Skoči na vsebino

maxi: 01


jetman

Priporočene objave

:OK: :OK: Da vidite kako se lahko trije peljejo na skuterju :OK: :OK:

:oK:zelo lepo ni kaj mi bi rabili dve prikolice kersmo 4 srečno vožnjo v budimpešto jaz in moja boljša polovica gremo v soboto do plitvic pol pa skozi bosno do ponedeljka :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2. maja odrineva z lejdi na pardnevni izletič do Sarajeva..

Pazi se cestnih lukenj, podkupljivih policajev ter bosancev (ki imajo nekaj Kopperfieldovih sposobnosti izginjanja stvari izpred oči). Vseeno, varno in prijetno vožnjo vama želim! .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravnokar sem prišel iz Lendave, po tem, ko sem Bukija in Jetmana pospremil do meje. Imeli smo se fajn, zvečer pa sledijo slike.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vidim da boste vsi lepo izkoristili sončni vikend...vsem vam želim varno in prijetno vožnjo

sam pa se v nedeljo s sopotnico odpravljam na obalo...planiram celodnevni izlet...nisem se še odločil za natančno lokacijo...važno da bo morje in sonce :)

če ima kdo podobne načrte in željo po družbi je dobrodošel :)

šel bom okoli 8h zjutraj in se vračal nekje ob 19h...

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes smo obiskali žegnanje motorjev v Novi Štifti. Pater Niko je še vedno v zelo dobri formi, saj je naredil krepko "kilometražo", da je uspel požegnati vse motorje :OK: :OK: :OK: . Gužva je bila nepopisna, vendar so redarji odlično opravili svoje delo. Videl sem tudi lepo število maxijev. Očitno postajajo tudi pri nas zelo popularni.

Nazaj smo šli po "bližnjici" mimo najboljših odojkov v Sloveniji, do Ivančne Gorice in nazaj proti domu.

Res prekrasen dan....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugo (neuradno) srečanje maxijev, prvi rojstni dan? Jetman, ostali?

Jaz sem do 7.5. odsoten, tako da če bo kasneje sem za :yea1: .

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sezona je res v polnem teku. S hčerko sva včeraj naredila 340 km. Pot naju je vodila s Koroške do Kamnika, Škofje Loke v Idrijo proti Logatcu in domov. Jutri pa načrtujeva z boljšo polovico Celovc, Podljubelj, Bled, Bohinj in seveda proti domu. Vreme bo menda še lepo, napovedujejo poslabšanje, zato izkoristimo. Pozdrav vsem. Še slike s 1. ture.

Scarabeo

[attachmentid=96374]

[attachmentid=96376]

[attachmentid=96375]

post-12625-1177795314_thumb.jpg

post-12625-1177795362_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem do 7.5. odsoten, tako da če bo kasneje sem za :yea1: .

LP

Jaz tudi. No go. Evo, še obluljeno sliko iz "meetinga" ;)

post-1649-1177800614_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo..sem se vrnil z obale....žal sem pozabil slikat...nimam nič za pokazat...

je bilo pa super...vreme zdržalo...v lj je bila sicer kar huda ploha ampak smo preživeli...

naredil sem 500 km...ob obali do poreča...nazaj po dolini mirne...

in na poti srečal 'miljon' maksiskuteristov iz italije...

glede 2.maxi srečanja...se prijavim...upam da se zorganiziramo še pred dopusti...

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preživela sva en lep dan in naklepala 380 km. (Koroška, Celovc, Ljubelj, Bled - gužva za ponoret, kot da delijo kaj zastonj, Bohinj- kjer je malo deževalo, vendar sva imela srečo, da sva bila v gostilni, potem pa še na pijačo blizu Škofje Loke in domov) Bil je resnično lep dan. No malo ga je kvaril dež po Tuhinjski dolini. Slike pripnem kasnej. Vidim, da nekateri dopustujejo.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker še nisem zaspan, bom pokazal teh nekaj slikic. Moram pa omeniti, da mi blejske kremne rezine niso nič posebnega, posebna je samo cena.

