Skoči na vsebino

XENON (HID) predelava


miki

Priporočene objave

Tole zgoraj,pa je pametovanje.Zdaj šele vem zakaj je toliko SLEPCEV na cesti verjetno zato,ker se je pred mnogimi leti (ca 40) prešeltalo iz navadnih žarnic na HALOGEN!!!!

Ps:takrat so vglavnem slepili naše voznike tujci .Bati se moramo policijskih laserjev (če te bo nameril v oko) xenon,pa nebo nobenemu škodoval saj dober voznik nasprotno vozilo samo opazuje gleda svoje luči in nebuli v žaromete! :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Škoda, da je znanje lahko tako omejeno in neznanje popolnoma brez meja. :huh:

Kaj si želel povedati s svojim postom BC? :hmm: Kaj produktivnega, ali je to le tvoj način neučinkovite obrambe :slap: , ker imaš namontirane xsenon luči ali pa podnevi ves čas voziš z dolgimi lučmi?

Brumer, imaš tudi na svoji Hondi namontirane xsenon žaromete ali voziš z dolgimi lučmi? Če ni niti eno niti drugo, to predlagam, da jih malo spustiš, ker so malo moteče tudi sredi dneva. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj si želel povedati s svojim postom BC? :hmm: Kaj produktivnega, ali je to le tvoj način neučinkovite obrambe :slap: , ker imaš namontirane xsenon luči ali pa podnevi ves čas voziš z dolgimi lučmi?

da si zmeden, kar potrjuje tudi spodnji citat?

Popravljeno . Popravil BC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Škoda, da je znanje lahko tako omejeno in neznanje popolnoma brez meja. :huh:

Kaj si želel povedati s svojim postom BC? :hmm: Kaj produktivnega, ali je to le tvoj način neučinkovite obrambe :slap: , ker imaš namontirane xsenon luči ali pa podnevi ves čas voziš z dolgimi lučmi?

Brumer, imaš tudi na svoji Hondi namontirane xsenon žaromete ali voziš z dolgimi lučmi? Če ni niti eno niti drugo, to predlagam, da jih malo spustiš, ker so malo moteče tudi sredi dneva. .)

Ti imaš pa res že mrežnico poškodovano,če te že od mojega skuterja Honda Zoomer luči motijo saj so navadne(original) 12V 30/35W imam pa gor še eno navadno(meglenko) z halogen žarnico 12V 50W H-4 ki pa res ni nikoli nažgana samo,če bi slučajno nehote na stikalo pritisnil. Če pa misliš na BMW-eja ne na Hondo potem,pa pazi ker je v Nm še en popolnoma enak motor. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da si zmeden, kar potrjuje tudi spodnji citat?

Naj ti pomagam: Napake, ki jih vidiš pri drugih ljudeh, so dejansko ogledalo tvojih napak. Verjetno me ne razumeš, jaz pa ti tega podrobneje ne bom razlagal. Pojdi v knjižnico ali malo pobrskaj po netu, pa boš videl o čem govorim.

Dejstvo je, da v eni temi ljudi zmerjaš z grdimi nazivi, ker vozijo z dolgimi lučmi, v drugi temi pa si zopet nesramen, ker nekdo lepo pove, da ni prav in tudi zakaj ni prav voziti z dolgimi lučmi.

Ti imaš pa res že mrežnico poškodovano,če te že od mojega skuterja Honda Zoomer luči motijo saj so navadne(original) 12V 30/35W imam pa gor še eno navadno(meglenko) z halogen žarnico 12V 50W H-4 ki pa res ni nikoli nažgana samo,če bi slučajno nehote na stikalo pritisnil. Če pa misliš na BMW-eja ne na Hondo potem,pa pazi ker je v Nm še en popolnoma enak motor. :hmm:

Če me močna svetloba zmoti, ni nujno poškodba mrežnice. Mogoče imam pa še dovolj dobro, da opazim narobe nastavljene luči. .)

V mislih sem imel Hodno. Gorele so ti obe luči in po mojem mnenju je bil snop svetlobe previsok. Lahko da se motim. Predlagal sem le da jih malo spustiš. Ni pa nujno da upoštevaš moj predlog.

