je že vredi.

Pri meni je bil 8000 km servis enak (olje+filter, olje prenosa), tudi cenovno je bilo podobno cca 13.000 SIT, v Tim mg na Dolenjki.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je že vredi.

Pri meni je bil 8000 km servis enak (olje+filter, olje prenosa), tudi cenovno je bilo podobno cca 13.000 SIT, v Tim mg na Dolenjki.

LP

Se pravi tu smo nekje. Tiste štiri jurje pa bi dal za taksi, do celovške pa grem lahko peš. :D

Popravljeno . Popravil msjr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pravi tu smo nekje. Tiste štiri jurje pa bi dal za taksi, do celovške pa grem lahko peš. :D

:OK:

Jaz grem pa do Dolenjke lahko peš. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem registriral, ampak akumulator ne da nič od sebe. Sicer sem ga vzel ven med zimo, vendar je bil že enkrat polnjen. Tako, da :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je pa res hudič, da na tak lep vikend ugotoviš, da je akumulator hin.

Midva sva danes naredila en majhen giro... LJ-Litija-Zagorje-Čemšenik-Trojane-LJ... cca 120 km, ena rahla ploha in 30 km mmokrega asfalta. Ampak je bilo SUPER :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto dopoldne bil v Trzinu in si ogledal Hondo Silver Wing ter ostale Hondine modele. Silver wing je pa že kar težko kategornik vsaj po mojem občutku ni ravno za "prerivanje" v mestni gneči. Drugače pa ABS :OK: in motor na nivoju, vendar cena 2.0MIO SIT ne navduši.

Na cesti srečal dosti "mopedistov", tako da lahko rečem - sezona se je začela :yea1:

LP

P.S saj tudi T-max prebije mejo 2.0 MIO :BUA: tako da ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na prodajne cene in cene zavarovanj se IMHO splača kupiti skuterje le do 400cc in do cene okrog 1.4 mio SIT.

2 mio SIT je z mojega stališča absolutno preveč za skuter. Jaz bi za še nekaj manj denarja raje kupil 600cc sport touring motor (npr. CBF 600 S, tamal V Strom itd). Skuter za dva mio bi moral biti vsaj 650cc, 70 KM in velikost nič večja od današnjih 500cc skuterjev.

Tako jaz osebno trenutno gledam na to. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na prodajne cene in cene zavarovanj se IMHO splača kupiti skuterje le do 400cc in do cene okrog 1.4 mio SIT.

2 mio SIT je z mojega stališča absolutno preveč za skuter. Jaz bi za še nekaj manj denarja raje kupil 600cc sport touring motor (npr. CBF 600 S, tamal V Strom itd). Skuter za dva mio bi moral biti vsaj 650cc, 70 KM in velikost nič večja od današnjih 500cc skuterjev.

Tako jaz osebno trenutno gledam na to. ;)

Jaz osebno ;) gledam na stvari malo drugače:

Če hočes imeti skuter potem ne mores kupiti CBR 600. Če hočeš kupiti skuter v spici ponudbe, potem se je treba sprijazniti z ceno okoli ali cez 2 mio sit.

če se komu ne zdi vredno plačati cez 2 mio sit za Burgmana, T maxa ali Silver Wing, potem se mora potruditi in kupiti taksen motor ceneje. Recimo tja do 1,7 mio sit ali pa se ceneje. Novega seveda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V moji objavi sicer nisem omenjal super sport motorja (CBR) kot alternativa maksi skuterju, ampak vredu... imaš tudi po eni strani prav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Noben ne pise nich.

Torej izven konteksta (bolje kot nic):

A gre kdo jutr (vkljucen bo tut moj maxiscoter, de ne bo cist mimo) na voznjo Kranj, Zelezniki, Drazgose, kava z mlekom, Podblica, Besnica, Kranj ?

Cas, kadarkoli v soboto, voznja turisticna, upokojenska, lagodna. (vsaj moja bo taka hehe)

Če kdo, se lahko javi tut na mail jan2503@gmail.com ali ZS :)

Lp

Jani

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj je v CE pred Merkurjem potekala Maxijeva šola varne vožnje v okviru prireditev Moto buma in Avtosalona. Nisem opazil nobenega od Vas, bil pa je gospod s Atlanticom 500, kasneje sem mu povedal tudi o naši prvi vožnji in vidim da se je že oglasil na to temo.

Drugače pa je bila delavnica zanimiva, samo zanimanja pa ni bilo nekako tapravega, sem pričakoval da bo več motoristov.

Jan2503 če se boš kdaj še odločil za podoben izlet se ti pridružim, tvoje obvestilo sem žal opazil prepozno (danes) :blush:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj je v CE pred Merkurjem potekala Maxijeva šola varne vožnje v okviru prireditev Moto buma in Avtosalona. Nisem opazil nobenega od Vas, bil pa je gospod s Atlanticom 500, kasneje sem mu povedal tudi o naši prvi vožnji in vidim da se je že oglasil na to temo.

Oh škoda, cel teden sem že nekaj bolan, tako da se naokoli vozim z avtom (buuu). Sem šel pa na kratko v CE na sejem, zanimivo, le pri maksiskuterjih nič novega. Pri piaggiotu sem zvedel da bo x9 še nekaj časa tak kot je. Pa na kratek obisk na motosvetov štant sem skočil in dobil nalepko, ki je že nalepljena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

zdravo družba,

pripravljam se na sezono. nekaj sem se že vozil a na šverc. rabim sprednjo gumo dimenzij 120/70/15 za Atlantica, pa me zanima kakšne imate kaj izkušnje z različnimi prizvajalci. slišim, da jih dela zudi Sava...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam gor original Michelin Gold Standard in sem zaenkrat zadovoljen (turistična vožnja), tudi v ponedeljek po močnem nalivu je bilo O.K. Drugače hvalijo tudi tudi Hidenau samo model nevem točno ali je 58/62 Racing ?, je bila pohvaljena tudi v tujih scooter revijah.

Sava ima model z oznako 28, mislim da ga je lani nekdo kupil in bo lahko kaj več povedal.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz imam gor Michelin gold standard, sem zadovoljen. Ravno včeraj sem dal gor novo zadnjo gumo. Mislim, da ima ta guma najboljšo kombinacijo vzdržljivosti in oprijema. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imajo endure kar nekaj plusov, samo z maxiskuterji se pa tudi pod razno ne morejo primerjat. Endure ala ..

Kje bi se dalo dobiti nosilec zadnjga kovcka? Pri Suzuki Odar ne. Se kje drugje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prejšnji teden v soboto sem bil na Trojanah, v nedeljo doma, v ponedeljek pa sem šel na sever v prekmurje do Kuzme in nazaj. Na cesti je bilo zelo malo prometa, tako da se je dalo normalno voziti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa zanima kakse imate koncne hitrosti na vasih maxijih? Nimam obcutka koliko ima to koncno hitrost. 160?170?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa zanima kakse imate koncne hitrosti na vasih maxijih? Nimam obcutka koliko ima to koncno hitrost. 160?170?

Na mojem X9 so me že štopali z avtom. Izmerjena končna je bila okrog 170, tako kot mi je kazal tudi števec. Glede na to lahko rečem, da mi števec pravzaprav niti ne laže...

Na maksijevem pickmetru pa sem imel dosedaj največjo zabeleženo hitrost 179km/h.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!