Skoči na vsebino

Moj maxiscooter


Priporočene objave

Tudi SUZUKI ni počival z svojim G-STRIDERJEM.:zzz:

V tega lepotca pa sem prepričan da bi se upiralo veliko oči kot v sorodni model HONDE.:OK:

Morda jih pa bomo lahko vozli kdaj, posebej tisti ki jih motijo manša kolesa.:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aloha!

Verjetno vam/nam (nekaterim) ni težko kidat sneg :xx: ob napovedi, da bo letošnje poletje vsaj tako toplo in sončno, kot je bilo lansko :yea1:.

Ja, jaz sem (z mislimi) že v pomladi... B) in sem v dopolnjevanju svoje moto opreme. Razmišljam o nakupu Nolan N90. :? Trenutno še iščem kako primerjavo ali review, kjer bi bila npr. primerjava napram Schubert C3 ali pa vsaj primerjava napram N103. Je kdo v zvezi z N90 že kaj iskal ali pa kje našel kaki link?

Hvala za vsako informacijo! :D

Lep maxi pozdrav, Pelikan

p.s.

Zanimalo bi me tudi, kako se kaj obnese n-com samo z standardnim kitom in morebiti z bluetoothom...? :? Ne rabim za telefoniranje, ampak le za poslušanje glasbe in enkrat v prihodnosti tudi za "poslušanje" navigacije... .)

Pred novim letom ko sem tudi jaz kupoval opremo sem malo pohajkoval okrog za opremo in so mi v Velenju v tgovini NOLAN (compaco doo) povedali da v januarju pride nekaj novega med preklopnimi čeladami, pokliči in se pozanimaj če si se odločil za NOLAN ali GREX. LP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred novim letom ko sem tudi jaz kupoval opremo sem malo pohajkoval okrog za opremo in so mi v Velenju v tgovini NOLAN (compaco doo) povedali da v januarju pride nekaj novega med preklopnimi čeladami, pokliči in se pozanimaj če si se odločil za NOLAN ali GREX.     LP.

Hvala za info!   :) Ja, verjetno gre za N90, ker so večini modelov N103 znižali cene (vsaj v Louis-u), ker prihaja njihova morebitna "naslednica"...   :hmm:

Bom pa šel malo po trgovinah, kjer imajo Nolan... povprašat... Vsekakor bi rad, preden se odločim za nakup, da se zapeljem par kilometrov z novo čelado... V Velenju so zelo prijazni in ni zadržkov okoli "probe"... :D Mogoče bo se dalo to opravit tudi v Mb, da ne čakam predolgo...   :?     

Lp

Popravljeno . Popravil pelikan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odkar se da dobiti konkreten popust v zameno za to, da ne moreš prekiniti zavarovanja po pol leta, je le-to precej ugodno...drag je samo AO+ :(

mene pri 35% popusta pride registracija (tehnični, AO, potnik) takšnega motorja nekje 150 do 200 €, AO+ (ki ga zadnji 2 leti ne dajem) pa cca 300€ in mislim, da je za vse motorje enak :S

kot že omenjeno, pa izberem, da motorja ne odjavljam in dobim velik popust - 40°če se ne motim :)

lp

ž

Popravljeno . Popravil zzigon
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

smem vprašat, koliko kej plačujete registracijo za t-maxa in podoben rang?

Mislim da sem lani dal za vse skupaj (zavarovanje + podalšanje reg.) cca 120EUR. Nimam AO+ pri zavarovanju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

smem vprašat, koliko kej plačujete registracijo za t-maxa in podoben rang?

Ja, zna biti tudi dražje oz. odvisno pač, kaj zavaruješ...  :hmm:

Vsaj jaz (kot novinec v maxi svetu z novim "mopedom") nisem šparal na zavarovanju...  .) Torej, mene je na cesto postavljen (tablice, registracija, zavarovanje s polnim kaskom) prišlo cca. 640€ (pri 50% bonifikaciji in še z nekaj dodatnimi popusti, ki mi jih je dal zav.agent)...  ;)

Lp

p.s.

Vse ima svojo ceno!   :? Tako me ni "strah", če bi motor padel ali pa, če bi mi ga morebiti ukradli...  :xx:  Riziko pač plačaš... 

