Skoči na vsebino

Tragedija pred lokalom LIPA v Pirničah


Priporočene objave

Vse meje dobrega okusa presega že prepucavanje v stilu "kdo ima večjega" v praktično vsaki, zlasti pa v tej temi.

:OK: :worship: Končno nekdo, ki ima tudi poln k...c kdo ima najbolj prav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:OK: :worship: Končno nekdo, ki ima tudi poln k...c kdo ima najbolj prav.

Sej imamo mnogi tega poln qrac, sam malo drgač povemo, pa se ne razumemo pol ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej imamo mnogi tega poln qrac, sam malo drgač povemo, pa se ne razumemo pol ...

Pol ga govor tko, da te človk razume. :D .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali mogoče ve kdo imena in priimke tistih, ki so pritiskali od zadaj na množico in se ob tem blazno zabavali?

Ali mogoče ve kdo imena in priimke tistih, ki so slekli poteptane?

Ali mogoče ve kdo ali bo tudi za njih policija spisala prijave?

Zame so enako krivi, če ne še bolj kot organizator.

In če ne bi ti objestneži noreli pred Lipo, bi pa kje drugje. In rezultat njihovega divjanja bi bil slej ko prej enak.

Zato si nehajte zatiskat oči in ušesa. Mladina je vedno bolj ponorela, ker ve da jim nihče nič ne more.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali mogoče ve kdo ali bo tudi za njih policija spisala prijave?

Zame so enako krivi, če ne še bolj kot organizator.

Tako razmišljanje na glas potegne za seboj tudi misel in vprašanje, kako bi reagirali ljudje, če bi nekdo ovadil tudi starše tiste petnajstletnice.

Po drugi strani - škoda je že storjena in je nepopravljiva...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako razmišljanje na glas potegne za seboj tudi misel in vprašanje, kako bi reagirali ljudje, če bi nekdo ovadil tudi starše tiste petnajstletnice.

Po drugi strani - škoda je že storjena in je nepopravljiva...

Ja. In to je najbolj kruto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato si nehajte zatiskat oči in ušesa. Mladina je vedno bolj ponorela, ker ve da jim nihče nič ne more.

res je. Včasih je bila nekje ena žival, ki se ji je reklo rešpekt in so se je mulci hudo bali. DDanes jo je pa mama demokracija pojedla, samo še čakamo lahko, da bo v naši lepi "nedotakljivi" deželi kak šolarček pobil pol razreda in učiteljico, ker mu je dala cvek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mama Demokracija in ata Kapitalizem (fun, fun, let's have a lot of grown-up fun)...

to lahk govorijo ali govorite tistih par procentov, k se vam nekak financno dobr serje, tko al pa drgac. Večina rulje pa bije eksistenčni boj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to lahk govorijo ali govorite tistih par procentov, k se vam nekak financno dobr serje, tko al pa drgac. Večina rulje pa bije eksistenčni boj.

Miki

zadel si žebljico na glavico :OK: že v tej temi se vidi teh par procentov :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pogrešam čase, ko je izza vogala prišel miličar in mulcu pripeljal dve okrog ušes, pa je bil lepo mir, pa še ceneje za državo... Zdaj gre pa vse skup v tri PM :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pogrešam čase, ko je izza vogala prišel miličar in mulcu pripeljal dve okrog ušes, pa je bil lepo mir, pa še ceneje za državo... Zdaj gre pa vse skup v tri PM :wacko:

To! To!

:OK: :OK: :OK: :OK:

Popravljeno . Popravil Miki Mauss
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to lahk govorijo ali govorite tistih par procentov, k se vam nekak financno dobr serje, tko al pa drgac. Večina rulje pa bije eksistenčni boj.

Žal jaz nisem programer iz mojega povpraševanja in se mi tudi finančno ne serje dobro.

Hotel sem rečt, da pač - a je nujno 15-letni mulariji v diskote hodit, na razne 'partyje' itd, a jim je nujno šminkirisat naokoli... ?

Hotel sem izpostavit dejstvo, da pač to ni nujno in da, well, je družba tako nastrojena, da marketinške mašine 'prodajajo koncept užitka', v to sodi tudi disko, party, lifestyle, moda, trendi, muzika, 'druženje'... Problem je, ker je vse to tržni potrošniški koncept, ki skuša zajeti čimbolj mlade ljudi/otroke, da jih čimprej navadi na to. To sem hotel povedati z ata Kapitalizem...

