Skoči na vsebino

Albanija, Grčija


Noise

Priporočene objave

Whiskey jo je prevozil in še kakšen pred časom.

 

Ni pa 100km, ampak manj kot 60km.

 

Po moje boš z lahkoto prevozil, ampak počasi. 

 

To ni off road, to je makadam...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Kiri: kot je Sneci napisal, sem se tam vozil že 2x iz smeri Hani Hoti proti Vermoshu in naprej za Gusinje. Prvič po suhem in lani v dežju. Če nameravaš peljati v isti smeri in boš vozil v dežju, je klanec vse od Selce naprej kar zahteven in ni več čisto navaden makadam. Če si res dober šofer, bo šlo v mokrem tudi s turance gumami, drugače pa boš imel kopico težav. Že lani je bilo videti, da je verjetno danes že potegnjena nova asfaltna cesta od Hani Hoti preko prelaza Rrapsh vse do Tamare. Se pravi ostane samo še kakšnih 40 km makadama mestoma precej razritega in kamnitega. Če bi se odločil peljati obratno, se pravi od črnogorskega Gusinja proti Tamare in Hani Hoti, te čaka precej lažje delo. Do Vermosha je novi asfalt. No, vmes je enih 200m še makadama. Je pa precej pred samim Vermoshem ostro levo nazaj in v klanec makadamski odcep (kmalu potem ko se pelješ čez en mostiček visoko nad reko) v smeri Tamare. Iz te smeri imaš samo kakšnih 7 km makadamskega klanca na prvi preval (gor je bife), nato pa praktično samo še navzdol. Vmes je nekaj 100 m še klančka, ampak nič posebnega. Ko prideš do Tamare (tam se da spati, jesti, .. .), je pa naprej itak asfalt. Pokrajina ob poti (večinoma se voziš po kanjonu) je fenomenalna in se jo splača vozit, ko je lepo vreme.

 

Ne vem, če bom danes imel čas, lahko pa sestavim še filmček tega dela, ko sva ga lani s FrigoFropsem vozila v dežju.

Popravljeno . Popravil Whiskey
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Whiskey jo je prevozil in še kakšen pred časom.

 

Ni pa 100km, ampak manj kot 60km.

 

Po moje boš z lahkoto prevozil, ampak počasi. 

 

To ni off road, to je makadam...

 

Res je, prevozil lani s sportakom (in cestnimi gumami ter po nesreči) v nasprotni smeri.

Za ca 60km sva rabila s kolegom (vozil je potovalno enduro in s sopotnico) 6 ur in pol.

Mestoma je šodra precej na debelo. 

Se mu je motor 2x ulegel zaradi nepazljivega zaviranja, prepozno in s preveč prednje.

Sam sem s kar nizkim sportakom le 3x zadel z auspuhom ob kamenje.

Bilo je blizu 30C.

Bom ponovil, ko bodo poasfaltirali, nič prej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vsem. Nameravam jo prevoziti v smeri iz Gusinja proti Skadru, torej v lažji smeri. Pogledal sem večino videov o tej poti na youtubu, tako da mi je jasno, da ni povsod ravno navaden makadam, ampak je ponekod kar fajn razrita. V vožnji izven ceste nisem ravno izkušen, sem bolj začetnik. Letos na začetku sezone sem se prvič zvrnil, ampak je bil kriv šoder in moja nepripravljenost. sem od takrat naštudiral kar nekaj teorije in jo sprobal na terenu, tako da bi zdaj moralo biti bolje :)

 

Vsekakor v slabem vremenu ne nameravam iti po tej poti, ampak mi ne bo problem počakat kakšen dan ali dva ali pa narediti obvoza, pa mogoče cesto potem napasti z druge smeri, ko se bom vračal čez par dni. No, če jo je gsxf750 prevozil s cestakom, potem jo bom verjetno tudi jaz s štromom brez večjih težav :)

 

Bi pa rad prespal nekje ob tej poti, tako da bi potem to verjetno naredil v Tamarë. Sklepam, da je tam pristno :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj utrinkov iz lanskega 1.maj in v nasprotni smeri.

Cestak (GT tipa) in potovalna endura v dvoje.

60km makedama, mestoma precej na deblo šodrastega.

Vozila skupaj 6 ur in pol.

 

Naslednjič:  ko bo poasfaltirano.