Popravljeno . Popravil pelikan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kr ne morem verjeti, da so ti odobrili kasko :O

ko sem se zanimal za kasko pa so me vsi samo debelo gledali, če sem resen,...da se to ne da dobit oz. mora biti odobreno s komisijo ipd.

men na adriatiku še AO+ niso hoteli dati :S

in ne, nikoli še nisem povzročil nesreče ali karkoli podobnega ;)

lp

ž

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kr ne morem verjeti, da so ti odobrili kasko :O

ko sem se zanimal za kasko pa so me vsi samo debelo gledali, če sem resen,...da se to ne da dobit oz. mora biti odobreno s komisijo ipd.

men na adriatiku še AO+ niso hoteli dati :S

in ne, nikoli še nisem povzročil nesreče ali karkoli podobnega ;)

lp

ž

Jaz nisem imel nikakršnih težav okoli tega (niti me je kdo karkoli vprašal v zvezi s tem)...  :unsure: Pri isti zavarovalnici imam(o) zavarovana oba avtomobila in motor... Med maksiji sem takorekoč "mladi voznik".... po letih pa že dolgo ne več... :whistle:  Mogoče bo to - to!? Leta? Mogoče si premlad ali pa moraš menjat zavarovalnico... B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker je bilo prej nekaj govora o "športnih" skuterjih sem se spomnil primerjave iz leta 2004.

Link: http://translate.google.si/translate?u=http%3A%2F%2Fwww.motorbox.com%2FMoto%2FVisteeProvate%2FProve_speciali%2FConfronti%2FYamahaTmaxvsGileraNexus.html&sl=it&tl=en&hl=&ie=UTF-8

za vse ki znate ITA : http://www.motorbox.com/Moto/VisteeProvate/Prove_speciali/Confronti/YamahaTmaxvsGileraNexus.html

YamahaTmaxGileraNexus-4839-051-f.jpgYamahaTmaxGileraNexus-4839-047-f.jpg

Bo imel še @Drejči kaj za brat :ninja:

Poanta, kupite tisto kar vam je všeč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da je mene prišel nexus 550 eur, zavarovanje + polni kasko brez AO+, zavarovalnica Triglav, precej močne veze in popusti. Aja, pa brez opcije da ne smem odjavit, ker sem ga odjavil konec sezone.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene je Nexus prišel ≈116€. Seveda je to osnovno zavarovanje -50% bonus, pa popust na gotovino, pa na neodjavljanje pa zih še kej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker je bilo prej nekaj govora o "športnih" skuterjih sem se spomnil primerjave iz leta 2004.

Link: http://translate.goo...en&hl=&ie=UTF-8

za vse ki znate ITA : http://www.motorbox....ileraNexus.html

YamahaTmaxGileraNexus-4839-051-f.jpgYamahaTmaxGileraNexus-4839-047-f.jpg

Bo imel še @Drejči kaj za brat :ninja:

Poanta, kupite tisto kar vam je všeč.

Hudiča! Najprej sem že mislu, da sem jest na sliki :)

Po prebranem oz. preletem je zaključek, da sta si T-Max in Nexus zelo blizu in mislim, da so takšne tudi naše ugotovitve. Je tako? ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hudiča! Najprej sem že mislu, da sem jest na sliki :)

Po prebranem oz. preletem je zaključek, da sta si T-Max in Nexus zelo blizu in mislim, da so takšne tudi naše ugotovitve. Je tako? ;)

ni tako..nexus je lepši :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

kr ne morem verjeti, da so ti odobrili kasko :O

ko sem se zanimal za kasko pa so me vsi samo debelo gledali, če sem resen,...da se to ne da dobit oz. mora biti odobreno s komisijo ipd.

men na adriatiku še AO+ niso hoteli dati :S

in ne, nikoli še nisem povzročil nesreče ali karkoli podobnega ;)

lp

ž

Samo eno stvar ti lahko rečem, ko sem to prebral: menjaj zavarovalnico.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo eno stvar ti lahko rečem, ko sem to prebral: menjaj zavarovalnico.

sem že ;)

itak, hehe

čeprav sedaj ne dajem več AO+, ker mi je predrag :S

lp

ž

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes je sel Atlantic v roke novemu lastniku. Ampak bom se vedno z veseljem brale tale del foruma, pa za v Prekmurje se vam bom verjetno tudi pristulil :). Ne boste se me tako lahko znebili :P.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes je sel Atlantic v roke novemu lastniku. Ampak bom se vedno z veseljem brale tale del foruma, pa za v Prekmurje se vam bom verjetno tudi pristulil :). Ne boste se me tako lahko znebili :P.

Ka tej, si že nabavil nov motor????

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes je sel Atlantic v roke novemu lastniku. Ampak bom se vedno z veseljem brale tale del foruma, pa za v Prekmurje se vam bom verjetno tudi pristulil :). Ne boste se me tako lahko znebili :P.

Čestitam za uspeli posel. Kaj boš v bodoče še scoterist ali boš motorist ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj ko sem tega prodal imam dinarcke za drugega, tako da moram v lov. Bom pa motorist, v planu je v-strom.