[attachmentid=96429][attachmentid=96430]

[attachmentid=96431][attachmentid=96432]

Še več takih dni Scarabeo

post-12625-1177882297_thumb.jpg

post-12625-1177882370_thumb.jpg

post-12625-1177882418_thumb.jpg

post-12625-1177882462_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol1:V soboto sva odrinila proti Zagrebu, pol pa Sisak, Petrinja kjer je cesta valovita kot kakšni veliki morski valovi.Kostajnica in mejni prehod,kjer te vprašajo za prometno vozniška jih ne zanima.Pol pa do Bosanske Krupe kjer sva z gospo prespala in malo pogledala okolico. V nedeljo pa smo šli proti Bihaću ter mejni prehod s Hrvaško, na cesti ni bilo gužve vrnila sva se v večernih ura.Pred Trebnjem nas je malo dež opral.Moj x9 500 seje idealno obneso,glede na to da sam prej imel 3leta x9 250 je ta za pot 600km veliko bolj primeren za prehitevat itd ....... lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Midva sva se vrnila direkt iz Budimpešte. Ko bom utegnil bom napisal poročilo s slikami.

Mogoče jutri skočiva še do Vrsarja, nisva se še odločila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem se pravkar vrno iz dopusta super samo me je pa ful mikalo ko so se po Kopru vozli z motorji jaz pa s kolesom od slaščičarne do slaščičarne,pa nekaj maxsistov sem tud opazo KP registrska Giler nexsus pa nekaj X9 in Kimko ixsiting moj pa me čaka ves poln energije v garaži. Pa tudi družinski dopust paše ob takem vremenu. Jutri bo žegnanje v Mislinji zbirno mesto pa od10- 12h v Šentilju pri Mislinji pol pa panoramska vožnja do Holmeca in nazaj z dvema postankoma ob 14.30 pa blagoslov pri cerkvi v Mislinji. Prireja pa moto klub Modras. Ali se odeleži kdo jas se bom ker mi je to prav pred domom. Naslednje vožnje se udeležim pa mislim da nas bo v kaj večjem številu kot pa prve ture na Koroškem. L.P. :yea1: [attachmentid=96484]

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prodam srebrn burgman 400 s ta veliko givijevo šipo in srebrnim kufrom maxia 52 litrov. Ohranjen ful. letnik 2003, prevoženih pod 10 k km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še en aktiven dan med prazniki. Imeli smo se lepo in marsikaj videli. Eden boljše preživetih prvomajskih praznikov. Tura (Slov. Gradec, Trbovlje, Litija, Bogenšperk, NM, Otočec Krško, Podčetrtek in domov) Še nekaj slikic.

Scarabeo

[attachmentid=96528][attachmentid=96529]

[attachmentid=96530][attachmentid=96531]

post-12625-1178046137_thumb.jpg

post-12625-1178046260_thumb.jpg

post-12625-1178046321_thumb.jpg

post-12625-1178046404_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prodam srebrn burgman 400 s ta veliko givijevo šipo in srebrnim kufrom maxia 52 litrov. Ohranjen ful. letnik 2003, prevoženih pod 10 k km.

Imaš namen kupiti kaj druga? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imaš namen kupiti kaj druga? :)

Sem na (Zbrisano! Za oglaševanje se obrnite na marketing@motosvet.com) vidu enga 650 executive kar lepega, pa mi je tip reku, da je že imel vse burgmane 250, 400 in 650 in pravi, da mu je še najbolj ležal glih 400. Pravi, da ga moti, da pri 650 motor nič ne zavira, ko spustiš gas in pa to, da nima kombiniranih zavor. Včeraj sem hotu dat nazaj original šipo, ker mamo tle ob jutrih velikokrat meglo, pa mi jo čisto zamegli in ne vidim ven nič. Drugač je povišana šipa super stvar, ker ob dvignjeni čeladi ni šans, da ti kaj prileti za ušesa. Je pa zajebancija pri menjavi s temi gumicami, pa še ena mi je padla nekam not in sem moral podret sprednji del, da sem jo najdu. Zato sem si reku, da bi si raje omislu unega, ki ima elektro-nastavljiv naklon šipe. Po povedanem bom pa še malo razmislu. Ma tud ta močen svoje prednosti, sploh če se voziš velik po avtocesti in jaz se na šiht vozim ravno tam pa bi bila včasih malo večja hitrost kar dobrodošla.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni, tud midva z ženo sva si "prvošla" malo dopusta. Seveda sva se na pot podala z najinim maxijem.

Ker so vse napovedi kazale na lepo vreme odločitev ali z avtom ali motorjem ni bila težka.