Ampak to naše modrovanje in izpodbijanje eden drugega in razlaganje eden drugemu, kaj je kdo mislil in kaj ne, še vedno ne obudi tistih treh mrtvih. Po drugi strani- tudi ne pomaga lačnim v afriki ali tistim v halozah.

Naše nabijanje tu je čisti luksuz, vsi sedimo načeloma na toplem in prijetnem, več ali manj smo vsi vsaj contenta, če že ne happy-happy, le redki od nas pa v tem trenutku prebolevajo kakšno hudo izgubo... in pač nabijamo... ker mora vsa povedat svoje, izliti nek gnev, ki je verjetno predvsem posledica nesposobnosti karkoli spremeniti v tem sistemu?

PS: priznam pa, da mi je blo daleč najbolj nagravžno prebrat, da so trupli na licu mesta slekli in otipavali.

zadel si žebljico na glavico :OK: že v tej temi se vidi teh par procentov :eek:

japajade - to si ljudje sami nekaj predstavljate

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma qrac, vsi neki pametnujete kako naj bi bilo in kdo je kriv, pa kako je vse v riti... Veliko teh čvekačev je zaposlenih že nekje, pa me od teh res zanima koliko jih je na svojem delovnem mestu opozorilo na pomankljivosti, napake in podobno. Najverjetneje ne več kot 1%, saj v službah nimate forumov, kjer bi se po nickom skrivali in bili pametni. Večina se jih boji za svoje riti in se ne upajo nič rečt, ker kaj pa vem kaj se jim bo pol zgodilo. Začnite spreminjati zadeve pri sebi, v službi, v družbi.... seratorjev je že dovolj. Eni seratorji so plačani za svoja sranja (parlamentarci) drugi pa svoj anonimni jaz izražajo na forumih, kjer se lotijo vsake teme in so sveznalci. Naj se vsak malo zamisli in mu bo kmalu jasna študija primera - Mlada Lipa. :topic:

Kdor pač nima kaj konstruktivnega pripomniti na določeni temi, razen- ti se reku to, pa mislo ono, ne jaz sem to mislu čist drgač...., naj malo dvignejo prste od tipkovnice, trikrat vdihnejo in.... nič ne napišejo. Verjetno bi bilo pol manj strani v tej temi. :topic:

p.s. To leti na vse ali pa na nobenega. Na tiste, ki gre, se bodo že našli v postu. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

2. Tržna inšpekcija na predlog lokalne skupnosti. Torej na predlog župana. Krajani so se mu pritoževali in ga prosili naj kaj ukrene. Pa nič. Torej biti župan ne pomeni, da dobivaš dobro plačo in režeš trakce na otvoritvah novih prostorov. Biti župan pomeni tudi to, da sprejemaš in nosiš določene odgovornosti. In sedaj jo bo nosil. Le zakaj ni dal predloga tržni inšpekciji za zaprtje Lipe? Verjetno je od Lipe kasiral mastne denarce v obliki davka. Ja denar je sveta vladar, pa naj stane kolikor pač stane. Yeah money ruuuuuuuuuulzzzzzzzzzz! Direktor policijske uprave Ljubljana je napovedal ugotavljanje kazenske odgovornosti župana..... Ker, pa nismo urejena pravna država se župan itak nima česa bat.

...

Pa kaj bo župan dajal predloge za zaprtje lokala svojmu tabul kolegu in človeku ki mu je zagotov tut kak tolarček ali dva v žep stisnu na tak ali drugačen način .)

DENAR JE SVETA VLADAR-žalostno,ampak resnično :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma qrac, vsi neki pametnujete kako naj bi bilo in kdo je kriv, pa kako je vse v riti... Veliko teh čvekačev je zaposlenih že nekje, pa me od teh res zanima koliko jih je na svojem delovnem mestu opozorilo na pomankljivosti, napake in podobno. Najverjetneje ne več kot 1%, saj v službah nimate forumov, kjer bi se po nickom skrivali in bili pametni. Večina se jih boji za svoje riti in se ne upajo nič rečt, ker kaj pa vem kaj se jim bo pol zgodilo. Začnite spreminjati zadeve pri sebi, v službi, v družbi.... seratorjev je že dovolj. Eni seratorji so plačani za svoja sranja (parlamentarci) drugi pa svoj anonimni jaz izražajo na forumih, kjer se lotijo vsake teme in so sveznalci. Naj se vsak malo zamisli in mu bo kmalu jasna študija primera - Mlada Lipa. :topic:

