Skoči na vsebino

Vtisi z dnevnih fur 2006


Sanda7

Priporočene objave

Ni fuknu, samo se ulegu je bil malce utrujen :)

Danes smo bili samo do Portoroža pa nazaj v Koper, par km lih za segret motor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ljubljana,Kočevje,Delnice,Grobnik,Opatija,Ilirska Bistrica, Postojna,Ljubljana. Cca 260 km. :OK: Pa če bo tak vreme se bom kar vozu-zakon. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fak, a sem res tisto napisal? Sem upal, da se mi je samo sanjalo.....In sori, ker sem v tisti pijani bedi edino to sproduciral.

Ampak, izgleda sem zmetal iz sebe vse skrivnost....pocistil vse koticke.....No ja, se pocutim lazjega.....

In danes sem se zgodaj zbudil. Sem sel tankat. In mi je avtomat pozrl kartico. Na pumpi na Celovski. Seveda..... Ko je mojster rebutal avtomat, sem videl da uporabljajo windows 2000 Pro. Tankal slabih 20 litrov. Dobil Kartico nazaj.

Pot do Pirana nezanimiva. Nic posebnega. Razen v parih ovinkih. Ko sem gledal, kao gre motor cez crto. In ko se mi je to zgodilo, ko se nasproti pripeljali avtomobili..... Fak. Tole pa ni vec hec. Kle gre zares. In sem si rekel, da se moram zbrati. Lahko bi se drl, lahko bi delal scene..... Ampak cisto mirno sem si rekel, da.....Zberi se ali pa crkni.

Ko pa sem parkiral na tisti plazi pod cerkvijo.... Olje je kapljalo na gumo. Sem ga s prstom obrisal in namazal na hlace. Usnjene hlace. Najbrz sem jih oblekel prvic letos. In sem moral obristi prah z njih. Ampak sem ga obrisal samo tam, kjer pridejo v skornje. Drugje ga bo ze veter odnesel. Ali bi ga pa dez opral. Dvojna korist.

Ampak ni dezevalo, ceprav je bila cesta ponekod mokra.

Ja. Predenj sem sel, sem hotel dotociti olje v menjalnik. Pa v masino bi ga tudi moral. Kaksne pol litra premalo ga je. Ampak glede na to, da pusca, ga je ocitno se vedno prevec.

:)

Kava na Punti. Ne, motorja nisem pripeljal zraven mize. Oci so me pekle. Ker sem se celo pot peljal z odprtim vizirjem. Ker sem hotel zacutiti vonj po morju......ali pa kakrsnokoli spremembo od Ljubljanskega zraka. In sprememba je bila..... Od ljubljane do Postojne sem v oci fasal 4 musice, od Senozec naprej pa.....

Hja, Primorska.....Music na kupe. In v ramo sem fasal nekaj velikega. Sem v Piranu videl, da sem dobil nov 2 centimetrski rumen flek na crnem usnju. Sem bil ko mocerad. Crno rumen. Aja, ne. Majico sem imel rdeco. Pa modre stunfe. Drugace pa v crnem. Black Knight. Aha.... no, malo po Senozecah mi je v celado zavel duh po borovcih. In se malo kasneje, duh po morju! In mi ni bilo zal za odprto celado, ceprav imam se sedaj fino rdece oci.

To sem pogresal celo leto! Ko sem se dusil v mestnem smogu in gledal sonce visoko na nebu!

Aja, kje sem ostal? V Piranu na kavi? In potem sem sel na punto. Sem se skoraj izklopil. Cik v gobcu, sonce na nebu, colni nam morju, skale, o katerih sem sanjal celo leto......Letos se nisem bil na morju. Sedaj pa sem si spet lahko privoscil. In bilo je ...... no ja, mogoce skoraj nepozabno.

In nazaj grede sem se hotel ustaviti v Senozecah. Ampak se potem nisem. Nisem si hotel pokvariti tega perfektnega dneva s (kaj vem cem; mogoce bi spet poslusal lazi, mogoce pa ne bi bilo nobenega doma) sranjem.

