Skoči na vsebino

požrešna država


eMBe

Priporočene objave

OK o tej obdavčitvi so že dosti bluzli ampak a obstajajo kake cifre? kolko bo ta davek? kolko se bodo podražili avti in predvidevam motorji?

sorry če je kje to pisalo, jaz nisem zasledil <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK o tej obdavčitvi so že dosti bluzli ampak a obstajajo kake cifre? kolko bo ta davek? kolko se bodo podražili avti in predvidevam motorji?

sorry če je kje to pisalo, jaz nisem zasledil <_<

nič...prav nič...in kot pri bolniškah...je cela panika...tresla se je gora rodila se je miš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK o tej obdavčitvi so že dosti bluzli ampak a obstajajo kake cifre? kolko bo ta davek? kolko se bodo podražili avti in predvidevam motorji?

sorry če je kje to pisalo, jaz nisem zasledil <_<

Ukinili bodo davek na izplačane plače, ki ga zdaj plačujejo delodajalci. S tem bo cca. 30 mrd davčnega izpada (se mi zdi, da sem prebral to številko). Nadomestili ga bodo z davkom na vozila in nepremičnine, ki ga plačujemo mi, fizične osebe. Sve u svemu, v prihodnosti boš višje obdavčen.

Imajo pa tudi najbolj pošteni poslanci o tem neko mnenje: http://24ur.com/naslovnica/novice/slovenij...223_3069932.php

Pa še to. Če ukinejo en davek, naj zmanjšajo porabo, ne pa da folk višje obdavčijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ukinili bodo davek na izplačane plače, ki ga zdaj plačujejo delodajalci. S tem bo cca. 30 mrd davčnega izpada (se mi zdi, da sem prebral to številko). Nadomestili ga bodo z davkom na vozila in nepremičnine, ki ga plačujemo mi, fizične osebe. Sve u svemu, v prihodnosti boš višje obdavčen.

kot delodajalcu se mi to zdi OK :grim seveda v primeru da bom več privarčeval na davku na plačo kot zgubil z davkom na vozila in nepremičnine. bomo prvo kalkulirali potem pa se veselili ali razburjali :P :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kot delodajalcu se mi to zdi OK :grim seveda v primeru da bom več privarčeval na davku na plačo kot zgubil z davkom na vozila in nepremičnine. bomo prvo kalkulirali potem pa se veselili ali razburjali :P :whistle:

Dobiček- firmi je tud obdavčen...ne pozabit!

Kako pa kaj z OLDTIMERI.....sem zgori prebral,da umetniškim slikam,nakitu,itd..ne morejo dodeliti vrednosti ker non-stop niha...pa če bo po armotizaciji šlo,se je tak Mrcedez že pred leti odplačal..danes pa vreden oh in sploh...že za registracijo dajo krepko manj,kot za navaden avto...????

LP.A.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobiček- firmi je tud obdavčen...ne pozabit!

Kako pa kaj z OLDTIMERI....

LP.A.

Dobiček se da na triljavžnt načinov skriti... (umetno zmanjšati) :grim

za oldtajmerje pa tud jest upam, da se ne bojo obdavčili, čeprav je verjetno, da bo prišlo do sprememb na tem področju :angry: :SS

kot je rekla Lina... počakajmo na (upajmo čimmanjšo) miško...

Popravljeno . Popravil Jurij
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobiček se da na triljavžnt načinov skriti... (umetno zmanjšati) :grim

Tak kot je nardu AUER... :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tak kot je nardu AUER... :kva2:

Auer se je prikazal takega srmačeka, da so se ga dans usmilili notranji organi in ga odpeljali v javno kuhinjo, kjer bo ostal na intenzivni negi. Da ne bi crkno od lakote.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vglavnem, naša prihodnost bo podobna tisti iz romanov Dostojevskega. Ej prijateljčki, večina nas bo počasi lahko prodala mopede...ali pa seveda korenito znižala življenski standard...ali seveda še bolje...za sistem, se dodatno pehala v duhamornih službah, najemala kredite in slavila našega pastirja na vekov veke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bravo, vlada, tako se dela... :whistle:

Seveda je treba pazit, da ne bi slučajno kakšnemu državljanu ostajalo preveč denarja! :slap:

D.

