Skoči na vsebino

Albanija, Grčija


Noise

Priporočene objave

Skupinica 5-ih se odpravljamo junija v Albanijo. Praviš, da je obalna cesta Sarande - Vlore super. Pred leti je bilo prvih 100 km iz Sarande še makadamskih. Ali je do prelaza v smeri Vlore že potegnjena nova cesta?

Imamo namen zaviti najprej v južne Prokletije po makadamu skozi Teth, trajekt Koman-Fierze, dolino Valbona in ob zgornjem akumulacijskem jezeru do Kukesa. Naprej v smeri Berat, Gjoerkaster, Sarande, Butrinit, nazaj do Vlore in do Ulcinja

Ali smo se mi srečali v nedeljo na AC pumpi pred Šibenikom?

Popravljeno . Popravil Whiskey
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skupinica 5-ih se odpravljamo junija v Albanijo. Praviš, da je obalna cesta Sarande - Vlore super. Pred leti je bilo prvih 100 km iz Sarande še makadamskih. Ali je do prelaza v smeri Vlore že potegnjena nova cesta?

Imamo namen zaviti najprej v južne Prokletije po makadamu skozi Teth, trajekt Koman-Fierze, dolino Valbona in ob zgornjem akumulacijskem jezeru do Kukesa. Naprej v smeri Berat, Gjoerkaster, Sarande, Butrinit, nazaj do Vlore in do Ulcinja

Ali smo se mi srečali v nedeljo na AC pumpi pred Šibenikom?

Sarande - prelaz llogeratse - Vlore je lepa asfaltirana cesta. V Vlore sicer nekaj malega še gradijo (ca 2km), drugače je ok. Od Vlore naprej pa je zaenkrat še zelo slabo..

Koman-Fierze je nam letos žal zaradi pomanjkanja časa in predivdevanja slabega vremena odpadel, bo pa to zagotovo naslednji projekt :)

Tiste severne ceste žal ne poznam, sta mi pa dva italijana na poti povedala, da je Fierze - Kukes za popizdit ovinkasta, never ending story. :) Jezero pa svetsko.

Navdušen sem pa bil nad Gjirokastrom (lani nisem šel tja) in cestami tam okol. Ter tudi Ohridom....

Ja, V nedeljo smo se vračali iz deževnega Trogirja. Verjetno smo se res vidl na CroBenz pumpi okol Šibenika.. :) (4 osebe; Varadero + GS)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za pojasnila. Čakam samo še informacijo o stanju ceste čez Teth. Bojda nič posebnega makadam. Za tistih 75 km lukenj imamo planirano 2 dni. Ko vse zvozimo, bom opisal stanje, da bo drugim lažje.

Zgleda, da smo se res vidl. Jest sem bil s svojim Adventurjem s kufri od GS-ja, Givijevim top casom in tank torbo zavito v fluorescenčno rumeno ponjavo. Zraven je bil sparkiran še R-1200 RT s CE registracijo. Z nekom iz vaše skupine smo nekaj na brzino rekl. Jest sm sam omenil, da se vračamo iz Sicilije. Pralo nas je vse od Dubrovnika. Ekstremen naliv je bil v Neumu. Ampak smo se srečno prdrajsal do začetka avtoceste pri Ravči. Pol je nekako šlo kljub samo 10 st. Od tiste pumpe naprej pa suha cesta :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za pojasnila. Čakam samo še informacijo o stanju ceste čez Teth. Bojda nič posebnega makadam. Za tistih 75 km lukenj imamo planirano 2 dni. Ko vse zvozimo, bom opisal stanje, da bo drugim lažje.

Zgleda, da smo se res vidl. Jest sem bil s svojim Adventurjem s kufri od GS-ja, Givijevim top casom in tank torbo zavito v fluorescenčno rumeno ponjavo. Zraven je bil sparkiran še R-1200 RT s CE registracijo. Z nekom iz vaše skupine smo nekaj na brzino rekl. Jest sm sam omenil, da se vračamo iz Sicilije. Pralo nas je vse od Dubrovnika. Ekstremen naliv je bil v Neumu. Ampak smo se srečno prdrajsal do začetka avtoceste pri Ravči. Pol je nekako šlo kljub samo 10 st. Od tiste pumpe naprej pa suha cesta :rolleyes:

od Paklenice naprej je bila cesta suha in je sledilo :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Evo, nazaj iz Albanije.

update Albanskih cest, kot smo jih prevozili čez praznike:

- Konispol - Butrint - Sarande (Letos nov asfalt okoli Butrinta, ostalo OK)

- Sarande - Gjirokaster (Čez prelaz, Super)

- Gjirokaster - Sarande - Vlora (Super)

- Vlora - Fier (za silo)

- Fier - Berat (Groza, cesta polna veeelikih lukenj, ni vidit, da bi kaj obnavljali)

- Berat - Lushinje (za silo)

- Lushinje - Drač - Tirana (AC)

- Tirana - Elbasan (čez prelaze, Super)

- Elbasan - Ohrid (Super)

- Ohrid - Sv.Naum (Super)

- Prelaz Ohrid - Prespa (Vredu)

- Pogradec - Piskupat (Za silo)

- Tirana - Shkoder (Super)

- Shkoder - Tuzi (Meja) - Gradbišče! ne gre nikamor, sama jama (boljša opcija via Ulcinj).