In motor je bobnel. 2 cilindra delata cudeze (odprtih avspuhov raje ne bom omenjal :) Policaje sem videl, ko so ustavlajli v nsprotno smer. Ko sem priropotal mimo njih, so imeli ravno enega zelenega japonca v obdelavi. En policaj se je hotel sprehoditi proti sredini ceste...... ampak.... kaj me bodo ustavljali na nasprotnem pasu.....

In potem motor ni hotel vec vleci. Preklete gare. Premaknil sem pipice na rezervo in upal, da je bilo to to. In zgleda, da je res bilo to to. Ker je spet zapel v vsej svoji mogocni moci. In spet sva brzela mimo kletk. Postanek v postojni. Bencin je vitalnega pomena. Novih 17 litrov.

Seveda ni hotel vec vzgati. Ja, saj sem videl tisto lucko za filanje akumulatorja. Ze ko sem se peljal na morje. Torej se je tisti elektricar zmotil, in ni bil samo crknjen akumulator. Ampak, to sem ze sumil. In najbrz je spet skurilo zice.

Porinil sem ga in je vzgal. V drugi. Kerber, ti si carski! Najboljsi! Nobenih postankov, samo gas! In sva sla proti beli Ljubljanji. Luci pa nisem prizgal, ker sem enkrat v Postojni ze spraznil akumulator. S praznim akumulatorjem pa ni iskre, in brez iskre ni grmenja!

Brez luci pa vem pot na pamet. In me ne zanima, ce me drugi ne vidijo, vazno, da jest vidim, kje grem.

In prisel sem v garazo. In tisti avto v drugi garazi je spet sprozil alarm. Tako, kot ga vedno, ko greva mimo.

Smejalo se mi je.

Prvic letos sem bil na morju. Se mi zdi. In sem hotel potopiti obraz v vodo. Ampak tiste pene, ki sem jih videl, so me odvrnile. Prekleto onesnazevanje. In seveda so tiste kapljice olja, ki sem jih pridodal na obali se dodale.......

Splacalo se je! Videl sem morje. In cel kup rakovic na tistih skalah. Bil sem v polni bojni (crni) opremi. In prepucal sem frgazerje. In segrel masino. In kako je rohnela!

Kerber, a ti ves, kaj mi dajes? Razen vibracij in mravljincev? Ja, fino ga je treslo. Ampak ne zaradi mraza. Nad 150 ga zvija v ovinkih.

Jest lahko ubijam muhe z ocmi, on pa izgleda ne more. Jest sem jih ubil s solzami vsaj 10, on pa..... Hja, nazaj grede sem imel zaprto celado. In nekaj krilatega sem mi je razpacalo direkt pred ocmi. In si nisem hotel tega obrisati. Raje sem gladal, kako krila frfotajo v vetru.

296 kmjev. 25 litrov bencina. Kul. Ni kul, ampak okej,....ja, kul je.

Kerber..... Kaj bi jaz brez tebe? Zivotaril v tej bedni......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj lepa fura Kranj po stari cesti v Bistrico (Tržič) pod gorami v Begunje skozi Smokuč,Žirovnico mimo jesenic in prvi postanek pri spomeniku našemu Jakobu Aljažu.Spust v Mojstrano po makadamu v dolino Radovne do jezera.Kratek postanek fotka dve in naprej do Bleda skozi Radovljico v Kropo čez Jamnik,spust v dolino,Besnica k Raubrittrem na enga smrekovca,je bil glih kostanov piknik in počasi domov.140km. :OK:

[attachmentid=84726]

[attachmentid=84727]

post-11838-1161606218_thumb.jpg

post-11838-1161606529_thumb.jpg

post-11838-1161606645_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po današnjih slabih 300 km v prijetni družbi, se bo prav fajn spalo. Upam, da fantov nisem preveč zavirala.

...Alkaaaaa, carske slikice! :kva2: Thnx.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekaj čez 120km... po občini...z luštno deklico na zadnjem sedežu..... preklel vse proizvajalce moto opreme.... !!

Tako lepo se je naslanjala na hrbet pa objemala .... jaz pa z tistim ščitnikom, plastišnim, debelim, grdim na hrbtu. Sm se skor ustavu in ga vn ruknu.... Sam pol bi bil pa že rezervoar v nevarnosti, da ga ne bi kaj zvilo...