IZKUŠNJE ! - Ekonomija iz Južne Amerike očitno rodi sadove tudi v naših krajih.

Ideološko smo smo še vedno na starem Balkanu!

Lp Regi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

IZKUŠNJE ! - Ekonomija iz Južne Amerike očitno rodi sadove tudi v naših krajih.

Ideološko smo smo še vedno na starem Balkanu!

Lp Regi

Na starem Balkanu? Pa ti si optimist, nadoptimist celo. Prej bi dejal, v novi Ameriki :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res?.... :blink:

Slovenska rak rana...dober avto pa če tudi za kruh nimam

Stvar posameznika je, ali bo SVOJ prisluženi denar zapravil za stanovanje, avto, potovanja ali pa slike in zlatnino.

Kdor je dal denar za stanovanje in s tem rešil svoj problem sam, ga naj bi država udarila. Kdor si je kupil avto in s tem rešil svoj problem prevoza v službo, kino in kamorkoli drugam, ga naj bi udarila država.

Kdor pa svoj denar porabi za življenjsko nujne stvari, kot so potovanja, zlatnina, umetnine,.....

tega država ne bo udarila, saj naj bi te stvari nujno potreboval......

Me prav zanima, kaj ima Vodstvo države za bregom, da so vrgli v javnost tako maloumne predloge o obdavčitvah....Narod se bo prepiral okoli tega, nekdo pa bo udaril s finto ŽNJ.

Naj se normalnemu Podgurcu, ali Štajercu, ali Gorenjcu, ali Notranjcu, ali komurkoli pač usedejo na avto in hišo z davki, katere je že nekajkrat plačal..... Bo najmanj štrajk, če ne kaj hujšega...

pa da vidimo pregovorno mirne Slovence.....

verjetno Vlada tudi zato povečuje število policistov, se mi dozdeva...

Pa še laži in zavajanje državnega sekretarja, objavljene v prvem prispevku.......o tem, da naj bi zaradi manjšega prispevka za plače (ki je, Lina, še prav tako v zraku, kot tile novi predlogi), delavci imeli večje plače, čeprav prav v predlogu o znižanju davka vlada zatrjuje, da naj bi se davek ne prelival v večje plače, ampak v znižanje stroškov dela....

Bljak in Fuj.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stvar posameznika je, ali bo SVOJ prisluženi denar zapravil za stanovanje, avto, potovanja ali pa slike in zlatnino.

Kdor je dal denar za stanovanje in s tem rešil svoj problem sam, ga naj bi država udarila. Kdor si je kupil avto in s tem rešil svoj problem prevoza v službo, kino in kamorkoli drugam, ga naj bi udarila država.

Kdor pa svoj denar porabi za življenjsko nujne stvari, kot so potovanja, zlatnina, umetnine,.....

tega država ne bo udarila, saj naj bi te stvari nujno potreboval......

Me prav zanima, kaj ima Vodstvo države za bregom, da so vrgli v javnost tako maloumne predloge o obdavčitvah....Narod se bo prepiral okoli tega, nekdo pa bo udaril s finto ŽNJ.

Naj se normalnemu Podgurcu, ali Štajercu, ali Gorenjcu, ali Notranjcu, ali komurkoli pač usedejo na avto in hišo z davki, katere je že nekajkrat plačal..... Bo najmanj štrajk, če ne kaj hujšega...

pa da vidimo pregovorno mirne Slovence.....

verjetno Vlada tudi zato povečuje število policistov, se mi dozdeva...

Pa še laži in zavajanje državnega sekretarja, objavljene v prvem prispevku.......o tem, da naj bi zaradi manjšega prispevka za plače (ki je, Lina, še prav tako v zraku, kot tile novi predlogi), delavci imeli večje plače, čeprav prav v predlogu o znižanju davka vlada zatrjuje, da naj bi se davek ne prelival v večje plače, ampak v znižanje stroškov dela....

