Jump to content

MOTO oprema - dežna

Recommended Posts

• Replies 354
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Ice

13

• motofrik

12

• franc

12

• Scarabeo 500

11

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Moje izkušnje; Veliko je slabih dežnih kombinezonov in malo dobrih. Bolje da ga nekdo prej sproba in kaj napiše na forumu. Dežni kombinezon ki je še kar dober na šortnem motorju je lahko na velik

osebno imam rajše dvodelnega .. enodelni znajo spustit pr "jajcih", saj se tam nabira voda in pride skozi fršlus notr.. dvodelca je lažje obleči na vlažen kombinezon in seveda sleči ... lahk

men pa vsi po vsaj 4-rih urah vožnje .. pa ne samo meni .. z večino s katero sem se pogovarjal, so jim spustili na mednožju ... ker sediš, se tam nabira voda in po nekaj časa spusti .. pri zadrgi, čep

Posted Images

• 6 months later...

Kakšne so lastnosti dobre dežne jakne/hlač/kombinezona?

Enodelen ali dvodelen, da ima podlogo, še kaj, kakšen predlog, če recimo cena ni vprašanje?

Tole iz prejšnjega posta se mi dopade.

Obvezno dvodelna! Rajši prevelika, kot premajhna.

Če te preseneti ploha, hitreje natakneš zgornji del in je potem čas, da se ubadaš s hlačami. Pri enodelnem je zgornji del že poln vode, predno si navlečeš hlače in če so še premajhne, je jeba še večja. Poleg tega enodelec prej poči med koračami, ker ga zgornji del vedno "špona". Podloga je bolje tekstilna kot kaka mrežica, lepše zdrsneš vanj.

Edited by raza
  • Like 2

Se popolnoma strinjam z zgornjim zapisom. Jaz imam še integrirano tanko kapuco, da jo navlečeš na glavo in daš preko čelado. Nič več mi ne zamaka in pihlja za vrat.