Skoči na vsebino

Slovenski vojaki grejo v Irak


Lobo

Priporočene objave

- Grmiček si je izmislil uržeh za naredit peesdarijo v Iraku. To upam da je vsem jasno in tudi v kongresu dokazano!

- Zakaj že je to zakuhal? Zaradi naftice. Vemo kakšen lobi je sedaj na oblasti v ZDA!

- Zakaj sedaj kuha peesdarijo v Iranu? Nafta again! Cene bodo poletele v nebo!

- In slovenčki sedaj debatiramo ali je ta napotitev ok ali ne?!

Hlapčki again! Samo da smo sedaj iz "Bečkih konjušarjev" postali "Grmičkovi drekopuci"!

Ne mi govoriti o politični modrostji in humanitarnostji! V Iraku bi se do sedaj verjetno vse že samo od sebe sesulo in bolj porihtalo, kot je to veleumni Bush & Blair company naredila! Sigurno pa prej, kot bo porihtano po trenutnem scenariju. Samo potem ne bi bilo profita, kajne?! Oziroma bi ga imeli Iračani sami. In Slovenski bebčki se rinejo zraven, čeprav so že vnaprej izključeni pri delitvi potičke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oh kolk nabijate. Isti se kot un Slak na Tv trenjih. Sej mogoče se pa še dobijo karte za četrtkovo oddajo.

Vojaki, ki jih SLO pošilja v Irak so profi vojaki in jih lahko pošljejo kamor hočejo. Za profesionalnost so se pa sami odločili in jih ni nihče prisilil.

Glede na to, da je SLO članica NATA, verjetno ni bilo težko predvideti, kam bodo šli. Men je to čist logično. In mi gre počasi na kozlanje kako se tuki pametuje o tej temi. Isti ste kot politiki te dni, ki se zgovarjajo kdo je podpisal papirje za napotitev vojakov v Irak. Vlada krivi staro vlado, stara vlada novo vlado, dejstvo pa je, da obe vladi lezeta v rit amerom. In da bo mera polna, nas bodo s tem posiljevali še v Tv Trenjih. Grem v Vitorium.... :SS

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Le zakaj Nemci lahko pomagajo brez vojakov? Mogoče vlade nekaterih držav celo razmišljajo? :eek:

"Kljub temu da v Iraku nimamo vojakov, je stabilnost Iraka v našem interesu," je poudarila Merklova. Predhodnik Merklove, socialdemokratski kancler Gerhard Schroeder, je nasprotoval vojaški operaciji pod vodstvom ZDA v Iraku, zaradi česar so se ameriško-nemški politični odnosi ohladili. Merklova (CDU) je medtem napovedala tesnejše sodelovanje z ZDA v zunanjepolitičnih zadevah, čeprav še vedno zavrača sodelovanje nemških vojakov v Iraku."

...

Vojaki, ki jih SLO pošilja v Irak so profi vojaki in jih lahko pošljejo kamor hočejo. Za profesionalnost so se pa sami odločili in jih ni nihče prisilil.

...

Sploh ni problem v tem, da bi bili vojaki "revčki". So kanonfutr in za to so plačani. Njihova lastna odločitev! Tu se verjetno strinjava?

Nikakor pa ne moreš trditi, da jih lahko pošljejo kamor hočejo. Poteze vlade so in morajo biti vedno pod drobnogledom civilne javnosti! In če se tolikšnemu delu javnosti zdi, da ta poteza ni modra, da gre mogoče celo za nevarno potezo, je prav da se o tem debatira. Seveda pa je v teh debatah tudi ogromno plev, v odgovorih akterjev pa tudi orgomna mera zavajanja. In kozlanje tu nič ne pomaga. No, ja, tebi bo lažje, zato kar!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oh kolk nabijate. Isti se kot un Slak na Tv trenjih. Sej mogoče se pa še dobijo karte za četrtkovo oddajo.

blablabla...bla..blabla...blalalalalala.....

Tadej

čeprav tega nekako prej nisem zapazil (ali pa mi je bilo vseeno :) ), se mi dozdeva, da ima v tem primeru naš Tadej rahel NIMB(Y) sindrom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nikakor pa ne moreš trditi, da jih lahko pošljejo kamor hočejo. Poteze vlade so in morajo biti vedno pod drobnogledom civilne javnosti! In če se tolikšnemu delu javnosti zdi, da ta poteza ni modra, da gre mogoče celo za nevarno potezo, je prav da se o tem debatira. Seveda pa je v teh debatah tudi ogromno plev, v odgovorih akterjev pa tudi orgomna mera zavajanja. In kozlanje tu nič ne pomaga. No, ja, tebi bo lažje, zato kar!

Zveza NATO lahko pošilja svoje vojake kamor hoče.