Bljak in Fuj.....

Lej HIPOTETIČNI davek na vozilo naj bi znašal poprečno 30.000 sit...se ti zdi to fuuuul?...

Se strinjam vsak lahko troši kakor hoče...pač živimo v državi in imamo nek skupni fond v katerega dajemo za tiste šibkejše in čese nam kaj zgodi (ko postanemo breme družbiin nismo več tako sposobni delat) želim, da pride rešilec in ne neka ciza...in želim, da se da vsem vsaj osnovne možnosti za štart življenju....tistemu, ki mu bo uspelo naj pokaže malo simpatije do tistih, ki si tudi kolesa ne morejo privoščiti in če imaš avto/ motor boš imel tudi tistih 30.000 za davek..ki NI REČENO da sploh bo....Veramem, da smo vsi tule, ki imamo/imate motor in avto in tudi internet boste sposobni tudi plačat tistih 30.000 za skupno dobro....

In Damian...ne me drkat, kdo je v zraku, ker veš da boš ob prvi bodiciv iz moje strani skočil v luft in igral užaljenega in razžaljenega.....

Vem da ti ta oblast ni všeč (že apriori ti v štartu ni bila)...vendar ..TRPI

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej HIPOTETIČNI davek na vozilo naj bi znašal poprečno 30.000 sit...se ti zdi to fuuuul?...

Se strinjam vsak lahko troši kakor hoče...pač živimo v državi in imamo nek skupni fond v katerega dajemo za tiste šibkejše in čese nam kaj zgodi (ko postanemo breme družbiin nismo več tako sposobni delat) želim, da pride rešilec in ne neka ciza...in želim, da se da vsem vsaj osnovne možnosti za štart življenju....tistemu, ki mu bo uspelo naj pokaže malo simpatije do tistih, ki si tudi kolesa ne morejo privoščiti in če imaš avto/ motor boš imel tudi tistih 30.000 za davek..ki NI REČENO da sploh bo....Veramem, da smo vsi tule, ki imamo/imate motor in avto in tudi internet boste sposobni tudi plačat tistih 30.000 za skupno dobro....

In Damian...ne me drkat, kdo je v zraku, ker veš da boš ob prvi bodiciv iz moje strani skočil v luft in igral užaljenega in razžaljenega.....

Vem da ti ta oblast ni všeč (že apriori ti v štartu ni bila)...vendar ..TRPI

Apriori sem v štartu dal oblasti 100 dni časa.Pa potem še parkrat sto dni. Pa dela še večje neumnosti, kot prejšnja pred svojim koncem, kar se mi je sicer zdelo nemogoče, da bi bilo možno.

Lina, marsikdo bo težko zbral tistih 30 ksit za davek.Nekateri imajo , tudi pod TVOJO vlado, samo 60-70 ksit plače. In s to plačo morajo preživeti od začetka do konca meseca plus voziti se v službo z avtom, saj, odkar je umrl tovariš Tito, delodajalci niso (nismo) več tako dobrohotni pri stroških prevoza na delo.

Nič ne bi imel proti, če bi se ti davki prelivali v skupno dobro.

Pa se tudi pod TVOJO vlado ne. Zdravstvo "privatizirajo" huje,hitreje in bolj brezobzirno, kot je prejšnja oblast gospodarstvo.Razprodali bodo še tisto, kar smo komaj ohranili , kot naše. Cerkvi pa niti ne razprodali, ampak dali, podarili še to, kar DEMOSU ni uspelo.

Zakaj naj bi bila npr. Cerkev izločena iz davka od premoženja???????????????????????????????

Kar pa se bodic s tvoje strani tiče.......ČAKAM.....vendar na kakšno konkretno, s poreklom....ne pa na podtikanja ter raznorazne babje flavze, ki sem jih bil do sedaj deležen s tvoje spoštovane strani.

