Skoči na vsebino

Moj maxiscooter


Priporočene objave

Lp, tudi jaz sem postal lastnik aprilie atlantic 500,2002 letnik. Zaenkrat mi še stoji pred blokom,upam da ga ta teden registriram,preden pa se začnem kaj resno vozit pa bi rad zamenjal olje in filter. Malo sem se že metal pod njim, pa me zanima, če se olje spusti ven pri tistem velkem vijaku, ki je na levi strani,al je dost če se odšraufa filter, ker vidim da je čist spodej?? Če mogoče ne dobim filtra do jutri, ali dam lohka kar tastarga nazaj,se ga da kako vsaj za silo očistiti? Bi potem pač prej servis naredu,če ne bi zdaj filtra menjaval:)

Obrni se na @x_raider, ti bo vse prav svetoval

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no,sej s tem namenom sem pisal v to temo;) Motor je iz uvoza, vzel sem ga pri r-moto,tko da čakam papirje. Ti bi lohka bili že jutri, pa če mi uspe use urediti z registracijo, bi se pol za vikend že mal zapelu. Je pa tko da je trenutno olje bol na minimumu. Ker ne vem ktero olje je noter, si ne upam kr enga x vlivat,pa bi ga za silo usega zamenu, da bi se bolj mirne vesti pelu, sm pa bol iz zakotnega kraja pa ne vem če bom kje v bližini filter dobu. Potlej bi pa tko en servis naredu pa mal use pregledat dal, po možnosti pri mojstru x_raider:). Gre se mi sam za to da se bom sploh lohk vozu:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem se tudi jaz malo ustavil pri @X raiderju. Malo sva govorila, je dal nekaj "nasvetov" B) . Tako da kdo če kdo rabi kakšen nasvet ali info okoli "tehničnih" stvari za maxije obrnite se na @X raiderja :OK: :trance_27_notworthy: (po moje bo svetoval, če bo le imel čas).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no,sej s tem namenom sem pisal v to temo;) Motor je iz uvoza, vzel sem ga pri r-moto,tko da čakam papirje. Ti bi lohka bili že jutri, pa če mi uspe use urediti z registracijo, bi se pol za vikend že mal zapelu. Je pa tko da je trenutno olje bol na minimumu. Ker ne vem ktero olje je noter, si ne upam kr enga x vlivat,pa bi ga za silo usega zamenu, da bi se bolj mirne vesti pelu, sm pa bol iz zakotnega kraja pa ne vem če bom kje v bližini filter dobu. Potlej bi pa tko en servis naredu pa mal use pregledat dal, po možnosti pri mojstru x_raider:). Gre se mi sam za to da se bom sploh lohk vozu:)

Jp, olje se spusti pri tistem velikem vijaku na dnu bloka. Je pa znotraj še en plastični filterček/tulec, ki se ga izvleča in opere z bencinom. Potem pa odviješ še filter, na drugi strani in ga zamenjaš. Če novega filtra nimaš se ti samo menjava olja po moje ne splača, raje počakaj še nekaj dni in menjaj vse. Olje notri bi moral biti polna sintetika 5W40, čeprav @x-raider priporoča polsintetiko 10W40 Silkolene.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala lepa za odgovor,bom pa res kr mal počaku, vikend izlet mi tko al tko odpade. Drug teden bom pa že naroču filter pa pol use skup zamenu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Pelikan včeraj na izltu smo se pogovarjali o gumah. Tole sem imel v mislih: Metzeler Wintec. Mogoče je to kar iščeš. Mislim da jih pri nas prodaja Motorjet

Ja, hvala... sem našel tudi sam (že celi dan brskam po netu na to temo   :huh: ),... samo kolikor sem razumel, gre bolj za zimsko gumo... Ali se motim?  :? Ker je odlična v mokrem in mrzlem, vendar pa nisem zasledil kako se obnaša poleti...?  

Sem pa se nekako "ogrel" še za Michelin City Grip, ki se mi zdi tudi dokaj zanimiva... Kje lahko nabavim? Pri Špan-u, še kje v Mariboru?

