Skoči na vsebino

Komplet prve pomoči za motoriste in prva pomoč ob nezgodi


Ervina

Priporočene objave

Ma tale rok trajanja je itak svetovna natega. Tosama pač mora preživet, ne...

Ne samo Tosama. S tem predpisom vzpodbujajo nakup velikih endur in potovalnikov. Tam pač tega problema "kam bi dal" ni.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na K 1200 R pod sedežem ni prostora za nič, prvo pomoč in KIT za pnevmatike pač imam vedno v nahrbtniku. Pa kako malo plastenko vode...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me zanima kakšna bo reakcija ob kontroli,ker na enem motorju imam ravno tak problem s tem kam jo dat,razdeljeno bi pa lahko vozil sabo.Sicer pa,mene je od desetih kontrol samo enkrat vprašal za prvo pomoč,sem mu odgovoril če kje vidi kam jo lahko dam,pa ni več spraševal.

 

Ti pač moram odgovoriti. Kam boš dal obvezno opremo za tvoje vozilo, je čisto tvoj problem. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaenkrat se pri tem vprašanju neha okoli prve pomoči.Bi pa pričakoval da se pozanimajo kam naj motorist  da prvo pomoč predno sprejmejo kak zakon o obvezni opremi:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti pač moram odgovoriti. Kam boš dal obvezno opremo za tvoje vozilo, je čisto tvoj problem. 

če je njegov problem jo lahko razstavi po vseh luknah...pol ko bo pa kontroliran naj jo pa začne skup metat...seveda z nasmeškom na obrazu in lepim vedenjem :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To, da paketka prve pomoči ni kam dati.... je treba malo na tovarne motorjev nasloviti vprašanje, zakaj tako. Če je ta zadeva povsod obvezna, kako hudiča, tovarne ne predvidijo prostora na motorju za ta namen? Vsi moji motorji dosedaj so imeli pod sedežem ali stranskim pokrovom, prostor, kamor se je dalo zložiti prvo pomoč, žarnice in orodje. Prav vsi. Ko pa sem 2008 kupil sedanji motor, pa sem kaj takšnega zaman iskal. Orodje je bilo, to pa je tudi vse. K sreči imam takšne vrste motor, da itak dodaš stranske torbe in tool bag spredaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Se strinjam. Če je obvezna oprema, naj bo prostor zanjo. Oz če je obvezna, bi mogu tudi ob nakupu motorja dobiti zraven prvo pomoč. In če ni prostora, pač je nimam zraven. Da bom pa mogu met vedno nahrbtnik zraven zaradi prve pomoči, ma ni šans.

 

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam. Če je obvezna oprema, naj bo prostor zanjo. Oz če je obvezna, bi mogu tudi ob nakupu motorja dobiti zraven prvo pomoč. In če ni prostora, pač je nimam zraven. Da bom pa mogu met vedno nahrbtnik zraven zaradi prve pomoči, ma ni šans.

 

Lp

 

Čelado tudi dobiš poleg ob nakupu novega motorja ? Tako čelada kot prva pomoč sta obvezna in predpisana. Mislim, da avtorja zakona in pravilnika ne bomo našli na tem forumu. Celo lahko rečem, da marsikateri avtor zakonodaje in ostale šare sploh še ni videl motorno vozilo od blizu. Pa vseeno je dovolj strokovno podkovan, da lahko nekaj napiše, kar nekdo drugi sprejme in potrdi. 

 

Sem vsak dan na cesti in vidim ter srečam različne ljudi s še bolj različnimi prevoznimi sredstvi. Da bi sedaj nekomu težil za tisti paketek in mu pisal kazen, ker je pač tako v zakonu ? Malo morgen. Bom, ko mi bo j... vse po spisku in se bo obnašal vse prej kot primerno. Takrat pa najdem tudi kakšen pozabljen zakon s kaznimi v slovenskih tolarjih. Ali pa kakšen predpis iz Kraljevine naše nekdanje. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam. Če je obvezna oprema, naj bo prostor zanjo. Oz če je obvezna, bi mogu tudi ob nakupu motorja dobiti zraven prvo pomoč. In če ni prostora, pač je nimam zraven. Da bom pa mogu met vedno nahrbtnik zraven zaradi prve pomoči, ma ni šans.

 

Lp

v tvoj moped gre komot, mal jo desortiraj pa daj v dva paketa, če enga ne daš pod zadnji sedež , je plac še pod prvim.