Skratka...bilo enkratno. (če odštejem to, da sva se skor zgubila v hribih-ampak se nisem sekiral)

Popravljeno . Popravil avro
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes lepo vreme :OK: :OK: :OK: . Ena popoldanska furca 190 km. Obrnil v ŽIREH ( super cesta še brez peska in listja ) pa do KRANJA potem pa na JEZERSKO preverit, če še vedno popravljajo cesto. :angry2:

Obrnil, ker so del cestišča ravno preplastili ( povsod polno katrana :angry2: ), potem pa proti domu. :yea1:

Za ta letni čas so prav fenomenalne razmere za vožnjo :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja danes ja :kva2: :kva2: no sm šu prvič proti dolenski iz Ljubljane. Proti Grosuplju in začuden me je iz škoflce direkt na avtocesto peljalo.. no po 200m avtoceste takoj izvoz Grospulje, pol proti Ivančni Gorici (ne vem nek makedam naletu pr Višnji Gori) in proti Trebnjam in čez hrib do Novega Mesta (tam zaradi lučke za benz stop na pumpi in nove informacije za naprej). Proti Šentjerneju, skoz Kostanjevico (kjer vidu prve motoriste danes! - ene 5 kom) in pol proti Krškemu. Tam ene čoper me ulovu in mi pomagal do Zidanega Mosta (hvala!). No ker je časa zmankovalo proti Hrastniku (pozdravu eno motoristko) in skoz Litijo domov nazaj v Ljubljano.

Lepih, počasnih in v soncu odpeljanih 250km.

Popravljeno . Popravil xopy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem odpeljal po mojem zadnjo popoldansko (po službi) furo. LJ - Planina - Unec - Bloška polica - Sodražica - Velike Lašče - Ljubljana.

135 km in točno dve uri.

V nedeljo pa uro premikamo... :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KONČNO PO 14dneh, da zapišem vtis ki je bil totalno adrenalinsko,orgazmičen :OK: :OK: :D :D :D

in sicer me je pot vodila najprej v Logatec na en klepet s kofetom,potem pa kao proti morju vendar že kmal naprej od Postojne je kazalo nekaj čudno meglenkasto nebo za to sem v Hruševju obrnila in pičila nazaj na Rakek kjer sem si privoščila eno banano in dodala nekaj komadov na MP3,aja pa ravn u ridah k sem bila u elementu sem mogla vozit za policaji,me je hotelo kr raznest,no in vendar glih na ravnini za gor pred D ovinkom je blo mal črtkane črte za to sem brž vrgla v nižjo in jo ucvrla mimo modrih ter lepo položila v ovinek :OK: pol sem pa še na križišču za rakek srečala polcaje k so ustavlal mi je kr mal stisnlo sem mislila da me bojo ustavli,ampak na srečo se je izšlo.No in potem sem iz Rakeka štartala proti Cerknici,bloški planoti,na ovinkih nad vasjo Podklanec je bila prometna nesreča in zaprta cesta(motorist šel pod kamijon,upam da je preživel)ko smo čakali da odprejo cesto sem čebrnala z motoristom na KTM Duke,ki je že iz postojne vozil za mano vendar sva se na križišču razšla on za ride jaz rakek,no in ko so končno cesto odprli sem pičila do sodražice,ribnice ter do gostišča tušek pogledat prjatla medveda,tam sem čakala fanta ene 15minut in ko ga ni bilo sem se odpravila nazaj,srečala sva se ravno na križišču za ljubljano ali kočevje,neverjetno kako sva iztočasno pripeljala,no in potem sva se odpravila na Turjak,škofljico,ljubljano kjer sva si privoščila vsak pol pice in pol litra vode,potem pa sva jo užgala na obvoznico proti kopru,na izvozu brezovica sva zavila na staro cesto in jo pičila proti vrhniki,logatcu,čez laze, ivanje selo na Rakek :D prevozila čudovitih vročih 217km :D

nekaj je žal mi je k jih ni bilo še vsaj 100 zravn

Popravljeno . Popravil Sanda7
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kočevje-Dvor, Marija Reka, cesta na Areh, Golica, v načrtu je bilo še Jezersko ampak se dan prehitro konča tako da sem za rezervo odvozil še The Cesto :grim

450km skoraj samih ovinkov.

