Skoči na vsebino

maxi: 01


jetman

Priporočene objave

Še celo verižni most si posnel, svaka čast Jetman. Upam da si se imel zelo fajn. Budimpešta je res carsko mesto. Sem bil enkrat tam, ko so imeli eno ful obletnico, samo ne vem česa. Kakšen letalski miting so imeli, padeš dol. So eni stari dvokrilci kar pod mostovi frčali. Zvečer pa tak ognjemet, da še nisem vidu takega. Cena enega kapučina v enem pajzlju pri verižnem mostu je bla pa taka, da sem bil prepričan, da ima kelner v sebi malo preveč opojnih substanc. Sem uspel dat gor original šipo, sam je zanimivo, ko podreš sprednji konec z lučmi vred gre kar v redu, skupaj pa brez lifta tega več ne spraviš. Tam pred kilerjem je ena plastika in je nisem mogu več dat gor i gotovo. Dober da je brat vulkanizer. Prec ko sem kupu tega burgmana pri Odarju, sem dal gor givijevo povišano. Sedaj sem pa zaradi meglenih jutrov dal gor to. Sprobal sem po avtocesti in leti kot sneta sekira. 300 na dve uri brez problema. Piha pa v roke še pa još in čelada tud ful vibrira. Prej več kot 140 ni šel, samo nič vetra in nič pihanja v roke, tako da vsem ki ne poznate megle priporočam to šipo. S to brzino sem čisto zadovoljen in ga bom kar še imel nekaj časa, bo pa suzuki 100 % dal na tržišče kako zverino, saj kot vse vemo, prihaja gilera z, če se ne motim, 800 kubičnim strojem. Za praznike sem šraufal in zabrisal ob tla vse orodje, ki ga imam in upam, da še pred letnimi dopusti organiziramo drugi maxiskuteraški izlet. Z brzino 300 na dve uri vas bom vse pustil zadaj, ha ha.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Janez ali si že videl novega Burgmana 400.

Zelo lep dizajn.

Prejšnji teden sem prodal Atlantic.

Zdaj pa furam Yamahco.

Kdaj se pa spet dobimo,pa kar na dan s predlogi.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Janez ali si že videl novega Burgmana 400.

Zelo lep dizajn.

Prejšnji teden sem prodal Atlantic.

Zdaj pa furam Yamahco.

Kdaj se pa spet dobimo,pa kar na dan s predlogi.

LP

Zelo je lep ja ta novi suzuki 400. Yamaha 400 je fajn skuter. A to si kupil novo ali rabljeno ? Sem precej gledal 650 kubičnega burgmana, pa izgleda da je kubatura od 400 do 500 kubikov ravno ta prava za lepo in uživaško vožnjo. Upam, da ti je uspelo Atlantica dober prodat in objavi kakšno sliko svojega novega maxija. Sem te vidu pred prazniki, ko si se fural po Vrhniki, samo se mi zdi, da si bil na apriliji. Za izlet se pa treba dogovorit. Jaz sem za. Lepa furica bi bila Lj.-Kr.gora-Vršič-in pol po soški dolini nazaj. Sicer pa je to stvar dogovora in šel bom po trasi, za katero se bo odločila večina.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic:

Bi prosil, da pogovore o maxijih prestsavita v temo Moj maxiscooter.

Pa ne da je motosvetov forum tvoja osebna last ? Ko bo, deli nasvete, ker pa vem da ni, bodi tiho.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšna prijaznost!

Sem prepričan, da ni JETMAN mislil nič slabega glede pogovora o maksi-ih. Je pa res dobro, da je vse na enem mestu, ne pa na več-ih.

Ne mislim delat sranja, ker ga je že tako ali tako dosti.

Vreme je za en ku....

Lep pozdrav vsem!

Popravljeno . Popravil Jože B.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšna prijaznost!

Sem prepričan, da ni JETMAN mislil nič slabega glede pogovora o maksi-ih. Je pa res dobro, da je vse na enem mestu, ne pa na več-ih.

Ne mislim delat sranja, ker ga je že tako ali tako dosti.

Vreme je za en ku....

Lep pozdrav vsem!

Vreme je enkratno. Pravi blagoslov za presušeno zemljo.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ne da je motosvetov forum tvoja osebna last ? Ko bo, deli nasvete, ker pa vem da ni, bodi tiho.