Tak te še miličniki ne bodo mogli jebat. :D

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tedaj postaneš miličnik

 

Sej se ve kdo je šel za polcaja ali vojaka, 90% je takih ki niso mel kam iti in jim je to edino za preživetje ali pa so nesposobni za kaj drugega počet, tle ni kaj!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekdo mora tudi to delo opravljati, ne vidim težav

 

To maš čist prov, res je!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js jo mam spravljeno med bocno plastiko pa grustom,s sabo imam imbus da 1 vijak odsraufam in jo dvignem ven,upam da se nebo kak policaj spotaknu v to...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js jo mam spravljeno med bocno plastiko pa grustom,s sabo imam imbus da 1 vijak odsraufam in jo dvignem ven,upam da se nebo kak policaj spotaknu v to...

ne more se, zakon zahteva da imaš pri sebi, koliko časa pa ti porabiš da prideš do nje, pa zakon ne opredeli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem jo z muko strpala pod sedež, kjer si prostor deli z orodjem in eno rezervno žarnico. Na tehničnem so me vprašali, če jo imam, ampak ni bilo treba pokazat. Če bi odklenila sedež, bi pokrov kar odneslo v zrak.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a lahko recem policaju, da sej od tosame kupujem vrtex pa palčke za uha, da ne grejo v faliment, ker za prvo pomoc nimam placa :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem jo z muko strpala pod sedež, kjer si prostor deli z orodjem in eno rezervno žarnico. Na tehničnem so me vprašali, če jo imam, ampak ni bilo treba pokazat. Če bi odklenila sedež, bi pokrov kar odneslo v zrak.

Mislm ,da nis edina k ma take probleme,že tle si zmagovalc če vse not stlačš :hooray:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem pa (motoristično seveda) prvo pomoč brez problema spravil pod sedež. Se mi zdi, da ma Honetka kar lepo poštiman po sedežem, mogoče bi se še za kako kilo čevapov plac najdu :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pod zadnjim zdicem 1.pomoc in komplet orodje, pod sprednjim pribor za flikanje s 3 bombicami in v desnem repu rezervni ketensprej. Na levi strani je pa še prazno oz. na levi zunaj oiler.

Lohk pa daš oiler pod zdic pa reces da mas polno.

post-34709-0-72762700-1429466300_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekateri motorji do res problematicni. Sploh za ti novejso pp za motoriste, ki je kar velika. Jaz zadevo vedno nosim s seboj v centralnem kovcku. Pa ne zaradi zakona ampak zaradi sebe...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tamal V-strom pa placa kul'r hočeš...

Prva pomoč, komplet za flikanje, dva odsevna varnostna jopiča, orodje, izolir trak, škatlica z vijaki, maticami, podložkami po par (za druge!), ena gurtna za rezervo, delovne rokavičke, pa še kaj, a se ne spomnim.   :hmm: Pa še dober občutek je zraven...  :O   Ja, nauš verjel, vse to! :yes:

Popravljeno . Popravil semering
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a lahko recem policaju, da sej od tosame kupujem vrtex pa palčke za uha, da ne grejo v faliment, ker za prvo pomoc nimam placa :hmm:

bolš kot da mu to razlagaš je , da mu pokažeš račun za http://sobotainfo.com/novica/globalno/opazili-smo-fk-cunca-dejmedol/82104 ...

 

jaz pa pod sedežem nimam prostora ... zato pa moram vozit dve torbi zase , četrt kufra za orodje kjer se najde vmes še celo kakšen "locktite" ostale tričetrt pa za prtljago za tamalo če gremo trije ... za prvo pomoč je pa čez glavo placa v tanktorbi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem pa (motoristično seveda) prvo pomoč brez problema spravil pod sedež. Se mi zdi, da ma Honetka kar lepo poštiman po sedežem, mogoče bi se še za kako kilo čevapov plac najdu :)

Itak da gre, meni gre še rezervna h4, rezervna blinker žarnica, inbusek, mali set orodja, set za flikanje gume z co2 bombicami in nek angelček okrasek od prejšnjega lastnika katerega kljub ateizmu ne upam dati ven. :P

Aja še rezervni čep za hladilnik furam nekje notri. :D Posledično je v zadnjem kovčku lep mir za dežjake in rokavice. :D (je pa res da je grd ko smrt!)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bolš kot da mu to razlagaš je , da mu pokažeš račun za http://sobotainfo.com/novica/globalno/opazili-smo-fk-cunca-dejmedol/82104 ...

 

jaz pa pod sedežem nimam prostora ... zato pa moram vozit dve torbi zase , četrt kufra za orodje kjer se najde vmes še celo kakšen "locktite" ostale tričetrt pa za prtljago za tamalo če gremo trije ... za prvo pomoč je pa čez glavo placa v tanktorbi...

jst se za racun spravit nimam placa :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!