A "vsi" ko sesalca prodate, kupujete oziroma razmišljate o V-stromu (vsaj kolikor je meni znano :hmm: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A "vsi" ko sesalca prodate, kupujete oziroma razmišljate o V-stromu (vsaj kolikor je meni znano :hmm: )

Izgleda da uživanje po vožnji ostaja naprej, istočasno je zadeva kolikor toliko uporabna tudi za po mestu. S Suzukijem se da lepo peljat na izlete ker kar robusten motor. Po mestu tudi nekako gre - a ni tako praktično kot s Scoterjem :naughty:.

opažam ,da se kar nekaj motoristov odloča tudi v obratno smer.

P.s

V kolikor bo konec tedna tako lepo vreme bo padla furca:yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bom pa kar ostal na maxsiju pa čeprav sem bil vrsto let motorist:whistle:, ni ga čez kamot in avtomatika:D, pa ne se bat da se naš maxsi krog krči:?. Že v Januarju smo pripeljali v bližnjo sosesko enega maxsija na novo in ga tudi že pripravila za sezono in če bo še vse po sreči grem še v petek po enega maxsija za prijatelja ki je tudi z našega okolišča.:naughty:

Tebi maxiscooterist pa kar zavidam da si že tešiš dušo po vožnji, kot si videl pri nas je belo kot v Rusiji in tudi mrzlo ni kaj veliko manj , se pa morda vidiva v kratkem ko se grem z družino kopat v Bernardin:lol1:(z avtom), za tisto kar sva zmenjena se pa pozanimaj in mi javi na PM. :BUA: LP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da je maxiskuter res najbolj uporabna zadeva za vsakodnevno uporabo. Hayabuso sem prodal ker je bila premalo izkoriščena, ne maram pa biti nedeljski voznik. Z X9 se vozim od aprila do konca novembra. Ni posebne potrebe po resni motoristični opravi, kjer že samo oblačenje vzame nekaj časa. Precej se vozim po gorskih cestah polnih ovinkov in param živce "pravim motoristom", ker me le zelo redkokdo lahko prehiti. Me je pa začela jeziti nestabilnost v hitrovoženih desnih ovinkih. Pred spomladjo bom poskusil najti vzrok za to. Zadnji amortizerji so novi, zato sumim silent bloke. Lani jeseni sem mislil kupiti kakšnega t-maxa ker ima boljši okvir, pa mi ni všeč položaj na njem - bolj spominja kot bi sedel na choperju, kjer ne moreš z nogami amortizirati lukenj na cesti. Sicer pa je pri vseh japoncih, ki sem jih poizkusil podobno. Zato bo Piaggio še kar nekaj časa moj. T-max kljub 15. konjem več (55) nima nič večje končne hitrosti, je pa mirnejši v hitrih dolgih ovinkih. Letos bom še prvič probal zadnjo gumo Michelin Pilot Sport SC (ima kdo kakšne izkušnje z njo?). Sedanja Mischelin goldstandard mi ne vliva več občutka varnosti, čeprav ima še nekaj profila, savske športnice pa nimajo za ta skuter. Lani sem zgubil stekelca na obeh zadnjih žmigavcih, ki sta opadla kar sama od sebe in seveda med vožnjo, zato priporočam, če ima kdo še tak skuter, naj preventivno malo pokaplja z hitrim lepilom stike. Za silo sem si potem pomagal z plastiko od nagrobne sveče, pa grelcem, ki je podoben fenu za lase, da je dobil smernik skoraj nov videz. Malo sem razočaran nad založenostjo PVG trgovin, kjer morajo vse naročiti, rok pa je od 14-30 dni. Res da ni Italija daleč, vendar ne poznam še trgovin v Trstu ali Gorici. 

Ko me pa zagrabi, da bi šel malo preizkušati meje polaganja v ovinkih, pa rečem hčerki, da mi posodi Suzuki SV. Saj gre tudi z X9 vendar je centralno stojalo že precej podrsano ter na kakšni izboklini na cesti tudi dobro zaropota. Ne vem ali imam samo občutek, vendar je letos v Louisu precej dražje kot lani. Kolikor toliko dobre hlače ne dobiš izpod sto evrov, lani pa že za 65. Kupiti imam namen še novo skutersko čelado (predlog?), ki bo lažja od sedanje.

Letos imam v načrtu nekaj dni v Dolimitih, vikend Grossglockner na dopust pa v Črno goro (pa rezervni jermen s sebi za vsak slučaj).

Sicer pa upam, da se bo konec marca letos že dalo vozit. :rolleyes::rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!