Tudi vozniku belega Opel Calibra, ki ima za cca. 50 kg zračnih stabilizatorjev na avtu, sem predlagal, da nastavi (spusti) svoje žaromete. Fant jih je že 3-krat nastavljal, pa lahko sam poveš ali so moteči ali niso, ker vem, da si ga zagotovo že večkrat srečal v Novem mestu. :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če me močna svetloba zmoti, ni nujno poškodba mrežnice. Mogoče imam pa še dovolj dobro, da opazim narobe nastavljene luči. .)

V mislih sem imel Hodno. Gorele so ti obe luči in po mojem mnenju je bil snop svetlobe previsok. Lahko da se motim. Predlagal sem le da jih malo spustiš. Ni pa nujno da upoštevaš moj predlog.

Malo da te popravim,svetlobo v očesu regulira zenica in ne mrežnica namreč to dokaj dobro poznam ker imam sam poškodovano mtrežnoco,res pa je da mrežnica svetlobo in vse ostalo zaznava, če pa je mrežnica poškodovana(npr. luknjica v mrežnici) na tem delu mrežnica nezaznava in zaradi slabše vidljivosti je zenica bolj odprta in svetloba še bolj moti.

Pri Hondi pa gorijo vedno dve kratki in ko prešaltam dve dolgi.Honda je bila na tehničnem pregledu letos spomladi in če te luči kratke motijo se žali na avto Krka,ki je opravila tehnični pragled.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj ti pomagam: Napake, ki jih vidiš pri drugih ljudeh, so dejansko ogledalo tvojih napak. Verjetno me ne razumeš, jaz pa ti tega podrobneje ne bom razlagal. Pojdi v knjižnico ali malo pobrskaj po netu, pa boš videl o čem govorim.

Dejstvo je, da v eni temi ljudi zmerjaš z grdimi nazivi, ker vozijo z dolgimi lučmi, v drugi temi pa si zopet nesramen, ker nekdo lepo pove, da ni prav in tudi zakaj ni prav voziti z dolgimi lučmi.

ne rabim pomoči, sploh ne takšne butaste primerjave z ogledali. zgleda pa ti potrebuješ pomoč pri branju, ker imaš očitno težave z razumevanjem prebranega besedila.

res je, ljudi, ki vozijo za mano s prižgano dolgo lučjo ter me s tem motijo, sem in vedno bom ,,zmerjal z grdimi nazivi".

nisem pa ,,bil nesramen" do nikogar, ki bi se z mano glede tega strinjal in dolgih luči tej v tej temi sploh nisem nikjer komentiral, kar bi ti bilo lahko jasno že iz naslova teme, če ne pa iz odebeljenega dela spodnjega citata. pa res ne vem zakaj bi v eni temi pisal tako v drugi pa ravno nasprotno?

SONCE je malo preveč v Sonce gledal (ko se je izogibal pogledu v ksenon) pa se mu je poškodovalo še kaj drugega kot samo mrežnica...

če pa enačiš ksenon z dolgimi lučmi...

Jaz osebno, ko sem v avtu VEDNO pogledam stran, ko vidim, da se mi nasproti pelje vozilo s xsenon lučmi. Če se bo kdaj kakšen motorist nalimal na mojo havbo zaradi tega, močno upam, da bo poškodoval le luči. Do uporabnikov xsenon luči imam toliko simpatij, kot jih imajo oni do mene. Če jim je vseeno, da škodijo mojemu zdravju in mi trajno poškodujejo oči, je meni vseeno če si bo poškodoval motor ali kakšno koščico na moji havbi. Če nočejo oni paziti na mene, bom za to poskrbel sam. Seveda do sedaj ni bilo nobene nevarne situacije, vendar v trenutku, ko se pelje proti meni vozilo s xsenon lučjo, jaz tega vozila ne gledam in če bo naredil kakšen nepredvidljiv manever, ne bom mogel reagirati, ker ga ne gledam. Enako velja za tiste, ki vozijo z dolgimi lučmi.
pa mimogrede, zelo veliko tovornjakov in skoraj vsi novi ,,džipi" že imajo ksenon. do njih si tudi tako neustrašen, kot do motoristov in jih ,,ne gledaš" ter ti je vseeno če boš kakšnega nasadil ,,ko ne boš mogel reagirati"?
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne rabim pomoči, sploh ne takšne butaste primerjave z ogledali. zgleda pa ti potrebuješ pomoč pri branju, ker imaš očitno težave z razumevanjem prebranega besedila.