Mislim, da njegov predlog ni zlonamerne narave in ti ni želel škodovati na kakršenkoli način, tako da razna razpihovanja žerjavice niso potrebna. Vsak se kdaj zmoti, ampak zaradi tega se ni potrebno na vsak dobronamerni post odzvati defenzivno ;)

Lepo se vozite in še več potopisov pričakujem! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da njegov predlog ni zlonamerne narave in ti ni želel škodovati na kakršenkoli način, tako da razna razpihovanja žerjavice niso potrebna. Vsak se kdaj zmoti, ampak zaradi tega se ni potrebno na vsak dobronamerni post odzvati defenzivno ;)

Lepo se vozite in še več potopisov pričakujem! :)

Si mislu ofenzivno ? Ni blo zlonamerno, le pokroviteljskih ljudi (takih ki non stop delijo nasvete in vedno vse vedo) ne maram. Je pa tokrat imel Jetman prav in sem se s čvekom o maxijih že preselu na moj maxiskuter.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si mislu ofenzivno ? Ni blo zlonamerno, le pokroviteljskih ljudi (takih ki non stop delijo nasvete in vedno vse vedo) ne maram. Je pa tokrat imel Jetman prav in sem se s čvekom o maxijih že preselu na moj maxiskuter.

Ne, mislil sem defenzivno. Njega si vzel kot ofenzivneža :) Drugače pa ni želel pametovati, to so le pravila foruma (da se ljudje po temah lažje orientirajo in ne odpirajo novih), ampak vidim, da si že pogruntal, zato je brezveze tratit tipkano besedo (tipkovnici po nepotrebnem raste amortizacija) :D Uživajte vsi skupaj.

Popravljeno . Popravil Tomozuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako, jaz sem nazaj. Se je nabralo kar nekaj lepih potopisov. :OK:

Kdaj bo naslednji skupen izlet :kva2: in kam gremo (pa z malo manjšo potovalno hitrostjo :blush:)?

Mislim da se je vreme končno "uredilo".

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah, drek, nisem videl :headbang: Bil sem namreč na Trojanah, nazaj sem se pa peljal z eno "teto" z ER-6, ki me je dohitela v Celju (prej pa sem jo videl na Trojanah). Madona, ženska vozi boljše od marsikaterega nedeljskega bikerja :) Načeloma se mi dogaja, da prehitevam vse živo (od čoperjev, all-rounderjev, nakedov itd.), mene pa redkokdo prehiti. Pa nebi rekel, da sem divjak, ker po naselju se precej držim omejitev (peljem makismalno 10km/h po števcu več od dovoljene), na odprti cesti pa vozim med 90 in 110, včasih pa še malo več. Ampak to voznico sem pa komaj dohajal. Sej je res, da ima konjev skoraj za 4 moje Kymcote, ampak navadno sem ujel še vsakega. In potem se ustaviva pri semaforju v Konjicah in mi reče seveda napol v hecu: "Ti si nor! Ti se boš enkrat ubil! Sej to ni tvoj prvi motor, ne?" Verjetno je sklepala po kombinezonu v Ninjinih kamoflažnih barvah, ampak moral sem priznat, da vbistvu je to moj prvi motor. Za tisto, kar je imel foter prej, nisem imel ustrezne kategorije in sem se včasih peljal malo na črno. No, potem mi je prijazna teta razložila, da ima za seboj že 600km vožnje, ker sta bili s prijateljico v Tolminu, Idriji in tam okoli in sta se samo 3 krat ustavili (verjetno sta morali nahraniti konjičke).

Drugače pa se mi zdi, da sem prehitel še Gespanna na njegovem Burgmanu s prikolico nekje pred Trojanami. Sej bo itak potrdil, če je bil on ali pa kdo drug. Na parkirišču pa sem videl še dva maksija, enega srebrnega Atlantica in enega modrega Burgmana, lastnika pa sta bila že gospoda v srednjih letih (jaz sem namreč v srednjih letih do srednjih let). Kdo iz foruma?

Popravljeno . Popravil Tomozuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem se pa zvečer zapeljal proti Logatcu in Kalcam, tam pa sem zavil proti Podkraju. Po tistih ovinkih sem se zapeljal 3x gor in 3x dol (cca 45 min). Prehitel sem enega Burgmana 650 in še enega manjšega maxija, ki sta se peljala en za drugim.

