Skoči na vsebino

NORDKAPP


Sanda7

Priporočene objave

FINSKA

*V Inariju muzej Siida, o življenju na severu, o Samitih

100925h.jpg

*Pri prečkanju severnega polarnega kroga božičkova vas

100961.jpg

*ARKTIKUM v Rovaniemiju

100990j.jpg

ŠVEDSKA

*Stockholm (bila v času priprav na poroko princese Viktorije, na vsakem koraku spominki na ta dogodek), dan je premalo, da si ga ogledaš

1001211d.jpg

1001305.jpg

1001369z.jpg

*Grad Gripsholm, kjer izveš kdo je v zgodovini in sedaj kaj pomenil na Švedskem dvoru

1001422h.jpg

DANSKA

*Kopenhagen (ki mi je bil eno najlepših večjih mest, kar sem jih videl)

1001586l.jpg

*otok MON z belimi krednimi stenami

100081.jpg

1001706f.jpg

in še in še.................

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:trance_27_notworthy: :trance_27_notworthy: :trance_27_notworthy: vsaka čast pa vama je le uspelo... smo se pogovarjali na srečanju Pank

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v soboto 17.07.2010 gremo v skandinavijo: madžarska--ukrajina--litva--latvija--estonija--finska--švedska--norveška--danska--nemčija.....ali je mogoče kdo od naših tam dol-- zanima me prenočevanje , kje in kako--gre nas 5 s tremi motorji---ali je bolje plačevati z euri ali njihovo valuto---vsaka informacija dobrodošla !!1 lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:trance_27_notworthy: :trance_27_notworthy: :trance_27_notworthy: vsaka čast pa vama je le uspelo... smo se pogovarjali na srečanju Pank

Ja ,blo je lažje kot sva pričakovala.Daj se slišimo,pa boma kako rekla.

P.S.

SANDA7!!Našitek imava,če ga še nimaš ga lahko dobiš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Evo nazaj z Norveške. Norveška je čudovita (in draga "ko pes", pivo v trgovini skoraj 3€ v gostilni pa 50-80 kron, kar je 7- 11€). Za prenočevanje se splača poiskati kakšen hostel ali pa seveda "kočice" "hyte", te se splačajo, če jo uspete napolniti, ker se plačajo na kos in ne po glavi. Brez kreditne kartice praktično ne gre (plačilo cestnin ali goriva ponekod ni možno drugače kot s kartico). Po zagotovilu norvežanov je Nordkap navaden turistični nateg (eden od "gostiteljev", sicer zagrizen motorist, sploh še ni bil tam in pravi, da mu niti na misel ne pride, da bi šel z motorjem, ker je v "centralnem" delu veliko lepše in več stvari za videti. Torej 6 dnevni krog po centralnem delu me je navdušil s prelepo naravo in fasciniral z Norveškimi makadamskimi cestami (gladke kot alsvalt) in hitrostmi na njih (120 km/h po makadamu je nekaj kar si preje nisem mogel niti zamisliti, tam pa to ni nič posebnega, bi šlo brez problema še hitreje)drsenje skozi ovinke pri hitrostih, ki si jih doma ne upam niti na alsvaltu (bi bil zelo hitro v jarku).

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me veseli da ti je uspelo. Je šlo kaj "potrošnega materiala" na ktm-u?

Bi bilo treba probati kako je biti cel čas na makadamu, daj nam privošči kakšno slikico :boobies:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ,blo je lažje kot sva pričakovala.Daj se slišimo,pa boma kako rekla.

P.S.