A je kdo vprašal vojake ali gredo tja prostovoljno in z željo po dobrem zaslužku ali pod prisilo.

Večina vojakov in policajev, ki so "bili poslani" po svetu v t.i. križna žarišča (Bosna, Kosovo, Jordanija, Timor,... ) so po vrnitvi po TV govorili, da je bila to predvsem želja po dobrem zaslužku in do komaj čajako, da gredo še enkrat.

Tadej

čeprav tega nekako prej nisem zapazil (ali pa mi je bilo vseeno :) ), se mi dozdeva, da ima v tem primeru naš Tadej rahel NIMB(Y) sindrom.

Men se pa močno dozdeva, da ti stojkovič dons ponoči ni hotel delat, takrat ko bi moral in zdej si tle na forumu našem mene, da sprostiš svoje traume. Samo moje skormno mnenje.

Tadej

Popravljeno . Popravil Tadej
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zveza NATO lahko pošilja svoje vojake kamor hoče.

A je kdo vprašal vojake ali gredo tja prostovoljno in z željo po dobrem zaslužku ali pod prisilo.

Večina vojakov in policajev, ki so "bili poslani" po svetu v t.i. križna žarišča (Bosna, Kosovo, Jordanija, Timor,... ) so po vrnitvi po TV govorili, da je bila to predvsem želja po dobrem zaslužku in do komaj čajako, da gredo še enkrat.

Tadej

Sploh ne gre za to, ali je kdo te vojake silil da grejo ali ne. Jasno je, da bodo poslali take, ki si to zelijo. Problem je, da Slovenija tega ne potrebuje, prav tako si narod tega ne zeli. Jasno? :photo:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men se pa močno dozdeva, da ti stojkovič dons ponoči ni hotel delat, takrat ko bi moral in zdej si tle na forumu našem mene, da sprostiš svoje traume.

Tadej

Sori stari. I.am.not.gay. :grrr :winkiss:

Popravljeno . Popravil pirrulz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zveza NATO lahko pošilja svoje vojake kamor hoče.

...

Ne vem zakaj sem ves čas zmotno mislil, da je Nemčija tudi v Natu? :blink: Saj če oni nimajo vojakov v Iraku... :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sploh ne gre za to, ali je kdo te vojake silil da grejo ali ne. Jasno je, da bodo poslali take, ki si to zelijo. Problem je, da Slovenija tega ne potrebuje, prav tako si narod tega ne zeli. Jasno? :photo:

Narod si tega ne želi. Če sem tudi jaz narod ti povem, da mi je čisto vseeno in me BK tudi, če gredo na Mars.

Želi si pa to oblast (prejšnja in zdajšnja), da lahko leze v rit amričanom. Sem tudi to že napisal. Oblast je pa predstavnik naroda. In vse se vrti v krogu....

Tadej

Ne vem zakaj sem ves čas zmotno mislil, da je Nemčija tudi v Natu? :blink: Saj če oni nimajo vojakov v Iraku... :?

Zgleda, da lahko Nemčija ponudi Natu kaj bolj koristnega kot štiri vojake....

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Narod si tega ne želi. Če sem tudi jaz narod ti povem, da mi je čisto vseeno in me BK tudi, če gredo na Mars.

Želi si pa to oblast (prejšnja in zdajšnja), da lahko leze v rit amričanom. Sem tudi to že napisal. Oblast je pa predstavnik naroda. In vse se vrti v krogu....

Tadej

Zgleda, da lahko Nemčija ponudi Natu kaj bolj koristnega kot štiri vojake....

Tadej

Absolutno! Kisu zele, pir, pa klubaso!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1.Zveza NATO lahko pošilja svoje vojake kamor hoče.

2.A je kdo vprašal vojake ali gredo tja prostovoljno in z željo po dobrem zaslužku ali pod prisilo.

3.Večina vojakov in policajev, ki so "bili poslani" po svetu v t.i. križna žarišča (Bosna, Kosovo, Jordanija, Timor,... ) so po vrnitvi po TV govorili, da je bila to predvsem želja po dobrem zaslužku in do komaj čajako, da gredo še enkrat.

Tadej

1.Zveza NATO ne pošilja svojih vojakov kamor hoče, ampak jih pošlje posamezna država, ki je članica NATOta. Drugače bi bili v Iraku vojaki vseh članic.

2.V nekaj postih je že bilo napisano, da se prostovoljci "tepejo" med sabo kdo bo lahko šel. Medtem, ko se davkoplačevalci ravno ne "tepemo" kdo bo dal denar za te ritolizniške misije.

3.Še enkrat. Ni mi do tega, da plačujem adrenalinske avanture posameznikov in slinjenje njihovih šefov okoli Amerjev.

