Skoči na vsebino

MAXIMALNA HITROST


AREA

Priporočene objave

Matr kakšne hitrosti na jajcih, ki v resnici zmorejo le slabih 220km/h (realnih)...

Včasih dobi človek občutek, da edini "tuning", ki je bil narejen, je bil na števcu...

Sprašujem se, zakaj neki se potem prodajajo avtomobili s 500 konji in več, ki dosežejo samo 300km/h ali kako peš hitrost čez :hmm:

Po moje je to čisti nateg, pravi kranjski janez kupi rdečega ali belega Golfa II Diesel in ga s "čipom" spravi do tega, da leti 280 km/h :worship:

:lol1:

Popravljeno . Popravil MarduK
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

post-5337-1192056016_thumb.jpg

lepih 190

Chrysler Voyager 2.5 SE l.1993

slikano v petk, ko sem šel z morja (seveda avtocesta) :)

ponavad grem čist do palčke kjer se cagr ustav ^_^

tokrat nism mogu, ker me je zmer kšn spredi ovirov :)

Popravljeno . Popravil FiFtY_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1,9tdi 130km ford galaxy 200km/h po števcu seveda po klancu navzdol pa še mal dodatka :naughty: zakaj avto z 500 konji-ni vse samo v končni nekaj je tudi v pospešku in vožnja v ovinke in seveda iz njih :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejstvo je tudi da se zračni upor povečuje eksponentno...

Pa verjetno še kak drug pomemben faktor...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejstvo je tudi da se zračni upor povečuje eksponentno...

Pa verjetno še kak drug pomemben faktor...

Če me spomin ne vara se zračni upor veča s kvadratom hitrosti:

Rz=Cx x ρ/2 x A x vr²

Rz - zračni upor

Cx - koeficient zračnega upora

ρ - gostota zraka

A - čelna površina vozila

vr - relativna hitrost zračnega toka

Popravljeno . Popravil rude
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1,9tdi 130km ford galaxy 200km/h po števcu seveda po klancu navzdol pa še mal dodatka :naughty: zakaj avto z 500 konji-ni vse samo v končni nekaj je tudi v pospešku in vožnja v ovinke in seveda iz njih :yea1:

In kaj bi rad s tem povedal? Da se čipan Golf pelje boljše čez ovinke in pospešuje bolje kot "povprečen" avto s 500 konji? :fredy:

Ali ti samo ni kapnilo kaj sem napisal?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Matr kakšne hitrosti na jajcih, ki v resnici zmorejo le slabih 220km/h (realnih)...

Včasih dobi človek občutek, da edini "tuning", ki je bil narejen, je bil na števcu...

Sprašujem se, zakaj neki se potem prodajajo avtomobili s 500 konji in več, ki dosežejo samo 300km/h ali kako peš hitrost čez :hmm:

Po moje je to čisti nateg, pravi kranjski janez kupi rdečega ali belega Golfa II Diesel in ga s "čipom" spravi do tega, da leti 280 km/h :worship:

:lol1:

preber si še enkrat svojo izjavo pa bomo vidl če ti je kapnlo kaj si napisal--500 kojev in samo 300km/h--npr. bolid formule ena ima nekje med 700 in 800 konji in gre po tvojih pojmih borih 360km/h pa se vprašaj zakaj :? ker končna hitrost ni toliko pomembna kot pospešek z mesta in iz ovinka.pri ameriški formuli ko se dirka npr. na ovalu pa je pomembna končna oziroma čim večja hitrost bolida ki jo lahko dosežejo tudi z manjšo močjo motorja :yes: in prispeli smo do menjalnika :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

preber si še enkrat svojo izjavo pa bomo vidl če ti je kapnlo kaj si napisal--500 kojev in samo 300km/h--npr. bolid formule ena ima nekje med 700 in 800 konji in gre po tvojih pojmih borih 360km/h pa se vprašaj zakaj :? ker končna hitrost ni toliko pomembna kot pospešek z mesta in iz ovinka.pri ameriški formuli ko se dirka npr. na ovalu pa je pomembna končna oziroma čim večja hitrost bolida ki jo lahko dosežejo tudi z manjšo močjo motorja :yes: in prispeli smo do menjalnika :grim

Heh, očitno ti je treba po stopnjah razlagat...

