Skoči na vsebino

Psi napadli mimoidočega in ga skoraj ubili


Priporočene objave

Od kolega mamo je pred cca. tednom dni napadel BERNARDINEC!!! Ona se je mirno šetala po ulici, pes je skočil čez ograjo... jo prevrnil na tla... pogrizel po obrazu... in še in še.... Sankcij pa nobenih... za enkrat!!! :hmm:

groza

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo lažje to razumemo pri nekem neizobraženem, na rob družbe izrinjenem, ogroženem človeku kot pa v dotičnem primeru.

Hja, jaz v bistvu ne. Ker se mi "status" nekoga ne zdi neizogibno povezan s stopnjo njegove kulture. But then again, WTF do I know... :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prej te bo avto povozil, kot pa da se ti bo zgodilo kaj takega....

Ne bi rekel.

Vsak dan ali pa nekaj dni v tednu grem po sendvič v bližnji Mercator na Metelkovi. Pred šatacuno je zmeraj nekaj slušateljev oz. udeležencev metadonskega programa. Vedno sta med njimi vsaj dva psa nevarne pasme. Prosto spuščena in brez nagobčnika.... Pa tudi primerno shirana,ker denar lastniko porabijo za vse prej drugega kot pa za pasjo hrano.

No, pa da slišim od pametnih ljudi, kam in katerim pristojnim organom naj prijavim to nevarnost. kateri od organov bo imel pooblatila, da bo rasnično ukrepal, ne samo napisal nekakšno opozorilo?

U zdravstvenem domu je tudi dispanzer za otroke in otroški zobozdravnik. Po zdravniškem pregledu gredo starši z otroci za nagrado prav v ta Mercator po čokolado, ker so se lepo obnašali pri zdravniku. Kdo bo odgovoren oz. katere pristojne službe bodo odgovorne, ko se bo enkrat tak shiran pes nevarne pasme zapodil v otroka?

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...tematika se dotika popolnoma enakega problema, kot je osveščanje motoristov brez etike obnašanja v prometu.

Ne bi rekel! Motorist mora opraviti izpit! Za orožje moraš opraviti izpit! In v kolikor se izkaže da je potrebno za pse tudi opravljati izpit. To pa mislim, da je s takimi "nesrečami" izkazano, država mora poskrbeti za to! Za to ji plačujemo davke. Če država ne bo varovala državljanov in kršiteljev kaznovala, bodo le ti za preventivo in kazen poskrbeli sami! Potem bo pa spet ogenj v strehi.

In strokovnjakov - kinologov je dovolj. In to dobrih! Le podstrešja bi bilo potrebno še marsikje pospraviti!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bravo policaji,strelske vaje uspele :OK: Lastnica psov pa k Čeferinu :?

Ej se strinjam... ji bo že on rešil probleme.... :eek:

Eni se vedno rešijo....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nehi travmirat zaradi metadonske ambulante in se preseli drugam..

tvoje fore so ne samo stare, s pretečenim rokom uporabe, amapk že pošteno plesnive...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi meni se zdi, da obvezen izpit za lastnike psov in kosmatince sploh ne bi bil odveč...

koliko pa stane danes "osnovna šola" za pse ? v smislu da se s psom naučita osnovnih komand ! pred leti vem da to ni bil velik znesek ! zadeve pa so organizirale lokalna pasja društva !

po pridobitvi osnovnih znanj lastnika in psa le tadva prejejmeta "značko" ki jo pes nosi na ovratnici !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

groza

Na srečo so kirurgi naredili dobro delo... in naj nebi bilo dosti vidnih posledic... pa še zobe ji je pes razbil, ko jo je prevrnil... Sam to se da vse rešit...

Strah pa ostaja....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, jaz v bistvu ne. Ker se mi "status" nekoga ne zdi neizogibno povezan s stopnjo njegove kulture. But then again, WTF do I know... :?

Basolutno se strinjam! A možnost absorbiranja kulture je pa le odvisna od "statusa", kajne? In žal z našim časovnim potovanjem je temu vedno bolj tako. No, tko se mi zdi...

koliko pa stane danes "osnovna šola" za pse ? v smislu da se s psom naučita osnovnih komand ! ...

Pičkin dim! Zero, nula, napram vsem stroškom ki jih imaš s cuckom!

Kot člani kakšnega kinološkega društva ponavadi od 5 pa tja do 30 jurčkov. So športni kinologi običajno dražji od lovskih, pri katerih se tudi da zmeniti za opravljanje tečajev VP1 in VP2 (vodljivost in poslušnost), ki je v osnovi enaka za vse pse.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

koliko pa stane danes "osnovna šola" za pse ? v smislu da se s psom naučita osnovnih komand ! pred leti vem da to ni bil velik znesek ! zadeve pa so organizirale lokalna pasja društva !

po pridobitvi osnovnih znanj lastnika in psa le tadva prejejmeta "značko" ki jo pes nosi na ovratnici !

jest sem dala cca 40.00 za malo pasjo šolo, 40.000 za sezono agilitija in 40.00 za tečaj poslušnosti....do značke "olikan pes" nisva prišli, ker bi to bilo se extra tolarjev..

mamo pa papirnato dipomo ;)

mi pa ni jasna zgroženost določenihz lastnikov mladih kuzatov, ki so skoraj uzaljeni, če jih prašam če bojo kuzata dali v šolo... :eek:

v naselju imamo potencialno bodočo zgago - mlado bokserko z brezglavo lastnico..seveda na bo šla v pasjo šolo, ker je predraga...seveda pa si je lahko kupila rasnega psa...naj me kdo spomni koliko je cena za rasnega mladiča bokserja?