- Tuzi - Podgorica (Super)

- Ostalo je znano..

Gradi se na polno, Shkoder - Podgorica bo verjetno drugo leto že blizu konca. Prav tako AC Fier - Vlore gradijo na polno.

Smo pa letos poiskali Letališča kot videno v TopGearu.

V Kucove stranska cesta seka letališče, na cca 300m vidiš Mige, ampak nas žal niso spustili zraven (je bila smena in žal ni šlo..) bi mogli zatežit tam taglavnim v vojašnici.

GPS: 40.7740 in 19.9281

Drugo letališče pa je v Gjader (41.8840 in 19.6071) blizu Skodra.

Tam lahko testiraš max speed na konjiču :) po zapuščeni pisti, avioni so pa v tunelu blizu v vasi. Tudi tu nas žal niso spustili zraven...

Mogoče, če bi na polno težili, bi šlo nekak...

če komu uspe, naj javi.. :)

Hai,

Zanima me , kakšna je cesta Vlore - Fier -Drač

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hai,

Zanima me , kakšna je cesta Vlore - Fier -Drač

Vlore - Fier je stara zakrpana cesta. Recimo povprečje ca 50 kmh... Ampak gre.. ni tolk švoh.

Fier - Lushinje se sicer nisem peljal, ker sem šel do Berata, ampak mislim, da je nova AC.

Lushinje - Drač je Avtocesta.

Berat - Lushinje je slabše kot Vlora - Fier. povprečje ca 45 kmh :)

Fier - Berat je pa katastrofa. (vsaj 3/4 poti je sama jama)

PS: Ko ti bo že presedalo se jajcat po albaniji, se za adrenalinske užitke lahko sprostiš na zapuščenem letališču v Gjader (pred Shkodrom) :)

Popravljeno . Popravil japke
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vlore - Fier je stara zakrpana cesta. Recimo povprečje ca 50 kmh... Ampak gre.. ni tolk švoh.

Fier - Lushinje se sicer nisem peljal, ker sem šel do Berata, ampak mislim, da je nova AC.

Lushinje - Drač je Avtocesta.

Berat - Lushinje je slabše kot Vlora - Fier. povprečje ca 45 kmh :)

Fier - Berat je pa katastrofa. (vsaj 3/4 poti je sama jama)

PS: Ko ti bo že presedalo se jajcat po albaniji, se za adrenalinske užitke lahko sprostiš na zapuščenem letališču v Gjader (pred Shkodrom) :)

Thanks. Mam pa kr kakšno novo pitanje.

- kakšna je cesta Konispol- meja grška - Igumenitsa

- si uočil kakšn fejst plac ( lepa plaža, dobr kafič pa kakšn apartma za prespat (ne prevelka gužva) naprimer Dhermi (takoj za prelazom proti Sarande, Himare Porto Palermo ali kakšne podobne manjše vasice

LP CHHD

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Thanks. Mam pa kr kakšno novo pitanje.

- kakšna je cesta Konispol- meja grška - Igumenitsa

- si uočil kakšn fejst plac ( lepa plaža, dobr kafič pa kakšn apartma za prespat (ne prevelka gužva) naprimer Dhermi (takoj za prelazom proti Sarande, Himare Porto Palermo ali kakšne podobne manjše vasice

LP CHHD

Himare - soliden apartma za 15 eur (za oba), motorji varno zaklenjeni za hišo. Najdeš takoj, mala vasica, velika rumena hiša ob cesti. Dodajam slike:

post-18704-0-89168800-1305649064_thumb.jpg

post-18704-0-17512300-1305649138_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mejni prehod Sukobine.

To se mora videti. Na tem prehodu imajo poseben koridor za motoriste in kolesarje. :notworthy: :notworthy: :notworthy:

Da ne bo kdo po nepotrebnem čakal na soncu.

post-12625-0-69128200-1305659312_thumb.jpg post-12625-0-28346500-1305659406_thumb.jpg

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, jst sem tud spal v Himare. še nekak najboljš plac v tistem delu albanije..