SANDA7!!Našitek imava,če ga še nimaš ga lahko dobiš.

juhuuu to... :worship: lepe fotke mejdun sm si zdej osvežila spomine,...še bo treba jit

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Electric, ne, razen, da mi je odpadel smernik (nov, sem ga zamenjal dva dni pred odhodom, ker je stari odpadel, pa sem ga zalimal in mu nisem ravno zaupal, no sedaj je tudi novi zaliman na podoben način in deluje bolje kot original). Zamenjal sem ročko sklopke, tačko zavore pa nisem menjal in sem jo vzel s seboj za vsak slučaj ampak je nisem rabil). Edinkrat sem zvrnil motor na železniški postaji v Hamburgu, sem nakladal prtljago in nisem bil pozoren, da se je vzmetenje posedlo in kar naenkrat "gre motor po svoje", sem ga skušal zadržati, pa ni šlo, no tačka je od takrat še malo bolj kriva (še dobro, da je nisem menjal). In seveda sem iz preventive "ojačal" zadnji del (nosilec tablice), "pomoču štapa i kanapa" in to dobesedno (no ja brez palice)ampak vrv okoli zadnjega dela in na prtljažnik je svoje delo opravila brezhibno, ni lepo je pa učinkovito.

Slikce bom, ko bom imel čas nalimal na ADV forum pod srečanje 2010.

lp

Franc

Popravljeno . Popravil franc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Živjo.

Če koga zanima še moj potopisek iz Nordkappa, si ga lahko ogleda tukaj.

http://picasaweb.google.si/tusigt/Nordkapp2010#

ali potegne na računalnik v pdf formatu, kjer so tudi linki na znamenitosti (večinima wikipedia)

http://dl.dropbox.com/u/1669592/PhotosSelectionWithText.pdf

LpT

Prvih 100 videl.:-( Zakaj podnapisi v angleščini?????????????? A sta angleža?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo.

Če koga zanima še moj potopisek iz Nordkappa, si ga lahko ogleda tukaj.

http://picasaweb.goo...t/Nordkapp2010#

ali potegne na računalnik v pdf formatu, kjer so tudi linki na znamenitosti (večinima wikipedia)

http://dl.dropbox.co...ionWithText.pdf

LpT

Ej a to sta Cuch Surfing varianto ubrala? Dej mal povej kako to zgleda u praksi.. Se prijaviš, narediš plan nočitev, najdeš modele v željenih mestih, se dogovoriš za spat in druge interesne dejavnosti, in đabe spiš povsod...??? Pa pol če ker uleti k teb mu morš še ti dat postlo za spat... ??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V praksi je to tko ja.

Se prijaviš v sistem.

Pomembn je, da si dobro izdelaš profil, da kdor te sprejme, da te vsaj malo pozna po profilu (če si vegetarjanc, ne maraš živali, ...). Slike obvezne.

In ko imaš profil greš v lov za kavčev.

Po vsaki izkušnji, pa je tako kot na ebayu, si ljudje med sabo pišejo reference. In potem ti tudi reference dodatno pomagajo pri tvojem ugledu kot dober kavčsurfer.

In pa niti ni tolk važn, da jih ti tud ful gostiš, na koncu štejejo reference. Jaz doma imam ene 5 nočitev, drugje sem pa spal sigurno 30x. Pač v večjih mestih to bolj laufa, k men na vas pa le redki zaidejo. :P

LpTuši

Ej a to sta Cuch Surfing varianto ubrala? Dej mal povej kako to zgleda u praksi.. Se prijaviš, narediš plan nočitev, najdeš modele v željenih mestih, se dogovoriš za spat in druge interesne dejavnosti, in đabe spiš povsod...??? Pa pol če ker uleti k teb mu morš še ti dat postlo za spat... ??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo toliko, da se pohvalim(va) - predsinočnjim sva s Pepijem prišla nazaj domov, jaz sem jih prevozil 12.324 km, Pepi pa malo manj.

Vse ostalo sledi po ureditvi vtisov, fotk, filmčkov...

Aja, pa Sankt Peterburg je lep, se ga je splačalo pogledati.

Sanda7, a zdaj imaš že našitek ali čakaš mene?

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
  • 3 tedne pozneje...