Popravljeno . Popravil Nagaya
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nehi travmirat zaradi metadonske ambulante in se preseli drugam..

tvoje fore so ne samo stare, s pretečenim rokom uporabe, amapk že pošteno plesnive...

Sem samo opozoril na še eno nevarnost...... Sploh ne travmiram zaradi metadonske ambulante.

A boš zanikala, da to ni potencialna nevarnost? Pitbuli prosto sprehahajoči se pred zdravstvenim domom, kateri lastniki nimajo vseh koleščkov v glavi?

Tadej

Popravljeno . Popravil Tadej
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rekla sem da nehaj travmirat zaradi metadonske ambulante ker je vlečeš in vtikaš čisto povsod kamor jo lahko...navarni psi se sprehajajo tudi po trnovem, prulah, starem trgu (če se že hočeš omejit na center ljubljane)

Popravljeno . Popravil Nagaya
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest sem dala cca 40.00 za malo pasjo šolo, 40.000 za sezono agilitija in 40.00 za tečaj poslušnosti....do značke "olikan pes" nisva prišli, ker bi to bilo se extra tolarjev..

mamo pa papirnato dipomo ;)

Ja, nekatera športna kinološka društva res služijo! :angry2:

Ampak kot pravim, se da najti ceneje in tudi kvalitetno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest sem dala cca 40.00 za malo pasjo šolo, 40.000 za sezono agilitija in 40.00 za tečaj poslušnosti....do značke "olikan pes" nisva prišli, ker bi to bilo se extra tolarjev..

tudi ko so mene šolali je zmanjkalo za tisto šolo "(p)olikanosti" :P

bokserji pa se vrtijo po 600-1400 ojrof, se mi zdi

mogoče je dobla kakega tistega odpadnega, ki ni dober za prodajo (ker mu kost v možgane raste)?

Popravljeno . Popravil SymRu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rekla sem da nehaj travmirat zaradi metadonske ambulante ker je vlečeš in vtikaš čisto povsod kamor jo lahko...navarni psi se sprehajajo tudi po trnovem, prulah, starem trgu (če se že hočeš omejit na center ljubljane)

Ja povsod se sprehajajo. Pred omenjenim zdravstevnim domom pa je koncentracija teh psov. Ko bo toplejše vreme jih bo na kupu tudi deset. Pravo kardelo. Ne vem, kako se bo končalo, ko se bo kardelo zapodilo v koga....

Sploh pa v tem topicu ne vlečem na plano "slavne" ambulante ampak nevarnost, ki sem jo opazil. Prav tako pa ni ustreznih načinov, da bi to nevarnost odpravili.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No konkretna cena za nečlane VP2 10.000,00 SIT!

VP1 je bil po isti ceni torej 20.000,00 SIT, da imaš psa vodljivega in poslušnega. Pa še torbico ti lahko nosi. Gre pa za pasemsko društvo in ga brez soglasja ne bom navajal. So pa tečaj objavili v Lovcu, če koga zanima. A se že odvija!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na RTVSLO forumu je Kvantni mehanik napisal tole :

"Čeprav se nemara sliši tendenciozno, je gornji incident in sosledje dogodkov v bistvu iste pasme kot "zadeva Plut" ali tragedija pred diskoteko Lipa. Aroganca ljudi, ki si v imenu česarkoli že vse dovolijo, in popolna benignost represivnega aparata, inšpekcij, sodstva idr.; navkljub očtnim indicem, da se bo zelo verjetno kmalu zgodilo nekaj hudega, ni od pristojnih ukrepal nihče. Potem pa kaskada lamentacij tistih, ki bi morali kaj ukreniti, a niso, in predvsem odsotnost kakršnekoli odgvornosti. Zadevo bi lahko zlahka razširili in posplošili na neučinkovit in čez vsako mero razbohoten državni birokratski aparat, ki je v bistvu samemu sebi namen, a je tako rekoč nedotakljiv, ker spričo svoje številčnosti predstavlja upoštevanja vreden del volilnega telesa, ki se mu ne kaže zameriti. To pa je hud sistemski in družbeni problem; toliko težje, ker se na krivca ne da pokazati, posledice pa -- tu konkretno ne mislim tebe in tistega nesrečneža, ki je prišel mrcinam pod zobe -- po navadi absorbira celotna družba, ki pa je zlasti pri nas še kako vajena upogniti hrbet in kvečjemu neproduktivno nergati v kakšni gostilniški debati.