Odločila sva se za slovensko obalo, kjer sva tudi bivakirala. Za pot do morja sva si vzela čas in obiskala tehnični muzej Bistra. Lepo za pogledat, pogrešal pa sem novosti, kajti od mojega zadnjega ogleda pred cca 10.leti se ni kaj dosti spremenilo. Nadaljevala sva po prelepi stari cesti, ki je z avtomobilom že dolgo nisem prevozil.

Kosilo v centru postojne gostilna Minutka, zelo dobro če imaš rad žar ali pizze.

Ker sva potovala po stranskih cestah, nama je bilo "prišparano" čakanje v kolonah in sva praktično padla v Piran.

Naslednji dan sva si ogledala Trst od blizu, ampak zares od blizu, saj sva se pripeljala praktično do vseh znamenitosti. Prvič po dolgih letih v Trstu niti za trenutek nisem pomislil kje bom parkiral.

Sam promet v Trstu pa je iz skuterja videti čisto O.K. nisem potreboval dolgo, da sem se tudi sam podal za ostalimi motoristi po levi in po desni mimo stoječih kolon v križiščih.

Bilo bi dosti lepih slikic za pripet, a sem še vedno pristaš klasične fotografije, bo treba kaj spremenit.

Nedeljo dopoldne sva preživela ob morju, B) B) kajti za v morje je manjkala še kakšna stopinja, a "ta potrucani" so se že namakali.

Če sem omenil Minutko, je zares omembe vredna gostilna Ribič v Izoli. Kraljevsko ribje kosilo, :OK: cena pa znosna glede na vse kar dobiš.

Tudi jaz bi se pridružil mnenju, da postajajo maxiji vse bolj popularni, kajti na slovenski obali jih je bilo ta vikend zares veliko.

Za slovo od prijetnega mini dopusta, pa je tudi naju "opralo", O:-) na Trojanah ko sva bila že praktično doma.

Jaz sem se pravkar vrno iz dopusta super samo me je pa ful mikalo ko so se po Kopru vozli z motorji jaz pa s kolesom od slaščičarne do slaščičarne,pa nekaj maxsistov sem tud opazo KP registrska Giler nexsus pa nekaj X9 in Kimko ixsiting moj pa me čaka ves poln energije v garaži. Pa tudi družinski dopust paše ob takem vremenu. Jutri bo žegnanje v Mislinji zbirno mesto pa od10- 12h v Šentilju pri Mislinji pol pa panoramska vožnja do Holmeca in nazaj z dvema postankoma ob 14.30 pa blagoslov pri cerkvi v Mislinji. Prireja pa moto klub Modras. Ali se odeleži kdo jas se bom ker mi je to prav pred domom. Naslednje vožnje se udeležim pa mislim da nas bo v kaj večjem številu kot pa prve ture na Koroškem. L.P. :yea1: [attachmentid=96484]

x raider, ful ti paše "picikl". Tud midva kolesariva, po naših lepih hribih.

Popravljeno . Popravil Ostržek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Ali se da z 250ccm maksijem na kakšen daljši izlet :?

Zamisel za izlet do Blatnega jezera in Budimpešte se mi je porodila pred nekaj meseci. Zanj sem se odločil, ker še nikoli nisem bil na Madžarskem, pa če prav je sosednja država. Prazniki okrog prvega maja so kot nalašč za takšne kratke izlete, pa še vreme je letos izgledalo zelo primerno.

Nepričakovano se je par dni pred odhodom na forumu oglasil Buki, da se tudi on odpravlja v istem času v isto smer. V apartmaju ob Baltonu so imeli še proste sobe, tako da sta tudi ona rezervirala v isti apartmajski hiši. :OK: Oglasil se je tudi Tomozuki, da nas pospremi do Dolge vasi, kar sem z veseljem sprejel.

Pakirati sem začel večer pred odhodom, sicer pa sem vedel, da tisto noč tako ali tako ne bom kaj dobro spal - reise-fieber, pač. :blush:

27. april:

N-tič sem se zbudil nekaj čez šesto uro zjutraj :yawn: in se začel pripravljati na odhod. Moja nad prezgodnjim bujenjem ni bila preveč navdušena. :grrr Pred odhodom sva še dobro pozajtrkovala, saj sva vedela, da bo dan naporen in nisva hotela, da bi se nama prazni želodci že po nekaj urah vožnje začeli glasno pritoževati. Od doma sva odrinila nekaj minut pred osmo uro. Ob 9:30 smo bili dogovorjeni z Bukijem in njegovo sopotnico Alenko v Vojniku. Poklical sem Tomozukija, naj se pripravi na srečanje v Mariboru. Tam smo se zapeljali do najbližjega kafiča, saj je bil predvsem za Bukijem in Alenko, ki sta pripeljala iz Novega mesta, že velik kos poti.