Pri prvem spustu mi je uspelo pregreti zavore :blush: . Kar naenkrat sem začutil na desni ročici, da zavorni učinek popušča. Naprej sem peljal počasi, desno zavorno ročico pa sem lahko stisnil povsem do ročice krmila. Ustavil sem se in počakal 3 minute, nakar sem lahko nadaljeval s polnim zavornim učinkom. Pri drugih dveh spustih nisem zaviral tako agresivno v zadnjem trenutku in zavore so delovale 100%. A je to problem v zavorni tekočini :? Bi moral dati not DOT5 namesto DOT4 :hmm:

Mi je pa spet uspelo pri pospeševanju prehiteti enega z Yamaho FZ6. Pri Vrhniki se čisto počasi peljeva do semaforja z rdečo lučjo, prižge se zelena in gas. Ko je bil vštric z mano je moral prestaviti v drugo in kaj se zgodi... prestavi v ler Yamahca zatuli, jaz pa v smeh :lol1: Seveda, ko je našel prestavo je oddrvel naprej. To se je že drugič zgodilo, da so se frajerji takole zašaltali pri pospeševanju. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem že dobil odgovor glede zavorne tekočine na X9 owners club forumu.

Zavore so odpovedale, ker se je pregrela zavorna tekočina. Zamenjava tekočine z DOT 5 naj bi rešila problem. Itaq pa še ni bila nikoli menjana, zato bom to storil pri naslednjem servisu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem že dobil odgovor glede zavorne tekočine na X9 owners club forumu.

Zavore so odpovedale, ker se je pregrela zavorna tekočina. Zamenjava tekočine z DOT 5 naj bi rešila problem. Itaq pa še ni bila nikoli menjana, zato bom to storil pri naslednjem servisu.

Zanimivo :hmm: Nekaj takšnega se nam je zgodilo na Fiatu Ritmo, ko smo se peljali preko tistih gričev (ki jih imamo tako radi) proti Lavamüntu. Na tistih serpentinah je kar drek, če se ti kaj takega naredi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem se pa zvečer zapeljal proti Logatcu in Kalcam, tam pa sem zavil proti Podkraju. Po tistih ovinkih sem se zapeljal 3x gor in 3x dol (cca 45 min). Prehitel sem enega Burgmana 650 in še enega manjšega maxija, ki sta se peljala en za drugim.

...

Spomnil sem se kateri je bil manjši maksi poleg ta velikega Burgerja:) Yamaha Majesty 125 ali pa 180 ccm. Na tablice žal nisem imel časa gledati :D Morda kdo iz foruma :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

POZRAV VSEM MAXIJEM

Tudi jaz sem v petek vzel pot pod kolesa mojega syma.Štartal v mb ob 10tih,počasna vožnja po stari cesti do Cela in naprej proti Lublani.Na cesti je bilo zelo malo motorjev in niti enega maxija,pravzaprav v celem dnevu nisem vidu nobenega,kajti iz lj me je pot vodila proti GO. Bla je super vožnja le malo preveč je pihalo tako,da ga več kot 80 nisem gnal.V GO sem prespal pri žlahti in v soboto šel v Gorizio iskat sprednjo gumo za mojega maxija,kajti te dimenzije v SLO in sedaj vidim,da je tudi v Italij ni.V nedeljo štartal iz GO ob 11stih.Pot me je vodila do Ajdovščine,kjer sem zavil proti Idriji in na vrhu proti Kalcam.To stezo sem prepeljal prvič in bilo je res lepo.Pri gostilni pri Kalcah je bilo par velikih,a žal italijani,tako da sem prvega videl pri Vrhniki,nato pa me je pot vodila po klasičnii poti proti Mariboru.

LEP POZDRAV VSEM.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spomnil sem se kateri je bil manjši maksi poleg ta velikega Burgerja:) Yamaha Majesty 125 ali pa 180 ccm. Na tablice žal nisem imel časa gledati :D Morda kdo iz foruma :?

Se mi je zdelo,da si bil ti Jetman.

Jaz sem ti sicer prišel nasproti okoli 18.00 .

Verjetno si opazil rogovje na čeladi tipa (Lucifer).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker ni nobenega drugega potopisa, bom jaz nadaljeval pripovedovanje o pred prvomajskem izletu v Budimpešto. .)

Torej, končali smo pri prvem večeru, ko smo šli na Pivo v Balatonfüredu (velik Heiniken 1,86€). Nadaljevali smo v apartmaju, kjer smo se z Bukijem in Alenko bolje spoznali. Apartmajska hiša je bila popolnoma nova. Imeli smo dve sobi, kuhnjico (hladilnik, umivalnik, mini štedilnik), razmeroma veliko kopalnico in balkon. Sobi sva rezervirala preko interneta tukaj.

Buki in Alenka sta si premislila glede vožnje naslednji dan do Budimpešte in nazaj do Balatonfüreda, ker si v parih urah v velemestu res ne bi mogla nič ogledati in sta ogled veličastnega mesta ob Donavi prestavila za kakšno drugo priložnost. Odločili smo se, da si bomo naslednji dan ogledali mesto Veszprem, ki je le 25 km SV od kraja kjer smo spali. Morda si bomo ogledali še živalski vrt :naughty: Moja Špelca je bila nad idejo navdušena... bi šla verjetno tistih 25 km tudi peš :grrr :slap: .

