Skoči na vsebino

Albanija, Grčija


Noise

Priporočene objave

Najlepši del ostane za ponedeljek :naughty: Tukaj pa nekaj materiala na poti v Teth

Začetek vzpona v Boge

617c8429.jpg

617c8430.jpg

617c8434.jpg

Zadnje serpentine pod prelazom Thore

617c8439.jpg

Že na drugi strani na razgledni točki

617c8456.jpg

Nazaj v vasi Boge

617c8494.jpg

... na večerjo

617c8496.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najlepši del ostane za ponedeljek :naughty: Tukaj pa nekaj materiala na poti v Teth

Začetek vzpona v Boge

...

... na večerjo

Aha - tam dol je pametno v hribe zavit. Je lepo. Če sta bila tam konec junija, je precej možnosti, da smo si ob Skadrskem jezeru celo pomahali.

Saj ne da sva nalašč, samo ko sva iz Burrela prišla v Kraste, se je moji cesta za nazaj zdela preveč sesuta, in je rekla, da nazaj ne gre, pol sva pa naprej in gor rinila - najprej skozi rudnike mimo Lene, na vzhod v Zabzun nama ni zneslo (na karti rdeča cesta ni nujno ... no ja), tako sva obrnila proti Shengjergj in na jug v dolino Elbasana.

Tam gor je zmanjkalo tudi slovitih Mercedesov - pokaže se le kak NisanPatrol, tak bolj star, ali pa vojaški terenci.

Čudno je, da stric GuglMap ceste nima notri spljoh. Kot rečeno - na karti je je bil en kos celo rdeče barve, samo ravno tam je bilo blata v globino in dolžino preveč - zato sva Zabzunu obrnila hrbet.

Potem sva še nekaj po južnoalbanskih hribcih žnarala in jo stisnila naprej v Grčijo. Tam pa ... to je pa druga zgodba.

rrrr

Popravljeno . Popravil rrrr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja ... fotke - evo enih par:

V hribe

post-11555-0-69995100-1310160635_thumb.jpg

Skozi rudnike

post-11555-0-21105100-1310160650_thumb.jpg

Kop Kroma

post-11555-0-32073200-1310160672_thumb.jpg

Po poti

post-11555-0-99197800-1310160699_thumb.jpg

Tukaj je bilo treba pa obrnit

post-11555-0-60484900-1310160714_thumb.jpg

Nad grapami - tam daleč komaj viden pa Elbasan

post-11555-0-41121500-1310160729_thumb.jpg

rrrr

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dan se začne z nasmeškom. Kazen za 5 €. Zgodbo je težko opisat, ker je smešna v iber

617c8503.jpg

Asfalt ispodriva makadam. Pogled na Prokletije tale fotka ne more prikazat. Je pa fenomenalen

617c8515.jpg

Malo nižje v družbi deklet

617c8530.jpg

Kmalu za ovinkom iza Tamare

617c8538.jpg

... zgleda kot v YU partizanskih westernih

617c8539.jpg

Tmle na eni od serpentin sem kozolčka šel delat

617c8546.jpg

Že v Vermosh centru sela

617c8560.jpg

Na mejnem prehodu. AL na obisk pridemo kaj kmalu

617c8565.jpg

Če pri Mateševem skreneš zahodno v smeri Podgorice

617c8570.jpg

... kmalu naletiš na slikovito progo BG- Bar

617c8571.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha - tam dol je pametno v hribe zavit. Je lepo. Če sta bila tam konec junija, je precej možnosti, da smo si ob Skadrskem jezeru celo pomahali.

Saj ne da sva nalašč, samo ko sva iz Burrela prišla v Kraste, se je moji cesta za nazaj zdela preveč sesuta, in je rekla, da nazaj ne gre, pol sva pa naprej in gor rinila - najprej skozi rudnike mimo Lene, na vzhod v Zabzun nama ni zneslo (na karti rdeča cesta ni nujno ... no ja), tako sva obrnila proti Shengjergj in na jug v dolino Elbasana.

Tam gor je zmanjkalo tudi slovitih Mercedesov - pokaže se le kak NisanPatrol, tak bolj star, ali pa vojaški terenci.

Čudno je, da stric GuglMap ceste nima notri spljoh. Kot rečeno - na karti je je bil en kos celo rdeče barve, samo ravno tam je bilo blata v globino in dolžino preveč - zato sva Zabzunu obrnila hrbet.