Pot smo nadaljevali proti Gornji Radgoni, Murski Soboti in Lendavi. Ker je bil praznik, na cesti na srečo ni bilo tovornjakov. Na črpalki v Lendavi se je Tomozuki poslovil, mi pa smo poiskali, kjer bi nam kaj dali za podzob. Prekmurje je tisti petek izledalo izpraznjeno, nikjer žive duše, razen sem in tje kakšen avtomobil. Zato sem bil, kar malo skeptičen, da bomo našli kaj odprtega. Našli smo pizzerijo MM, kjer smo zmazali solidne pice.

Ura je bila že skoraj pol treh zato smo se odpravili naprej na mejni prehod pri Dolgi vasi. Madžarskemu policistu je bil Bukijev verjetno všeč, samo s širokim nasmeškom je pomahal naprej. Pred nami pa Madžarska... ravnina... ozke slabe ceste... vročina... konjske vprege... cigani... ekneš-špekneš jeznik.... no vsaj nekaj takega je takrat meni rojilo po glavi :lol1: . Dobro, malo pretiravanja, ampak ne preveč. ZAhodni del Madžarske je vidno manj razvit kot npr. okolica Budimpešte. Ob cesti so značilne pritlične male panonske hiše, po cesti je veliko starih avtomobilov, predvsem Škod, tudi trabant ni nobena redkost. Ceste so bile presenetljivo solidne. Mnogo boljše kot naprimer tista proti Beli krajini mimo Žužemberka. :SS . Madžarska ravnina - je ni, no vsaj tako kot sem pričakoval jaz. Pokrajina je lepo nagubana, res ni hribov, so pa sami mali grički, tako da več kot npr. 2 km naprej ne vediš. Male zelene kvadratne table ob cesti odštevajo kilometre do Keszthelyja, začetka Balatona. Tam je Buki skušal najti banko vendar neuspešno. Ustavili smo se v kraju Szigliget, kjer so na hribu, ja hribu, ruševine neke trdnjave. Ker bi morali do vrha pol ure peš, smo se le malo odpočili in gas naprej proti našemu dnevnemu cilju - Balatonfüred. Tukaj ob jezeru imajo ljudje očitno višji standart, veliko jim prinese turizem. Cesta pelje ob jezeru, poleg nje tudi železnica. Nasploh je javni promet na Madžarskem zelo urejen. V Balatonfured smo prišli ob pol šestih in hitro našli apartma. Lastnik je govoril nemško, zato težav pri sporazumevanju ni bilo. Preoblekli smo se in potem takoj na skuterja in malo okrog. Tri pasovna cesta v vsako smer kaže, da je poleti tu kar precejšnja gneča (kakšna cesta je že pri nas skozi Portotož :? ). V supermarketu smo kupili hrano in pijačo, potem pa smo šli ob jezero na zasluženo pivo.

Se bo nadaljevalo...

Album fotografij si ogledate tukaj. :photo:

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Jó napot.

Magyaraul. Madžarščina. Kako hudirja lahko naši sosedje lahko govorijo tako popolnoma drugačen jezik. Pa poglejmo nekaj osnovnih fraz:

sör = pivo

bor = vino

kenyér = kruh

Jó napot = dober dan

igen = ja

nem = ne

köszönöm = hvala

kérem = prosim

kávéház = kavarna

viz = voda

Vam povem, nemogoče za razumet. :grrr

Razen kjer je veliko tujih turistov, nikjer ne najdeš koga, ki bi razumel angleško ali nemško. :slap:

Stara generacija se še za silo spomni rusko, med srednjo generacijo najdeš koga, ki bo znal nemško, izobraženi mladi pa angleško. Ko sva z drago iskala kje bi lahko kupila vozovnice za javni prevoz, sva v turistični agenciji poiskala uslužbenko, ki je znala angloško, na listek nama je v madžarščini napisala kaj želiva in listek z madžarskim vprašanjem sva pokazala na potencijalnih mestih nakupa. :D Se zdi uporabna metoda še v kakšni drugi državi z "eksotičnim" jezikom. :D

Viszontlátásra. (aja, ne razumete...=nasvidenje) :slap:

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!