 

 

 

post-22275-0-29134600-1403765071_thumb.jpg

post-22275-0-27377500-1403765104_thumb.jpg

post-22275-0-40783400-1403765130_thumb.jpg

post-22275-0-18967900-1403765165_thumb.jpg

post-22275-0-44978800-1403765328_thumb.jpg

post-22275-0-75375200-1403765398_thumb.jpg

post-22275-0-07539200-1403765439_thumb.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

utrinki  z zahtevnejšega makadama

smer je bila Gusinje Skhoder

 

gume:

na enduri:       conti trail attack

na cestaku:     qualifier in roadsmart

post-22275-0-09387500-1403765932_thumb.jpg

post-22275-0-47338000-1403765989_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil gsxf750
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Whiskey, lani za 1. maj čez hribe proti Skhoder-u še ni bilo nič asfalta.

Je pa bilo tik pred polaganjem.

 

zgoraj je dvojni post zaradi urejevalnika. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Vsekakor v slabem vremenu ne nameravam iti po tej poti, ampak mi ne bo problem počakat kakšen dan ali dva ali pa narediti obvoza, pa mogoče cesto potem napasti z druge smeri, ko se bom vračal čez par dni. No, če jo je gsxf750 prevozil s cestakom, potem jo bom verjetno tudi jaz s štromom brez večjih težav :)

 

Bi pa rad prespal nekje ob tej poti, tako da bi potem to verjetno naredil v Tamarë. Sklepam, da je tam pristno :)

Kolegu z enduro se je motor 2x ulegu zaradi napačnega zaviranja po klancu dol.

Sam sem pa ene 3x z izpuhom zadel ob kamenje a nežno ob zelo pazljivi vožnji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vsem. Nameravam jo prevoziti v smeri iz Gusinja proti Skadru, torej v lažji smeri. Pogledal sem večino videov o tej poti na youtubu, tako da mi je jasno, da ni povsod ravno navaden makadam, ampak je ponekod kar fajn razrita. V vožnji izven ceste nisem ravno izkušen, sem bolj začetnik. Letos na začetku sezone sem se prvič zvrnil, ampak je bil kriv šoder in moja nepripravljenost. sem od takrat naštudiral kar nekaj teorije in jo sprobal na terenu, tako da bi zdaj moralo biti bolje :)

 

Vsekakor v slabem vremenu ne nameravam iti po tej poti, ampak mi ne bo problem počakat kakšen dan ali dva ali pa narediti obvoza, pa mogoče cesto potem napasti z druge smeri, ko se bom vračal čez par dni. No, če jo je gsxf750 prevozil s cestakom, potem jo bom verjetno tudi jaz s štromom brez večjih težav :)

 

Bi pa rad prespal nekje ob tej poti, tako da bi potem to verjetno naredil v Tamarë. Sklepam, da je tam pristno :)

 

Gusinje, tu prespiš.

http://hotelrosigusinje.webs.com/

 

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@gsxf750: S FrigoFropsem sva se tam vozila lani septembra. Nov asfalt je bil že položen vse od Hani Hoti pa skoraj do tiste vasice katera je na zahodni strani prelaza Rrapsh. Tudi spodaj pod Rrapshem levo je potegnjen nov asfalt. Priprava za asfaltiranje je bila spodaj skoraj končana vse do Tamare. Edino sam prelaz je še čakal za pripravo. Če ne delajo ravno s krampi in lopatami, bi moral biti do danes že ves odsek asfaltiran.

 

@Kiri: Jaz bi na tvojem mestu poskusil še en del. Nekje na sredini med Hani Hoti in Skadrom je mestece Koplik. Na južnem vhodu v mesto je celo poceni hotel z odlično hrano. Motor imaš lahko varno spravljen na zadnji strani hotela, pod oknom spalnice. Koplik je lahko izhodišče za naslednjo alpsko dolino v Prokletijah, Theth. Vse od Koplika do Boge je dober asfalt. Lani septembra je bila že pripravljena za asfaltiranje vsa trasa vzpona od Boge do vrha prelaza Thore na 1.600 m. Od tu sledi ne preveč zahteven dolg spust do zgornjega Tetha. V lepem vremenu so razgledi ubijalski. Ne bo ti nikakor žal, če zaviješ še tja. lani sem tam srečal slovaka kateri je na kitajčku s cestnimi gumami poskušal narediti cel krog. Skratka s tega konca v Theth gre brez problema. Ko prideš v dolino zaviješ samo čez most in prideš do bifeja. Poišči malega smrkavca Francesca kateri govori perfektno angleško. Tudi v Thethu imaš ogromno možnosti za spanje. Lahko si ogledaš še njihov stolp (nekje na koncu vasi) kjer so se pred leti skrivali fantje katere je čakalo krvno maščevanje. Vrneš se po isti cesti nazaj v Koplik. Zavisi kako hiter boš oziroma kaj vse si boš ogledal, možnosti za spanje je veliko. Tudi v Boge imaš možnost prenočevanja v Guesthouse Boga Alpine: http://www.albaniahotelsbooking.com/reservations/boge/guesthouse-boga-alpine.html  In še ena možnost v Skadru, Hotel Kolping, Skadar: http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g303166-d1812506-Reviews-Hotel_Kolping-Shkoder_Shkoder_County.html  Za vse te poti imaš Garminovo navigacijo ali v Adria Route ali CN Europe NT 2014.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je, plovba po umetnem jezeru Koman je tudi nepozabna. Koman - Fierze. Spanje v Bajram Curriju. Ogledaš si lahko še eno alpsko dolino, Valbona.