Kako pa se obnesejo Bridgestone ali Pirelli gume?

V glavnem iščem gumo z "dobrim" oprijemom in me ne "skrbi" preveč obraba... ker lani sem prevozil nekaj čez 8.000km (danes jih imam na števcu že blizu 12.000, in to še na prvih originalnih Bridgestone gumah). Za letos pa je v planu še več kilometrov...   :hmm:

Kakorkoli... gume bom nabavil v kratkem, ker mi obstoječe ne "vlivajo" več sigurnosti in grem vsakič v ovinke z (pre)veliko "rezervo"...   :xx:

Lp

p.s. Sem (pre)bral na forumu tvoj odgovor @AndY1-ju... v zvezi z gumami...  ;)  Ne vem pa, kaj je potem kupil...?

Popravljeno . Popravil pelikan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, hvala... sem našel tudi sam (že celi dan brskam po netu na to temo   :huh: ),... samo kolikor sem razumel, gre bolj za zimsko gumo... Ali se motim?  :? Ker je odlična v mokrem in mrzlem, vendar pa nisem zasledil kako se obnaša poleti...?  

Sem pa se nekako "ogrel" še za Michelin City Grip, ki se mi zdi tudi dokaj zanimiva... Kje lahko nabavim? Pri Špan-u, še kje v Mariboru?

Kako pa se obnesejo Bridgestone ali Pirelli gume?

V glavnem iščem gumo z "dobrim" oprijemom in me ne "skrbi" preveč obraba... ker lani sem prevozil nekaj čez 8.000km (danes jih imam na števcu že blizu 12.000, in to še na prvih originalnih Bridgestone gumah). Za letos pa je v planu še več kilometrov...   :hmm:

Kakorkoli... gume bom nabavil v kratkem, ker mi obstoječe ne "vlivajo" več sigurnosti in grem vsakič v ovinke z (pre)veliko "rezervo"...   :xx:

Lp

p.s. Sem (pre)bral na forumu tvoj odgovor @AndY1-ju... v zvezi z gumami...  ;)  Ne vem pa, kaj je potem kupil...?

City Grip je nova guma, verjetno dosti boljša od GS. Metzeler je v vročem "na slabšem" kot "poletne" gume. Sam sem imel tudi (poleg Michelina GS) Continental ContiTwist, ter sedaj Dunlopa GPR100, obe so dosti boljše od Michelina GS (moj občutek <ahttp://www.motosvet.com/tabla/uploads/emoticons/blush.png' alt=':blush:'> ). Za druge ne morem nič reči. Vprašaj @Zvoneta500 za Savo, pravi da zelo dobro drži, vendar se hitro obrabi. Mislim da gre za model MC 29 SPORTY 3+

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ehmm, jest bi pa vprašal, kok se kej oblečete za na skuter. Prej na šaltung motorjih sem mel zmeri motoristično jakno pa leder hozen pa škorne gor, zdej na maxiji se bi pa najraj kr u natikačih, kratki majci in in kratkih hlačah tut kam daleč pelu. No, z dolgimi jeans hlačami, adidaski in biker jakno se mi zdi d sm že kar za na dolge fure.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

City Grip je nova guma, verjetno dosti boljša od GS. Metzeler je v vročem "na slabšem" kot "poletne" gume.  Sam sem imel tudi (poleg Michelina GS) Continental ContiTwist, ter sedaj Dunlopa GPR100, obe so dosti boljše od Michelina GS (moj občutek :blush: ). Za druge ne morem nič reči. Vprašaj @Zvoneta500 za Savo, pravi da zelo dobro drži, vendar se hitro obrabi. Mislim da gre za model

Ja, sem tudi te gledal... Vendar mojih dimenzij (sprednja: 120/80-14, zadnja: 150/70-13) nisem zasledil...   :angry: Sicer sem na HR forumu našel, da lastniki SW-jev (!) hvalijo Bridgestone Hoop (takšno, kot jo imam jaz sedaj orig. gor)... vendar "tehnologija" gre naprej... in s tem tudi materiali...   :glare: Zato (tudi) sem gledal (bolj) novejše gume...   :hmm: ...vsekakor pa bodo dimenzije (kot je na izletu omenil tudi @Drejci... tista omenitev, ki bo odločala o nakupu...   :huh:

Lp

p.s. Alo, lastniki SW-jev (@Ante, @1965,...?) ...   :?  Kake gume imate gor...    :?

