Skoči na vsebino

NORDKAPP


Sanda7

Priporočene objave

A gre kdo z mano na Nordkapp? Štartamo 3.jan.'09 ob osmih zjutrtaj. :o

Še to, vreme bo dobro.

Na otoku Mageroyu v mestu Honningsvag je topleje kot pri nas. glej spodaj!

Danes je bilo pri nas bilo minus 5, pa je bila prav prijetna vožnja - gor je pa topleje.

Gremo!

post-13414-1230743296_thumb.jpg

post-13414-1230743307.gif

post-13414-1230743350_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če že provocirate! Lep :yea1: iz Nordkapp-a. Ravnokar sem ga obiskal :whistle: z "miško" .

post-7865-1230984185_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem že razmišljal o Norveški, imam pa občutek, če bi se zapeljal do Trondheima, da bi že kar nekaj videl. Riniti (najverjetneje po dežju) do Nordkapa samo zaradi trofeje se mi zdi brezveze, sploh, če je res kot pravite, da tam ni kaj videti.

V bistvu namenjam vprašanje vsem, ki so na Norveškem že bili; ali se "splača" odpeljat "samo" do Trondheima, ali recimo še par sto km proti severu, ali so prave lepote bolj na severnem delu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem že razmišljal o Norveški, imam pa občutek, če bi se zapeljal do Trondheima, da bi že kar nekaj videl. Riniti (najverjetneje po dežju) do Nordkapa samo zaradi trofeje se mi zdi brezveze, sploh, če je res kot pravite, da tam ni kaj videti.

V bistvu namenjam vprašanje vsem, ki so na Norveškem že bili; ali se "splača" odpeljat "samo" do Trondheima, ali recimo še par sto km proti severu, ali so prave lepote bolj na severnem delu?

Če maš srečo ( no ja smolo ) maš lahko dež že čez celo Norveško. Nekaj sigurno vidiš, saj so fjordi po celo obali, pa še Trolovih lestev ne spustiš. Tko da, samo odločit se moraš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dež že lahko imaš čez celo Norveško, sam je pa na severu precej bolj mraz kot na jugu.

če že ne greš čist na sever, se splača vsaj na Lofote it, tam je lepo.

jaz bom še šou gor, tud čist na sever. najbrž pa ne na nordkapp ... ni kaj takega na tistmu polotoku, pa še za plačat je :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem že razmišljal o Norveški, imam pa občutek, če bi se zapeljal do Trondheima, da bi že kar nekaj videl. Riniti (najverjetneje po dežju) do Nordkapa samo zaradi trofeje se mi zdi brezveze, sploh, če je res kot pravite, da tam ni kaj videti.

V bistvu namenjam vprašanje vsem, ki so na Norveškem že bili; ali se "splača" odpeljat "samo" do Trondheima, ali recimo še par sto km proti severu, ali so prave lepote bolj na severnem delu?

V bistvu se pravo doživetje začne po Trondheimu. Škoda bi bila ne iti do severa ko si že enkrat tam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem že razmišljal o Norveški, imam pa občutek, če bi se zapeljal do Trondheima, da bi že kar nekaj videl. Riniti (najverjetneje po dežju) do Nordkapa samo zaradi trofeje se mi zdi brezveze, sploh, če je res kot pravite, da tam ni kaj videti.

V bistvu namenjam vprašanje vsem, ki so na Norveškem že bili; ali se "splača" odpeljat "samo" do Trondheima, ali recimo še par sto km proti severu, ali so prave lepote bolj na severnem delu?

Zdravo !

Od Trondheima moraš obvezno naprej do Mo i Rana od tam pa na Lofotsko otočje ter po njem do Narvika!!!Če greš potem dalje je več ali manj vseeno ker si videl /skoraj / vse !

Lep pozdrav in užitek na poti/če boš šel /, Bambi!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem že razmišljal o Norveški, imam pa občutek, če bi se zapeljal do Trondheima, da bi že kar nekaj videl. Riniti (najverjetneje po dežju) do Nordkapa samo zaradi trofeje se mi zdi brezveze, sploh, če je res kot pravite, da tam ni kaj videti.

V bistvu namenjam vprašanje vsem, ki so na Norveškem že bili; ali se "splača" odpeljat "samo" do Trondheima, ali recimo še par sto km proti severu, ali so prave lepote bolj na severnem delu?

Nekaj slikc, kaj vidiš zgoraj!

lp

post-13414-1231361319_thumb.jpg

post-13414-1231361357_thumb.jpg

post-13414-1231361475_thumb.jpg

post-13414-1231361567_thumb.jpg

post-13414-1231361650_thumb.jpg

post-13414-1231361697_thumb.jpg

post-13414-1231361730_thumb.jpg

post-13414-1231361768_thumb.jpg

post-13414-1231361892_thumb.jpg

post-13414-1231361942_thumb.jpg

post-13414-1231361985_thumb.jpg

post-13414-1231362095_thumb.jpg

post-13414-1231362150_thumb.jpg

post-13414-1231362194_thumb.jpg

post-13414-1231362233_thumb.jpg

post-13414-1231362264_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj me bega; zakaj cesta E6! Večina izpusti ceste E39 in E18 ali E134. Zakaj?