Sicer na drugem koncu, motor pa kar ob glavni cesti. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še nekaj utrinkov lepe ceste Sarande - prelaz llogeratse - Vlore :

Zekica: dejansko isti čas :naughty: pa takšna razlika :worship: vse je šlo mimo tako, da se je normalno peljalo :yea1:

post-25983-0-63507400-1305725360_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zekica: dejansko isti čas :naughty: pa takšna razlika :worship: vse je šlo mimo tako, da se je normalno peljalo :yea1:

Zeko dragi, pa kako bi bilo fino. če bi se tam kje zagledali :beer1: .... bomo mogli doma nadoknadit, hehe :P ...ja tudi naju je lovilo povsod okoli, pralo naju je šele doma, v Delnicah :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Ima kdo kakšen namig za spanje-motel,camp,... v okolici Kastorije na SZ Grčije?

L.p.

V Kastoriji imaš kar precej hotelov itd... Če pa ti je volja, se zapelji malo dlje proti jugu, do Kalambake (Kalampake).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Kastoriji imaš kar precej hotelov itd... Če pa ti je volja, se zapelji malo dlje proti jugu, do Kalambake (Kalampake).

Hvala.Sprašujem zato,ker so cene hotelov v Kastoriji kar zasoljene.

Šel bom od Soluna gor čez hribovje proti Kastoriji,Kalambaki se bom verjetno izognil,ker sem si Meteoro pogledal pred par leti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Evo še par mojih vtisov glede Albanije. Včeraj se vrnil s ture po Balkanu (Modriča - Tuzla - Bratunac - Užice - Vrnjačka Banja - Kopaonik - Leskovac - Kumanovo - Skopje - Ohrid), vendar o tem ne bi, ker je verjetno bolj ali manj vse znano. Skupaj sem v 8 dneh prevozil nekaj čez 3000 km. Motorče je GS 650. Kar se tiče Albanije pa naslednje:

- prevozil sem relacijo Ohrid - Sv Naum - Pogradec - Korce - Erseke - Leskovik - Permet - Tepelene; lahko rečem, da je relacija (predvsem Korce - Leskovik cca 100 km) pravi enduro raj, drugim motoristom pa je ne bi priporočil. Glede na to, da sem bolj motoristični vajenec oz. začetnik, me zna kdo pošteno podučit, ampak gre zgolj za moje skromno mnenje. Cesta je znosna (no parkrat je zmanjka oz. so jo odnesli plazovi) asfalt je luknja pri luknji z dosti šodra in z nenehnimi vzponi in spusti , pokrajina pa ves čas prekrasna. Razen običajnih rizikov za takšne kraje (lokalni dirkači, živali - predvsem osli na cesti,..) nekih nevarnosti ni, kot "zanimivost" bi omenil ene take "urne" zelene kače, ki pogosto švignejo čez cesto, da daš podzavestno noge v luft :photo: Ne vem sicer če so strupene, jih je blo pa full, videl sem pa jih tudi v Makedoniji.

- druga relacija je bila Gjirokaster - Saranda - Vlore - Fier - Durres - Shkoder. Ta je se mi zdi dokaj na easy in je primerna za vse motocikle (za razliko od zgornje na relaciji Korce - Leskovik). Med Gjirokastrom in Sarando je en lušten prelaz, še bolj konkreten pa je na poti med Sarando in Vlore. Naprej od Vlore proti Durresu oz. Shkodru pokrajina ni kaj prida, prav tako je mnogo več prometa in temu primernega kaosa na cesti.

Težav na poti nisem imel prav nobenih. Ljudje so zares prijazni in uslužni, zato vas naj ne zavedejo oz. se ne ustrašite njihovih "grobih" obrazov. Nekje pred Korce sem imel gumidefekt in obstal ob cesti. Lokalci so takoj organizirali "rescue action", me odpeljali do enega bifeja in namestili not, vmes pa šli po mojstra, ki je odšfraufal gumo, jo odpeljal, popravil in pripeljal nazaj ter namontiral. Vse skupaj me je stalo 12 EUR za mojstra in 5 EUR za rundo v bifeju. Čez eno uro sem ga že veselo pičil naprej. Guma je zdržala celo pot vse do doma post-24852-0-45527100-1308145712_thumb.jpg

Evo še par fotk:

post-24852-0-21411700-1308145604_thumb.jpg

post-24852-0-99724300-1308145635_thumb.jpg

post-24852-0-83743200-1308145665_thumb.jpg

post-24852-0-63081500-1308145688_thumb.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Albanija:

Je kdo pred kratkem vozil po cesti Pogradec-Maliq-Gramish-Gostime-Cerrik-Paper ?