res je, ljudi, ki vozijo za mano s prižgano dolgo lučjo ter me s tem motijo, sem in vedno bom ,,zmerjal z grdimi nazivi".

nisem pa ,,bil nesramen" do nikogar, ki bi se z mano glede tega strinjal in dolgih luči tej v tej temi sploh nisem nikjer komentiral, kar bi ti bilo lahko jasno že iz naslova teme, če ne pa iz odebeljenega dela spodnjega citata. pa res ne vem zakaj bi v eni temi pisal tako v drugi pa ravno nasprotno?

če pa enačiš ksenon z dolgimi lučmi...

pa mimogrede, zelo veliko tovornjakov in skoraj vsi novi ,,džipi" že imajo ksenon. do njih si tudi tako neustrašen, kot do motoristov in jih ,,ne gledaš" ter ti je vseeno če boš kakšnega nasadil ,,ko ne boš mogel reagirati"?

:lol1:

Aha. Ti torej menjaš svoje mnenje glede na to, na katero temo klikneš. Zanimivo. :lol1:

Tvoj citat je odgovor na moj post, kjer sem primerjal učinke neprimerne uporabe dolgih luči in neprimerne uporabe xsenon žarometov. Očitno ne potrebujem le jaz pomoč pri branju in razumevanjem tvojega pisanja. Več kot očitno je, da pri branju tvojega pisanja, pomoč potrebuješ tudi ti. :?

Da ti še jaz mimogrede povem, da zelo veliko tovornjakov nima ksenon luči, kot si ti to navedel. Ne vem od kod tebi take informacije. Pojdi malo na cesto in opazuj. Mogoče se je nekaj zmešalo iz kakšne druge teme in je pri spremembi teme in mnenja prišlo do kratkega stika :? :lol1: Verjetno si z nazivom "džipi" želel opredeliti skupino SUV. Nekaj jih ima zagotovo xsenon žaromete, zagotovo pa ne skoraj vsi novi. :slap: Predvidevam, da nisi hotel tega debatirati, temveč nekaj povsem drugega. Naj ti odgovorim na tvoje vprašanje: Ne želim si nasaditi niti motorista, niti tovornjaka. Ne želim si nasaditi nikogar. Tega si tudi nikoli nisem želel, pa sem vseeno z motorjem nasadil tovornjak, ki me je spregledal. Menim, da mi nebi bilo nič manj neprijetno, kot mi je bilo ob tej izkušnji, če bi se nasadil na moje vozilo kdorkoli. Pa če je na motorju, peš ali s tovornjakom. Tudi tovornjakov ne gledam v luči. Tovornjaki in SUV, ki me kdaj pa kdaj zmotijo s svojimi lučmi, je to ponavadi le njihov snop v moje vzvratno ogledalo, kar lahko hitro rešim. :grim Zelo malo pa je tovornjakov in SUV, ki bi jih srečeval kot nasproti vozeča vozila na lokalnih cestah. Tovornjaki večino vožnje opravijo po avtocestah, SUV pa so le za šminkiranje po centrih mest in jih je na lokalnih in regionalnih cestah prisotnih le malo v primerjavi z motornimi kolesi in osebnimi vozili. Za razliko od motorja, pri tovornjakih in večjih vozilih, kot so npr. SUV, je dovolj drugih delov vozila, ki se jih še vedno zelo dobro vidi, čeprav ima lahko to vozilo ali tovornjak prižgane dolge luči ali pa ima narobe nastavljene xsenon žaromete. Pri motorju, ki slepi s svojimi žarometi ne vidiš ostalih delov motorja, zato menim, da si napačno predstavljaš moje pisanje, ko si prišel na dan s takimi primeri. Poleg tega pa imajo nova vozila, ki imajo originalne xsenon žaromete, te žaromete pravilno nastavljene in ne slepijo nasproti vozečih. Torej je tvoja primerjava tudi s tega vidika popolna brca v temo.