S tem, da bodo ves dobiček v Iraku pobasali drugi. Listo držav, ki bodo sodelovala pri obnovi Iraka so že sestavili. Naša podjetja pri tem ne bodo udeležena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1.Zveza NATO ne pošilja svojih vojakov kamor hoče, ampak jih pošlje posamezna država, ki je članica NATOta. Drugače bi bili v Iraku vojaki vseh članic.

Upam, da se je razumelo, da jih pošilja kamor hoče v soglasju posamezne države, ki daje vojake.

Tadej

2.V nekaj postih je že bilo napisano, da se prostovoljci "tepejo" med sabo kdo bo lahko šel. Medtem, ko se davkoplačevalci ravno ne "tepemo" kdo bo dal denar za te ritolizniške misije.

Priznam, da nisem bral cele teme....

3.Še enkrat. Ni mi do tega, da plačujem adrenalinske avanture posameznikov in slinjenje njihovih šefov okoli Amerjev.

S tem, da bodo ves dobiček v Iraku pobasali drugi. Listo držav, ki bodo sodelovala pri obnovi Iraka so že sestavili. Naša podjetja pri tem ne bodo udeležena.

Ej še dobro, da ne veš kakšne bedarije vse plačujemo davkoplačevalci, ker bi ti bilo slabo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Priznam, da nisem bral cele teme....

Ej še dobro, da ne veš kakšne bedarije vse plačujemo davkoplačevalci, ker bi ti bilo slabo.

prekleto dobro vem koliko gre za take božje birkorate, ki si niti ne preberejo cele teme, a pametujejo u tri krasne in gonijo svoje do konca in naprej ! :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. upam, da ne grejo (pes) temvec jih bodo vozili.

2. upam, da se tudi vrnejo - z scitom ali na njem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prekleto dobro vem koliko gre za take božje birkorate, ki si niti ne preberejo cele teme, a pametujejo u tri krasne in gonijo svoje do konca in naprej ! :devil:

Malce pozno si se javil, sem mislil, da se boš prej. Pa ne pozabi v četrtek na TV Trenja. Želim ti veliko užitkov in vzburjenja ob gledanju.

Jaz pa vem, kolk gre denarja za lenuhe, ki nočjo delat čez dan in po peti uri popoldne in ob sobotah in tako zadržujejo moj denar :devil:

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tadej, upam, da se delaš norega ! Ker če si res tako premaknjen ..... :doze:

Se samo spuščam na tvoj nivo.

Tadej

A bi šlo preko PMa?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A bi šlo preko PMa?

Nima Tadej te lojtre, da bi lahko zlezel do Rude Boyjeve polknice ;)

Pa še dober komentar, danes v Delu by Mr. Rok Praprotnik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

govorit o denarju za te štiri vojake ob vseh milijardah, ki stečejo mimo vsakega nadzora je kratko malo smešno. še vedno vidim problem predvsem v tem, da ni bilo nobene razprave v parlamentu, ker je pač to delikatna zadeva in nihče ni bil obveščen dokler zadeva ni bila ad acta. vlada se boji javnega mnenja in takih razprav, ker se dobro zaveda, da bi marsikatera odločitev povzročila padec podpore...kar se tudi dogaja. zaenkrat si še lahko privoščijo javno mnenje odpisat in gonit svoje diktate s polno paro saj imajo konec koncev še tri leta mandata...pač poskušajo zjebat kar se zjebat da. potem ni več važno...itak bodo izredne razmere in končno možnost za JJ-jevo ustoličenje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

govorit o denarju za te štiri vojake ob vseh milijardah, ki stečejo mimo vsakega nadzora je kratko malo smešno. še vedno vidim problem predvsem v tem, da ni bilo nobene razprave v parlamentu, ker je pač to delikatna zadeva in nihče ni bil obveščen dokler zadeva ni bila ad acta. vlada se boji javnega mnenja in takih razprav, ker se dobro zaveda, da bi marsikatera odločitev povzročila padec podpore...kar se tudi dogaja. zaenkrat si še lahko privoščijo javno mnenje odpisat in gonit svoje diktate s polno paro saj imajo konec koncev še tri leta mandata...pač poskušajo zjebat kar se zjebat da. potem ni več važno...itak bodo izredne razmere in končno možnost za JJ-jevo ustoličenje...

Kontradiktornost !

a se bojijo javnega mnenja al se :whistle: na njega

:)

glavno, da se kritizira, a ne ?!

vlada je kriva, argumentirano al ne

al ni mal dolgočasno in nedomiselno; kar nekaj sam da je

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Praprotnik piše; da odkrivanje zaupnih dokumentov lahko škodi državi. Pred tem pa napiše, da Erjavec ni povedal-pokazal nič novega kar se ne bi že leto in pol vedelo :eek:

Umik oznake zaupno, tiskovko in izjave Erjava je treba analitično obdelat in to naj bi naš objektivni novinar naredil.

