Skoči na vsebino

Slovenski vojaki grejo v Irak


Lobo

Priporočene objave

WIND

Ja...treba je bi majhen, priden in čisto tiho...če ne te bo al kaida za ušesa...

beeeee, bi raje kar bin ladnu ponudili apartma na bledu?...nas bojo imeli pol radi in nas ne bojo tepli

Ja lobo naborništva ni več (zato sem napsala, ker očitno vam to ni jasno saj jokate o umiranju slovenskih vjakov na tuji zemlji.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tu ni vprasanje varnosti teh 4ih prostovoljcev (ki se seveda zavedajo rizika), ampak nacije kot celote! Ogrozili so NAŠO varnost!! :BUA:

Ja, smo :topic: . Misliš na Vlado RS, seveda?

Prijateljev sin je vojak. Za mednarodne misije se vedno prijavi več prostovoljcev kot je potreba. Plače so namreč zelo lepe. Cifre so že bile napisane.

So zelo lepe. Skoraj tako lepe kot uradniške v Bruslju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja lobo naborništva ni več (zato sem napsala, ker očitno vam to ni jasno saj jokate o umiranju slovenskih vjakov na tuji zemlji.

In kje sem napisal in jokal o umiranju na tuji zemlji? :eek:

Daj link do tja, prosim.

So zelo lepe. Skoraj tako lepe kot uradniške v Bruslju.

Mislim na razliko v plači doma in v tujini.

Lahko pa greš tudi v Bruselj, ko si ga ravno omenil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že naslov teme je o vojkih, ki gredo v irak...tvoj prvi post je o pošiljanju vojakov v Irak...Ok...mogoče ni mišljeno tako kot si napisal...jaz naj bi to po tvoji logiki vedela kam pes taco moli?...In splošno se mi zdi javno mnenje...sam neka panika...odvisno kam pač veter pihne...al so ubogi vojaki...al mi...al je sam vlada gnila...oz. sam da je slabo in da lohk jokajo..pa je dan izpoljnjen.

Torej ...sedaj jamramo zakaj?...ker se bojimo za svoje riti, medtem ko nam je za vojake kot osebe vseeno?

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

WIND

Ja...treba je bi majhen, priden in čisto tiho...če ne te bo al kaida za ušesa...

beeeee, bi raje kar bin ladnu ponudili apartma na bledu?...nas bojo imeli pol radi in nas ne bojo tepli

Kdo govori da je treba bit majhen priden in cisto tiho? Hlapci pa tudi ne rabimo bit, oni hop, mi v skok! Bin Ladnu lahko ti ponudis kar zelis, dejstvo pa je, da je povecana ogrozenost drzave in njenih drzavljanov. Nepotrebna. Kar bo povecalo javno porabo. Kar bo obremenilo gospodarstvo. Kar bo zmanjsalo blaginjo..

Razmisljanje "celi svet je v vojni proti terorizmu" je pesek v oci. Svet je v vojni za energijo! Ce komu se ni jasno, zakaj se bije vojna v Iraku. Bin Laden je Savdijec, prav tako kot vecina napadalcev 11.septembra. Al Zarkavi je Jordanec... Zakaj potem Irak? Aja, Sadam je bil tako grd in oh in sploh, da se tega ni vec dalo gledat. Ja seveda, kot da je to razlog. Zakaj pol ne posredujejo v Darfurju, Severni Koreji?? Nimajo nafte, zato. Po napadu na Irak vrli ameriski vojski ni uspelo zascitit nobene Iraske drzavne institucije pred ropanjem in unicevanjem (npr. Bagdadski muzej, ministrstva trgovine, prehrane, vojske, notranjih zadev...). Vse je bilo totalno devastirano. Razen v eni zgradbi v Bagdadu je ves cas gorela luc. Da, pravilno si ugotovila. Ministrstvo za nafto je ostalo nedotaknjeno. :angry2:

In kdo dan danes upravlja z irasko naftno industrijo? Ameriske civilne druzbe, v vecinski lasti ameriskih vodilnih politikov (Cheney, Bush,...). In tu ti nam prodajas zgodbo o varovanju miru in zastopanju slovenskih interesov.... :BUA:

Že naslov teme je o vojkih, ki gredo v irak...tvoj prvi post je o pošiljanju vojakov v Irak...Ok...mogoče ni mišljeno tako kot si napisal...jaz naj bi to po tvoji logiki vedela kam pes taco moli?...In splošno se mi zdi javno mnenje...sam neka panika...odvisno kam pač veter pihne...al so ubogi vojaki...al mi...al je sam vlada gnila...oz. sam da je slabo in da lohk jokajo..pa je dan izpoljnjen.

