Skoči na vsebino

Tragedija pred lokalom LIPA v Pirničah


Priporočene objave

Okrepčevalnica Lipa, ki nima dovoljenja za prirejanje množičnih zabav, bi lahko dejansko obratovala le do 23.ure in zgolj na površini 73 kvadratnih metrov. Lastnik lokala je množične zabave v resnici prirejal ne več sto kvadratnih metrih. Inšpekcija, ki je bila seznanjena s kršitvami, lokala kljub temu ni zaprla.

takojšen odstop glavnega šminkerja inšpektorjev Kladoška

pa prasca pofu,,,nga na Dob med toplovodarje za nekaj let :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa prasca pofu,,,nga na Dob med toplovodarje za nekaj let :SS

... al pa na motosvet za moderatorja, da bo vaše izbljuvke pucal...

/joke

sicer se pa strinjam. žalostno vse skp. samo ... hja ... a to pomeni, da odlsej vsi, ki tukaj bljuvate, vztrajate pri tem, da morajo biti vse žurke legalizirane? a potem tudi, da je treba na motozborih plačat davke, poslovati čisto in z računi itd? Al je pač Lipa tolk antipatična dovolj veliki večini, da udri po tem?

Popravljeno . Popravil SymRu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jo jo, ej, jaz ne pluvam...

Vse kar še mam za povedat je to, da mi grejo na kur*c tisti, ki krivdo valijo na lastnika...

Odstavit takratnega (od prve podane ovadbe) "inšpektoja"

edit;

aja, pa Lipa je kul B)

Popravljeno . Popravil krava
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... al pa na motosvet za moderatorja, da bo vaše izbljuvke pucal...

/joke

sicer se pa strinjam. žalostno vse skp. samo ... hja ... a to pomeni, da odlsej vsi, ki tukaj bljuvate, vztrajate pri tem, da morajo biti vse žurke legalizirane? a potem tudi, da je treba na motozborih plačat davke, poslovati čisto in z računi itd? Al je pač Lipa tolk antipatična dovolj veliki večini, da udri po tem?

se pravi 3 mlada življenja niso vredna nič :hmm:

v primerjavi z legalnimi ali nelegalnimi posli

kar pa se moderatorjev tiče na MS pa mislim da niso in ne bodo NIKOLI komurkoli vsaj tu ogrožali življenja

SyM ko boš oče.???

boš drugače gledal na vso tragiko ki je doletela te otroke ter njihove svojce ter prijatle

Popravljeno . Popravil advokat
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SyM ko boš oče.???

boš drugače gledal na vso tragiko ki je doletela te otroke ter njihove svojce ter prijatle

Ne, saj razumem tragiko. Ampak z izlivanjem gneva tu se ne reši nič - sploh pa je debata spet malček razvodenela. Če se ima kaj zgoditi, se že dogaja na pristojnih institucijah...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rdeca luc na semaforju zame ne pomeni STOP ampak le pravilo, dogovor ali sporazum o tem kdo ima prednost pri gneci ki jo ustvarimo in da vsi nemoteno pridemo kamorkoli smo ze pac namenjeni.

Tu se ne morem strinjati. Ne glede na okoliščine znak STOP pomeni , da se ZAUSTAVIŠ. In anarhija nastaja tudi zato, ker si JASNA in NEDVOUMNA pravila nekateri razlagajo(te) po svoje. :angry2: :angry2:

In če sem jaz tebi dolžan 100 000 SIT, sem ti dolžan 100 000 SIT ne glede, kako si jaz to razlagam. Kapiš?

Popravljeno . Popravil Tedybear
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sym:Če se ima kaj zgoditi, se že dogaja na pristojnih institucijah...

eh saj oba predobro veva da iz tega ne bo nič!!!!!!!!!........... kot vedno pri nas pa ne samo v tem primeru da se razumeva

rad pa bi dočakal dan ko se bo tudi lahko zaneslo na te tako opevane inštitucije :grim

ampak me močno skrbi ..... :hmm: kdaj če sploh bo to

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rad pa bi dočakal dan ko se bo tudi lahko zaneslo na te tako opevane inštitucije :grim

ampak me močno skrbi ..... :hmm: kdaj če sploh bo to

Menim, da ti časi prihajajo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se pravi 3 mlada življenja niso vredna nič :hmm:

Res zanimivo. Vsak dan umre več miljonov otrok zaradi podhranjenosti, pa kolikor vem ni na forumu posebnega jokanja&stokanja. :hmm:

rad pa bi dočakal dan ko se bo tudi lahko zaneslo na te tako opevane inštitucije :grim

ampak me močno skrbi ..... :hmm: kdaj če sploh bo to

Bo, bo! Le kakšen (ne)pošten despotizem naj se uvede in povem vam, policija bo hudičevo učinkovita. Še posebej, če bo imel kdo koga za ovaditi (zlasti nasprotnika sistema).

