Skoči na vsebino

NORDKAPP


Sanda7

Priporočene objave

A si bila ti tudi gor? :eek::worship:

ja sej ta tema se je odprla takrat..leta 2002

sam mi smo bli polet pa še to je blo mrazz pa nikol ne bom pozabila 10dni dežja non stop,..

takrat sem si na poti rekla nikol več ne grem gor,...no ma veselih ko smo osvojili cilj sm že besedo napol pojedla in ko sem prišla domov sem zagotovo vedela,..da vsaj enkrat v življenju še grem gor...

tako da se splača in rek, da musliman ni musliman ,če ne gre u meko velja tud za motoriste, da motorist ni motorist, če ne osvoji nordkappa :winkiss:

btw:ena neumesna...osebno mi je bil nordkapp večje zmagoslavje kot prevožena pot route66

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja sej ta tema se je odprla takrat..leta 2002

sam mi smo bli polet pa še to je blo mrazz pa nikol ne bom pozabila 10dni dežja non stop,..

takrat sem si na poti rekla nikol več ne grem gor,...no ma veselih ko smo osvojili cilj sm že besedo napol pojedla in ko sem prišla domov sem zagotovo vedela,..da vsaj enkrat v življenju še grem gor...

tako da se splača in rek, da musliman ni musliman ,če ne gre u meko velja tud za motoriste, da motorist ni motorist, če ne osvoji nordkappa :winkiss:

btw:ena neumesna...osebno mi je bil nordkapp večje zmagoslavje kot prevožena pot route66

hehehehe ne vem od kje mi je znano to! bmti ta dež kdo me je silil gor? Ej ko se boste odločal o naslednjem NordKappu se slišimo mi2 tut sanjava o ponovitvi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Zgleda, da sem lani imel res srečo, rahel dež na Nordkappu, in potem nekaj malega na Finskem in na povratku čez Nemčijo. Julija pa temperature na Norveškem višje kot v Sloveniji. Čim več takih pogojev za čimveč moto popotnikov! Utrinek iz Lofotov:

post-9616-126332264914_thumb.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgleda, da sem lani imel res srečo, rahel dež na Nordkappu, in potem nekaj malega na Finskem in na povratku čez Nemčijo. Julija pa temperature na Norveškem višje kot v Sloveniji. Čim več takih pogojev za čimveč moto popotnikov! Utrinek iz Lofotov:

Tu si še v šuhih imel vodo trance_21_laughing1.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

A kdo planira letos??? Imam čas od 10 julija, tri tedne.

lp

Ja jast planiram tud 3 tedne sam okol 17. junija

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja jast planiram tud 3 tedne sam okol 17. junija

Živjo, hvala za odgovor.

Jaz planiram pot nekje 14. 7. (avtovlak do Hamburga). Če do Nordkapa še ne vem, zelo rad pa bi videl Lofote. Konkretnega plana še nimam, nekako pa vem kaj bi rad videl. Mogoče bom šel v obratni smeri urnega kazalca, skozi Stockholm, proti severu. Spati imam namen v šotoru dokler bo šlo.

V primeru, da bi šel še kdo zravn, potem je pa to seveda stvar dogovora.

Jaz samo upam, da mi to ne bo padl v vodo. Bog ve kdaj bo potem naslednja šansa.

Počasi bom imel splanirano pot. Takrat bom pa tu še malo povprašal kako in kaj. Vas je kar nekaj, kateri imate odgovore glede Skandinavije.

vprašnje: Ali potrebujem navigacijo (to mi predstavlja dodatni strošek)???

Ali ima kdo kakšen Lonley planet itd. Skandinavije odveč (lahko se kaj zmenimo)???

Hvala, LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. Ali potrebujem navigacijo (to mi predstavlja dodatni strošek)???

2. Ali ima kdo kakšen Lonley planet itd. Skandinavije odveč (lahko se kaj zmenimo)???

Glede Skandinavije z mopedom nimam pojma (sem bil samo z busom gori), lahko ti pa odgovorim na tvoja vprašanja :)

1. To je pa res od tebe odvisno, kakšen trip imaš v mislih. Mi smo imeli zemljevide in je šlo vse gladko (kot tudi povsod drugje še na mojih tripih). Seveda pa navigacija poenostavi zadevo, a gor so ceste lepo označene in ni nikakršne panike.