Kdor pač nima kaj konstruktivnega pripomniti na določeni temi, razen- ti se reku to, pa mislo ono, ne jaz sem to mislu čist drgač...., naj malo dvignejo prste od tipkovnice, trikrat vdihnejo in.... nič ne napišejo. Verjetno bi bilo pol manj strani v tej temi. :topic:

p.s. To leti na vse ali pa na nobenega. Na tiste, ki gre, se bodo že našli v postu. .)

to je to, saj zdaj se tudi drug na drugega zgovarjajo, nihce noce bit kriv ko se nekaj hujsega zgodi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal jaz nisem programer iz mojega povpraševanja in se mi tudi finančno ne serje dobro.

Hotel sem rečt, da pač - a je nujno 15-letni mulariji v diskote hodit, na razne 'partyje' itd, a jim je nujno šminkirisat naokoli... ?

Hotel sem izpostavit dejstvo, da pač to ni nujno in da, well, je družba tako nastrojena, da marketinške mašine 'prodajajo koncept užitka', v to sodi tudi disko, party, lifestyle, moda, trendi, muzika, 'druženje'... Problem je, ker je vse to tržni potrošniški koncept, ki skuša zajeti čimbolj mlade ljudi/otroke, da jih čimprej navadi na to. To sem hotel povedati z ata Kapitalizem...

Ampak to naše modrovanje in izpodbijanje eden drugega in razlaganje eden drugemu, kaj je kdo mislil in kaj ne, še vedno ne obudi tistih treh mrtvih. Po drugi strani- tudi ne pomaga lačnim v afriki ali tistim v halozah.

Naše nabijanje tu je čisti luksuz, vsi sedimo načeloma na toplem in prijetnem, več ali manj smo vsi vsaj contenta, če že ne happy-happy, le redki od nas pa v tem trenutku prebolevajo kakšno hudo izgubo... in pač nabijamo... ker mora vsa povedat svoje, izliti nek gnev, ki je verjetno predvsem posledica nesposobnosti karkoli spremeniti v tem sistemu?

PS: priznam pa, da mi je blo daleč najbolj nagravžno prebrat, da so trupli na licu mesta slekli in otipavali.

japajade - to si ljudje sami nekaj predstavljate

Hej jaz te ne izpodbijam, ker imaš večinoma prav. Menim pa da smo z razvojem komunikacij postali nekako zelo osamljena bitja, ki vse teže navezujemo stike med sabo (govorim na splošno, ne zase) tako da ima mularija edino moznost takole, na žurih in podobno (šola, hobiji in ostale dejavnosti) ali pa internet, kjer se večinoma vsi skrivamo pod nekimi nicki in nazadnje se 15 letnica dogovori 40 letnim pedofilom, ki jo zvleče v tivoli in jo ....

Zato bi jih jaz nekako spodbujal ven, v družbo in na druženje. Napačna pa je organizacija. In kot si omenil, marketinški stroj, ki deluje izključno v smeri praznjenja žepov.... Še vedno bi nekje mogla bit neka avtoriteta, ki svoje moči nebi izkoriščala.....

A res? Slekli in otipavali? Tega pa nisem vedel.... To je pa grozn :BUA: in bolan. In seveda, kar nihče ni nikogar videl in nihče nič ne ve ,a ? prasci

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A res? Slekli in otipavali? Tega pa nisem vedel.... To je pa grozn :BUA: in bolan. In seveda, kar nihče ni nikogar videl in nihče nič ne ve ,a ? prasci

Skopiral bi članek iz tabloida DIREKT:

"Bila je čisto iznakažena, pokrita s krvjo. Imela je odprte oči in usta, kot da bi še vedno klicala na pomoč," je skozi solze izustila mati Natalije Bencan. Natalija in Katarina Jeras sta žrtvi nezaslišane tragedije, ki se je zgodila v petek malo pred 22. uro pred diskoklubom Lipa v Pirničah pri Medvodah.

"Bila je popolnoma pohojena, od glave do pet, toliko, da smo se odločili, da jo kremiramo." Slavka in Nedeljko Bencan so v noči na soboto malo po 2. uri zjutraj policisti prišli obvestit o smrti njune komaj 17-letne hčerke. Odpeljali so ju na sodno medicino, kjer sta morala prepoznati mrtvo hčer.