Menim, da ti časi prihajajo...

:grim ....upajmo :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsem sorodnikom in znancem res nesrečno preminulih punc izrekam svoje najglobje sožalje.

Vsi pa ki ste bili tam, ki ste stali pri koncu vrste in porivali ter se ob tem najverjetneje blazno zabavali pa želim, da v svojem bednem življenju ne doživite več sekunde sreće. Kajti če priznate ali ne, vi ste tisti krivci oziroma morilci iz objestnosti. Tu je samo dokaz kako ljudje, sploh pa slovenci ne znamo razmišljati vnaprej oziroma o posledicah slehrnega dejanja.

Najstrožje pa obsojam tudi lastnika lokala. Enostavno ne morem vrjeti, da je lahko nekdo tako požrt na k.určev denar, da je zato pripravljen ogroziti svoje obiskovalce, ki jih je po zakonu dolžen zaščititi. Da se mu ne zdi vredno zaščititi tistega, ki mu prinaša denar. To zame ni človek. Njemu pa želim vsakodnevno trpljenje in to veliko hujše trpljenje kot ga bodo bodo doživljali vsi svojci preminulih punc.

Svojcem še enkrat izrekam svoje najglobje sožalje in jim želim čim lažje preživljanje tega težkega časa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vrejemi da Zavašniku dol visi za teh par mrtvih,prav tako za vse obtožbe in moralne :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsak dan umre več miljonov otrok zaradi podhranjenosti, pa kolikor vem ni na forumu posebnega jokanja&stokanja. :hmm:

:worship:

aja, in ceste jemlje ( :angry2: ) nedolžna življenja... :cry:

Ni mi vseeno za te tri dekleta, za nikogar mi ni vseeno.

Sem pa najbolj jezna na vse tiste, ki so zahajali v to diskoteko in sedaj pluvajo čeznjo, ko pa je bila ta dotična diskoteka do petka, 23. 12. 2005 do nekje 21. ure one and only, the best, špica, kul...

:SS

Popravljeno . Popravil vragica
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po vojni so itak vsi generali :wacko:

Kar je blo je blo, kaznovat odgovorne osebe in poskrbet, da se kaj takega ne bi ponovilo nikoli več :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V današnjem Delu piše, da bi lahko Lipo zaradi omenjenih kršitev lahko zaprla le dva:

1. Sodnik za prekrške z odločbo.

2. Tržna inšpekcija na predlog lokalne skupnosti. Torej na predlog župana. Krajani so se mu pritoževali in ga prosili naj kaj ukrene. Pa nič. Torej biti župan ne pomeni, da dobivaš dobro plačo in režeš trakce na otvoritvah novih prostorov. Biti župan pomeni tudi to, da sprejemaš in nosiš določene odgovornosti. In sedaj jo bo nosil. Le zakaj ni dal predloga tržni inšpekciji za zaprtje Lipe? Verjetno je od Lipe kasiral mastne denarce v obliki davka. Ja denar je sveta vladar, pa naj stane kolikor pač stane. Yeah money ruuuuuuuuuulzzzzzzzzzz! Direktor policijske uprave Ljubljana je napovedal ugotavljanje kazenske odgovornosti župana..... Ker, pa nismo urejena pravna država se župan itak nima česa bat.

Tadej

sicer se pa strinjam. žalostno vse skp. samo ... hja ... a to pomeni, da odlsej vsi, ki tukaj bljuvate, vztrajate pri tem, da morajo biti vse žurke legalizirane? a potem tudi, da je treba na motozborih plačat davke, poslovati čisto in z računi itd? Al je pač Lipa tolk antipatična dovolj veliki večini, da udri po tem?

