Skoči na vsebino

Moj maxiscooter


Tomozuki

Priporočene objave

Kakšna pa je ta izguba procentualno? Je približno enaka po različnih vrstah mašin 2, 4 takti al je to čist odvisno še od česa drugega?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam Aprilio Atlantic 500, l. 2004. Motor laufa brez težav, vendar zadnje čase mi pogosto zagori EFI lučka. Kaj to pomeni? Vem, da gre za electronic fuel injection, ampak kaj to pomeni v 'praksi'? Je kaj narobe z motorjem oz. vbrizgom? Hvala za pomoč

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam eno vprašanje, če bo kdo vedel pomagat:

Lastim si Gilero Runner VX 125, letnik 2005.

Pred kratkim sem bil na servisu zaradi menjave jermena.

Pred servisom je šel motor po ravnem 110-115, po klancu navzdol se je zavrtel tudi do 125kmh.

Nekaj 100km po servisu pa sta se pojavili 2 težavi:

1)ko vzdržujem hitrost 80kmh slišim bobnenje iz mašine (zvok je podoben kot kadar je ležaj pri avtu zanič ali pa profil gume pri koncu)

2)motor normalno pospešuje do 105kmh, nato pa ga nekaj ''bremza'', kakor da bi vklapljalo omejevalnik obratov.

Na servisu mi je tudi nastavil ventile (dvomim da ima to kaj s tem).

Vnaprej hvala za pomoč.

LP :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Iščem zaščito za moj maxi pa me zanima kaj uporabljate. Sam bi najraje kupil disk ključavnico z alarmom. Je bila nekje tema o teh stvareh pa je ne najdem.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam Aprilio Atlantic 500, l. 2004. Motor laufa brez težav, vendar zadnje čase mi pogosto zagori EFI lučka. Kaj to pomeni? Vem, da gre za electronic fuel injection, ampak kaj to pomeni v 'praksi'? Je kaj narobe z motorjem oz. vbrizgom? Hvala za pomoč

EFI lučka te opozarja da je v okvari akumolator ali pa regler, najprej zmeri koliko ti ga polni potem pa boš točno videl kaj je , jaz sem jih letos že menjal kar 4 maxsistom(reglerje). To preveri takoj da ti ne obstoji kje na cesti. L.P.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

UUUUUUUUUUUUUUUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

dobil sem svojega nexusa, danes sem sicer zamudil lep dan, a vseeno, je kdo za kakšno pozno septembersko srečanje, da se malo zapeljemo, mislim predvsem kakšen vikend?

Danes sem bil v Avstriji in preko Podkorna in Vršiča nazaj v Lj, žal z avtom, isem še videl toliko motoristov letos na cesti.

Morda še kakšen nasvet glede ulaufavanja motorja?

No pa srečno vožnjo vsem :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

UUUUUUUUUUUUUUUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

dobil sem svojega nexusa, danes sem sicer zamudil lep dan, a vseeno, je kdo za kakšno pozno septembersko srečanje, da se malo zapeljemo, mislim predvsem kakšen vikend?

Danes sem bil v Avstriji in preko Podkorna in Vršiča nazaj v Lj, žal z avtom, isem še videl toliko motoristov letos na cesti.

Morda še kakšen nasvet glede ulaufavanja motorja?

No pa srečno vožnjo vsem :rolleyes:

Najprej Ti želim veliko varnih kilometrov s novim maxijem. Glede utekanja novega motorja imaš v navodilih sigurno kaj napisanega, drugače pa je identičen motor kot v ostalih ITA maxijih in za Atlantica 500 Sprint je pisalo: prvih 600km do 1/3 plina in "rahlo" pospeševanje (ne voziti predolgo s konstantnimi obrati, max. hitrost je bila nekako 90-95 km/h), do 1000km 2/3 plina. Po prevoženih 1000km pa nekako "brez" omejitev.

Pri Tmaxu pa prvih 1200 km nebi smel čez 400 obratov :slap: , kar je po števcu pomenilo cca 80-85 km/h, vendar se tega nisem 100% držal.

Glede izletov pa imamo odprto temo: maxi:01, kjer se dogovarjamo za "skupne vožnje". Vsekakor pa moramo ob lepem vremenu letos še "zaključiti" sezono s eno skupno vožnjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Iščem zaščito za moj maxi pa me zanima kaj uporabljate. Sam bi najraje kupil disk ključavnico z alarmom. Je bila nekje tema o teh stvareh pa je ne najdem.