1. Si prebral prejšnje poste, kjer so basali razne škodillake, ki letijo blizu 300km/h?

2. Nihče ni omenjal nikakršnih pospeškov in voznih lastnosti, razen tebe...

3. Kaj bi rad povedal z menjalnikom??? Da se pelje škoda z daljšim prestavnim razmerjem 300km/h. I dont think so, če le nima kakega Mr.Turbo pod pokrovom in dvojnega števila originalnih ponijev

4. Še enkrat če se morda slučajno zgodi, da ne zastopiš :friend1: . Moj post z avtomobili s 500 konji in 300km/h je bila le cinična replika na nadobudno pisanje ljudi, ki pripravijo jajca od avta do """300km/h""" ali precej blizu...No, tako je bil mišljen tisti samo 300 km/h

5. Drugič preberi še kak post za nazaj preden se delaš pametnega...

:winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Heh, očitno ti je treba po stopnjah razlagat...

1. Si prebral prejšnje poste, kjer so basali razne škodillake, ki letijo blizu 300km/h?

2. Nihče ni omenjal nikakršnih pospeškov in voznih lastnosti, razen tebe...

3. Kaj bi rad povedal z menjalnikom??? Da se pelje škoda z daljšim prestavnim razmerjem 300km/h. I dont think so, če le nima kakega Mr.Turbo pod pokrovom in dvojnega števila originalnih ponijev

4. Še enkrat če se morda slučajno zgodi, da ne zastopiš :friend1: . Moj post z avtomobili s 500 konji in 300km/h je bila le cinična replika na nadobudno pisanje ljudi, ki pripravijo jajca od avta do """300km/h""" ali precej blizu...No, tako je bil mišljen tisti samo 300 km/h

5. Drugič preberi še kak post za nazaj preden se delaš pametnega...

:winkiss:

word!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.. Za realnih 270km/h potrebuješ avto z 300 konji in cd faktorjem manjšim od 0.33. .)

V tej debati se mi zdi edina smiselna ta trditev (ne vem če podatki o konjih in cd držijo, verjetno je terminator že preveril podatke). In Škoda octavia po mojih podatkih ne izpolnjuje nobenega od teh dveh kriterijev. Kar pomeni ----> števec laže, da se kar kadi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se poslavljam iz te teme ker laik kot jaz očitno ne more napisati svojega mišljenja na tem forumu ker te takoj zabije nek stručko ki obvlada zadeve.pametnejši odneha!

pa lep dan še naprej vsem in srečno vožnjo(300 ali pa samo 130 na uro).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se poslavljam iz te teme ker laik kot jaz očitno ne more napisati svojega mišljenja na tem forumu ker te takoj zabije nek stručko ki obvlada zadeve.pametnejši odneha!

pa lep dan še naprej vsem in srečno vožnjo(300 ali pa samo 130 na uro).

Matr ste eni mal zadržani al neki... Ti si njega "okur.cal", brez neke podlage, ker kar je MarduK napisal je bil večinoma sarkazem in cinizem, pol ko ti še enkrat objasni zadevo se pa skujaš? :yawn:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Nissan Almera 1.4 87KM, 201km/h po bregu navzdol, pa še bi šlo več ker je komaj na cca. 5500 obratih samo se mi zdi kot da je neka blokada, ga zaduši, kot da bi pado v neko luknjo...ceprav obrati in hitrost pol nič ne padeta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nissan Almera 1.4 87KM, 201km/h po bregu navzdol, pa še bi šlo več ker

Buča!

Golf, barve bele, :wub: 2, disel, 4 brzinec, koooomaj 265, z zaletom! Majke mi, stari... :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Buča!

Golf, barve bele, :wub: 2, disel, 4 brzinec, koooomaj 265, z zaletom! Majke mi, stari... :grim

Buča? Te vabim na voznjo, vsaj 3x tedensko sem na relaciji MB - CE - MB. Na 201 (po števcu, da se razumema) ga kadarkoli spravim po bregu iz 2. tunela v smeri Celja (tam kjer bi naj bil radar) in po bregu iz Tepanj (cestninska postaja) v smeri MB.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

golf 1

1.6D

4 prestave

hja, števec je nihal med 140 pa 160 :hmm:

samo enkrat, drgač pa lepo stotko B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Honda Stream 1.7, 125 KM...205 (po števcu) :blink: ..., žena (žakl cementa) pa prav, da jo je sama stisnala 210... :kva2:

...pol pa daj babi avto... :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!