Skoči na vsebino

Albanija, Grčija


Noise

Priporočene objave

anyway...v glavnem tebe sva srečala ;)...kako je v Bolgariji in Romuniji imaš kakšne slike?

slike so v obdelavi pri gospodični....skupaj s potopisom....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto štartamo proti Makenodniji in sicer čez Bosno (Šipovo motozbor), Črno goro in Albanijo do Ohrida.Kdo podobne plane?

Lp T.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se je že kdo peljal z ladjo (trajekt) po Belem Drimu (Al) na relaciji Kukes - Fiereze in proti Skadru?

Katere ceste severno od ceste Skadar - Tirana - Elbasan - Pogradec so panoramske oz. se splačat po njih zapeljat ?

Popravljeno . Popravil lo1ma
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ohrid;motel Amsterdam ul.Goce Delčev 235a tel. 389(0)46250990 cena 12ojrov na dan sobe odlične. Vrnil sem se pred enim tednom in sem bil zelo zadovoljen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Ohridu se zmeraj spi pri motorist Neimu, ki ima restavracijo Neim ( Goce Delčev 71 ) in odlične sobe, pa še dobro hrano. Na Ohridu ga vsi poznajo je pa na začetku peš cone. Za motor se ti ni treba bat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se je že kdo peljal z ladjo (trajekt) po Belem Drimu (Al) na relaciji Kukes - Fiereze in proti Skadru?

Katere ceste severno od ceste Skadar - Tirana - Elbasan - Pogradec so panoramske oz. se splačat po njih zapeljat ?

Živjo, včeraj nam jeratalo priti domov, zanimiv dopust 14dni, 4000km. Za Albanijo smo si vzeli za pokušino malo manj "turistične" in smo jo pičili iz ČG preko Skadra, peč, Burell, Bulquize na Debar(MK). Če vsi jamrjo da je najslabša cesta od meje do Skadra potem drugih še niso videli.

Zanimiva je bila izkušnja koliko tipov ceste doživiš na poti. Od avtoceste (naša hitra) do najhujšega makedama. Problem je pa v tem, da nikoli ne veš kdaj bo prehod iz ene na drugo in tudi po najboljši cesti ne upaš vozit več ko 60-70, ker ne veš kaj te čaka za ovinkom. Na najslabših cestah po vaseh kje je hitrost že tako ali tako maksimalno 20km/h so ponavadi še ležeči policaji, nikoli ne veš kje v tunelu srečaš kravo, kozo ali 150kg svinjo ki se ležerno sprehaja čez cesto. Je pa panorama sploh na najvišjih cestah odlična. Samo ne glejte bližje od 10m, ker je Albanija eno samo veliko smetišče. Promet kaotičen, na cesti najdeš vse od najnovejšega X6 do konjske vprege in mercedesev vseh letnikov, oblik in tipov.

Prometnih oznak praktično ni, prav tako je zelo težka orientacija. Garmin poleg glavnih cest ne pride v poštev.

Je pa Albanija svetla točka kar se tiče prijaznosti ljudi, kjerkoli se ustaviš te takoj nekdo ogovori če potrebuješ pomoč, navigacijo, na cesti se moraš navadit da te vsi pozdravljajo, trobijo, mahajo. S policaji ni bilo izkušenj, sem pa za cesto videl par lokalcev tipa ala Rambo, Cobra, z raybankami z zlatimi okvirji :whistle:

No toliko vtisov o albaniji. Pojma Albanija si sam pri sebi še ne znam čisto definirati, je pa sigurno to dežela velikih nasprotij. Smo pa tisti dan iz Žabljaka (ČG) do Ohrida za dobrih 450km potrebovali 13 ur (11 ur vožnje) :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za Albanijo smo si vzeli za pokušino malo manj "turistične" in smo jo pičili iz ČG preko Skadra, peč, Burell, Bulquize na Debar(MK).

Omenjeno destinacijo sem prevozil predvcerajsnim in vceraj plus Ohrid, kjer sem na netu. Cez 2 dni jo picim nazaj cez Albanijo v CG.

Tokrat s potovalno nalozenim biciklom.

Tam gor je res zanimivo, folk pa zanimiv....Dogodivscn ne manjka.