Popravljeno . Popravil pelikan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a je kak majstr k sraufa doma maxije v Lj? pride mogoce xrider kj mimo Lj?

je ze imel kdo kake probleme z balanco? da se je malo odsraufala oz je ratu luft? kako ste to kj resil?

Popravljeno . Popravil e_boy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me ali je olje Motul Scooter expert 2T (polsintetično!) primerno za Gilero Runner 180 2T?

Zdaj sem točil polno sintetiko, zadnjič sem pa slučajno kupil liter tega Motula, pa sem bil premalo pozoren na etiketo. Vem, da ne smem mešat olja z različno sintetiko, zato bom počakal, da se izprazni prejšnje olje, pa bi potem natočil Motul. Kaj menite?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj imam v maxiju olje Motul 100% sintetiko, ko je bil motor nov je bla noter polsisntetika in se mi je zdel nekoliko bolj miren. Zdaj bi dal zadnjič noter 100% ker mi ga je ostalo še 8 dcl. Naj ostanem na omenjenem ali naj grem nazaj na polsintetiko?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ehmm, jest bi pa vprašal, kok se kej oblečete za na skuter. Prej na šaltung motorjih sem mel zmeri motoristično jakno pa leder hozen pa škorne gor, zdej na maxiji se bi pa najraj kr u natikačih, kratki majci in in kratkih hlačah tut kam daleč pelu. No, z dolgimi jeans hlačami, adidaski in biker jakno se mi zdi d sm že kar za na dolge fure.

Samo tole: asfalt je pri 50 km/h (tvoj skuter gre x 3) enak šmergl tako pri padcu s skuterjem kot pri padcu z motorjem. Jakna, hlače s ščitniki, škornji (lahko nižji, važno, da imajo zaščito), rokavice, podakapa oz. windstopper ovratnik, ledvični pas in seveda čelada.

Sam za vožnjo po mestu namesto usnjenih moto hlač uporabljam jeans hlače in plastične ščitnike, ki se namestijo čez koleno. Tako so kolena zaščitena pred vetrom in ob morebitnem udarcu ob tla. No ja, kakšnega posebnega prepiha se tebi verjetno ni treba bati.

lp B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dons skuter končno na cesti:). Sm se pol še mal zapelu po regionalki, noro mi je ušeč. Tut štimca je taprava:). Lepo potegne, 130-140 je kr hitr not, veter me nč ne premetava al pa z balance pipa. Edin u ovinke mi je še mal čudn filing, pa bo že, se je treba mal navadit. Sam da nau preveč dežja..cya;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dons skuter končno na cesti:). Sm se pol še mal zapelu po regionalki, noro mi je ušeč. Tut štimca je taprava:). Lepo potegne, 130-140 je kr hitr not, veter me nč ne premetava al pa z balance pipa. Edin u ovinke mi je še mal čudn filing, pa bo že, se je treba mal navadit. Sam da nau preveč dežja..cya;)

V ovinkih se najbolj pozna razlika med vzmetenjem motorja in skuterja, zato to tudi najbolj opaziš. Z vremenom pa bolj slabo kaže :headbang: . Zgleda da bom za vikend "doma".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, sem tudi te gledal... Vendar mojih dimenzij (sprednja: 120/80-14, zadnja: 150/70-13) nisem zasledil...   :angry: Sicer sem na HR forumu našel, da lastniki SW-jev (!) hvalijo Bridgestone Hoop (takšno, kot jo imam jaz sedaj orig. gor)... vendar "tehnologija" gre naprej... in s tem tudi materiali...   :glare: Zato (tudi) sem gledal (bolj) novejše gume...   :hmm: ...vsekakor pa bodo dimenzije (kot je na izletu omenil tudi @Drejci... tista omenitev, ki bo odločala o nakupu...   :huh:

Lp

p.s. Alo, lastniki SW-jev (@Ante, @1965,...?) ...   :?  Kake gume imate gor...    :?