(inyourfaceodjavljalcipress)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj ena jesenska furca do Mavčič, Kranja, Bleda, Bohinja, Soriške Planine, Šk. Loke, potem pa po temi nazaj domov. Pot sva si delila jaz in DrM Fjr.

Na Soriško Planino sem šel letos z motorjem zadnjič. Cesta je vlažna in posuta z vlažnim listjem. Na vrhu pa vas zna počakati gosta megla.

Bo treba v tiste konce, kjer se vozi Sanda 7.

BTW, Sanda. Kaj je bilo pa na tvoji furi tako orgazmično? Vožnja ali "banana" na Rakeku :devil:

LP Cvetoo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: dobro uprašanje :lol1: verjetn kr oboje :grim

če bi pa tebe srečala pa verjamem, da bi bilo predvsem adrenalinsko,ok mogoč tud mal orgazmično :D .)

sicer pa kaj se nisi nekaj dni nazaj fural tu okoli mislim, da sem zasledila nek Podskrajnik :hmm:

drgač pa bo treba naslednjo furo ubrat proti Idriji že dolgo nisem bla v tistem koncu :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

drgač pa bo treba naslednjo furo ubrat proti Idriji že dolgo nisem bla v tistem koncu :grim

Čakam te odprtih rok ... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes padla še zadnja fura v letošnji zelo dolgi in lepi sezoni.

KRANJ - ŠK. LOKA - ŽIRI - IDRIJA - KALCE - POSTOJNA - PIRAN ( nekaj folka se je celo kopalo :eek: ) in nazaj čez VRHNIKO. Nabralo se je kar 400 km. Zadnja guma pa je čisto fuč :unsure: :xx: :wacko:

:photo:

post-9103-1162061166_thumb.jpg

post-9103-1162061193_thumb.jpg

post-9103-1162061229_thumb.jpg

post-9103-1162061273_thumb.jpg

post-9103-1162061325_thumb.jpg

post-9103-1162061357_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Krenili iz Boštanja za Celje- Slovenska Bistrica-Ptuj- Ormož- Ljutomer-Lendava ( Speedway stadion).

360 km. :) Super vreme :OK:

Popravljeno . Popravil Janis
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:OK: Včeraj lepih 190 km. , mislim , da zadnje v tem letu. Iz Domžal do Planine , potem nazaj do Kalc , proti Idriji , Žiri in preko Škofje loke nazaj do Domžal . Enkratna furca za ta letni čas. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sicer pa kaj se nisi nekaj dni nazaj fural tu okoli mislim, da sem zasledila nek Podskrajnik :hmm:

:D

Pa saj se mi je zdelo, da sva se videla. Mislim,da v Žimaricah.

Lp Cvetoo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še zadnja letošnja fura Ljubljana - Piran - Ljubljana. Prijetnih 250 km.

Nažalost se ti nisem mogel pridružiti zaradi šihta :( ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj Lj.-Logatec-Idrija-most na Soči-Nova Gorica-Sežana-Divača-LJ. :OK: :OK:

Slabih 300 km prijetne fure v super družbi motorista in motoristke.

Ni bila še zadnja fura.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lj.-Izola, Debeli rtič,Lj. Lepa vožnja, mal že listja po cesti ponekod, morje še vedno toplo za kopat. En motorist naju je mel za norca in nama nakazu, da je pred nama radar :angry2: . Thnx, če te vidim, se ti oddolžim :glare: . cca 250 km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mi smo pa nardili mal km.... obala- kozina- gorica in nazaj.....ampak je bla cesta lepa :yea1: in malo prometna ( dva traktorja in 16tisoč radarjev :doze: )....

En motorist naju je mel za norca in nama nakazu, da je pred nama radar :angry2: . Thnx, če te vidim, se ti oddolžim :glare: . cca 250 km.

jah...ker drugače so radarji prbiti tam ...in ni možno,da se odpravijo stran glih med tem, ko ti je "kriminalc" pomahal ... :slap:

hvaležnost pa taka...

Popravljeno . Popravil frfljot
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!