Skoči na vsebino

NORDKAPP


Sanda7

Priporočene objave

kakor vem so šli motoristi iz mk kurent gor in so ga osvojili..

mi smo ga ravno 10 let nazaj,..bo treba kej razmišljat o ponovitvi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

Če koga zanima oz. je z mislimi že pri poletnih načrtih, je naslednjo sredo, 27.2.2013, v Kopru, potopisno - Nordkapp.

 

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=556421044382369&set=a.516179908406483.120616.269942759696867&type=1&theater

Kaj pa za nas, ki nimamo FejstBukva, kaj bolj točnih informacij? Kraj, čas?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa za nas, ki nimamo FejstBukva, kaj bolj točnih informacij? Kraj, čas?

Tudi če nimaš "fejstbukovga" si lahko s klikom na povezavo "ogledaš" plakat z vsemi podatki ... :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi če nimaš "fejstbukovga" si lahko s klikom na povezavo "ogledaš" plakat z vsemi podatki ... :slap:

to ti misliš :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
  • 2 let pozneje...

Pot do Nordkapp je bila dolga 9125 km ki je bila prevožena v 15 dneh ,prevozili smo 11 držav ,nardaljša tura je bila 1011km ,popili smo 8x24 pirov (vrjetno tudi kakega več),2 litra šnopca .0,5l kumnovega šnopca in liter whiskeja ,koliko smo zagonili keša se bo vedlo ko pridejo vsi računi  :OK:  :OK: 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pot do Nordkapp je bila dolga 9125 km ki je bila prevožena v 15 dneh ,prevozili smo 11 držav ,nardaljša tura je bila 1011km ,popili smo 8x24 pirov (vrjetno tudi kakega več),2 litra šnopca .0,5l kumnovega šnopca in liter whiskeja ,koliko smo zagonili keša se bo vedlo ko pridejo vsi računi  :OK:  :OK: 

Kje ste pa šli? Midva sva naredila lani 8500km v šestnejstih dneh. Kalkulacije pa so bile že narejene. Računi hodijo kar nekaj časa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepa tura. Finska verjetno tradicionalno dolgočasna, a če je v kombinaciji z Baltskimi državami, ne gre drugače.

Je bilo vreme OK?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepa tura. Finska verjetno tradicionalno dolgočasna, a če je v kombinaciji z Baltskimi državami, ne gre drugače.

Je bilo vreme OK?

Čez Finsko se je res vleko ko hudič. Vreme je biv še kar ,kakih pet dni je deževalo sem ter tja tko da smo imel dežne kar na sebi. Čez Lofote je kar mal pretirano padalo in še vetrovno je bilo. Čez Geinranger je tud biv dež ,megla in polno kamperjev ,če bi to vedeli bi prevozili še prejšnji dan. Vozit se splača ponoči ker ni gužve na cesti je pa lahko problem dobiti kakšno sobo tak čas saj folk ponavad spi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Kolikor vem vlak te relacije trenutno ne vozi. Bi bilo potrebno malo pobrskati, kdaj začnejo zopet vozit in v katerih terminih. Kolikor vem vozi 2x na teden. Rezervirati je potrebno čim prej, ker se določeni termini hitro zapolnijo. Jaz sem šel gor v začetku julija 2014 in je bilo na vlaku cca. 8 motorjev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preden ga natovoriš in iztovoriš si že v Hamburgu. :D Vmes pa še kaj doživiš, pa čeprav je avtocesta.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz se spravljam gor julija in sem našel še eno varianto:

trajekt iz Gdanska do Nynäshamn

Torej prvi dan od doma do Poljske, drugi dan do Gdanska, spanje na trajektu, ki odpelje zvečer in ob 13h tretji dan pristane na švedskem... od tu do NK je pa še cca 1800 km...

menim, da je boljša in cenejša varianta... 

vračal se bom čez Finsko in pribaltske države...

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Scarabeo 500 said:

Preden ga natovoriš in iztovoriš si že v Hamburgu. :D Vmes pa še kaj doživiš, pa čeprav je avtocesta.

Scarabeo

Da se v enem dnevu, ni pa to nikakršen užitek, niti doživetje.

Posebnost bi bila npr. iti tja pozimi, kot ta model. Kot, da ni doma dovolj mraz..

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že par krat se romal proti severu in se strinjam s Scarabeo 500 je zanimivo če greš počasi in po lokalnih cestah. Drugače imam pa nemških AC poln kufer. In vedno nabašem na večurne zastoje in gnečo. Sploh v poletnih mesecih je to zelo prijetno s cca. 35 v senci. Vse je odvisno od koliko časa imaš na razpolago.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!