Če bi dobro prebral moj post in ga razumel, bi lahko videl, da sem povedal svoje mnenje in pogled na to, kako si motoristi z željo po večji varnosti v prometu z nekaterimi dejanji delamo več škode kot koristi. Tudi vozniki drugih vozil niso nikakršne izjeme.

Vsak izkušen voznik bo vedel ali je bolje imeti zelo žive barve na vozilu in zaščitni opremi ali je bolje imeti vozilo in opremo v čim temnejši barvi in se okoli voziti z reflektorji, ki slepijo ostale udeležence v prometu. Vsak naj se sam odloči, kako bo nase opozarjal druge udeležence v prometu.

Mimogrede še z moje strani nekaj.

Ne prepiraj se z bedakom. Opazovalec ne bo videl razlike. :hmm:

Jaz bom zato raje nehal na tej točki, ker nima smisla začeti prepir in ugotavljati kdo je bedak.

Jaz bom raje eden od opazovalcev. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede dolgih luči podnevi, te so samo zato, da te ostali ne prepoznajo kot skuterja ali tomosa, ki se pelje 45km/h. Opazijo te isto, samo 2x premislijo, kako hitro se prebližuješ, preden speljejo predte.... Provajte naredit 1500km turco z dolgimi nato pa 1500km s kratkimi, potem pa pokomentirajte. In podnevi dolge luči niso smrtno moteče, je isti drek kot 10% folka z napačno usmerjenimi žarometi ali preveč prtljage v prtljažniku.

over&out :surrender:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha. Ti torej menjaš svoje mnenje glede na to, na katero temo klikneš. Zanimivo. :lol1:
aha, ti si pa torej polpismen lažnivec. nezanimivo. :yawn:

Tvoj citat je odgovor na moj post, kjer sem primerjal učinke neprimerne uporabe dolgih luči in neprimerne uporabe xsenon žarometov. Očitno ne potrebujem le jaz pomoč pri branju in razumevanjem tvojega pisanja. Več kot očitno je, da pri branju tvojega pisanja, pomoč potrebuješ tudi ti. :?
ne. v tem sporočilu ni primerjave ksenona in dolge luči. dosti je bluzenja o škodljivosti ksenonskih žarometov in celo nekaj dokaj normalnega o dolgih lučeh. je pa res, da se polpismen človek v takšnem malo daljšem sporočilu lahko zgubi in ne več točno kaj je napisal.

Da ti še jaz mimogrede povem, da zelo veliko tovornjakov nima ksenon luči, kot si ti to navedel. Ne vem od kod tebi take informacije. Pojdi malo na cesto in opazuj. Mogoče se je nekaj zmešalo iz kakšne druge teme in je pri spremembi teme in mnenja prišlo do kratkega stika :? :lol1: Verjetno si z nazivom "džipi" želel opredeliti skupino SUV. Nekaj jih ima zagotovo xsenon žaromete, zagotovo pa ne skoraj vsi novi. :slap: Predvidevam, da nisi hotel tega debatirati, temveč nekaj povsem drugega.
informacije iz ljubljanskih in okoliških cest, kjer je veliko tovornjakov s ksenonom (tudi nazadnje ko sem bil v prekmurju sem jih veliko opazil) ampak očitno je v novem mestu čisto drugače. odlično, bodi vesel. in ne, govoril sem o džipih oz. terenskih vozilih. suv mi nič ne pomeni. džip je zame vsak višji avto s katerim se lahko pelješ še kje drugje kot samo po cesti, od golfa country, nive, jimnyja do tuarega, cayenna, q7 itn. vsaj 80% slednjih se po LJ vozi s ksenonskimi lučmi in spet si lahko vesel, da je v NM čisto drugače.