Torej ...sedaj jamramo zakaj?...ker se bojimo za svoje riti, medtem ko nam je za vojake kot osebe vseeno?

O cem ti to bluzis?? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim na razliko v plači doma in v tujini.

Lahko pa greš tudi v Bruselj, ko si ga ravno omenil.

Mogoče bom pa šel .) Sam ne kot uradnik.

Reagiram, ker veliko ljudi, kadarkoli se omeni vojaška misija v tujini, vidi samo plače ne pa tudi dela, odgovornosti in nevarnosti. Dobrih plač za delo v tujini sploh ni tako malo. Daje jih država in tudi podjetja, ki pošiljajo svoje ljudi v tujino. Konec koncev delamo za denar. Kdo bi pa šel delat v tujino za slabši denar kot ga dobiva doma?

Zakaj pol ne posredujejo v Darfurju, Severni Koreji?? Nimajo nafte, zato.

Napačna trditev, Sudan ima nafto in to ne malo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Reagiram, ker veliko ljudi, kadarkoli se omeni vojaška misija v tujini, vidi samo plače ne pa tudi dela, odgovornosti in nevarnosti. Dobrih plač za delo v tujini sploh ni tako malo. Daje jih država in tudi podjetja, ki pošiljajo svoje ljudi v tujino. Konec koncev delamo za denar. Kdo bi pa šel delat v tujino za slabši denar kot ga dobiva doma?

Se popolnoma strinjam, da je treba misije v tujini primerno plačat in da ni enako doma kasarno "pazit" ali pa v tujini nosit glavo naprodaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no tako ja...en tak simboličen post...kot ,,mašilo,,..da pač neki pokramljaš...ok.. me trga

....bi lahko napisal kaj točno te moti pri tej misiji USPOSABLJANJE IRAŠKIH VARNOSTNIH SIL?

Te moti, da je to eden od korakov, da bi Iračani lahko začeli sami skrbeti za SVOJO varnost in bi se koalicijske in zavezniške sile počasi umaknile?..

.Kako si ti predstavljaš članstvo v neki organizaciji...samo obisk skupnih piknikov in uporaba kakšnih bonov ugodnosti?

In kdo dan danes upravlja z irasko naftno industrijo? Ameriske civilne druzbe, v vecinski lasti ameriskih vodilnih politikov (Cheney, Bush,...). In tu ti nam prodajas zgodbo o varovanju miru in zastopanju slovenskih interesov.... :BUA:

O cem ti to bluzis?? :hmm:

Jest bluzim?...ok...sam kakšno vezo ima ima Nato z vojno za nafto, in kako bomo mi sedaj ogroženi

...gre tvoj motor na elektriko?

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje pa sem napisal, da me kaj moti?

Jaz sem zasledil na TV novico, jo pripopal na MS in vprašal kaj menite o tem. Kje pa ti najdeš te tvoje trditve pa ne vem.

Zaradi mene napiši svoje mišlenje o misiji, če hočeš. Ne piši pa nekih svojih zaključkov o tem kaj sem jaz s tem mislil. A bereš misli? :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ja...gre zgolj za nevtralno posredovnje novice...no pol pa sorči...najbrž sem res preveč na hitrco prebrala prvo stran (ki vsebuje vse...celo tako težek argumnt kot je palček smuk) in že dva dni me bombandirajo mediji s to strašno škodljivo odločitvijo, ki bo usodna za nas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Palček Smuk ni moja domislica. Obrni se na avtorja.

Pa ne takoj skočit vame. Saj ti nisem nič naredil. Vsaj zaenkrat ne :naughty: (joke).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že naslov teme je o vojkih, ki gredo v irak...tvoj prvi post je o pošiljanju vojakov v Irak...Ok...mogoče ni mišljeno tako kot si napisal...jaz naj bi to po tvoji logiki vedela kam pes taco moli?...In splošno se mi zdi javno mnenje...sam neka panika...odvisno kam pač veter pihne...al so ubogi vojaki...al mi...al je sam vlada gnila...oz. sam da je slabo in da lohk jokajo..pa je dan izpoljnjen.