 

http://michaelharrison.org.uk/2013/05/komani-lake-the-most-impressive-ferry-trip-in-europe

 

http://www.journeytovalbona.com/your-journey/how-to-get-here

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kak kak trajekt še fura po Komaniju? Da bi bližnjico proti Škodru v izi s plovbo doživeli. 

Mi gremo avgusta tja, pa po nekih info naj ne bi bil več trajekt na voljo?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Ni3ous: Ja tisti plavi bus-trajekt. Samo ne vem kolk bajkov lahko na enkrat pelje. Mal pogugli. Škoda, ker je tist ta velk "Jezerca" potonil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Mopede" ti lokalci naložijo na ladjice odnosno čolne, kar je posebno doživetje.

 

prav posebno doživetje je, ko nalagajo bemfle

 

na tej ladjici je na boku

 

Če pa ti ga peljejo s čolnom

 

https://www.facebook.com/pages/Trageti-SAHHILBA/105692139472439?fref=ts

 

cid0bffd15cdb62435f9136c.jpg

 

Ni3ous: te čakamo, da greš in nam iz prve roke poveš, kako je bilo.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@gsxf750: S FrigoFropsem sva se tam vozila lani septembra. Nov asfalt je bil že položen vse od Hani Hoti pa skoraj do tiste vasice katera je na zahodni strani prelaza Rrapsh. Tudi spodaj pod Rrapshem levo je potegnjen nov asfalt. Priprava za asfaltiranje je bila spodaj skoraj končana vse do Tamare. Edino sam prelaz je še čakal za pripravo. Če ne delajo ravno s krampi in lopatami, bi moral biti do danes že ves odsek asfaltiran.

 

@Kiri: Jaz bi na tvojem mestu poskusil še en del. Nekje na sredini med Hani Hoti in Skadrom je mestece Koplik. Na južnem vhodu v mesto je celo poceni hotel z odlično hrano. Motor imaš lahko varno spravljen na zadnji strani hotela, pod oknom spalnice. Koplik je lahko izhodišče za naslednjo alpsko dolino v Prokletijah, Theth. Vse od Koplika do Boge je dober asfalt. Lani septembra je bila že pripravljena za asfaltiranje vsa trasa vzpona od Boge do vrha prelaza Thore na 1.600 m. Od tu sledi ne preveč zahteven dolg spust do zgornjega Tetha. V lepem vremenu so razgledi ubijalski. Ne bo ti nikakor žal, če zaviješ še tja. lani sem tam srečal slovaka kateri je na kitajčku s cestnimi gumami poskušal narediti cel krog. Skratka s tega konca v Theth gre brez problema. Ko prideš v dolino zaviješ samo čez most in prideš do bifeja. Poišči malega smrkavca Francesca kateri govori perfektno angleško. Tudi v Thethu imaš ogromno možnosti za spanje. Lahko si ogledaš še njihov stolp (nekje na koncu vasi) kjer so se pred leti skrivali fantje katere je čakalo krvno maščevanje. Vrneš se po isti cesti nazaj v Koplik. Zavisi kako hiter boš oziroma kaj vse si boš ogledal, možnosti za spanje je veliko. Tudi v Boge imaš možnost prenočevanja v Guesthouse Boga Alpine: http://www.albaniahotelsbooking.com/reservations/boge/guesthouse-boga-alpine.html  In še ena možnost v Skadru, Hotel Kolping, Skadar: http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g303166-d1812506-Reviews-Hotel_Kolping-Shkoder_Shkoder_County.html  Za vse te poti imaš Garminovo navigacijo ali v Adria Route ali CN Europe NT 2014.