Zjutraj smo vsali okrog osmih, na balkonu smo pozajtrkovali, dekleti sta spakirali, z Bukijem pa sva šla h gospodarju odštet forinte za prenočišče. Za eno nočitev (dvoposteljna soba+taksa) sem plačal 27€. Ugodno.

Odpeljali smo se proti Veszpremu. Levo in desno so bili sadovnjaki, tudi industrijski obrat, verjetno za predelavo sadnja, se je videl ob cesti. To pravim zato, da ne boste mislili, da imajo na Madžarskem le nepregledna polja žitaric. Ob poti nas je prevrnjen avto ob cesti spomnil, da je bolje voziti previdno. V Veszpremu sem sledil rjavim tablam za Vár-Burg=Grad. Do gradu nismo mogli z maksiji, pustili smo jih pod gradom, potem pa peš 5-10min. Dokačali smo prvo pomanjkljivost potovanja z motorji. V maksijih seveda ni bilo dovolj prostora za spravit čelade, jaksne itd. in je bilo treba nekaj te krame vlačit s seboj. Na gradu na našo veliko žalost ni bilo nobenega bifeja. Smo pa našli turistično info točko, kjer smo dobili zemljevid mesta. Odločili smo se, da si ogledamo živalski vrt, čeprav ni velik in vsaj tako bogat kot ljubljanski pod Rožnikom. Pred vhodom v Zoo smo se vsedli in se osvežili, s pivom ja, cena pa je bila nadvse ugodna... 1,4€ za 0,5 Heinikena. :beer1:

V Zooju je na svoj račun prišla Špela, ki ima zelo rada živali in mi je znala tudi kaj razložit. Ker je bilo sredi dneva kar vroče, so se živali bolj kot ne skrivale v senci... razen levov seveda. Njim je vroče spomladansko sonce še kako sedlo. Sicer verjetno ne toliko, kolikor je potem meni hladna pijača.

Ko smo končali ogled smo se z Alenko in Bukijem poslovili, saj sta se od tu naprej naši poti ločili. Moram priznati, da mi je bilo lepo v njuni družbi. Sploh, ko smo se vozili cel dan, je bil lep občutek, da je še en par zraven in nisva sama v neznanih krajih. :)

Cesta iz Veszprema proti Székesfehérvárju pelje skozi bolj pusto pokrajino, cesta je široka štiri do šest pasovnica, vendar po sredini ni ločena z odbojno ograjo, zato pa je baje tam tudi veliko nesreč. :( Pri Székesfehérvárju sva prišla do priključka na avtocesto na M7, ki pelje naravnost do 70 km oddaljene Budimpešte. Na tabli me je prestrašil napis "Matrica-Vignete" (kazni za vožnjo brez vinjete so namreč zelo visoke), kar pomeni, da je za vožnjo po tem delu avtoceste potrebno imeti vinjeto. Obrnila sva proti najbližjem bencinskem servisu, kjer običajno prodajajo vinjete. Na blagajni je bila mlada gospodična, kar bi lahko pomenilo, da zna kakšen tuj jezi. Napaka... nič ni znala. Na srečo je ena stranka na sosednji blagajni opazila mojo zadrego in s prevajanjem pomagala pri nakupu. Vinjeta za štiri dni stane 4,7€, kar je zelo poceni v primerjavi z našimi cestninami.

Na avtocesti proti Budimpešti sva z obcestnih tabel odštevala kilometre. Prometa je bilo zelo malo, tistih 70 km pa se je vleklo, kot bi jih bilo 300. Promet se je počasti povečeval, ob avtocesti so se začeli pojavljati industrijski objekti. Še malo pa bova tam... :yea1:

Se mi je zdelo,da si bil ti Jetman.

Jaz sem ti sicer prišel nasproti okoli 18.00 .

Verjetno si opazil rogovje na čeladi tipa (Lucifer).