Pa še to....Poglej malo svoje poste , stare približno dobro leto in pol, se pravi mesec, dva , tri pred volitvami.....kako drugačni so bili od tvojega trenutnega mnenja do aktualne oblasti in podpiranja novih davkov....

Podobne stvari, takrat predlagane ali narejene s strani LDS, so ti bile, kot si rekla, podobne gnojnici.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Yst se vračam v komuno. Dost debate, uživajte pod sadovi JJ..... :alien1:

P.S.

...prodam Obdavčen moped R6. :fredy:

plačam davek pa ga odpeljem :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No zdaj je pa to že kar komično,nekateri se obmetavate z izrazi kot v našem ljubem parlamentu,klonk. :yea1:

Se včasih res malo preveč vživim, kot da bi lahko kaj rešil...

Bi bilo včasih bolje dati odgovor pred pošiljanjem za eno noč "na hladno" ter stvar prespati...

No, mislim pa, da Lina ne bo zamerila. Bolj bi se ji zdelo čudno, če bi stvar napisal drugače. Kakor tudi meni pri njej :) :) :)

LPD

Popravljeno . Popravil Damian
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

neznansko me zabava mentaliteta nekaterih ljudi v stilu: hja, če maš za moped, maš tudi za ta davek....tako razmišljanje je milo rečeno čudno...če maš za dve štruce kruha se lahko eni odpoveš!...in ker maš za eno, lahko ješ samo pol... :grrr mislim, davek je plačan ob NAKUPU oziroma PRODAJI!!! zakaj bi moral potem plačat ŠE EN DAVEK vsako leto zato, da lahko reč sploh imam?!?!?!

si zgradil hišo? prav, zdaj ko si plačal vse plačaj še davek na tvoje delo, vsako leto sproti, seveda ga bomo vsake tolko malo zvišali, da ne boš pozabil, da nekaj imaš....

si se okoristil z državnim premoženjem? si pridobil sredstva s finančnimi malverzacijami? imaš ogromen kapital? maš rdečo kapico in škrlaten plašč? srečno potovanje v banana republike, ki ti ga bodo plačali davkoplačevalci... :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj bi moral potem plačat ŠE EN DAVEK vsako leto zato, da lahko reč sploh imam?!?!?!

za kompletno javno upravo, zdravstvo, šolstvo, svobodne umetnike (s statusom seve), itd... Dosti jih tudi tukaj benti, hkrati pa se napajajo iz istega fonda :devil:

si se okoristil z državnim premoženjem? si pridobil sredstva s finančnimi malverzacijami? imaš ogromen kapital? maš rdečo kapico in škrlaten plašč? srečno potovanje v banana republike, ki ti ga bodo plačali davkoplačevalci... :lol:

tisti, ki so se okoristili, so sedaj v opoziciji :P , najbolj občutljive teme privatizacije in napajanja države pa so pustili za na konec.

Drugače pa so stvari matematično dokaj enostavne. Predlagam drugo rešitev za krpanje proračuna. Vsem tistim, ki so na državni pipci zmanjšajmo plače za 50%, ostalim pa ukinmo vse davščine na plačah :lol: .

PS

Kdor je za, naj dvigne roko :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej HIPOTETIČNI davek na vozilo naj bi znašal poprečno 30.000 sit...se ti zdi to fuuuul?...

JA Lina to je full, nekaterim to pomeni tretjino ali celo polovico njihove plače.

Lahko je s polno ritjo srat in drugim solit pamet.

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na starem Balkanu? Pa ti si optimist, nadoptimist celo. Prej bi dejal, v novi Ameriki :cry:

Glede na predlog vlade o vojaški paradi smo še bolj v Severni Koreji.Ali pa v Rusiji izpred nekaj desetletij...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na predlog vlade o vojaški paradi smo še bolj v Severni Koreji.Ali pa v Rusiji izpred nekaj desetletij...

in kaj je tu čudnega? Obrambni minister je iz Desusa -> Stranki se kolca po partiji

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!