ČESTITAM!! zelo lep potopis , še lepše slike. drugo leto nameravam iti na nordkapp , vendar nekje za 14 dni , nekje od 15.07.---30.07.2011 , pa me zanima ali je boljše voziti po cesti ali pa tam kjer so trajekti z njimi in kje bi lahko dobil informacije o trajektnih povezavah na tej trasi (ure odhodov in prihodov , cene itd) .. lp milan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ČESTITAM!! zelo lep potopis , še lepše slike. drugo leto nameravam iti na nordkapp , vendar nekje za 14 dni , nekje od 15.07.---30.07.2011 , pa me zanima ali je boljše voziti po cesti ali pa tam kjer so trajekti z njimi in kje bi lahko dobil informacije o trajektnih povezavah na tej trasi (ure odhodov in prihodov , cene itd) .. lp milan

A misliš moj album? Recimo, da ja - hvala za pohvale in komentarje, sem se nasmejal do solz...

Moj nasvet glede časa: ne tlači potovanja v 14 dni, najdi še par dni za povrhu, sicer boš moral kaj izpustiti, pa ti bo potem žal. Sicer pa meni osebno trajekt ni tako všeč, zagotovo bi pa v pomanjkanju časa vzel vsaj trajekt Talin - Helsinki. Ure, cene, vse najdeš na netu, vse linije (razen tiste na Islandijo) so združene na eni strani. Največ uporabnih informacij zagotovo najdeš na strani motopajerja (Lord & Lady), tam preberi, imata tudi linke.

Pravi potopis še pride... do takrat pa zagotovo tudi predstavitev s pomočjo slajdov, bom tukaj objavil, kje in kdaj bo, pa se lahko takrat kaj pogovorimo.

LP Leon

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LK64, kako je z vstopom v Kaliningrad? Imam namen it na Nordkapp še enkrat in to čez Baltske države. Pred 6 leti sem šel čez Nemčijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LK64, kako je z vstopom v Kaliningrad? Imam namen it na Nordkapp še enkrat in to čez Baltske države. Pred 6 leti sem šel čez Nemčijo.

Kaliningrad je ruska enklava. Torej veljajo isti predpisi kot drugje na ruski meji. Vizum (midva sva imela dvakratnega tranzitnega po 3 dni) in deklaracijo napišeš za motor. Je pa enkratna vožnja po Kurski kosi, plačaš pa še vstop v NP, tako na ruski kot na litvanski strani.

Pogovarjajo pa se, da bi ukinili vizume za Rusijo za evropske državljane... do takrat pa pač v Ljubljano na Povšetovo na konzulat, letos je bilo treba 35 evrov plačati s kartico Maestro, po 10 dneh dobiš vizum.

Deklaracijo sem skeniral, če bo še kdo rabil, da bo vedel, kako jo napisati.

Deklaracija za Rusijo.PDF

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Sm že na deseti strani :) Dobr si napisu, sam velik! Jz ko dam članek za kako revijo mi rečejo, da ga naj na švoh 1/5 tvojga skrčim :P

Slog mi je pa zlo všeč, hehe

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uspelo mi je sestaviti potopis. Slik nisem dodajal v besedilo, v glavnem so v albumu, kjer si jih lahko pogledate (kdor si jih še ni).

Komentarji dobrodošli.Nordkapp 2010 potopis.doc

Uuu mater ejga... Si se pa razpisu! :book: Pohvalno! Fajn! :yes:

.

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uuu mater ejga... Si se pa razpisu! :book: Pohvalno! Fajn! :yes:

.

Fajn za prebrat.

Bil že na Nordkapp-u in v Rusiji (ne sicer v tem delu kot vidva), tako da sem še svoje dogodivščine podoživel zraven.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne znam, to je bila Excelova tabela. Nisem je mogel prilepiti kot datoteko, kot vsebino pa tudi ne gre tako.

V glavnem: stroški goriva so mi nanesli 1.140 evrov, Igorju 1.066 evrov, skupnih stroškov je bilo dobrih 700 evrov (AC, trajekti, nočnine), skupaj je tako zneslo pri meni okroglo 2.000 evrov, Igorju pa malo manj (ni imel stroškov popravila).

Ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!