Vceraj sem pri Debarju srecal 2 GS 1200 iz D, ki sta me orneg pozdravila, kar sm redko dozivel kot biciklist!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Hai,

Za pot čez Albanijo (Ulcinj - Ohrid ) me zanima :

- kakšen je promet in vožnja skozi Tirano ?

- katera varianta je boljša : Skadar - Drač - Elbasan - Ohrid ali Skadar - Tirana - Elbasan - Drač

- kakšne so ceste na tej relaciji ?

- ali Garmin funkcionira v Albaniji ? - glavne ceste, tiste,ki so na map soursu urisane

Se zahvaljujem za konkretne odgovore

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Zanima me, če kdo slučajno ve, kako je s prečkanjem Kosova? V planu imamo Srbijo, Albanijo, ČG in mogoče tudi Bosno. V Albanijo bi šli iz Srbije skozi Kosovo...Nekje sem slišala, da moraš nekaj plačat na meji, cca. 20€

Ali kdo kaj ve o tem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Zanima me, če kdo slučajno ve, kako je s prečkanjem Kosova? V planu imamo Srbijo, Albanijo, ČG in mogoče tudi Bosno. V Albanijo bi šli iz Srbije skozi Kosovo...Nekje sem slišala, da moraš nekaj plačat na meji, cca. 20€

Ali kdo kaj ve o tem?

Neč ni treba plačat za albanijo, ti kar zaston zavarovanje naredijo, boš pa z manj problemi šla v AL iz Črne gore al pa Makedonije...Baje ...! lahko se pa tud motim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

<br />Neč ni treba plačat za albanijo, ti kar zaston zavarovanje naredijo, boš pa z manj problemi šla v AL iz Črne gore al pa Makedonije...Baje ...! lahko se pa tud motim.<br />
<br /><br /><br />

Ja sej za albanijo vem, Kosovo me bolj skrbi, da tm ne komplicirajo preveč...???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

<br /><br /><br />

Ja sej za albanijo vem, Kosovo me bolj skrbi, da tm ne komplicirajo preveč...???

Na Kosovem so manj birokrati kot v Albaniji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Ohridu se zmeraj spi pri motorist Neimu, ki ima restavracijo Neim ( Goce Delčev 71 ) in odlične sobe, pa še dobro hrano. Na Ohridu ga vsi poznajo je pa na začetku peš cone. Za motor se ti ni treba bat.

Neim je car.....:)

post-9567-125126093768_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Albaniji sem bil že večkrat. Prevozil sem jo praktično celo. Nazadnje sem bil tam prejšnji mesec. Na http://www.offroad.wbc.si/, sem objavil potopis z mnogo fotografijami, je pa to bolj enduro varianta. S cestaki na določenih odsekih ne bi šlo. Glede zavarovanj za Albanijo pa velja naše zavarovanje. Na meji ti carina izda samo potrdilo o začasnem uvozu vozila, katerega ob izstopu vrneš. Plača se ne nič, se pa zna zgodit, da ti carinik na izstopu zahteva neupravičeno od evra do 10. Sam jim nisem plačal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Albaniji sem bil že večkrat. Prevozil sem jo praktično celo. Nazadnje sem bil tam prejšnji mesec. Na http://www.offroad.wbc.si/, sem objavil potopis z mnogo fotografijami, je pa to bolj enduro varianta. S cestaki na določenih odsekih ne bi šlo. Glede zavarovanj za Albanijo pa velja naše zavarovanje. Na meji ti carina izda samo potrdilo o začasnem uvozu vozila, katerega ob izstopu vrneš. Plača se ne nič, se pa zna zgodit, da ti carinik na izstopu zahteva neupravičeno od evra do 10. Sam jim nisem plačal.

Tole glede plačila pri vhodu/izhodu imajo res malo bolj na hojladri urejeno.

Odkar zahtevam račun za te 1-10 € mi še nikoli ni bilo treba plačat ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ponavadi si moral ob vstopu plačt 10€ in so ti dali štempelj v pasuš, notri pa napisali 10€. Če so bli pri volji, si se moral zapeljat še čez dezinfekcijski bazen ter plačat dodaten evro.

