Skoči na vsebino

Albanija, Grčija


Noise

Priporočene objave

Ha ha...20 let stara plastična "abramba" majica. No, ne abramba ampak še TO majica....Si se mogu kuhat v njej...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, stara je 12 let, sem "dobil" več komadov novih .... (druga zgodba) in imam samo za moto.

Ni plastična, povsem podoben material je kot švic majica (firma Beti, Metlika).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja...ker tiste prve iz leta 91, pa tam do 95 so bile..dobesedno "mal plastificirane".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne kul so te, zato sem jih vzel par za spominek (SV so že te). Je pač nanesla sreča, da sem ob priliki čistil skladišče, kjer je bila v drugem prostoru še zapakirana roba :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Snečer

 

Super slike! Fenomenalni so tudi video posnetki.

Dobro si kruzal, nimaš kaj!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ne bomo gledal samo dobrih cest Snecerjevih cest :smoke:

 

cca 150km albanskih cest, ki se asfaltirajo z nadzvočno hitrostjo :OK:

post-35938-0-72324700-1367754112_thumb.jpg

post-35938-0-01733100-1367754381_thumb.jpg

post-35938-0-65175800-1367754505_thumb.jpg

post-35938-0-29908700-1367754790_thumb.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi rad slabe ceste, ne rabiš iti v Albanijo, se pri nas nič ne voziš? :)

Sicer pa te tvoje slabe ceste niso še nič, sem se lani peljal po stranski cesti iz Kruje proti severu, to je slalom med jamami in plavalni tečaj.

 

Tak da na tvojih fotkah je prevozna cesta, boš že moral kaj resnega pokazat.

 

In šalo na stran:

Vlore-Fier = 26km popolnoma nove avtoceste, do Fiera nato še par km nove asfaltne prevleke

Popravljeno . Popravil Snecer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo!

Pred leti sem prevozil Peloponez (prišel iz otoka Kythira in šel čez Sparto, Pilos...)... Lepo a poleti zelo vroče!

 

Si šel sam, ne? 

 

Ker vidim, da si vse lepo poslikal (vključno s cenami campov) me zanima ali imaš kakšno statistiko, koliko te je ta pot stala (od oka...) in koliko časa si bil na poti.

 

super.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo!

Pred leti sem prevozil Peloponez (prišel iz otoka Kythira in šel čez Sparto, Pilos.. .)... Lepo a poleti zelo vroče!

 

Si šel sam, ne? 

 

Ker vidim, da si vse lepo poslikal (vključno s cenami campov) me zanima ali imaš kakšno statistiko, koliko te je ta pot stala (od oka.. .) in koliko časa si bil na poti.

 

super.

 

Imam od prilike :) sicer pa bil sem sam, enako kot lani na Korziki. Zgleda da bom nadaljeval v tej smeri, ker mi pot v solo zelo ustreza (prilagajam se izključno sebi)

 

 

9 dni

88 EUR trajekt (30 je od tega motor evil.gif smile-1.gif

15 EUR zavarovanje v tujini za 8 dni (za 50.000 eur premija)

bencin za 3700km = 240 EUR

spanje= 15, 12, 10, 6, 10, 15, 12 = 80 EUR (2x spanje v objektu, ostalo kamp)

hrana tudi okoli 100 EUR, ne več (jedel večerjo/kosilo vedno zunaj)

kartice 7 eur

mogoče kje še kakšna drobnarija na pumpi in trgovini

od oka torej = 530 EUR

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@snecer, koliko časa prej je priporočljivo biti na trajektu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 uri pravi Minoan lines. Doli dvigneš karte na šalterju, zapelješ na trajekt in greš spat, zato ker sproti nalagajo, tak da nič ne čakaš, kar je bistveno.

 

Jaz sem prišel dol ob 3:20 (dobri dve uri iz Maribora brez dirke), prevzel karte in zapeljal direkt na ladjo. Model je zvezal motor in vprašal kje lahko zagurtna.

Druga skupina je dol prišla ob 4:50 kot vidim na videu (tisti so šli dalje v Turčijo).

 

ferek pa je očitno še zdaj na trajektu :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v juniju imam namen prevoziti del Albanije in me zanima ta del poti Berat- Polican -Çorovodë - Korçë- Pogradec

http://goo.gl/maps/ExYM8

kakšno je stanje ceste in a je sploh mogoče v to smer (v ViaMichelin maps mi pokaže konec ceste pri kraju Cepan malo naprej od Çorovodë) Če je kdo to cesto prevozil prosim za informacije lahko tudi info o campingu ali prenočiščih ob tej cesti.

Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v juniju imam namen prevoziti del Albanije in me zanima ta del poti Berat- Polican -Çorovodë - Korçë- Pogradec

http://goo.gl/maps/ExYM8

kakšno je stanje ceste in a je sploh mogoče v to smer (v ViaMichelin maps mi pokaže konec ceste pri kraju Cepan malo naprej od Çorovodë) Če je kdo to cesto prevozil prosim za informacije lahko tudi info o campingu ali prenočiščih ob tej cesti.

Lp.

 

Jaz sem lani prevozil pot od Ohrida do Permet čez Leskovik, cesta čisto ok. Kampov pa ni bilo ravno veliko, tablo za enega sem nekje vmes videl, kakšen hotel se pa najde. Lahko pa prevoziš do Ohrida in tam prespiš, jaz sem v enem dnevu prišel od Ohrida do Sarande brez problema.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem lani prevozil pot od Ohrida do Permet čez Leskovik, cesta čisto ok. Kampov pa ni bilo ravno veliko, tablo za enega sem nekje vmes videl, kakšen hotel se pa najde. Lahko pa prevoziš do Ohrida in tam prespiš, jaz sem v enem dnevu prišel od Ohrida do Sarande brez problema.

 

Ja mene zanima predvsem tisti del poti iz Çorovodë do Permeta, ti si peljal najbrž čez Tepelene proti Sarande. Jaz bom prihajal iz Grčije za Sarande-Vlore-Fiel-Berat in potem bi rad peljal nazaj proti jugu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na strani 60 imaš nekaj slik makadama z relacije Buz - Berat. In nekaj podobnega je tudi odsek Çorovodë do Permeta po informacijah od lani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na strani 60 imaš nekaj slik makadama z relacije Buz - Berat. In nekaj podobnega je tudi odsek Çorovodë do Permeta po informacijah od lani.

Ok. Hvala za info. Ja to sem si že ogledal pred dnevi,  čudovita pokrajina in odlične fotke. Albanijo sem obiskal pred leti iz Ohrida - Elbasan - Tirana - Burrel - Shkoder in že takrat je padla odločitev, da se gotovo še oglasim. Zdaj bi jo rad prevozil bolj po notranjosti in si ogledal življenje podeželja.

Lp.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Snecer odlično potovanje in potopis v slikah z komentarji! Se že veselim ogleda naslednjih 500slik..

Letos imam v planu nekaj Albanije, te sigurno še kaj vprašam.

 

Te je kdaj zamikal Versys1000?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, versys 1000 me ne zanima, težji, večji in premočan :) in s tem povezani stroški, pri mojem stilu vožnje pa najbrž nobene razlike, prej ovira zaradi okretnosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Wid: Prvotni namen sem imel se zapeljati po albanskih hribih konec junija. Zaradi poslovnih obveznosti sem zadevo prestavil na September. Predvidene trase pa naj bi bile: Elbasan - Korce, Peremet - Corovode, Gjorkaster čez hribe na obalo - Sarande, Kruje - čez hrib na vzhod in Skadar - Teth - Boge. Vključno z Ravno goro, planino Tara, Kosovo in Makedonijo naj bi trajala pot kakšnih 14 dni. Če se bo BasBas pocajtal, bo šel verjetno zraven. Drugače pa solo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Wid: Prvotni namen sem imel se zapeljati po albanskih hribih konec junija. Zaradi poslovnih obveznosti sem zadevo prestavil na September. Predvidene trase pa naj bi bile: Elbasan - Korce, Peremet - Corovode, Gjorkaster čez hribe na obalo - Sarande, Kruje - čez hrib na vzhod in Skadar - Teth - Boge. Vključno z Ravno goro, planino Tara, Kosovo in Makedonijo naj bi trajala pot kakšnih 14 dni. Če se bo BasBas pocajtal, bo šel verjetno zraven. Drugače pa solo.

V Albaniji ne pozabi na ogled vojnega letališča z zapuščenimi Migi in zapuščeno podmorniško bazo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Wid: Prvotni namen sem imel se zapeljati po albanskih hribih konec junija. Zaradi poslovnih obveznosti sem zadevo prestavil na September. Predvidene trase pa naj bi bile: Elbasan - Korce, Peremet - Corovode, Gjorkaster čez hribe na obalo - Sarande, Kruje - čez hrib na vzhod in Skadar - Teth - Boge. Vključno z Ravno goro, planino Tara, Kosovo in Makedonijo naj bi trajala pot kakšnih 14 dni. Če se bo BasBas pocajtal, bo šel verjetno zraven. Drugače pa solo.

Jaz načrtujem malo okrnjeno verzijo za do 10dni, avgusta, ko bo moji punci vroče. Koliko predvidevaš, da te bo stal takšen izlet?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Marja: Ja vem. Pred dvemi leti sem se peljal mimo, pa je tako močno lilo, da sem šel naravnost naprej do Drača.

 

@Davorin: Nimam pojma. Spati ne mislim po kampih in pri hrani tudi ne bom šparal. Kaj pa vem, med 30 do 50 € na dan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!