2. Svetujem ti, da skočiš v bližnjo bolje opremljeno knjižnjico pa si sposodiš kaj pametnega - v vsaki imajo zagotovo kar nekaj tega materiala (če nimaš članarine pa kakega nečaka, vnuka, tasta.... poprosiš da ti kartico posodi :) )

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Svetujem ti, da skočiš v bližnjo bolje opremljeno knjižnjico pa si sposodiš kaj pametnega - v vsaki imajo zagotovo kar nekaj tega materiala (če nimaš članarine pa kakega nečaka, vnuka, tasta.... poprosiš da ti kartico posodi :) )

Sem vpisan ja in tud sem na poti v knjižnico...

Hvala za odg.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz planiram celo prevozit brez vlaka , ker mi je to brezveze. Sem pa zaenkrat sam, ker so se že vsi pos....

Drugač pa zgleda da so to podobni plani kar se tiče spanja in prehranjevanja.A KEJ PREJ PA TI NEBI MOGU? Jaz se lahko tud mal prilagodim (poznneje kot sem planiral)Spooroči

LP igor

quote name='iced' date='08. April 2010 - 04:53 PM' timestamp='1270742033' post='1740151']

Živjo, hvala za odgovor.

Jaz planiram pot nekje 14. 7. (avtovlak do Hamburga). Če do Nordkapa še ne vem, zelo rad pa bi videl Lofote. Konkretnega plana še nimam, nekako pa vem kaj bi rad videl. Mogoče bom šel v obratni smeri urnega kazalca, skozi Stockholm, proti severu. Spati imam namen v šotoru dokler bo šlo.

V primeru, da bi šel še kdo zravn, potem je pa to seveda stvar dogovora.

Jaz samo upam, da mi to ne bo padl v vodo. Bog ve kdaj bo potem naslednja šansa.

Počasi bom imel splanirano pot. Takrat bom pa tu še malo povprašal kako in kaj. Vas je kar nekaj, kateri imate odgovore glede Skandinavije.

vprašnje: Ali potrebujem navigacijo (to mi predstavlja dodatni strošek)???

Ali ima kdo kakšen Lonley planet itd. Skandinavije odveč (lahko se kaj zmenimo)???

Hvala, LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z malo sreče (ali pa veliko) bom pičil okoli 15. julija, brez vlaka, gor čez most na Švedsko, potem obvezno Preikestolen, nazaj pa sem razmišljal, da bi šel skozi Sankt Peterburg, če mi uspe dobit rusko vizo. No, najprej moram doma še oddelati obveznosti, pa potem do konca splanirati.

Sicer se pa držim, če se le da, načela: če misliš kam it, ne razmišljaj preveč, kako, kaj, a bi, a ne bi... usedi se na motor in pojdi. Ja, pa sedaj upam, da ne bo ta islandski vulkan povzročil preveč težav tam gor.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

tudi jaz planiram podobno potovanje,vendar v začetku avgusta ker bom prej težko dobil dopust.sem pa zaenkrat sam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja,med tednom ponavadi nisem doma, ker prevažam renaultove avtomobile z kamionom po evropi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ENO PROŠNJO IMAM za tiste ki se odpravljate na najsevernejšo točko Evrope,...jaz sm bila tam leta 2002 pa še bom šla sam najbrž še ne tako kmalu..rada pa bi imela našitek od Nordkappa(sicer sm kupila dva ter nekaj priponk,katere pa sem žal z leti med vožnjo izgubila fant se je pa znajdu in oba različna našitka prišil na svojo jakno in lajbič........tako da sm ostala povešenega nosu..In resnično prosim,če mi ga lahko kdo kupi in pripelje dol,..dam takoj za pico in pivo.....tnx

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je s prenočevanjem po skandinaviji? Predvsem me zanima za Norveško. Cene so če si sam ubijalske (kampiranje mi ne pride na misel). Hotelske cene od 75€ naprej, hostli, če ti ravno uspe dobiti prostor pa od 30€ naprej (+ posteljnina,++). Ima kdo kaj izkušenj? Kaj pravzaprav iščem? Sobe? In kako je z zasedenostjo hostlov. Kabine (kočice) so nekje 60-70€ (za dva sprejemljiva cena, za enega pa malo pretirana). Predlogi dobrodošli. Kako je s cenami, katere države so cenejše- dražje? Očitno je Norveška najdražja, kako pa je s Švedsko, Dansko, Nemčijo?