Ali si že kupil gume? Tudi jaz bom moral v kratkem zamenjati, pa ne vem.. mogoče bom ostal kar pri Michelinu. Sedaj imam Gold Standard(že čez 11000 km :whistle: ), pa bom verjetno vzel naslednico City Grip. Kakšen link do prodajalcev/monterjev? :worship: dimenzija 120/70-14 55 S in 150/70-14 66 S

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali si že kupil gume? Tudi jaz bom moral v kratkem zamenjati, pa ne vem.. mogoče bom ostal kar pri Michelinu. Sedaj imam Gold Standard(že čez 11000 km  :whistle: ), pa bom verjetno vzel naslednico City Grip. Kakšen link do prodajalcev/monterjev? :worship:  dimenzija 120/70-14 55 S in 150/70-14 66 S

Pozdravljen!

Ja, tudi jaz sem se ogrel za te gume (čeprav je v "igri" tudi Bridgestone)...  :hmm:...danes sem malo (bolj) od blizu pogledal moje gume in našel (na zadnji) še ureznine...  :xx: Tako, da menjava sigurno sledi naslednji teden.   :huh: Upam le, da mi bo uspelo najti gume, kupiti in namontirati do srede, ker že v četrtek se odpravljam na daljšo pot...   :?

V ponedeljek pokličem naokoli in sporočim, kaj sem našel...   :) ...oz. kaj bo lahko "uredil" @Petek123, ki mi je priskočil na pomoč pri iskanju "ta pravih"...   :OK:

Lp

p.s. V kolikor je kdo že našel te gume (po možnosti na štajerskem), naj prilepi gor kaki link...    .)      Ali pa, če lahko kdo svetuje (+link na trgovino/vulkanizerstvo), kaj vzeti namesto teh...   :? Moje dimenzije so spredaj: 120/80-14 in zadaj: 150/70-13... 

post-22093-127695883224_thumb.jpg

post-22093-127695885327_thumb.jpg

post-22093-127695887751_thumb.jpg

post-22093-127695890025_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil pelikan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen!

Ja, tudi jaz sem se ogrel za te gume (čeprav je v "igri" tudi Bridgestone)... :hmm:...danes sem malo (bolj) od blizu pogledal moje gume in našel (na zadnji) še ureznine... :xx: Tako, da menjava sigurno sledi naslednji teden. :huh: Upam le, da mi bo uspelo najti gume, kupiti in namontirati do srede, ker že v četrtek se odpravljam na daljšo pot... :?

V ponedeljek pokličem naokoli in sporočim, kaj sem našel... :) ...oz. kaj bo lahko "uredil" @Petek123, ki mi je priskočil na pomoč pri iskanju "ta pravih"... :OK:

Lp

p.s. V kolikor je kdo že našel te gume (po možnosti na štajerskem), naj prilepi gor kaki link... .) Ali pa, če lahko kdo svetuje (+link na trgovino/vulkanizerstvo), kaj vzeti namesto teh... :? Moje dimenzije so spredaj: 120/80-14 in zadaj: 150/70-13...

Jaz sem že enkrat povedal, naslednje na mojem so Pirelli Diablo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem že enkrat povedal, naslednje na mojem so Pirelli Diablo.

Ima kdo izkušnje z to gumo? Obraba?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.......................

Lp

p.s. V kolikor je kdo že našel te gume (po možnosti na štajerskem), naj prilepi gor kaki link...    .)      Ali pa, če lahko kdo svetuje (+link na trgovino/vulkanizerstvo), kaj vzeti namesto teh...   :? Moje dimenzije so spredaj: 120/80-14 in zadaj: 150/70-13... 