Ker so časovno zamudnejše?

Ker je pokrajina naprej proti severu enaka, oz. podobna?

Ker je predrago zaradi trajektov ali ev. mostarin?

Vidim pa, da je res treba vsaj do Lofotov, no če si pa že tam.... :whistle:

Popravljeno . Popravil M@to
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gledam cesto od Stavangerja proti severu... cesta 13! Jo je kdo prevozil? Izgleda čista pravljica.

A je že kdo pogruntal kako varianto z "avtovlakom" čim bolj na sever Nemčije? Škoda gum za avtoban... :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem razmišljal o motoprikolici. Daš 2 motorja na prikolico, z avtom do goteburga (izmenična vožnja brez prenočevanja v nemčiji, pa še spočit si bolj), parkiraš za 10-14 dni in naprej z motorji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem razmišljal o motoprikolici. Daš 2 motorja na prikolico, z avtom do goteburga (izmenična vožnja brez prenočevanja v nemčiji, pa še spočit si bolj), parkiraš za 10-14 dni in naprej z motorji.

Ja Nemčija je prav dosadna.:-(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zato pa vzameš to varianto... ;) ))

DB Autozug - Homepage

Od Beljaka do Hamburga je slabih 1200km, najcenejši avtovlak pa je cca 350€. Jaz ne vidim računice, če se tisti dan na avtocesti ''odklopiš'' in tiščiš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem razmišljal o motoprikolici. Daš 2 motorja na prikolico, z avtom do goteburga (izmenična vožnja brez prenočevanja v nemčiji, pa še spočit si bolj), parkiraš za 10-14 dni in naprej z motorji.

.....in ko prideš nazaj....NI več avta!! :krneki: :krneki: :lol1:

Popravljeno . Popravil bambi61
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.....in ko prideš nazaj....NI več avta!! :krneki: :krneki: :lol1:

ja, če si tolk bukov, da ga kar tako parkiraš za 2 tedna, potem ti to celo pripada :photo: Sploh veš koliko je balkana v skandinaviji :ninja:

Pravzaprav pa imam jaz drugo idejo - parkiral bom pri kolegu, ki je na severu nemčije (blizu danske), je šef ene večje firme, pa mi bo že nekam ''skladiščil'' avto za ta čas, jaz pa naredim lepo krog okoli baltika, da se mi ne bo treba vračati na švedsko. Ampak to naslednje leto - letos gremo pogledat ali so US of A res v krizi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem malo računal :Odhod 14.06.2009 14:00 Willach -prihod 15.06.2009 Berlin .Nazaj 14.07.2009 Hamburg -Willach. Navadn Kupe cena za obe fure za 1 osebo 385 eur .Spalnik je pa dražji za 250 eur .Cene veljao za nizko in srednjo sezono ,visoka je nekaj dražja :headbang:

Če se pelm poraba bencina + Tunel (lahko tudi mem) cca 230 eur . Res ne vem če se splača tvegat in matrat za 150 eur 10-15 ur po Nemčiji !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gledam cesto od Stavangerja proti severu... cesta 13! Jo je kdo prevozil? Izgleda čista pravljica.

A je že kdo pogruntal kako varianto z "avtovlakom" čim bolj na sever Nemčije? Škoda gum za avtoban... :unsure:

zdravo stari! ni te na spregled!

a si razmisljal ze o tem, da bi rekel kaksnemu prevozniku, da te do hamburga zategne. men je kralj (prevoznik), reku, da ni problema. lahko nalozi motorjev kar jih hocemo, ce je le plac pod cerado. problem so le potniki. kazni so velike. torej, ce gresta sama s tvojo, pol ne bo problema. lepo odspanckas, zjutraj si pa ze na sredi nemcije in to zastonj. no ja, za en pir bos kamijonđiji ze dal. :rolleyes:

g.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo stari! ni te na spregled!

a si razmisljal ze o tem, da bi rekel kaksnemu prevozniku, da te do hamburga zategne. men je kralj (prevoznik), reku, da ni problema. lahko nalozi motorjev kar jih hocemo, ce je le plac pod cerado. problem so le potniki. kazni so velike. torej, ce gresta sama s tvojo, pol ne bo problema. lepo odspanckas, zjutraj si pa ze na sredi nemcije in to zastonj. no ja, za en pir bos kamijonđiji ze dal. :rolleyes:

g.

Ojla :) Ja, skoz ena zadrega... BTW, a še kej na hokej prideš?

Ja, glede prevoznikov - sem spraševal za Španijo in Portugalsko, pa furajo samo en tervol pa stiropor, tako da je keson čist full. Za D pa še nisem spraševal. Bi mogu dobit kerga, ki železne plate voz. Tam je placa dost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!