Skoči na vsebino

NORDKAPP


Sanda7

Priporočene objave

  • 7 mesecev pozneje...

prišel je težko pričakovani trenutek , v soboto 16. 07 2011 ob 5 zjutraj začneva napadati NORDKAPP , upam ,da bom srečal na poti kakega motorista iz slovenije ..... lp

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pi.da, takoj bi šel še enkrat. Če bi pri plači decimalko prestavil bolj desno...

Ja, s FJR boš užival. Če nimaš tempomata, ga boš verjetno pogrešal.

Uživaj!

LP Leon

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

srečno smo se vrnili z NORDKAPPA , bilo je super , tudi vreme nam je služilo , samo tri dni po štiri ure smo oblekli dežne kombinezone.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj po osmih dneh, ob 22h v prekrasnem vremenu prispel na Nordkapp.Sedaj se prek Finske vračam domov.PREČUDOVITO.Vreme me dosedaj služi kot v pravljici.Lp Mare

post-22334-0-17295000-1312311705_thumb.jpg

post-22334-0-33210200-1312311856_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj po osmih dneh, ob 22h v prekrasnem vremenu prispel na Nordkapp.Sedaj se prek Finske vračam domov.PREČUDOVITO.Vreme me dosedaj služi kot v pravljici.Lp Mare

Nedaj se Mare, srečno... :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem ti kar fouš zaradi vremena, a vseeno čestitke za osvojitev NK.

Pozdravi Božička, če se boš tam ustavil.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Včeraj po osmih dneh, ob 22h v prekrasnem vremenu prispel na Nordkapp.Sedaj se prek Finske vračam domov.PREČUDOVITO.Vreme me dosedaj služi kot v pravljici.Lp Mare

Hoj

A si ti sploh prišel nazaj ??

Malo se hecam, ampak kakšna fotka in kakšen stavek v teh dolgih večerih pa še lahko napišeš. Za spremembo si doma skuhaj liter vina in napiši še kaj.

Sicer mi pa ta fura šumi po glavi za naslednje leto (če bomo še obstajal), zato bi prosil za kontakt.

Lp

Mac

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hoj

A si ti sploh prišel nazaj ??

Malo se hecam, ampak kakšna fotka in kakšen stavek v teh dolgih večerih pa še lahko napišeš. Za spremembo si doma skuhaj liter vina in napiši še kaj.

Sicer mi pa ta fura šumi po glavi za naslednje leto (če bomo še obstajal), zato bi prosil za kontakt.

Lp

Mac

Živ.Nazaj mi je nekako uspelo pridet.Če rabiš kakšne info pa kar vprašaj.Kontakt je v profilu.lp
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

sedaj v teh dolgih zimskih večerih malo planiram fure za poletje.letos planiram vožnjo po skandinaviji in s tem posledično tudi NORDKAPP.

zato me zanima,če je junija prezgodaj za potovanje na sever(glede vremena)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sedaj v teh dolgih zimskih večerih malo planiram fure za poletje.letos planiram vožnjo po skandinaviji in s tem posledično tudi NORDKAPP.

zato me zanima,če je junija prezgodaj za potovanje na sever(glede vremena)?

škoda, da ne planiraš to drugo leto, ko grem tudi jaz, bi lahk šla skupaj, žal pa se mi letos ne izzide, je v planu poleg ostalega tista balkan fura, drugo leto pa grem tudi jaz na nordkapp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sedaj v teh dolgih zimskih večerih malo planiram fure za poletje.letos planiram vožnjo po skandinaviji in s tem posledično tudi NORDKAPP.

zato me zanima,če je junija prezgodaj za potovanje na sever(glede vremena)?

Odvisno kaj bi rad. Junija je snega še v izobilju (če te zaloti kakšno slabo vreme se temperature spustijo proti ničli), ceste so "suhe". Jaz sem bil sredi junija samo južni in osrednji del in je bilo vreme zelo spremenljivo od sonca in 25-26°C do 3-4°C ob močnem dežju. Norvežani odsvetujejo potovanje na Nordkap ker je po njihovem "čisto brez veze" 800 km ničesar in potem še toliko nazaj (mnogo bolj je zanimiv del nekam do polarnega kroga).

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

škoda, da ne planiraš to drugo leto, ko grem tudi jaz, bi lahk šla skupaj, žal pa se mi letos ne izzide, je v planu poleg ostalega tista balkan fura, drugo leto pa grem tudi jaz na nordkapp.

saj ni problema.če se mi bo dopadlo lahko greva drugo leto skupaj! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvisno kaj bi rad. Junija je snega še v izobilju (če te zaloti kakšno slabo vreme se temperature spustijo proti ničli), ceste so "suhe". Jaz sem bil sredi junija samo južni in osrednji del in je bilo vreme zelo spremenljivo od sonca in 25-26°C do 3-4°C ob močnem dežju. Norvežani odsvetujejo potovanje na Nordkap ker je po njihovem "čisto brez veze" 800 km ničesar in potem še toliko nazaj (mnogo bolj je zanimiv del nekam do polarnega kroga).