Ker bi bilo treba smrdljivi ribi odrezati glavo, vidim edino rešitev v neusmiljeni medijski obravnavi tega incidenta in se v tem smislu zelo strinjam s sogovorniki, ki ti svetujejo, da zgodbo posreduješ medijem. Razplet dogodkov je tako škandalozen, da terja odstop pristojnega ministra, enako kot v zadevi Lipa in Plut.

Pa še to: že skoraj dve leti živim v ZDA in, kolikor poznam tukajšnje razmere (Nova Mehika), je povsem nepredstavljivo, da bi si lahko kdorkoli privoščil tovrstne incidente: že pri prvem bi kršitelja represivni aparat tako močno zagrabil, da se verjetno nikoli več ne bi pobral. Konkretno bi tole grandedamo s psi oškodovanec iztožil na sodišču za takšne denarje, da bi bila primorana prodati svojo vilo in se preseliti v kontejner. Ažurnost in neizprosnost represivnega aparata je tu tako globoko v zavesti ljudi, da si enostavno ne dovolijo takšnih ekscesov, vsaj kar se tiče večine prebivalstva, ki ima kolikor toliko urejen finančni in socialni status. V kraju, kjer živim, si ljudje ne upajo niti tega, da bi prekoračili omejitev hitrosti. Ne trdim, da je povsod v ZDA tako (še zdaleč ni), niti tega, da je stalna grožnja z represalijami nekaj na splošno dobrega; poudariti želim le kontrast napram tistemu, kar si lahko nekateri brez kančka odgovornosti dovolijo pri nas. Če zapisano o latnici psov drži, bi si za ta incident zaslužila vsaj 5 let aresta in osebni bankrot zaradi oškodnin, da sploh ne omenjam tega, da bi morali njeno neodgovorno ravnanje z živalmi učinkovito zatreti že ob prvem incidentu. In ta misel daje pečat uvodni trditvi, da je podobnost s primeroma Plut in Lipa očitna."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bravo policaji,strelske vaje uspele.

Ja so kar uspele. Če upoštevaš, da policaji vadijo streljanje dvakrat letno. Pa še tam se špara z metki. Streljanje za vadbo zgleda nekako takole: se postavijo pred mirujočo tarčo in spokajo par metkov.

Tukaj pa ni bilo mirujoče tarče, bile so štiri premikajoče tarče, med temi štirimi tarčami je bil človek ! Pred te tarče bi lahko v bran skočila še lastnica. Verjetno je bilo okoli kraja dogajanja še kup "gladalcev", na katere je bilo prav tko potrebno paziti.

Dobro, da sta ohranila mirne hladne živce in stvar "opravila" pofesionalno.

Kaj bi bilo, če bi se komu zaradi prizora, nastale situacije pognal strah v kosti in bi kar na slepo začel streljat proti psom?

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja povsod se sprehajajo. Pred omenjenim zdravstevnim domom pa je koncentracija teh psov. Ko bo toplejše vreme jih bo na kupu tudi deset. Pravo kardelo. Ne vem, kako se bo končalo, ko se bo kardelo zapodilo v koga....

Sploh pa v tem topicu ne vlečem na plano "slavne" ambulante ampak nevarnost, ki sem jo opazil. Prav tako pa ni ustreznih načinov, da bi to nevarnost odpravili.

Tadej

Morda bi pomagala prijava Policiji in pristojnemu društvu za zaščito živali?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgodovina tele gospe in njenih psov.

Najprej je prišel k hiši pes Knight. Simpatičen kuža, še kar nekako dobro vzgojen. Kako leto zatem je dobil ljubico Yoi al nekaj takega. In bolj kot je mlada dama rasla (bila je precej "težka" baba) bolj sta psa postajala nemogoča. Dober prijatelj, ki ju je takrat še občasno sprehajal ju nikoli ni peljal na sprehod skupaj. Vsakega posebej je lahko obvladal, skupaj pa ne. Pa je bil to močan fant srednjih 20 let.

V Tivoiju smo psa poznali in se jima v širokerm loku izogibali, še posebno po tistem, ko sta pogrizla že nekaj pasjih tovarišev.

Dobro leto in pol nisem več na tekočem, ker svojega psa sprehajam po sili razmer drugje, pa tudi prijatelj, ki je včasih ta 2 psa sprehajal, je odpovedal "sodelovanje" pri sprehodih.

Očitno si je dotična gospa le izpolnila obljubo, da bo imela tudi mladičke. In zgleda, da sta 2 mladička pri njej tudi odrasla. In očitno je bnilo res smao vprašanje časa, kdaj se bo kaj takega zgodilo. Do zdaj so mrtvi psi (delo prvih dveh psov) bili mastno plačani, iz tega dogodka pa se (upam) ne bo izmazala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morda bi pomagala prijava Policiji in pristojnemu društvu za zaščito živali?

Ne govorim kaj narest formalno (sej v primeru Lipa je bilo na policiji več kot 50 prijav, na raznih inšpekcijah še več) ampak kaj narest, da se bo nevarnost resnično odpravila.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz bi na tvojem mestu natanko enak spis, kot si ga objavil v tej temi, poslal še vsem medijem... sedaj se bo zaradi tega zgrizenga Tržičana zadeva morda celo premaknila na bolje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!