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je s prenočevanjem po skandinaviji? Predvsem me zanima za Norveško. Cene so če si sam ubijalske (kampiranje mi ne pride na misel). Hotelske cene od 75€ naprej, hostli, če ti ravno uspe dobiti prostor pa od 30€ naprej (+ posteljnina,++). Ima kdo kaj izkušenj? Kaj pravzaprav iščem? Sobe? In kako je z zasedenostjo hostlov. Kabine (kočice) so nekje 60-70€ (za dva sprejemljiva cena, za enega pa malo pretirana). Predlogi dobrodošli. Kako je s cenami, katere države so cenejše- dražje? Očitno je Norveška najdražja, kako pa je s Švedsko, Dansko, Nemčijo?

lp

Franc

Nimaš kej, skandinavija je draga. Če potujejo vsaj ene štirje se dokaj ugodno pride skozi s kabinami.

Pa če ste štirje komadi pa vsi škornje notr v hiški (2x2m) pustite boste tud dokaj hitro zaspali :D

Popotnik z nizkim proračunom pač pride na nordkapp s pomočjo šotora. Tudi to je užitek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nimaš kej, skandinavija je draga. Če potujejo vsaj ene štirje se dokaj ugodno pride skozi s kabinami.

Pa če ste štirje komadi pa vsi škornje notr v hiški (2x2m) pustite boste tud dokaj hitro zaspali :D

Popotnik z nizkim proračunom pač pride na nordkapp s pomočjo šotora. Tudi to je užitek.

Hvala.

Na Nordkap ravno nimam namena. Do Fagernesa z okolico pa (malo nad Oslom). "Solo" sem na poti do tja in 2 ali 3 dni tam, za ostalo (1 teden) pa imam družbo in deljene stroške. Na zbirno mesto pridem prezgodaj, ker mislim za pot do tja uporabiti vlak, če grem po cesti znucam gume, na potovanju pa mi "šraufanje", razen v nujnih primerih, ni ravno užitek.

Ravno tako mi ni užitek kampirati v dežju (ne poznam nikogar, ki ga na Norveškem ne bi pral dež). Take sreče, da bi samo zame naročili lepo vreme pa tudi nisem.

Torej, če povzamem tvoj nasvet, "pogoltnem" ceno kakršna pač je in se tolažim, da v povprečju ni tako slabo.

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je s prenočevanjem po skandinaviji? Predvsem me zanima za Norveško. Cene so če si sam ubijalske (kampiranje mi ne pride na misel). Hotelske cene od 75€ naprej, hostli, če ti ravno uspe dobiti prostor pa od 30€ naprej (+ posteljnina,++). Ima kdo kaj izkušenj? Kaj pravzaprav iščem? Sobe? In kako je z zasedenostjo hostlov. Kabine (kočice) so nekje 60-70€ (za dva sprejemljiva cena, za enega pa malo pretirana). Predlogi dobrodošli. Kako je s cenami, katere države so cenejše- dražje? Očitno je Norveška najdražja, kako pa je s Švedsko, Dansko, Nemčijo?

lp

Franc

Ko prideš do Norveške se takoj ustavi na eni turist info točko in zaprosi za knjigico s informacijami o kempih. Knjigica ti zna prihraniti kar nekaj denarja in časa. Z mojo sva solo gor pa nisva glih finančno krahirala sam znajdet se je treba :naughty: Šotor je ok če je vreme za šotor. Naju je dež pral več kot 3/4 poti tako da ga po Malmu nisva več uporabljala. Najin potopis imaš v BikersWorldu pa če ti to kaj pomaga... če ne pomagaj si tako kot sem si jaz. Na motosvetu imaš nekje link od Lord&Lady(moto Pajer) stran je več kot odlično narejena za pomoč potnikom na NordKapp. Srečno pa velik užitka ti želim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko prideš do Norveške se takoj ustavi na eni turist info točko in zaprosi za knjigico s informacijami o kempih. Knjigica ti zna prihraniti kar nekaj denarja in časa. Z mojo sva solo gor pa nisva glih finančno krahirala sam znajdet se je treba :naughty: Šotor je ok če je vreme za šotor. Naju je dež pral več kot 3/4 poti tako da ga po Malmu nisva več uporabljala. Najin potopis imaš v BikersWorldu pa če ti to kaj pomaga... če ne pomagaj si tako kot sem si jaz. Na motosvetu imaš nekje link od Lord&Lady(moto Pajer) stran je več kot odlično narejena za pomoč potnikom na NordKapp. Srečno pa velik užitka ti želim.