"Natalijo smo prvič pustili ven samo, doslej smo ju z Anjo, bili sta namreč najboljši prijateljici, vedno peljali ven in odšli tudi iskat. Tudi v Lipo, kamor so v zadnjem letu zahajali morda enkrat na mesec. V četrtek nam je rekla, da bo šla ven. Šole je bilo konec, imela je prav dober uspeh, tako da res ni bilo vzroka, da bi ji to prepovedali," pove oče umrle mladostnice. "Imela je ogromno prijateljev in tokrat naj bi jo oni prvič odpeljali na zabavo."

Prvo obvestilo o smrti hčere so prejeli od enega izmed kolegov, ki jo je prepoznal, ko je ležala na tleh. "Poklical nas je njen prijatelj Miha. Ker nismo mogli verjeti, da je umrla, smo pogledali na njen mobitel, ki ga je pustila doma. Med zgrešenimi klici je bilo že pred drugo uro kar 24 klicev prijateljev, ki so jo iskali. Kmalu po tem se je pred hišo zaustavil policijski avto, kar nam je potrdilo sume."

Bencanovim nikakor ne gre v glavo, kako se lahko zgodi kaj takšnega. Natalijini materi Slavki se je uresničila najhujša nočna mora. "Razumem, da se zgodi prometna nesreča in umre, ampak tako?! Natalija je že tako še vedno prebolevala smrt najboljšega prijatelja Martina, ki je lani umrl na poti v šolo pod vlakom pri Litostroju. Tudi sama sem se vedno bala, da bi mi umrl otrok, zato mi je vedno morala priti povedat, ko je prišla domov. Če otroku zaupaš, mu pač dovoliš marsikaj. Pa še v četrtek nam je, kot da bi kaj slutila, že vnaprej dala božično darila, z možem sva dobila smučarski karti za Krvavec, sestri Klavdiji pa je dala čokolado."

Natalija Bencan in Anja Mršič, stari komaj 17 let, sta bili najboljši prijateljici. "Natalija in Anja sta se držali skupaj kot rit in srajca. Vedno sta se zabavali skupaj, letos smo Anjo celo vzeli s seboj na morje v Valkanelo," razloži Nedeljko. "Zjutraj smo poklicali Anjine starše, ki pa so nam razložili, da Anje še vedno ni domov."

To nam je potrdil tudi Anjin oče Franjo Mršič. Ker so jim Bencanovi povedali, da je v kliničnem centru eno neznano dekle v kritičnem stanju, so se napotili tja in izkazalo se je, da gre res zanjo. Sicer je Anjin starejši brat že isto noč odšel do Lipe, takoj ko je slišal za tragedijo, vendar tam ni izvedel ničesar in družina je vso noč preživela na trnih. Šele zjutraj so se njihove črne slutnje izkazale za resnične. Anja je trenutno v komi in ji ne kaže dobro.

Kaj se je dogajalo pred klubom Lipa, nam je razložil 16-letni Blaž, ki je celo pomagal odnesti eno izmed deklet izpod nog podivjane množice. "Prišli smo že precej zgodaj, pa smo kljub temu naleteli na gnečo pred vrati. Hoteli smo čim prej noter, saj so oglaševali, da je do 22. ure prost vstop, kot dijakom pa nam je tudi tisočak za vstopnino po tej uri dosti. Zakaj niso spuščali noter tekoče kot ponavadi, ne vemo. Verjetno so hoteli pobrati čim več vstopnine. Varnostnika pred vrati Lipe sta nas porinila kakih pol metra nazaj, potem pa so od zadaj preostali silovito porinili, mislim, da so me je ukleščenega med drugimi odnesli vsaj tri metre naprej. Ob tem pa so se eni drli na varnostnika 'Malo vas je, malo vas je, pičkice!'"

Kot nam je opisal Blaž, se je tedaj ograja na njihovi levi strani nenadoma zrušila in kar nekaj jih je, vključno z njim, popadalo na tla. "Okrog mene so padli še vsaj štirje, ki pa se jim je takoj uspelo dvigniti, saj so precej večji od mene, jaz sem pa obležal. Medtem ko sem ležal na tleh, sem dobil celo steklenico v glavo in samo neznancu, ki me je dvignil, se lahko zahvalim, da sem še živ."