Jaz jo bom naslednji teden :010:winkiss::yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj slik s > 3.000 km po Albaniji. Kar nekaj makadamskih podvigov za prave bajkerje :evilgrin:

Thore pass na poti iz Koplika, Boge za dolino Teth v srcu Prokletij

617c8481.jpg

Rrapsh pass na robu Prokletij ob sami meji med Albanijo in Črno Goro od mejnega prehoda Hani Hoti do vasice Vermosh in naprej čez mejo v Gusinje

617c8510.jpg

... še kako je zgledal spust.

617c8512.jpg

Ostalo se bo tudi še dalo pogledat, samo da si najdem malo frej cajta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Bom dodajal slike v več sklopih.

Prvi večer v Baru

617c7870.jpg

Morje tik pred nevihto

617c7871.jpg

Na poti po stari cesti od Skadra za Kukes. Nekje pred vasjo Puke

617c7897.jpg

Na SCT-jevi avtocesti Prizren - Skadar. Nekaj trenutkov prej se je ena vozila po prvi haubi avta in se z asfaltom popraskala po hrbtu

617c7912.jpg

Po severni strani jezera Kukes-Fierze smo se peljali v smeri Bajram Currija

617c7920.jpg

Vaška idila ob poti

617c7924.jpg

Tudi s cestaki se da peljat v Valbono

617c7983.jpg

Špice Prokletij v kanjonu Valbone

617c7990.jpg

Na koncu se dolina spodobno razširi. Za hrano in pijačo imajo dobro poskrbljeno

617c8020.jpg

Popravljeno . Popravil Whiskey
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

UUUUUUUUU, lepe fotke in narava. Sam na tisti sliki s kravami in šleperjem pa je šlo na knap.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

So bremze kamjona ornk cvilile :whistle: Ni bilo niti minuto prej, ko je eden z osebnim nabil eno na haubo. Ni bilo kakšne hujše škode, ker jo je lepo bočno spodnesel. Krava je odšepala za ostalimi. Priporočam vsem kateri se boste vozili po tej avtocesti, da vozite zelo previdno. Delo na cesti brez oznak se izvaja tudi iza ovinka na prehitevalnem pasu !!!

Naslednji sklop. Sledita verjetno še dva.

Na vrhu jezu pri kraju Fierze. Nadaljuje se jezero Koman, kjer smo se naslednji dan vozili navzdol s trajektom. Drugače ta ovinkasta cesta vodi proti jugu v smeri vasice Puke.

617c8067.jpg

Zanimiva pokrajina

617c8100.jpg

617c8113.jpg

Ravne ceste ne najdeš

617c8121.jpg

Sledi nekaj utrinkov s perspektive trajekta

617c8144.jpg

617c8174.jpg

617c8197.jpg

617c8199.jpg

Konec vožnje pri Komanskem jezu

617c8236.jpg

Siesta v Tirani

617c8275.jpg

Sončni vzhod v Draču pred potjo v smeri Sarande

617c8301.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men pa razen krav, ni posebnega na cesti, razen zeloo hitrih šoferjev :surrender:

po klasičnih cestah, med ohridom, mim Elbasana ( dve kavi in sok za 100 lekov :naughty: ), mim Drača do Kruje, pa naprej proti Ulcinju.

je pa prvi vtis ko prestopiš mejo res neki posebnega, za prvič, poln bunkerjev in krav.... s pogledom na Ohridsko jezero :) ....

post-21285-0-32620200-1310030744_thumb.jpg

post-21285-0-80954300-1310030783_thumb.jpg

post-21285-0-40190300-1310030840_thumb.jpg

je pa spet gradbišče, mim Kavaje pa do Drača.... asfalt, pa kr naenkrat mal makadama (pazi ene par cm nižji), tko mal skakanja, iz asfalta na makadam... delajo AC, drugi pas. Drugje itak fajn ceste, od Kruje do Skadarja doooolgcajt :xx: ...naslednič bo treba najti kake druge ceste :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slik je še full. Da jih ne bo preveč ???

Prelaz Llogarase na poti za Sarando

617c8331.jpg

Zaliv pri Himare

617c8337.jpg

Brod pri Butrinitu

617c8344.jpg

Soline

617c8359.jpg

V Sarandi zvečer

617c8371.jpg

617c8374.jpg

Na makadamu med Tepelene in Beratom. Ostanki ceste bojda še iz Ilirskih časov

617c8391.jpg

617c8393.jpg

Spust iz Gllave

617c8395.jpg

Ostanki vasice Cerovode

617c8404.jpg

Glavna cesta proti Beratu

617c8405.jpg

Vmes se je pošteno ulilo s strelami in točo

617c8410.jpg

Po štirih urah vožnje po vseh možnih podlagah in mlakah v Beratu

617c8415.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!