Torej ...sedaj jamramo zakaj?...ker se bojimo za svoje riti, medtem ko nam je za vojake kot osebe vseeno?

post-4450-1137260058.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem proti temu, da vlada RS pošilja Slovenske vojake v Irak. Mislim namreč, da so Američani v Iraku čisto navadni okupatorji. Cilj v tem primeru ne opravičuje sredstev. Dvomim sicer, da bo Slovenija kot dežela manj varna, bo pa zgodovina zanimivo napisana:"Pri okupaciji Iraka in postavitvi proameriške vlade, je sodelovala tudi Slovenija. Njena vloga pri inštruiranju lupljenja krompira je bila vprašljive vrednosti."

lp DTW

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Plača vojaka/podčastnika v Afganistanu NI :( 500-600 k SIT, ampak je tolk v Bosni, ki je najmanj rizična.

Plača vojaka v Afganistanu je nad 850kSIT, podčastnika čez milijon, vodja kontingenta (npr. major B.C) je imel krepko nad 1.5M.

Moja služba je, ...da to vem.

In v Afganistan gredo kot inštruktorji, kar je v vojaških krogih bolj cenjeno ( beri plačano) kot kanon futer v BOV-ih, Hummerjih ipd....

Morda eden od vaju govori o kosmati, drugi o ostriženi plači?

A niso naborništvo pri nas ukinili 2003 leta?

Torej več ni ubogih nabornikov. So samo prostovoljci ali bolje rečeno poklicni vojaki.

Ampak vendarle ti poklicneži nosijo naše skupne logotipe. Gre za stvar politične odločitve, ali spustiti naše poklicneže tja, kjer je vojna, ali ne. ZDA vodijo 'vojno proti terorizmu' v Iraku - Varnostni svet, kolikor vem (nisem pa tukaj alfa in omega podkovan), ni dal soglasja za agresijo in agresija/vojna/napad se še ni končal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest bluzim?...ok...sam kakšno vezo ima ima Nato z vojno za nafto, in kako bomo mi sedaj ogroženi

Do I have to draw it to you? :photo:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko ravno paše, še tukaj fotka o tem, zakaj smo šli v Iraq.

tistim, ki jim ne pokaže:

post-467-1137268062_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil SymRu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Napačna trditev, Sudan ima nafto in to ne malo.

Med prvih 30 drzav izvoznic nafte ni Sudana! Takda ne vem od kod ta podatek...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz osebno sem proti temu, da gredo v imenu Slovenije. Glede na ustavo, naj bi se Slovenija brigala za svoje probleme, ne pa sodelovala pri agresijah.

Če pa kakega posameznika mamita pustolovski duh in dobra plača, naj gre zaradi mene tja, kot posameznik,ali naj se pa v Tujsko legijo prijavi. Je plača menda še boljša.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz osebno sem proti temu, da gredo v imenu Slovenije. Glede na ustavo, naj bi se Slovenija brigala za svoje probleme, ne pa sodelovala pri agresijah.

Če pa kakega posameznika mamita pustolovski duh in dobra plača, naj gre zaradi mene tja, kot posameznik,ali naj se pa v Tujsko legijo prijavi. Je plača menda še boljša.

Tole je napisano kot, da gredo dol ker si tako hudo želijo. V Irak jih pošilja Vlada RS. Če so veseli, da gredo je še toliko bolje zanje, če pa niso jim pa to nič ne pomaga, ker morajo iti (specifika službe, pač).

Med prvih 30 drzav izvoznic nafte ni Sudana! Takda ne vem od kod ta podatek...

Ne, ni ga, ker tam divja vojna. Zato so pa rezerve precej visoko ocenjene.

Dober članek ,iz ene od sobotnih prilog Dela, da en nov pogled na genocid v Sudanu. Posebej poglavje o nafti in Kitajskem sindromu. Registracija je brezplačna in enostavna (brez te ne odpre članka).

S tabo se v večji meri strinjam glede ameriške okupacije Iraka, mi pa tvoja conspiracy theory deluje mal brez glave in repa ter s pomanjkljivo vsebino. Danes ni potrebna niti conspiracy theory, da bi bilo človeku jasno komu je ta vojna potrebna in komu prinaša dobiček.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!