Takrat je Blaž opazil svetlolaso dekle, ki je nepremično ležalo na tleh. "Ko si stal, je sploh nisi videl, tako smo bili stisnjeni. Nekdo ob njej se je drl 'Pomagajte mi, pomagajte mi!' Takoj ko sem vstal, v bistvu, ko so me dvignili, sem skočil na pomoč. Ampak tam je bila samo ena punca, napol gola, ki so jo mimoidoči otipavali. S še nekaj fanti smo jo dvignili in odnesli čez glave ljudi ven iz gužve, zunaj pa tudi nisem videl nobene druge punce, čeprav so okoli mene vsi govorili, da jih je več pohojenih." Varnostnika na vratih, fužinska strelca Mladen Frljić in Slobodan Mitić, naj bi se ob tem le smejala in naslajala.

"Bos sem stekel nazaj, čevljev nisem več imel, saj me je v gneči preprosto sezulo. Ko sem se že skoraj prerinil do vhoda, me je en policist odrinil stran, ampak sem ravno še lahko videl, kako reševalci pokrivajo dve dekleti," še vedno v šoku pripoveduje Blaž.

"Nobene izmed njih nisem poznal, ampak ta, ki smo jo mi prinesli ven iz gneče in položili na tla na parkirišču, sigurno ni preživela. Imela je čisto modre ustnice, bleda v obraz ... Sam nisem mogel preveriti, ali je še živa. Sem bil preveč prestrašen. Mi je še zdaj žal, ampak enostavno nisem mogel," si očita Blaž.

"Kaj se je dogajalo potem, nisem videl, ker me je že prišel iskat oče in bosega odpeljal domov. Čevlje sem dobil šele drugi dan, ko sem prišel nazaj, v enem izmed grmov. Do konca življenja bom hvaležen tistemu, ki me je dvignil, saj bi drugače zagotovo umrl. Še danes se mi po telesu poznajo odtisi rok, ki so me potiskale."

Policisti, ki so šele pol ure po nesreči prišli tja, so obiskovalce iz diskoteke nagnali skozi vhod pri zimskem vrtu, tako da so morali čakati na mrazu, le redkim so dovolili vstopiti nazaj po svoje bunde. Ko so jih zbrali na cesti pred diskoteko, so policisti množico odgnali do najbližje avtobusne postaje, za varnost pa so s seboj vzeli celo pasje spremstvo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najnovejše

Varnostna služba v klubu Lipa varovala brez prave licence

Ljubljana, 28. decembra (STA) - Varnostna služba Enigma Bagarič, ki je varovala klub Lipa v Spodnjih Pirničah, pred katerim je množica v petek do smrti poteptala dve dekleti, tretja pa je zaradi poškodb v torek umrla v Kliničnem centru, ni imela prave licence za varovanje. Poleg tega je podjetje zagotavljalo varnost zgolj z enim varnostnikom, a še ta ni imel pravih pooblastil in za tovrstno varovanje sploh ni bil usposobljen, je izsledke izrednega inšpekcijskega nadzora na današnji novinarski konferenci predstavil glavni inšpektor Inšpektorata za notranje zadeve Štefan Gostič.

Dodatek iz RTVSLO

Podjetje Enigma Bagarič je inšpektorat oglobil s plačilom milijona tolarjev, lastnik podjetja Stjepan Bagarič pa bo moral plačati 100 tisoč tolarjev zaradi malomarnega opravljanja dela. Podjetje je prejelo tudi odločbo, s katero so mu prepovedali opravljanje varovanja lokala Lipa.

Inšpektorat razmišlja še o drugih ukrepih, kot je odvzem licence za varovanje premoženja. Kazenska ovadba zaradi povzročitve splošne nevarnosti zaradi malomarnosti zoper varnostno službo pa ne bi bila utemeljena, je razložil Gostič. Kazenska ovadba iz tega razloga je bila sprožena proti lastniku Lipe Robertu Tomažu Zavašniku.

Gostič je besede podkrepil s pogodbo med podjetjem Enigma Bagarič in lokalom Lipa. V njej piše, da bo Enigma zagotavljalo varnost osebja in obiskovalcev, za kar pa ni pristojna.

Zanimiva je tudi ugotovitev inšpektorata, da je bila pogodba o varovanju podpisana, še preden je omenjena varnostna služba sploh pridobila kakršno koli licenco za varovanje.

