Skoči na vsebino

Olje za motor - razno...


Ice

Priporočene objave

Lej hocem sam povedat, da smo prevec bojezljivi in da prevec paniko peljemo. Valda, da ne bomo z oljem, ki se menjuje pr motorju na 6.000km in olni filtrom prevouzili 22.000 km. Pac, ce naredis 1000 km vec, ne bo ze zaribal oz. zacel puscat katastrofalne posledice... ti zdej mene razumes?

Emm, načeloma nihče ne zganja panike, sam ti se pametnga delaš, kako kul si, češ da drugi paniko zganjajo ... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Emm, načeloma nihče ne zganja panike, sam ti se pametnga delaš, kako kul si, češ da drugi paniko zganjajo ... ;)

Hehe... joj si napicen, mas kaksen kompleks? Ok pustmo to... glede panike sm mislil nasploh, da se pac vcasih bojimo kej narediti... upam, da ste me ostali razumeli... nocem nikoga uzalit... pac debato razvijamo o oljih... vesel, sm vsakrsnega mnenja, saj se tudi jaz ucim od vas in sem hvalezen za vsako informacijo.

p.s.: SymRu raj kej povej, kar ves in znas, pa z nami deli svoje znanje.

Popravljeno . Popravil border
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, nma kolk se pa povprečen avto vrti? recimo na 6000 obratov- to je pol manj od motorja

Kolk ccm ima povprečen avto? recmo 1600, kar je pol več od motorja...

Kolk konjev ma povprečen avto? Recimo da ene 100, kar je ponavadi ene 50 manj od motorja...

Mislm da ima tudi to nek pomen tle zravn...

A filtri so univerzalni za vse motorje, al imajo drugačne od motorja do motorja/letnika...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo menjal olje... notr dal tega za 3.000 SIT PROBIKER (4L) motorol 10W-40. Naredil sem 30km in do zdej je vse OK - lepo in mirno teče motor, nč ne kadi ter se lepo šalta.

Bom ga pa menjal takoj po 5.500 km.

Bomo videli kaj bodo prinesli nadaljni km... poročam...

Jaz že 3 leta uporabljam probiker 10W40 in ga menjujem na 6-7.000 oz vsako pomlad samo zato,ker je zelo poceni.Če bi bil pa dražji bi ga menjaval redkeje.Olje zanesljivo zdrži 15.000.

Imam FZS600 kar pomeni od 10-12.000 obratov.Zelo zadovoljen.Zoran

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, nma kolk se pa povprečen avto vrti? recimo na 6000 obratov- to je pol manj od motorja

Kolk ccm ima povprečen avto? recmo 1600, kar je pol več od motorja...

Kolk konjev ma povprečen avto? Recimo da ene 100, kar je ponavadi ene 50 manj od motorja...

Mislm da ima tudi to nek pomen tle zravn...

A filtri so univerzalni za vse motorje, al imajo drugačne od motorja do motorja/letnika...

Niso univerzalni...filter je itak vseeno ce kupis original, to ti predstavlja minimalen strosek

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo..

Mene zanima kje bi lahka dobu najbolj pocen olje MOTUL 300v comp.. Zdaj imam v mašini to olje

in mi dela sklopka v redu , nič ne drsi..Kolega pa ima isti motor (thundercat) in ima not olje motul 5100 pa prav da mu drsi sklopka.

Nekateri pravjo da je olje 300V za tistga , kater tiši motor skoz v obrate.. J

Cena 4100 sit za 1l ... je mogoče kje kaj bolj pocen?

LP , Matevž

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Probaj direkt pri uvozniku motula. marecom iz idrije, če je še uvoznik?

Hvala za odgovor... sm mu mail poslal in bomo videli kako naprej..

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolega pa ima isti motor (thundercat) in ima not olje motul 5100 pa prav da mu drsi sklopka.

Naj gre na servis...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce kdo ve, kje so ugodna olja... naj nam zaupa gsm svojega dilerja... :OK: Da se tudi mi pridemo do poceni olja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce kdo ve, kje so ugodna olja... naj nam zaupa gsm svojega dilerja... :OK: Da se tudi mi pridemo do poceni olja...

pa da potem še mi zgubimo odličen rabat :kva2:

:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo ve kje je najcenejši motul 5100 10W-40, v HMC in TC je cena ista... Če kdo ve za kje ku je ceneje s priporočam, raqbim pa 2L(cenejši od 1L) in 1L...

Aja, kaka je razlika med 10W-30 pa 15W-50, v service manualu piše 10-40, če ni pa kako drugo, so tm navedena, prodajalci v TC in HMC so rekli da je 15W-50

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce ti pise v navodilih 10W-40... potem daj enega taksnega notr... ker imas Suzukija in njemu baje ne pase fulsintetik, zato kupi polsintetik pa menjaj na 6.000 km.