 

Hvala ti za poročilo. To turo po SH21 sem tudi gledal, pa nisem bil ravno siguren, da je pametno se tja podajat s takimi gumami in brez nekih offroad izkušenj. Me pa zagotovo zelo vleče.

 

Še nekaj me zanima, kaj pomeni časovno ta pot to Thetha? Nimam predstave, koliko ur je v eno smer vožnje. Gledal sem na advrider, da je eden bil leto aprila in piše, da ni bilo še nič asfaltirano na novo...tako da vprašanje, če je že zdaj.

Drugo vprašanje...kako je z bencinskimi črpalkami ob SH20 in SH21? Je pametno imet kakšen kanister sabo? Tank mi ob normalni cestni vožnji zdrži kakšnih 430 km. Signala za GSM pa tam verjetno itak ni, ne?

 

Kar se tiče Komani jezera, ga imam v planu. Za tisti velik trajekt Jezerca sem enkrat na enem forumu zasledil, da je potonil, ampak nikjer na internetu nisem našel nič o tem. Wiki piše samo, da je s koncem 2012 nehal plut.

 

Sicer bi pa rad prevozil še Ilogara pass in potem nekako prišel v Korce, pa potem do Ohrida. Najverjetneje od Sarande v Gjirokaster in potem po SH75 za Korce. Cesta zgleda znosna po google maps, na trenutke je edino zmanjka zaradi plazov...s tem, da sem nekje na youtubu našel en posnetek enih nemcev, ki so s KTMi lutali nekje po nemogočih poteh, kamor pa res ne bi želel prit.

 

Če bo kdo med 13. in 19. julijem v tistih krajih, naj se javi...mi bo verjetno pasalo s kom pivo spit :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Kiri: nekaj slik s SH21 sem že objavil tu na MS. Lani septembra je bilo slabo vreme in sem naredil par fotk samo pri spomeniku. Stanje makadama se vidi tule: http://www.motosvet.com/tabla/topic/1646-albanija-grcija/?p=2033568  Šesta in sedma slika. In pa z leta 2011: http://www.motosvet.com/tabla/topic/1646-albanija-grcija/?p=1857421  Prvih 5 slik posta. S tem, da je, kot sem že napisal, na novo utrjena in zelo na široko narejena makadamska podlaga vse do vrha prelaza Thore. Na drugi strani je podlaga utrjena, saj tam vozijo čez kombiji. Če boš prišel od Vermoša do Tamare, potem ni bojazni, da ne bi prišel do Theta. Previdno bo treba peljat, pa bo šlo. Recimo 2 do 3 ure boš rabil v eno smer iz Koplika za Theth. Na primer, midva s FrigoFropsem sva zjutraj štartala iz Skadra in sva šla čez Kir v Theth kjer sva se zaustavila za kaki 2 uri. Nadaljevala sva čez Thore za Boge in proti večeru prišla že v Koplik.

 

Kar se pa tiče SH75 je pa vsa asfaltirana. Od Permeta do Leskovika je precej ovinkasta in na vzponu ob kanjonu do Leskovika v precej ubogem stanju.

 

Če imaš Garminovo navigacijo si naredi rute v MapSource ali BaseCamp in poglej potek trase v Google Earthu. Potem boš videl kakšna je cesta in s priloženimi fotografijami še pokrajino.

 

Korce so znane po svoji pivovarni. Njihovo pivo Korca mi je lažje steklo po goltancu kot Tirana :beer2:

Popravljeno . Popravil Whiskey
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Kiri: ja, še bencinske pumpe. Imaš jo v Plavu. Potem 67,7 km nič do Hani Hoti. Od Hani Hoti do Koplika (15,3 km) se mi zdi da 2 in v Kopliku so 4 pumpe, ter na začetku SH21 še 2. Iz centra Koplika do Thetha imaš 57,2 km v eno smer.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidim, da si šel krožno, čez Kir in Shoshit pass. Kako je s prevoznostjo tiste ceste? Vidim, da je na gmaps še nižje kategorizirana. Zdaj sem se že resno zagrel za te poti, bi celo gume menjal. Kakšne MC60 getaway so itak 130 eur par, kar je pol cene teh, ki jih imam gor in bi jih na tej poti itak doberšen del zgonil.

 

V Korcah sem bil, piva žal nisem probal...zdaj definitivno bom :)

 

Še to, kako je s signalom v teh krajih? Za slučaj nužde...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!