Skopušno pri varnosti

Gostič je tudi izpostavil vprašanje varčevanja lokalov pri zagotavljanju varnosti obiskovalcev. Dejal je, da bodo po novem letu po diskotekah in lokalih opravljali nadzor nad varovanjem, in sicer po načelu nične tolerance. Vse kršilce bodo kaznovali. Tako upa, da do podobnih dogodkov ne bo več prihajalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preplonkano iz Mister-deejay.com/foruma:

Njuna zgodba je bila, kolikor jaz vem po pričevanjih oseb, ki so bile tam že prej, sledeča: Punci sta razgrajali v Klubu Lipa, nakar so ju varnostniki "vrgli" ven.

Punci sta se zgrudili na tla, takrat pa je bilo za njiju že prepozno, saj naj bi jih množica deročih ljudi v Lipo poteptala, sploh se ne ozirajoč nanju. Ena od punc je bila skoraj popolnoma gola, saj naj bi jo neki objestneži slekli.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

VIR DELO.SI

Odvetnik: Ni razlogov za pripor

Robert Tomaž Zavašnik, ki ga je preiskovalni sodnik poslal v pripor, trdi, da za tragedijo pred lokalom Lipa ni odgovoren in da je tudi sam oškodovan

Sre 28.12.2005

Ljubljana – Triintridesetletni Robert Tomaž Zavašnik iz Spodnjih Pirnič, ki ga je preiskovalni sodnik v nedeljo poslal v pripor, se je na sklep že pritožil, zdaj pa z odvetnikom Milanom Vajdo čakata na odločitev zunajobravnavnega senata. Preiskovalni sodnik je odredil pripor zaradi bojazni, da bo Zavašnik uničil sledove kaznivega dejanja in vplival na priče, pa tudi zaradi nevarnosti ponovitve.

Zaradi tragedije, ki se je v petek zvečer zgodila pred Lipo, tožilstvo Robertu Tomažu Zavašniku očita povzročitev splošne nevarnosti iz malomarnosti, kar je osumljenec na policiji pa tudi pred preiskovalnim sodnikom zanikal. Njegov odvetnik, ki je v pritožbi na sklep o priporu nanizal več pravnih dilem, trdi, da policija dogajanja pred Lipo ni pravno pravilno opredelila, po njegovem pa tudi ni ugotovila, kdo so bili povzročitelji tragedije, ki je zahtevala tri mlada življenja. Policija je namreč v ovadbi zapisala, da se je v petek do devetih zvečer zbrala pred Lipo velika množica ljudi. Redarja obiskovalcev nista več spuščala v lokal, zaradi izrednega pritiska množice proti vhodnim vratom pa je na levi strani pred vhodom popustila kovinska ograja, dolga približno 7,5 metra in visoka 1,3 metra. Zaradi pritiska množice se je ograja zvila, nekaj ljudi je padlo, množica, ki so jo iz ozadja potisnili proti vhodnim vratom, pa jih je poteptala.

Če nekoliko poenostavimo pravne utemeljitve v pritožbi, odvetnik Milan Vajda trdi, da Zavašnik s stampedom pred Lipo nima nič, saj so tragične posledice povzročili ljudje, ki so potiskali druge obiskovalce proti vhodu. Vajda opozarja, da »množica ljudi« ni pravni pojem in da je pravno gledano vsakega človeka treba obravnavati posebej. Policija bi morala po odvetnikovih trditvah voditi postopek proti posameznikom, ki jih v ovadbi opisuje kot »drugi iz ozadja«.

Odvetnik trdi, da opis dejanja, ki se očita Zavašniku, sploh ne vsebuje zakonskih znakov povzročitve splošne nevarnosti, in poudarja, da osumljenec usodnega večera ni storil nič protipravnega. Odvetnik se sklicuje, da Robert Tomaž Zavašnik ni imel vpliva na ravnanje ljudi, ki so se prerivali pred lokalom, ti pa so sami kazensko odgovorni za posledice. Po njegovem Zavašnik kot fizična oseba tudi ni organiziral nobene prireditve, niti ni lastnik lokala Lipa. Je namreč direktor in ustanovitelj družbe ROTO, d. o. o., Ljubljana in je kot delavec zaposlen v tej družbi, ki je v lokalu Lipa opravljala gostinsko dejavnost, lastnik nepremičnin, v katerih je gostinski objekt, pa je Franc Zavašnik.