Potem sva še nekaj po južnoalbanskih hribcih žnarala in jo stisnila naprej v Grčijo. Tam pa ... to je pa druga zgodba.

rrrr

Začel nas je osem, končala sva pa samo dva. Lepota narave se začne mal naprej od glavne ceste. Se moram zahvalit Rogiju za vse napotke in linke. Brez njega ... hmmm. Naslednji podvig, SOLO, je še zaenkrat v krogu vodstva Kluba potovalnih endur. Realiziran bo letos konec Novembra.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@rrr: Midva sva šla skozi Skadar 16.6. enkrat dopoldne vse do Koplika. Od tam pa desno za Boge in Teth. Naslednji dan sva se vračala po isti cesti nazaj do Koplika in nadaljevala v smeri Hani Hotija kjer sva šla vse ob meji do črnogorskega Gusinja. Ta del je bil zame najlepši. Hribi, razgledi in narava so prečudoviti. Od planiranega sva zaradi slabega vremena spustila samo Lurska jezera. Bo treba zagotovo še enkrat tja dol. Makadamskih odsekov za podelat je še precej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ha, ha. Ne bo ti jih zmanjkalo še tako hitro. Nekaj izzivov dobiš čez par dni, ko jaz objavim svoj raport.:winkiss:

Popravljeno . Popravil srogac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem obiskal WBC stran na katero me je nečak opozoril. Včasih je vozil ATV, pa se je spomnil nate. Zanimiv potopis iz leta 2009. Komi čakam, da preberem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

mam en mogoče mal smešen vprašanje :)

kako je kaj z bankomati v Albaniji? Ali so v teh večjih obmorskih mestih, in če so verjetno z Maestro bančno kartico se da dvigat?

p.s. jebi ga, jz pridem glih 15. dol ko je plača, neki bo treba tud tam vzdignit :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bankomati delajo, vendar pa jih sam v tujini ne uporabljam. Ko sem se na domači banki pozanimal, kakšne so provizije dvigov na bankomatih v tujini, me je minilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V državah članicah EU je poenotena provizija 96 centov na dvig....izven pa mislim da je 1 ali 2 % (?)od zneska dviga.

Sem pa v Albaniji na baniki podpisal 2 strani dolgo pogodbo in čakal 15 min na šalterju da sem zamenjal 100 eur :surrender:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Konec avgusta bom potoval skozi albanijo. Zanima me , kakšna je cesta : SARANDE - KSAMIL - BUTRINT - MURSI - mejni prehod KONISPOL - IGUMENITSA

cesta je nova.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cesta je nova.

Ni ravno tako. Sarande - Butrinit je nova nato pa en del star slab luknjast asfalt, potem spet kos nove do mejnega prehoda v Grčiji do Igumenitse pa je asfalt ne nov ampak dober. Vse skupaj gledano pa ni tako slabo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni ravno tako. Sarande - Butrinit je nova nato pa en del star slab luknjast asfalt, potem spet kos nove do mejnega prehoda v Grčiji do Igumenitse pa je asfalt ne nov ampak dober. Vse skupaj gledano pa ni tako slabo.

Thanks za izčrpne info. (telefon).Upam, da se bova kaj vidla in izmenjala utise. Po mojem potovanju seveda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prejšnji teden sem se potepal po tistih koncih, natančneje iz Igoumenitse sem šel po obalnih cestah čez Albanijo, Črno Goro in tako dalje...

Albanija je zelo zanimiva in kot so že drugi napisal, jo bo treba še kdaj obiskat :) samo z drugim kot enduro ali terencem ni za it dol :rolleyes:

če bo kdo rabil camp za spat, v vasi Lukova mal naprej od Sarande je en privat mini-camp ob obali, 5eur na noč, v Dhermiju pa glejte table za Camping Paradiso, tam boste v njihovem šotoru spali za 7eur na noč.

post-1406-0-20901400-1314104423_thumb.jpg

post-1406-0-59217600-1314104506_thumb.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
  • 3 tedne pozneje...
  • 3 mesecev pozneje...

Tudi sam sem se znimal za omenjeni trajekt in precej preklicaril. Izedel sem da navedeni trajekt vozi dvakrat tedensko. In sicer ob sobotah in sredah. V sredo vozi tudi iz Kopra (vmesni postanek). Gre pa za tovorni trajekt, ki načeloma ne sprejema potnikov. Na Agemarju oz od njihovega predstavnika v Kopru sem izvedel, da zadevo trži Interevropa in da se je potrebno zanimat pri g. Davorju Kodrič iz Interevrope. Imel sem tudi telefonsko številko, vendar sem jo izgubil, ker pa mi trajekt časovno ni ustrezal, se dalje nisem pozanimal. Poskusi poklicati mogoče se izplača. Drugače pa je po moje najcenejši Anek Lines,ki vozi iz Benetk skoraj vsak dan, so pa letos nekoliko dvignili ceno.Pelje pa na relaciji Benetke - Igumenitsa, kar je cca 35 km od Albanije - mejnega prehoda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!