MOTUL 5100 je cena 2.400 SIT na liter.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz nameravam kupiti isto olje za Suzuki GSX 750 F. Kako se je kaj obneslo pri tebi?

No sedaj sem naredil že cca 500 km z novim oljem, pa morem rečt, da brez problema....menjavanje in vse ostalo šiba.....zaenkrat B.P..... nalil sem pa tega, ker prejšnji lastnik ni vedel kaj je not......tako da......

Pa še pri razgovoru z mehanikom je rekel, da bi naj blo ok....

GO PROCYCLE M OTOROIL he he he he

:OK: :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem naredil 700km z njim... pa se vse ok... tak da... PROBIKE go go go... :kva2:

Jaz bom menjal na 5000km olje... 4500 SIT me pride menjava.... tak da ne bom skrtaru... vozim pa nekje v povprecju na 3.500 in 4.500 obratov...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No moj se suče v malo višjih obratih, pa kljub temu.....brrrrrrrrrrrrrrrr....brez panike

Tako da...............Bom pa tud sam menjal okrog 5-6 tisoč, odvisno koliko in kako se bom vozil.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lep pozdrav

neki mi pomagite... glede olja...

jst sem namreč včeri bla na 1. servisu in sem rekla, da bom TTS-a dala not v Yamaha TZR 50 Valentino Rossi za mešanco. kak sta me prodajalc in serviser nahrulila :angry2: . sta rekla, da to res ni olje za TZR-ko, ker ni "middle". ne razumem ravn tega. da če že kupim Castrola, da naj rajš TT kupim. nimam pojma, ka naj naredim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce ti pise v navodilih 10W-40... potem daj enega taksnega notr... ker imas Suzukija in njemu baje ne pase fulsintetik, zato kupi polsintetik pa menjaj na 6.000 km.

MOTUL 5100 je cena 2.400 SIT na liter.

po mojem govoriš na pamet, ker so ti to rekli za tvoj zračno hlajeni GSX-F... on ima GSX-R, ki verjetno, če ga teraš, zlo rad dobi sintetiko. Lahko se seveda tudi motim - a zgolj zato, da opozorim na pavšalno trditev, ki morda ni resnična.

lep pozdrav

neki mi pomagite... glede olja...

jst sem namreč včeri bla na 1. servisu in sem rekla, da bom TTS-a dala not v Yamaha TZR 50 Valentino Rossi za mešanco. kak sta me prodajalc in serviser nahrulila :angry2: . sta rekla, da to res ni olje za TZR-ko, ker ni "middle". ne razumem ravn tega. da če že kupim Castrola, da naj rajš TT kupim. nimam pojma, ka naj naredim.

kaj če bi ti serviserju mal zaupala?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lep pozdrav

neki mi pomagite... glede olja...

jst sem namreč včeri bla na 1. servisu in sem rekla, da bom TTS-a dala not v Yamaha TZR 50 Valentino Rossi za mešanco. kak sta me prodajalc in serviser nahrulila :angry2: . sta rekla, da to res ni olje za TZR-ko, ker ni "middle". ne razumem ravn tega. da če že kupim Castrola, da naj rajš TT kupim. nimam pojma, ka naj naredim.

Verjetno je mislil olje za srednje obrate. Ker s tts-om bi samo vse zapacala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po mojem govoriš na pamet, ker so ti to rekli za tvoj zračno hlajeni GSX-F... on ima GSX-R, ki verjetno, če ga teraš, zlo rad dobi sintetiko. Lahko se seveda tudi motim - a zgolj zato, da opozorim na pavšalno trditev, ki morda ni resnična.

SymRu... ne nisem govori napamet... ce pa bi, potem bi povdaril, da govorim napamet...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo ve kje je najcenejši motul 5100 10W-40, v HMC in TC je cena ista... Če kdo ve za kje ku je ceneje s priporočam, raqbim pa 2L(cenejši od 1L) in 1L...

Vidm da ze sparas na olju... na tvojmu mestu jest v gsx-r ne bi dal 5100 (to je bl za er5, gs, gpz...klaso) raj razmislej o 300V... drugac se pa strinjam s SymRujem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidm da ze sparas na olju... na tvojmu mestu jest v gsx-r ne bi dal 5100 (to je bl za er5, gs, gpz...klaso) raj razmislej o 300V... drugac se pa strinjam s SymRujem

Od 5 folka sm slisu, medtem 2 serviserja da Gixxer ne prebavi full sintetika, ker zacne sklopka drset. Tko da to je tko in ne bom se zajebavu s sklopko...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od 5 folka sm slisu, medtem 2 serviserja da Gixxer ne prebavi full sintetika, ker zacne sklopka drset. Tko da to je tko in ne bom se zajebavu s sklopko...

Ce bi mene poslusal, bi mel olje ze menjano... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!