Odvetnik v pritožbi navaja, da priporna razloga ne obstajata. Gostinski lokal je zaprt, policija, ki je pri osumljencu opravila hišno preiskavo, pa je že tudi zbrala dokaze. Policija je Zavašnika pridržala šele v soboto ob šestih popoldne, in če bi hotel vplivati na priče, bi v tem času to že lahko naredil, vendar ni z nikomer govoril, trdi odvetnik. Dodaja, da je Robert Tomaž Zavašnik zaradi tragedije pred lokalom Lipa tudi sam oškodovan, in sicer kot družbenik in delavec družbe ROTO. Ta namreč ne opravlja več gospodarske dejavnosti v lokalu Lipa, oškodovan pa je tudi Franc Zavašnik, lastnik nepremičnin v Spodnjih Pirničah, saj da se je njihova vrednost bistveno zmanjšala, še piše v pritožbi. Škoda je menda nastala tudi družbi ROTO, ker je izgubila dobro ime, ugled in obiskovalce lokala.

Po odvetnikovih besedah tudi drugi člani družine Zavašnik doživljajo vrsto nevšečnosti, saj jih ljudje zmerjajo, mimoidoči mečejo v lokal in njihovo hišo snežne kepe, kamenje, razbijajo šipe in pišejo grafite. Najhujše duševne bolečine pa ima menda Robert Tomaž Zavašnik, češ da mediji nesrečo pred lokalom enostransko povezujejo z njim, v resnici pa je tudi on oškodovanec. Tragedijo so namreč povzročili ljudje, ki so potisnili množico proti vhodnim vratom in pri tem pohodili na tleh ležeče. Dokazi o vandalizmu podivjanih, opitih, predrznih in objestnih ljudeh pa so ostali na parkirišču. Po odvetnikovih besedah so pravi povzročitelji tragedije ostali na prostosti, Zavašnik, ki z nesrečo nima nobene zveze, pa se je znašel v priporu, še piše v pritožbi zoper odreditev pripora.

Olga Cvetek

Izjava dneva

Sre 28.12.2005

»Mediji so se marca po eni od akcij v Lipi razpisali proti policiji, nekateri celo odkrito podprli Zavašnika, in kritizirali akcije in delo policistov, tako da so se morali vse leto braniti očitkov, da se policija 'ne gre osebnega boja' in da le izvršuje pooblastila, ki jih ima na podlagi veljavne zakonodaje.«

Branko Slak, direktor Policijske uprave Ljubljana

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zavašniku se ni treba bat roke zakona... nekdo bo z njim poračunal na črno...in zaprl račun za seboj

pa naj bo to prav ali pa ne :doze:

Tadej - tale tvoj podpis je zelo na mestu za tale topic :OK:

Popravljeno . Popravil Nagaya
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsem sorodnikom in znancem res nesrečno preminulih punc izrekam svoje najglobje sožalje.

Vsi pa ki ste bili tam, ki ste stali pri koncu vrste in porivali ter se ob tem najverjetneje blazno zabavali pa želim, da v svojem bednem življenju ne doživite več sekunde sreće. Kajti če priznate ali ne, vi ste tisti krivci oziroma morilci iz objestnosti. Tu je samo dokaz kako ljudje, sploh pa slovenci ne znamo razmišljati vnaprej oziroma o posledicah slehrnega dejanja.

Najstrožje pa obsojam tudi lastnika lokala. Enostavno ne morem vrjeti, da je lahko nekdo tako požrt na k.určev denar, da je zato pripravljen ogroziti svoje obiskovalce, ki jih je po zakonu dolžen zaščititi. Da se mu ne zdi vredno zaščititi tistega, ki mu prinaša denar. To zame ni človek. Njemu pa želim vsakodnevno trpljenje in to veliko hujše trpljenje kot ga bodo bodo doživljali vsi svojci preminulih punc.

Svojcem še enkrat izrekam svoje najglobje sožalje in jim želim čim lažje preživljanje tega težkega časa.

Se čist strinjam s tabo.

Nikoli si nism predstavljala, da je kaj tazga mogoče tudi pri nas :BUA: In če samo pomislim, da so bile punce stare toliko kot jaz oziroma sta bili dve še mlajši od mene :cry: :cry: :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!