Skoči na vsebino

MOTO oprema - dežna


alone

Priporočene objave

Kje v Lj z okolico dobit pocen dežjaka, ker bi ga rabu za Bosno prot konc tedna ko napoved ni glih dobro obetajoca?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje v Lj z okolico dobit pocen dežjaka, ker bi ga rabu za Bosno prot konc tedna ko napoved ni glih dobro obetajoca?

tc, kmc, bs torej tam kjer vso drugo opremo. sicer velja tudi tukaj malo denarja malo muzike. je pa fajn vzet tudi dežne oblekice za rokavice in škornje, če računaš da se boš dlje časa po dežju vozil.
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje v Lj z okolico dobit pocen dežjaka, ker bi ga rabu za Bosno prot konc tedna ko napoved ni glih dobro obetajoca?

Ne kupuj poceni robe še dober (dvodelni) rad prepusti ! Cenen pa ne, da samo prepusti po 100 Km se tudi raztrga še sploh, če mal hitreje voziš !

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

x2

 

Pred leti sem kupil en kikiriki dežni kombinezon za malo denarja. S seboj sem ga vedno vozil v kovčku, ampak nikoli uporabil. (zahvaljujoč BMW kolekciji, prejšnji model Rally3) ni bilo potrebe.

Mesec dni nazaj pa ga ob vrnitvi iz Dolenjske prvič navlečem nase, ker je BMWjew komplet po 140kkm postal nezanesljiv. In letos je pač bolj deževno :OK:

  :BUA: Ob prvi uporabi mi v roki ostane pol zadrge, doma ob slačenju pa še kos podloge......

 

malo para-malo muzike

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest mam slabih 10 let tole:

 

http://www.zascitna-oprema.si/Delovna-oblacila/Oblacila-za-dez/De%C5%BEna%20obleka%20POLIURETAN%20-%20rumena%20%2050810%20-%2050813

 

Vzameš večjo številko, da komot čez kombinezon oblečeš, je gumirina zadeva, premoči niti kapljice, zna bit uroče, za hladne dni krasno, dvodelna, kapuco lahko čez čelado potegneš, ali pa zložiš v vratnik, minus je teža, ki je malenkost večja kot pri navadnih šumečih dežjakih. 

 

Mogoče bi bilo za probat tale kos, ki je še dobrih 10€ cenej:

http://www.zascitna-oprema.si/Delovna-oblacila/Oblacila-za-dez/De%C5%BEna%20obleka%20flu%20rumena%2050731-34

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam takle pajac pomoje je razlika samo v barvi ker takih barv nekaj let nazaj ni bilo ... https://www.louis.de/artikel/proof-regenkombi/208871?list=6841009  preverjeno zdrži 5ur+ vožnje po močnem dežju... Ko mi je en goratex škorenj prepustil je bil pajac z notranje strani še zmeraj suh. Je pa neroden za oblečt sploh če si precej "zadelan". Zavzame relativno veliko prostora (ko kaka dobra mala spalna vreča), tako da ga ne vlačim s seboj na kratke urice, ko pa imam vse 3 kufre gor je pa vedno zdraven tako kot latex rokavice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.

 

Kdo ve, kako se lahko dežna oblačila čisti - pere. Imam namreč fluo jakno, ki pa ni več ravno fluo. Blato, umazanija s ceste... Nikjer na jakni in hlačah ne piše (ni etikete), kako se lahko čisti.

 

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Operi pri 30 stopinjah, dodaj pa impregnacijsko sredstvo v predelek za mehčalec. Brez slednjega bo samo čisto. Ne gre mi iz glave, ko je pred leti kolega posodil prijatelju oni Dainese tekstilni kombinezon. Tisti svetlo drap barve, ko so bili tako ''in'' v '90... No, pa ga je, preden ga je vrnil, dal svoji materi oprati. Da bo vrnil čistega. Gospa ga je lepo oprala na 60 stopinjah, vse lepo in prav. Do prvega dežja.... saj niti vedela ni, da obstaja kakšno impregnacijsko sredstvo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je kot ena vetrovka, komot das v stroj kot ti je bilo povedano. sej mas program rocno pranje, tisto je res zelo nezno. mas tudi posebi perwool za sportne cunje, pole pa nujno se impregnacija.

Popravljeno . Popravil cikadina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne rabiš imoregnirat, mojga dežnga perem že 6 let, brez impregnacije, pa hudič še zmer ne pušča... sam stroške si boš delu

fukneš u stroj pa je

...pa tut posebnga praška ne rabiš :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obleč in se zapel v avtopralnico... ;)... hec

jaz sem opraal v stroju in je vse ok

Popravljeno . Popravil Kolen
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js sam ne stekam.....tist k je krojil mojga pajaca ga pomoje ni obleku al pa mogoce sam v stoje.....ker ma hlacnice prekratke za ene 20cm. Mi je zou,da ga na licu mesta nism probal....drgac pa sj....k naliva itk spusti po 20minutah....pol je pa vseen :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Tole zadevo bi rad očistil - opral: http://www.bscenter.si/motoristicna_dezna_jakna_fluo_racer

Ne vem, če je ravno za v stroj in dodajat kakšna čistila.

Jaz ga nebi pral (še posebno ne v pralnem stroju) , tako ali tako ni namenjen "paradi" ampak vožnji v dežju, če že bi ga očistil z mokro krpo in kakšnim res blagim čistilom (pa še to potem dobro "stuširal" ) , vse ostalo "kliče" po prerani poroznosti, še posebej če ima gumirano/plastificirano notranjost. Moje izkušnje so take: kupim, "vozim" dokler tesni, kupim drugega...

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem šel leta 1980 na otok Man, sem mim'grede v Dovru kupil regenkombi Rukka, pa je še danes 100 % proof!! :O   :yes: Bil je pa zasoljen, kot bi ga iz morja potegnil.

Popravljeno . Popravil semering
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem pa pred meseci dobil eno dežno jakno od cestarjev (ja, tisto fluo oranžno). Samo še hlače moram nažicati. Bo 20 let star Spidi res moral v penzijo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Iscem en taksen zasilni - oz. za bolj za enkratno uporabo - dezni kombinezon, ki v pakiranem stanju zasede zelo malo prostora. Vem da je Louis mel nekoc taksnega za enkratno uporabo, sedaj pa ne najdem vec. Pac s emi gre za to, da ga mam zraven za vsak slucaj, ce me kje na enodnevni furi dobi dez. Na daljsi turah se itak vzame zraven tiste taprave, ki pa na zalost ne grejo tako fajn na malo zloziti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dvodelni dežni kombinezon oz. samo zgornji del vprašanje:

Z leti sem ugotovil, da bi bil pogosto dovolj le zgornji del. Ko sem šel v lov nanj sem naletel na problem prekratkih rokavov.

Če ima kdo podoben problem, bi bil zelo vesel namiga, katera znamka ima v osnovi daljše rokave oz. ponujajo opcijo s podaljšanimi rokavi.

Enodelnega imam Rev'it-ovega in je zadovoljiv. Sem šel pomerit dvodelnega pa je povsem mimo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!