V nedeljo je Rop na tiskovni LDS trdil da se on ni nikoli pogovarjal in da ni noben niti upal sprožiti tega vprasanja na vladi, ker da so vedeli kakšno mnenje ma o tem. V torek je že trdil da so se nekaj pogovarjali v mednarodnih kontaktih in namigovali vendar niso mislilil resno. Kaj to pomeni v diplomatskem jeziku in kaj si o tem mislijo takratni sogovorniki ni treba posebej in kakšno luč naj bi to naredilo SLO, govoriti.

Tudi Grizold najprej ni nic podpisal, potem ko mu predočijo dokument z njegovim podpisom, pa se vleče ven da so se pogovarjali, pa kaj (saj naj bi se pogovarjali tudi o nakupu F16) in ali je potrebno govorit potem o vsem o čem so se pogovarjali. :eek:

O vsem tem objektivni novinar ne piše.

Ne razlaga in ne opominja kako lahko škodi državi nekredibilno-neresno pogovarjanje in dogovarjanje in kdo ga je zagrešil.

Praprotnik, oba Repovža, Jež, Poglajen, Šlamberger, Sever, Košir( sicer gre za kolumne pa vseen) so tipični primerki kakšen naj ne bi bil objektivni in profesionalni novinar.

Novinar ki naj bi bil steber 4. veje oblasti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Volk, vse pravilno ugotavljaš, le tisto o kolumni in objektivnosti novinarjev si pihnil mimo.

Kolumna ni poročevalska novinarska zvrst, njen namen je subjektivnost na podlagi objektivnih dejstev.

Kolumnistom medij sam dovolj zaupa, da bodo izpostavili probleme na področju, ki naj bi ga v nulo obvladali (tudi, ko gre priložnostne, gostujoče kolumniste, ne pa 'hišne').

Seveda vedno obstaja možnost, da ti kolumnist ni všeč in posledično tudi njegovo mnenje ni glih tisto, s katerim bi se strinjal.

Kolumne naj bi bile nekakšna ost vsega novinarskega dela.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Praprotnik piše; da odkrivanje zaupnih dokumentov lahko škodi državi. Pred tem pa napiše, da Erjavec ni povedal-pokazal nič novega kar se ne bi že leto in pol vedelo :eek:

Umik oznake zaupno, tiskovko in izjave Erjava je treba analitično obdelat in to naj bi naš objektivni novinar naredil.

V nedeljo je Rop na tiskovni LDS trdil da se on ni nikoli pogovarjal in da ni noben niti upal sprožiti tega vprasanja na vladi, ker da so vedeli kakšno mnenje ma o tem. V torek je že trdil da so se nekaj pogovarjali v mednarodnih kontaktih in namigovali vendar niso mislilil resno. Kaj to pomeni v diplomatskem jeziku in kaj si o tem mislijo takratni sogovorniki ni treba posebej in kakšno luč naj bi to naredilo SLO, govoriti.

Tudi Grizold najprej ni nic podpisal, potem ko mu predočijo dokument z njegovim podpisom, pa se vleče ven da so se pogovarjali, pa kaj (saj naj bi se pogovarjali tudi o nakupu F16) in ali je potrebno govorit potem o vsem o čem so se pogovarjali. :eek:

O vsem tem objektivni novinar ne piše.

Ne razlaga in ne opominja kako lahko škodi državi nekredibilno-neresno pogovarjanje in dogovarjanje in kdo ga je zagrešil.

Praprotnik, oba Repovža, Jež, Poglajen, Šlamberger, Sever, Košir( sicer gre za kolumne pa vseen) so tipični primerki kakšen naj ne bi bil objektivni in profesionalni novinar.

Novinar ki naj bi bil steber 4. veje oblasti.

Tukaj imam stenogram soočenja Rop - Erjavec na POP TV prejšnjo nedeljo. Rop je izrecno povedal, da se je z Dancem pogovarjal o policijskih silah v Iraku, je pa tudi izrecno "lagal", da se o vojski ni nikoli pogovarjal. Kot vemo to ni res. Ampak to vemo že od 3.9.2004, ko je v Delu izšel članek v Irak z Danci?

In tukaj so pomembna samo dejstva. Rop se je pogovarjal, Janša pa je poslal vojake v Irak. Bistvena razlika, a ne? Poleg tega pa zdaj Janša trdi, da izpolnjuje zaveze, ki jih je dala prejšnja vlada. Ta argument je smešen. Prejšnja vlada ni dala nobenih zavez, poleg tega pa je Janša usmeritve prejšnje vlade spremenil že na toliko področjih, da se pri Iraku res ne more izgovarjati, da se mora kot pijanec plota tržati zavez prejšnje vlade. Ki jih glede Iraka, ponavljam, ni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!