Pri vstopu si dobil potrdilo za vozilo, ki si ga moral vrnit na izhodu iz države, da kao ne prodajaš tam dol-za vsak dan, ko je bilo vozilo v Albaniji, so zaračunali spet po en evro...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ponavadi si moral ob vstopu plačt 10€ in so ti dali štempelj v pasuš, notri pa napisali 10€. Če so bli pri volji, si se moral zapeljat še čez dezinfekcijski bazen ter plačat dodaten evro.

Pri vstopu si dobil potrdilo za vozilo, ki si ga moral vrnit na izhodu iz države, da kao ne prodajaš tam dol-za vsak dan, ko je bilo vozilo v Albaniji, so zaračunali spet po en evro...

Lani je bila taksa 2 evra. Za to si dobil tudi potrdilo. Kdor je plačal več, so ga nategnili. Od letos takse ni več. Če kdo kaj plača, gre cariniku direkt v žep. Zahteva pa po navadi od 1 do maksimalno 10 evrov, to pa zato, ker ve, da skoraj vsak raje plača, kot pa da bi imel kakšne težave (pregled, zadrževanje...) Če pa mu takoj daš vedeti, da taksa ne obstaja in da mu ne boš plačal, te pusti pri miru oziroma ti takoj pomaha, da lahko odideš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Zanima me, če kdo slučajno ve, kako je s prečkanjem Kosova? V planu imamo Srbijo, Albanijo, ČG in mogoče tudi Bosno. V Albanijo bi šli iz Srbije skozi Kosovo...Nekje sem slišala, da moraš nekaj plačat na meji, cca. 20€

Ali kdo kaj ve o tem?

Lahko se ti zgodi, se je že zgodil, da te Srb ne bo pustil čez mejo na Kosovo in te bo obrnu. Če pa prideš na srbsko mejo s kosovske strani, ti pa lahko reče da pojdi s Kosova tam, kjer si prišel notri. Torej spet obračaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

To nije tacno da vracaju sa granice , to je dezinformacija ne znam zasto neki ljudi plasiraju takve stvari.Granice se bez problema i nesmetano prelaze,bilo da se radi Kos-Srb i obrnuto ili Mak-Kos i obrnuto. Pogresno informisanje steti motoristima zato nemojte to raditi ako nije sto posto proverena. Za zavarovanje nisam cuo ,provericu i javljam . :nono: :nono: :nono:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To nije tacno da vracaju sa granice , to je dezinformacija ne znam zasto neki ljudi plasiraju takve stvari.Granice se bez problema i nesmetano prelaze,bilo da se radi Kos-Srb i obrnuto ili Mak-Kos i obrnuto. Pogresno informisanje steti motoristima zato nemojte to raditi ako nije sto posto proverena. Za zavarovanje nisam cuo ,provericu i javljam . trance_26_nono.giftrance_26_nono.giftrance_26_nono.gif

Hvala za odgovor.

Potujemo Črna gora - Albanija - Makedonija - Kosovo - Srbija.

Iz prejšnjih postov sem razbral, da je problem, če vstopiš v Kosovo iz Makedonije. Iz Kosova pa vstopaš v Srbijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za odgovor.

Potujemo Črna gora - Albanija - Makedonija - Kosovo - Srbija.

Iz prejšnjih postov sem razbral, da je problem, če vstopiš v Kosovo iz Makedonije. Iz Kosova pa vstopaš v Srbijo.

Si preštudiral AMZS stran?????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ssmiran: pri vstopu v Srbijo iz Kosova (ali obratno) ni mejnih prehodov, ampak samo kontrolne točke. Tako ne dobiš nobenega srbskega žiga v pasport. Na vseh ostalih mejnih prehodih srbska mejna policija striktno kontrolira in žigosa pasoše. V primeru, da iz Makedonije vstopite v Kosovo, naprej v Srbijo ... ne boste mogli izstopiti iz Srbije v npr. MNE, BiH, Hrvaško ... Morali boste nazaj na Kosovo in od tam v MNE ali Makedonijo.

Tudi prehod kontrolnih točk je svojevrsten. Po navadi imajo kakšnih 50 do 100m pred točko nekakšne planke in ti šele policist da z baterijo znamenje, da lahko pripelješ do njega. Eden po eden.

Popravljeno . Popravil Whiskey
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!