LP

Jaz uporabljam "disk lock" in debelo verigo zadaj. Obrni se na uporabnika @1965, prodaja varnostne ključavnice, Ti bo verjetno lahko pomagal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za lepe želje,

glede utekanja sem prebral, da do prvih 1000 km naj nebi šlo prek 80% moči motorja in tega se držim. Gre pa odlično, sem bil v nedeljo na izletu z mojo do morj ain nazaj, pa danes ves dan, 1000 bo še pred zimo upam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Iščem zaščito za moj maxi pa me zanima kaj uporabljate. Sam bi najraje kupil disk ključavnico z alarmom. Je bila nekje tema o teh stvareh pa je ne najdem.

LP

Sam imam od ABUS-a disk ključavnico, izvedbo brez alarma. Je ravno dovolj velika, da gre v predal spredaj. Če pa je potreba pa s seboj vzamem še debelo ABUS-ovo verigo z ključavnico.

Če se boš odločil za disk ključavnico z alarmom pa vzemi takšno, ki se ne vklaplja po nepotrebnem vsakič ko jo malce grše pogledaš. (Xena)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam Xeno z alarmom, še od prejšnega skuterja pa čisto zadosti mojim potrebam. Res pa je, da vedno montiram še dodatno blokado motorja, tako da razen če ga naložijo ga ne morejo odpeljat, noben pa ni tolk nor, da ga bo porival, po moje ne bo daleč prišel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj bi se xena same sprožile pa zdaj malo sprašujem kje in kako.

Jaz sem iz xene ven f*** baterije, zdaj je mir. Enkrat sem bi v TCju, so mi menjali elektroniko in so morali ene 3 elektronike probati, da je končno delovalo. Nekaj časa je bil mir potem pa je spet začela tulit sama od sebe.

Kater maksi si potem kupil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem iz xene ven f*** baterije, zdaj je mir. Enkrat sem bi v TCju, so mi menjali elektroniko in so morali ene 3 elektronike probati, da je končno delovalo. Nekaj časa je bil mir potem pa je spet začela tulit sama od sebe.

Kater maksi si potem kupil?

Jaz imam disk lock brez alarma, neko "cheap" varianto, planiram pa menjavo :krneki:

@Hornet tudi mene zanima kaj si vzel, oziroma ali je Aprilia Sportcity 250? Mislim da si spraševal o njej :hmm: .

A greva skupaj pogledat k @1965 kaj ponuja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skuter je sportcity 250, ni ravno veliki maxi za potovanje je pa majhen z srednjo prostornino pa toliko bolj športno naravnan ključavnica pa bo po vsej verjetnosti Xena za na disk. Kaj ponuja forumaš ne vem moram malo pogledat na povezave v omenjeni temi.

Popravljeno . Popravil Hornet
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje pa si kupil abusovo? Se mi zdi v primerjavi s xeno dosti bolj ranljiva, ker je pri xeni zatič ki gre skozi disk skrit za debelim ogrodjem kar pa za abus ravno nebi mogel trdit. In maxi je končno doma. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje pa si kupil abusovo? Se mi zdi v primerjavi s xeno dosti bolj ranljiva, ker je pri xeni zatič ki gre skozi disk skrit za debelim ogrodjem kar pa za abus ravno nebi mogel trdit. In maxi je končno doma. :whistle:

ABUS-a dobiš tule, kar pa se ranljivosti tiče pa nisem čisto ziher katero ABUS-ovo ključavnico ti gledaš. ABUS Granit Detecto X-Plus 8000 je orenk mrcina :eek:

Granit_Detecto_dt.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na spletni strani je nisem našel, ne poznam tudi ne cene in ostalih podrobnostih, ali ima alarm, itn. In ja nisem vedel da ima abus tudi take.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, ok, tole je iz zadnjega izleta, ko smo se zgrešili:

f8FIQ4RDnQnNrlax.v.jpg

smseE5e0O3hCI8vz.v.jpg

trrcW4JopfzvdA2o.v.jpg

tGnzPIWrY5G81Fhj.v.jpg

Evo, tolk na brzino, tole je na pri eni cerkvi, med Kropo in Dražgošami...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aaaa... lepo, lepo, ampak črn? No ja... sam da je teb všeč :)

Eno vrašanje, a tam na sredinskem tunelu imaš dvobarvno plastiko, ali je le na slikah takšna? In te ta'nove registrske tablce so res opazno večje :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!