Naj ti odgovorim na tvoje vprašanje: Ne želim si nasaditi niti motorista, niti tovornjaka. Ne želim si nasaditi nikogar. Tega si tudi nikoli nisem želel, pa sem vseeno z motorjem nasadil tovornjak, ki me je spregledal. Menim, da mi nebi bilo nič manj neprijetno, kot mi je bilo ob tej izkušnji, če bi se nasadil na moje vozilo kdorkoli. Pa če je na motorju, peš ali s tovornjakom. Tudi tovornjakov ne gledam v luči. Tovornjaki in SUV, ki me kdaj pa kdaj zmotijo s svojimi lučmi, je to ponavadi le njihov snop v moje vzvratno ogledalo, kar lahko hitro rešim. :grim Zelo malo pa je tovornjakov in SUV, ki bi jih srečeval kot nasproti vozeča vozila na lokalnih cestah. Tovornjaki večino vožnje opravijo po avtocestah, SUV pa so le za šminkiranje po centrih mest in jih je na lokalnih in regionalnih cestah prisotnih le malo v primerjavi z motornimi kolesi in osebnimi vozili. Za razliko od motorja, pri tovornjakih in večjih vozilih, kot so npr. SUV, je dovolj drugih delov vozila, ki se jih še vedno zelo dobro vidi, čeprav ima lahko to vozilo ali tovornjak prižgane dolge luči ali pa ima narobe nastavljene xsenon žaromete. Pri motorju, ki slepi s svojimi žarometi ne vidiš ostalih delov motorja, zato menim, da si napačno predstavljaš moje pisanje, ko si prišel na dan s takimi primeri. Poleg tega pa imajo nova vozila, ki imajo originalne xsenon žaromete, te žaromete pravilno nastavljene in ne slepijo nasproti vozečih. Torej je tvoja primerjava tudi s tega vidika popolna brca v temo.
to vprašanje je v bistvu bilo retorično, sploh me ne zanima kaj si želiš, kako voziš in kam gledaš, žal sem na koncu pritisnil vprašaj. v temo bi težko brcal saj nisem primerjal ampak sem te spraševal in zdaj kar naenkrat pišeš, da ne gledaš v luči, prej pa da vedno pogledaš stran od vozila in ne ,,vidiš njegovega manevriranja"...

pa škoda, da se samo ,,novim vozilom z originalnimi ksenonskimi žarometi" da snop pravilno nastavit. res čudno, da potem naknadno vgrajene sploh lahko homologiraš, če so tako zanič, zaslepljujoča in nenastavljiva. :rolleyes:

Če bi dobro prebral moj post in ga razumel, bi lahko videl, da sem povedal svoje mnenje in pogled na to, kako si motoristi z željo po večji varnosti v prometu z nekaterimi dejanji delamo več škode kot koristi. Tudi vozniki drugih vozil niso nikakršne izjeme.

Vsak izkušen voznik bo vedel ali je bolje imeti zelo žive barve na vozilu in zaščitni opremi ali je bolje imeti vozilo in opremo v čim temnejši barvi in se okoli voziti z reflektorji, ki slepijo ostale udeležence v prometu. Vsak naj se sam odloči, kako bo nase opozarjal druge udeležence v prometu.

zakaj naj ne bi videl, saj tega nisem nikjer zanikal in to je tudi edina ,,pametna" zadeva v tvojem sporočilu (in hkrati edina, ki govori tudi o dolgih lučeh).

Ne prepiraj se z bedakom. Opazovalec ne bo videl razlike. :hmm:

Jaz bom zato raje nehal na tej točki, ker nima smisla začeti prepir in ugotavljati kdo je bedak.

Jaz bom raje eden od opazovalcev. :OK:

ja, ko zmanjka volje (ker argumentov tako ali tako nikoli ni bilo) je pa najlažje nekaj v tem stilu napisat. odlično.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole zgoraj,pa je pametovanje.Zdaj šele vem zakaj je toliko SLEPCEV na cesti verjetno zato,ker se je pred mnogimi leti (ca 40) prešeltalo iz navadnih žarnic na HALOGEN!!!!

Ps:takrat so vglavnem slepili naše voznike tujci .Bati se moramo policijskih laserjev (če te bo nameril v oko) xenon,pa nebo nobenemu škodoval saj dober voznik nasprotno vozilo samo opazuje gleda svoje luči in nebuli v žaromete! :hmm:

Si pa spet pamet s tavelko žlico zajemal, a?

Ti moram povedati, da si iz napačne posode zajemal ...