Ja!! :OK: Se spomnim :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

...Predmestje Budimpešte. Ob avtocesti se že na daleč vidi napis Tesco. Ravno teden prej smo imeli na faksu poslovni primer tega globalnega angleškega trgovskega podjetja (prodajajo živila, naš ekvivalent je Mercator), ki je na čtrtem mesto po velikosti na svetu. Baje imajo v Budimpešti svoj največji megamarket na svetu. Ja tistih 1.600.000 ljudi je treba nafutrat, kenede. :D

Jaz sem bil prvič v takem velikem mestu s svojim vozilom. Vedela sva le, da moreva priti do mosta Arpadhid, kako pa do tja, pa tudi slučajno ne. Peljal sem proti centru, sledil sem prometu. Na srečo je bila tabla, ki naju je usmerila proti mostu. Sem bil kar malo zaskrbljen, kako se bova znašla v tako velikem mestu v prometu. Več pasovnice se križajo, tu pa tam se pelješ po tirih od tramvaja, promet je relativno zgošče, ampak teče presenetljivo tekoče. Ustavila sva se na bencinski črpalki Mol ob Donavi. Imela sva srečo, saj je bil bencin na tisti črpalki najcemejši kar sva ji videla v prestolnici Hunov. Kupil sem zemeljvid mesta, da sva se lahko bolje znašla in poiskala ulico, kjer sva najela sobo. Iz centra sva zavila v hirib, zeleni pas mesta, kjer so po hišah sodeč doma bolj premožni. Samo asfaltno površino imajo pa katastrofalno - elitna soseska, pa kaj še. X9 se mi je kar smilil. Po malo iskanja sva našla ulico Erdőalja ut 14, pri vhodu pa naju je počakal sin lastnice, ki zna tekoče angleško. Na izbiro nama je dal dve sobi. Izbrala sva seveda tisto z večjo posteljo, le kaj je pomenil Georgev nasmešek na obrazu :hmm: :D Na razpolago sva imela kopalnico in kuhinjo, v bistvu sva bila v tistem časi edina gosta. George nama je dal nekaj napotkov za po mestu, npr. da odsvetuje obisk znamenitosti z maksijem, saj je nevarnost kraje velika. Ob hiši je velik ograjen vrt, kjer lahko maksija brez skrbi parkiram. Raje naj uporabiva javni prevoz, ki je v Budimpešti odličen. Imajo avtobus, tramvaj, trolebus, vlak, metro. Vozovnico moraš kupiti pred vstopom na prevoz, saj ni sprevodnikov, niti šoferji ne kasirajo. Kje bi lahko kupila vozovnico nama ni znal povedati. :glare:

Ura je bila že okrog 18.00, z maksijem sva se odpeljala v Eurocenter, kjer je Špar, druge trgovine in samopostrežne restavracije. Da sva naročila hrano, sva se precej namahala, saj natakarica ni znala ne nemško in ne angleško. V turistični agenciji nama uslužbenka ni vedela povedati, kje bi lahko kupila vozovnice za javni prevoz. Ja pa a se tukaj sploh kdo vozi s tem prevozom ali ne :? Ko bi imeli vsaj v Ljubljani tako urejen mestni promet.

Nato sva malo zakrožila po centru Budimpešte. Špela je bila dober navigator, nič se nisva izgubila. Jaz pa sem se navadil prometa, ki teče hitrejo kot v Ljubljani, nihče ne sanja pred semaforji in med vožnjo, ni izsiljevanja. Navdušen. :OK: Po naključju sva naletela na večjo avtobusno/tramvaj postajo, kjer je Špela našla in kupila enodnevni turistični vozovnici (ena 5,7€).

Naslednji dan, v nedeljo 29.4., sva se zjutraj ob 9h odpeljala v mesto z avtobusom in tramvajem. Vreme je bilo vetrovno in pretežno oblačno. Ogledala sva si glavne znamenitosti, ki so opisane v vsakem vodniku - griič s palačo Buda, Mathiasovo cerkvijo, Ribičevo bastiljo, parlament, Margitin otok, zabaviščni park, Zoo itd. Ob Donavi nama je uspelo nama spiti pivo za 7€ :eek: . Nikjer po mestu se nisva počutila ogrožena, nikogar, ki bi ti kaj vsiljeval za kupit, nobenih uličnih prodajalcev, Arabcev ali zamorcev. Cene so približno enake kot v Ljubljani, nekje nižje, redko pa tudi kje višje. Zvečer sva se kar utrujena vrnila v sobo. Za dve nočitvi sem plačal 60€ (dvoposteljna soba 30€/noč).

Še ena noč, potem pa odrineva proti Ljubljani...

Bi prosil za kakšen kometar, da vidim, če lahko še kaj napišem.

Spomnil bi tudi na fotke v albumu :photo: , če jih še kdo ni videl.

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi prosil za kakšen kometar, da vidim, če lahko še kaj napišem.

Spomnil bi tudi na fotke v albumu :photo: , če jih še kdo ni videl.

Ti kar piši :OK: je zanimivo branje

Sem opazil Noise-ov komentar v albumu, kot kaže ne vrjame da se da s maxijem opraviti "pravi" moto izlet.

Popravljeno . Popravil skuterist
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!