O si spet najpametnejši. Tudi na motozbore se spoznaš. Pravi univerzalec. Kolk si jih pa že organiziral? Predno pišeš neumnosti, se mal pozanimaj kako se dela motoristične žurke. Posebej prouči tisti del, ki govori, da se prireditev prijavlja upravni enoti in policiji.

Pa dobre vzporednice si potegnil. Lipa VS moto žurka.

Tadej

Advokat! En majhen nasvet: Za Symruja se ne splača zgubljat časa in energije.

Popravljeno . Popravil Tadej
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O si spet najpametnejši. Tudi na motozbore se spoznaš. Pravi univerzalec. Kolk si jih pa že organiziral? Predno pišeš neumnosti, se mal pozanimaj kako se dela motoristične žurke. Posebej prouči tisti del, ki govori, da se prireditev prijavlja upravni enoti in policiji.

Pa dobre vzporednice si potegnil. Lipa VS moto žurka.

...

Advokat! En majhen nasvet: Za Symruja se ne splača zgubljat časa in energije.

Tadej, če bi ti kaj potegnilo, bi morda iz mojega pisanja izluščil, da sem hotel povedati, da vendarle ni vse črno-belo, da so vse to siva polja, da če se že gremo prelaganje odgovornosti na pleča organizatorja, da je problem lahko tudi malo širši. Pozabil pa sem dodati taktično vprašanje, kaj menijo forumaši, če bi se toliko kritiziranja dogajalo tudi, če bi umrli polnoletni in odrasli, morda celo zreli osebi okoli 30. leta? Malo pa sem namignil v smislu odgovornosti, če se je tudi kak organizator motozborov, ki pričakuje, da se bodo ljudje tja pripeljali z motorji, kdaj obnašal odgovorno s prekomernim točenjem piva (sej vsi vemo, kako je tam... in tudi tragedije so se že dogajale: spomnimo se tistga, ko je pijan gospod z motorjem na zadnjem sedežem 'izgubil življenje' mladenke, ki je bila izbranka njegovega sina)...

Izpostavil sem predvsem to, da je tukaj eno samo zgražanje in čustva vsem prekipevajo...

Evo, pa sem zgubil še dve minutki, da sem ti odgovoril... Saj vem, da ni vredno, se pa splača, ker imam prav.

Sodnika za prekrške že eno leto ni več. Od tu tudi abolicija na prekrške, ki so bili naprteni lastniku Lipe.

Ne razumem. :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS: ja, tragično je, kar se je zgodilo, da mi ne bi še kdo tega naprej metal.

Punce so mrtve, narod pa sedaj mora nekoga linčati - ne ve se še, ali lastnika, inšpektorje, koga tretjega... Mogoče lahko celo mene.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tadej, če bi ti kaj potegnilo, bi morda iz mojega pisanja izluščil, da sem hotel povedati, da vendarle ni vse črno-belo, da so vse to siva polja, da če se že gremo prelaganje odgovornosti na pleča organizatorja, da je problem lahko tudi malo širši.

A res. A dej nehi no. Če bi pozorno bral, bi dojel, da govorimo o "širini" problema. Naj ti naredim kratko obnovo, da ti ne bo treba vsega za nazaj brati. Lastnik je pač izkoristil možnosti, ki mu jih daje "pravna " država, da je dobro služil. OK? To, da so zatajile odgovorne službe in da nosijo odgovornost je pa že (te citiram) širši problem. In seveda ni prav, da bo samo organizator nosil odgovornost. Naj jo nosijo še vsi ostali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

največje žrtve zdaj on in njegovi starši(lastniki lokala)

Tragični pingpong

Smrt treh mladih deklet je tragična posledica gneče pred lokalom Lipa v Spodnjih Pirničah. Tragedija, kakršne pri nas ne pomnimo. Poročali smo že o žrtvah stampeda na nogometnih prireditvah in velikih koncertih širom sveta, toda zdelo se nam je, da se takšne nesreče pri nas ne morejo zgoditi. Pa smo se zmotili.

Poleg tragedije treh družin, ki so zgubile svoja še ne ali pa komaj odrasla dekleta, smo v teh dneh soočeni predvsem s prelaganjem odgovornosti za tragedijo. Če že držijo besede upravnika lokala Roberta Zavašnika, da ni odgovoren za dogajanje pred lokalom, o čemer se bodo pravniška mnenja še kako kresala, bi od njega pričakovali vsaj opravičilo in sočutje. Pa tega nismo dočakali. Sočuten je le do sebe, kajti po njegovih besedah so največje žrtve zdaj on in njegovi starši.