Jebotebog, a še kr ti ne potegne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede dolgih luči podnevi, te so samo zato, da te ostali ne prepoznajo kot skuterja ali tomosa, ki se pelje 45km/h. Opazijo te isto, samo 2x premislijo, kako hitro se prebližuješ, preden speljejo predte.... Provajte naredit 1500km turco z dolgimi nato pa 1500km s kratkimi, potem pa pokomentirajte.

Aja, valjda ... mislijo, da se približuje komet ,al kaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

veliko opazil) ampak očitno je v novem mestu čisto drugače. odlično, bodi vesel. in ne, govoril sem o džipih oz. terenskih vozilih. suv mi nič ne pomeni. džip je zame vsak višji avto s katerim se lahko pelješ še kje drugje kot samo po cesti, od golfa country, nive, jimnyja do tuarega, cayenna, q7 itn. vsaj 80% slednjih se po LJ vozi s ksenonskimi lučmi in spet si lahko vesel, da je v NM čisto drugače.

Džip je pravzaprav avto z blagovne znamke Jeep ...

to je, kot bi tvojemu avtu rekli "golf", čeprav je ... (ok, ne da se mi gledat, ka jvoziš, vem, da si mel nekaj cajta enga 'sploščenega golfa' hehe).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

informacije iz ljubljanskih in okoliških cest, kjer je veliko tovornjakov s ksenonom (tudi nazadnje ko sem bil v prekmurju sem jih veliko opazil) ampak očitno je v novem mestu čisto drugače. odlično, bodi vesel. in ne, govoril sem o džipih oz. terenskih vozilih. suv mi nič ne pomeni. džip je zame vsak višji avto s katerim se lahko pelješ še kje drugje kot samo po cesti, od golfa country, nive, jimnyja do tuarega, cayenna, q7 itn. vsaj 80% slednjih se po LJ vozi s ksenonskimi lučmi in spet si lahko vesel, da je v NM čisto drugače.

Z izjemo prvih treh so ostali originalno opremljeni z HID žarometi in imajo vse potrebno, da ne slepijo. Kaj to pomeni, preberi malo bolj spodaj.

zdaj kar naenkrat pišeš, da ne gledaš v luči, prej pa da vedno pogledaš stran od vozila in ne ,,vidiš njegovega manevriranja"...

In zakaj se ti to zdi 'čudno'? Saj če pogleda stran od vozila, tudi v luči ne gleda.

pa škoda, da se samo ,,novim vozilom z originalnimi ksenonskimi žarometi" da snop pravilno nastavit. res čudno, da potem naknadno vgrajene sploh lahko homologiraš, če so tako zanič, zaslepljujoča in nenastavljiva. :rolleyes:

Kompleten sistem za HID osvetlitev vsbuje:

1. žaromete, narejene za HID žarnice in homologirane za konkreten model avtomobila

2. sistem za avtomatsko regulacijo višine snopa

3. sistem za pranje žarometov

Če predelava vsebuje vse našteto, jo lahko vpišeš v homolomo kartonček (aka 'homologiraš') in je tudi enakovredna tovarniško vgrajenim.

Ker pa:

1. je to predrago

2. za večino avtov malo starejšega letnika to ne obstaja

3. za motorje sploh ne obstaja

tega nihče ne počne in namesto tega vgrajujejo 'Xenon conversion kit'-e v obstoječe žaromete, ki pa niso narejeni za HID žarnice. Tudi avtomatske regulacije višine snopa in pranja žarometov pri teh kitih ni...

Ker je vir svetlobe pri HID žarnicah drugačen kot pri halogenskih žarnicah, je tudi optika žarometa za HID drugačna. Zato HID žarnica v žarometu za halogenske ne more delati pravilno, snop ne more biti pravilne oblike in precej svetlobe se razprši nad 'senčnikom', ki skrbi za pravilen snop. In ker je svetloba HID žarnica 3x intenzivnejša kot svetloba halogenskih žarnic, je tudi ta razpršena svetloba zelo močna.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma iste težave so na motorjih za xenon kit-e kot na avtih sam da so tukaj še bolj očitne ker pranja žarometov res noben nima.

Drugače pa naute nobene vode odril niti krive poti kako prelisičt tehničnga ali policaja.