Hvala.

Imam link do neke Norveške "promocijske" strani in baje brezplačno pošiljajo prospekte, turistične zemljevide ipd. Ampak nekako nisem uspel ugotoviti kaj sploh rabim (torej hočem informacije o kampih, bom poskusil).

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ENO PROŠNJO IMAM za tiste ki se odpravljate na najsevernejšo točko Evrope,...jaz sm bila tam leta 2002 pa še bom šla sam najbrž še ne tako kmalu..rada pa bi imela našitek od Nordkappa(sicer sm kupila dva ter nekaj priponk,katere pa sem žal z leti med vožnjo izgubila fant se je pa znajdu in oba različna našitka prišil na svojo jakno in lajbič........tako da sm ostala povešenega nosu..In resnično prosim,če mi ga lahko kdo kupi in pripelje dol,..dam takoj za pico in pivo.....tnx

Dobiš, zakaj pa ne.

Pivo seveda odpade.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanima me trajektna povezava in cena med finsko (turku) in švedsko (stockholm) in izkušnje s to turo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mojster,

lani sem bil na NK, tja gor sem prispel po 13ih dneh vožnje, skupaj pa sem bil na poti 21 dni.

Deževalo je samo prva 2 dni in noči in takrat sem se poslužil tistih majhnih hišic, kabin, ki stanejo cca 40 EUR.

V njih sicer lahko prespijo 4 osebe, notri je miza, štedilnik, predvsem pa električni radiator na katerem se da posušiti mokro opremo.

2x so me prenočili prijazni Norvežani, ki sem jih srečal na poti.

Sicer pa sem po Skandinaviji vedno spal v šotoru ki se ga da postaviti kjerkoli, samo da je 100 m od najbljižjih hiš. Tudi na samem NK sem šotoril, pa nisem bil edini. Res sem imel srečo z vremenom. Če ne dežuje je tam gori zelo prijetna klima, veliko sonca in kratke noči. Sploh ni hladno. V primeru dežja pa ne bi bilo cene ki bi me odvrnila od trdne strehe nad glavo. Moteli, hoteli so ZELO dragi (mogoče 100 eur na osebo).

Prilagam še link, kjer je polno koristnih nasvetov za motorističen obisk na Norveškem.

http://www.mc-addict.com/budgettravelinnorway.htm

Sanda,

nimam našitka imam pa eno nalepko z Nordkappa (zelo podolgovata, primerna za na kovček). Podarim.

Lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...

Halo!

No, pa sma doma od tam "gori".

Ni kaj še prehitro je minilo teh 14 dni lepe sončne Skandinavije. Imela sva samo dobri tri uri dežja tam okoli Lahtija, drugače pa lepo suho vreme,na trenutke prav poletno tudi do 25 C. Odločitev, da se na pot odpraviva junija, ki je po statistiki sicer nekoliko hladanejši a manj deževen od julija in avgusta se nama je očitno obrestovala. Pri določitvi datuma odhoda nama je zelo pomagala Norveška vremenska internetna stran YR.NO, ki zelo natančno podaja deset dnevne napovedi kot tudi urne,tudi za Slovenijo.

Pot »GOR« je potekala prek Norveške in Lofotov (5094km), dol pa prek Finske tako, da se je na koncu nabralo ponosnih 9011km.

Več v besedi in sliki na:

http://mcm.mojforum.si/mcm-about188.html

Tu pa samo nekaj točk in zanimivosti, ki se nama zdijo, da se popotniku, če je že zgoraj splača pogledat.

NORVEŠKA

*vožnja po bob stezi Lillehamer

100280.jpg

*Dalsnibba

100339.jpg

*Geiranger fjord

100343.jpg

100356.jpg

*Trollove lestve

100381.jpg

*Lofoti

100592.jpg

100593.jpg

100618.jpg

*Vikinški muzej v Borgu na Lofotih

100679.jpg

100676.jpg

*in seveda ciljna točka NORDKAPP

100787.jpg

100796.jpg

100866.jpg

*in seveda večja mesta Oslo, Tronthaim z vsemi svojimi znamenitostmi

100184.jpg

100594.jpg

*za motoriste ni ovir:

100926.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!