A roko na srce, če bi se kaj podobnega pripetilo pred lokalom in diskoteko, ki bi imela urejene papirje in poslovala v skladu z zakoni, bi za vse bila to "le" neverjetna nesreča. Tokrat pa je težko ne pomisliti na to, da bi bilo tragedijo mogoče preprečiti: prav gotovo ljudje ne bi stali pred lokalom, če bi bil ta zaprt in tako bi - glede na podatke iz lokalne skupnosti, policije in sodišč - tudi moralo biti. Težko je verjeti, da ni, glede na vsesplošni kaos, s katerim se novinarji srečujemo ob imenu Zavašnik in ob podjetju Roto, vse skupaj vsaj pripomoglo k sobotni smrti treh deklet. Za to, da je bila pred lokalom neobvladljiva gneča, je nekdo bil kriv. In če se v lokalu ne bi nekaj dogajalo, pred njim ne bi bilo toliko ljudi. Prireditev pa ni bila prijavljena in tudi za varnost ni bilo ustrezno poskrbljeno. A Zavašnik trdi, da ni kriv.

Skorajda enako tragično je ravnanje državnih in občinskih organov. Pingponga med glavnim tržnim inšpektorjem Romanom Kladoškom, češ da niso mogli nič narediti brez pobude občine, ter županom Medvod Stanislavom Žagarjem, ki odgovornost prelaga nazaj na državo, včeraj ni in ni bilo konec. Ponavlja se že znana zgodba, vsi so nekaj delali, nekaj predlagali, zgodilo pa se ni nič. Država bi se morala učiti iz svojih napak in končno napisati zakone, v katerih bi bile pristojnosti in s tem tudi odgovornost jasno opredeljene. Tako pa Kladošek in Žagar trdita, da sta svoje delo opravila v skladu z zakoni. Kdo je potem kriv?

Bojimo se, da se bo tudi tragedija pred Lipo končala tako mlačno, kot se je pred leti velika, kaj velika, grozljiva afera Črni les. Lastnikom tega doma za ostarele so očitali marsikaj, od zanemarjanja svojih varovancev do tega, da naj bi si bili iz njihovega premoženja polnili žepe. In konec zgodbe? Ni ga, potrjeno je bilo le obratovanje brez ustreznega dovoljenja, iz vsega drugega pa ni bilo nič. Epilog tragedije pred lokalom Lipa mora biti drugačen. Smrt nič hudega slutečih deklet, ki so si želele le nekaj zabave, mora vsaj premakniti ravnanja odgovornih, da bi se v prihodnje izognili tako nesmiselnim smrtim.

VIR: večer

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo pa sem namignil v smislu odgovornosti, če se je tudi kak organizator motozborov, ki pričakuje, da se bodo ljudje tja pripeljali z motorji, kdaj obnašal odgovorno s prekomernim točenjem piva (sej vsi vemo, kako je tam... in tudi tragedije so se že dogajale: spomnimo se tistga, ko je pijan gospod z motorjem na zadnjem sedežem 'izgubil življenje' mladenke, ki je bila izbranka njegovega sina)...

Na motozbor pa ne hodijo otroci. In tudi organizator motozborov ne nosi v osnovne šole plakatov v katerih reklamira zastonj plato piva, pijače le po en Evro in zastonj prevoza (na to foro: sej se ga lahko ful napiješ, zadrogiraš, sej te stari ne bodo videli takega, ker te ne bo treba iti iskat, ker je itak organiziran brezplačen prevoz). Na motozbore hodijo polnoletni in oni sami nosijo odgovornost za svoje posledice. Če pa slučajno pride kak mulček oz. mladoletnica pa ne bo dobila alkohola za šankom - sem večkrat videl.

To, da omenjenega gospoda na javnem forumu obtožuješ, da je bil pijan in da je zato povzročil nesrečo pa presega vse meje dobrega okusa....

Tadej

Ne razumem. :blink:

Ko boš pokapiral kako in kaj , boš pa odpiral nove in nove pametne teme z naslovi: Sodnika za prekrške ni več.

Itak se mi ne da več ukvarjat s tabo in sem te dal na ignore, da bo dan lepši.

Tadej

Popravljeno . Popravil Tadej
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!