Gume za skuter ima "malo" vulkanizerjev na zalogi (po mojih izkušnjah nobeden :surrender: ). Če ne boš dobil željenega se v tvoji dimenziji dobi tudi Dunlop SCOOTLINE SX01. Cena para za tvojega maxija bi bila cca 130EUR pri Čarman motosportu(trenutno imajo akcijske cene?). Jaz sem za svojega kupil pri njih in sem z dobavo in vsem ostalim zadovoljen. Preveri če imajo na zalogi, pošljejo po hitri pošti, montiraš pa pri svojem vulkanizerju (lahko se zapelješ do njih). V MB lahko povprašaš še pri Apriliji g.Dvoršaka, mogoče ti lahko kaj ponudi (dnevov ti primankuje :grim ).

Nemci (tudi nemški novinarji) zelo hvalijo "Heidenaua" predvsem kako se drži ceste, uvoznika imaš v Mariboru. Za tvojega maxija imaš na izbiro modela K66 in K72

S Pirellijem jaz nimam izkušenj :hmm:

post-4877-127696816314_thumb.jpg

post-4877-127696857923_thumb.jpg

post-4877-127696858876_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po dolgoletnih izkušnjah še vedno prisegam na BRIDSTONE in DUNLOP, so pa tudi zelo dobre SAVA pnevmatike a vender ne držijo dolgo, ker jih hitro zladira. Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo izkušnje z to gumo? Obraba?

Mogoče sem bil prehiter:

Z Diablotom nimam izkušenj, mi je pa veliko o njej govoril prijatelj, ki dirka supermoto, prav tako sem precej bral o njih. Sam sem na motorju vozil Dunlop in morda bi se tudi na maksiju držal iste znamke. Diablo sem menil, da bi bila zanimiva za probat. Po mojem so v vrhu 3 znamke: Dunlop, Bridgestopne, in Pirelli Diablo.

Poraba pa čisto odvisna od stila vožnje. Od agresivnosti in podobno. Moj stil zelo ohranja gumo, tako da z obrabo nimam problemov. menjam gume bolj preventivno kot po potrebi.

Tudi Sava je dobra, presenetljivo, je pa obraba precej velika. Osebno imam gor Michelin, prva vgradnja, ampak mi gume niso preveč všeč. Moti me, da ni opomina, torej ko zdrsne gre po tleh. Rad mam, da mi guma sporoča, da sem na meji, drsi a drži.

P.S.: za normalno vožnjo, bodo verjetno vse gume ok. Sicer se pa z maksiji tako in tako ne sme pretiravati. Po suhem so si skoraj vse gume podobne, razlika pride do izraza po mokrem. nekaj berem, da je Pireli občutljiva na dež in na smerno stabilnost pri veliki hitrosti. Dunlop naj bi bila bolj stabilna. Bridgestone pa naj bi se najhitreje ogrela na delovno temperaturo. Vsaka ima svoje prednosti, a sem prepričan, da ko so nove, so razlike zelo majhne.

Prilagam link o razpravah: http://nexusclubital...=20876651&st=15

http://nexusclubital...net/?t=20846171

Vsekakor so cenovno tam tam, za par evrov se pa ne splača šparat. tudi vse gume, ko so nove so super. Problem nastane po letu, dveh in narejenih kilometrih, ko guma stoji.

Torej če povzamem, težko bi se odločil, ampak v tem trenutku verjetno Dunlop, Bridgestone ali Diablo.

Bo pač treba probat in si izmenjat izkušnje, ki pa spet lahko variirajo, saj smo drugačni tipi voznikov.

Popravljeno . Popravil debitel
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gume za skuter ima "malo" vulkanizerjev na zalogi (po mojih izkušnjah nobeden :surrender: ).

Michelin Pilot Sport SC ima Špan na zalogi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Michelin Pilot Sport SC ima Špan na zalogi.

V dimenziji za @pelikana jih ni če se ne motim, mogoče pa ima City Grip na zalogi :hmm:

@Maxiscooter a ne bo "tanovi" prevelik za v mesto? Bo šla žena v bodoče večkrat s tabo pa rabiš prostor :D , poglej še za kakšnim "maxom", glede na to da se voziš "sam", za v mestno gužvo se mi zdi primernejši. Če ni skrivnost, zakaj si se odločil za menjavo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!