lp

Franc

planiram bolj umirjeno furo cca 30dni.rekorde bomo drugič podirali :D junija bi mi bolj pasalo,ker smo julija in avgusta planirali italijo in balkan.

ampak,če so še tak nizke temp.potem je boljše iti malo pozneje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko imaš srečo z vremenom, jaz sem samo en dan vozil v dežju, pa me v življenju tako še ni zeblo in če "turistični center" kjer smo prespali nebi imel sušilnice bi ostal moker še par naslednjih dni, škornji so se do konca posušili šele v Nemčiji. Če ste npr. 4-je je koča kar idealna (kampiranje pa zna biti malo bolj neprijetna zadeva, pa še nič ceneje ni, razen če kampiraš na črno, kar je povsem legalno) običajno imajo gretje (vodo in stranišče pa le večje) in kampi (večinoma) zaračunavajo vse posebej (topla voda ipd.). Za norveško ti priporočam kreditno kartico (drago je kot pes) pa še v kakšni "vukojebini" brez kreditne kartice ne boš prišel do bencina (vse na avtomat, žive duše nikjer pa še navodila v norveščini) in če se ne motim tudi na plačljivi panoramski cesti ni šlo brez nje. Priporočil bi vlak iz beljaka do hamburga, čez noč si tam (spalnik) zjutraj dobiš še zajtrk pa še nič dražje ni kot po cesti , severna nemčija pa tudi ni nič posebnega (no ja tako je bilo 2010).

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj ni problema.če se mi bo dopadlo lahko greva drugo leto skupaj! :D

Ti se kr zajebavaj, ampak te držim za besedo, da se neboš pol ven motal...

Mislim, da je najboljši cajt konec junija in prva polovica julija, vsaj tako sem sam planiral, je pa seveda odvisno od vremena, zdaj pa kk naletiš, jebat ga , takrat si pač ne moreš več kaj pomagat, ko pa tudi takrat uživat.

Sam planiram po Finski navzgor do nordkappa pa pol po Norge strani nazaj, nekako cca.9000 km in 18-20 dni, vse to seveda okvirno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Meni Finska ni bila preveč všeč. Pretežno ravne ceste, gor - dol. Če bom še kdaj peljal na Nordkapp, bom šel nazaj po švedski ali kar po norveški.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Lahko imaš srečo z vremenom, jaz sem samo en dan vozil v dežju, pa me v življenju tako še ni zeblo in če "turistični center" kjer smo prespali nebi imel sušilnice bi ostal moker še par naslednjih dni, škornji so se do konca posušili šele v Nemčiji. Če ste npr. 4-je je koča kar idealna (kampiranje pa zna biti malo bolj neprijetna zadeva, pa še nič ceneje ni, razen če kampiraš na črno, kar je povsem legalno) običajno imajo gretje (vodo in stranišče pa le večje) in kampi (večinoma) zaračunavajo vse posebej (topla voda ipd.). Za norveško ti priporočam kreditno kartico (drago je kot pes) pa še v kakšni "vukojebini" brez kreditne kartice ne boš prišel do bencina (vse na avtomat, žive duše nikjer pa še navodila v norveščini) in če se ne motim tudi na plačljivi panoramski cesti ni šlo brez nje. Priporočil bi vlak iz beljaka do hamburga, čez noč si tam (spalnik) zjutraj dobiš še zajtrk pa še nič dražje ni kot po cesti , severna nemčija pa tudi ni nič posebnega (no ja tako je bilo 2010).

lp

Franc

Ta avtovlak je predraga zadeva; v začetku julija stane za motor namreč dobrih 270 € v eno stran. To je 1000 km, kar me z motorjem stane okoli 100€ maximalno. Torej rajši to odpelam, mi en dan pač gre in prihranim 170€.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta avtovlak je predraga zadeva; v začetku julija stane za motor namreč dobrih 270 € v eno stran. To je 1000 km, kar me z motorjem stane okoli 100€ maximalno. Torej rajši to odpelam, mi en dan pač gre in prihranim 170€.

Vsaka čast,če boš do Hamburga za 100e pršu,pa še prespal vmes nekje.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsaka čast,če boš do Hamburga za 100e pršu,pa še prespal vmes nekje.

na taki furi se pozna tudi če nekoliko prihraniš gume in za 1000 km podaljšaš servis

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Zgleda da letos NK ni aktualen.V torek popoldne videl pri Nurenbergu,na križišču A9 in A3, 4 motorje KR registacije,ki so zavijali proti Berlinu.Mogoče pa le kdo gor letos?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgleda da letos NK ni aktualen.V torek popoldne videl pri Nurenbergu,na križišču A9 in A3, 4 motorje KR registacije,ki so zavijali proti Berlinu.Mogoče pa le kdo gor letos?

Če bo direktor dopust odobril, midva z mojo letos "gor" letima :P Se veselim kot otrok čunga lunge :smoke:

ajd

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsaka čast,če boš do Hamburga za 100e pršu,pa še prespal vmes nekje.

prideš, prideš; za prespat vmes pa ni razloga; si gor v enem dnevu brez težav ;-))

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!