Sam sem na avtu zemenjal luči za luči z lečo in dal xenon kit noter; učinek je k noč in dan pa še lepš zgleda.

Pranja takisto nimam kaj šele uravnavanje višine snopa... pred tehničnem ven; po njemu spet nazaj not.

Na motorju tega nam delu ker se po večini vozm po dnevi; sem samo dal neke fake xenon H4 žarnice; pa še zato ker imam navadno luč brez leče in sveti vse povprek z xenon kit-om.

pa lep dan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:yea1: :slap: :kva2: :kva2: :kva1:
heh še en polpismen debil.

Džip je pravzaprav avto z blagovne znamke Jeep ...

to je, kot bi tvojemu avtu rekli "golf", čeprav je ... (ok, ne da se mi gledat, ka jvoziš, vem, da si mel nekaj cajta enga 'sploščenega golfa' hehe).

ja, džip je enako jeep in golf je enako... golf? :worship:

Z izjemo prvih treh so ostali originalno opremljeni z HID žarometi in imajo vse potrebno, da ne slepijo. Kaj to pomeni, preberi malo bolj spodaj.

...

Če predelava vsebuje vse našteto, jo lahko vpišeš v homolomo kartonček (aka 'homologiraš') in je tudi enakovredna tovarniško vgrajenim.

ne vem zakaj to razlagaš, saj to ja že vsaka ovca ve...

Ker pa:

...

tega nihče ne počne in namesto tega vgrajujejo 'Xenon conversion kit'-e v obstoječe žaromete, ki pa niso narejeni za HID žarnice. Tudi avtomatske regulacije višine snopa in pranja žarometov pri teh kitih ni...

a bejž, bejž. kit, ki vsebuje žarnici, kable in balasta nima avtomatske regulacije višine in pranja žarometov? pa to je nemogoče. kdo bi si pa to mislil. res neverjetno :rolleyes:

če imaš kakšen dokaz, da se še niti en naknadno vgrajen žaromet s ksenonom (in ostalimi potrebnimi zadevami) ni homologiral ga pokaži, če ne pa ne piši bedarij.

Ker je vir svetlobe pri HID žarnicah drugačen kot pri halogenskih žarnicah, je tudi optika žarometa za HID drugačna. Zato HID žarnica v žarometu za halogenske ne more delati pravilno, snop ne more biti pravilne oblike in precej svetlobe se razprši nad 'senčnikom', ki skrbi za pravilen snop. In ker je svetloba HID žarnica 3x intenzivnejša kot svetloba halogenskih žarnic, je tudi ta razpršena svetloba zelo močna.
v 30 let staren žarometu mogoče res ne, v kakšnem poštenem novejšem pa dvomim, da je huda razlika. bi bilo pa zanimivo videti primerjavo med neuporabnim, zanič žarometom iz recimo 3 leta starega audija a4 in neverjetno hudim high tech žarometom s ksenon žarnico iz kako leto novejšega a4...

In zakaj se ti to zdi 'čudno'? Saj če pogleda stran od vozila, tudi v luči ne gleda.
v njegovih sporočilih je bolj jasno vidna razlika, kot jo hočeš ti tukaj prikazat, če imaš težave z razumevanjem jebat ga - poišči pomoč.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer se mi ne da brat cele teme gor in dol, bi pa samo dodal mnenje da privoščim kazen vsakomur ki ima vgrajen xenon kit za 100€ in s tem klumpom slepi voznike na cestah...boljša svetilnost ni izgovor ker se da zadostno svetilnost dosečt z normalnimi žarnicami, če pa komu res manjka pa naj namontira na streho špic lampe... :slap: Pa da ne bo kdo razumel da pljuvam čez xenon...bi v lastno skledo pljuval...pljuvam samo čez take polizdelke ki se prevažajo po cestah...vsakič ko se ponoči srečam s takim vozilom mu jebem mater in želim da mu isti moment crkne ves štrom na avtu...res nepopisno sranje so te xenon kiti...pa tud starim jajcem paše xenon svetloba tok k svinji sedlo..(čefurska predelava 100%) Kdor ima za xenon predelavo tako kot se spodobi naj se to gre...kdor pa nima več kot 150€ za tistih par kablov pa naj pusti original...

Popravljeno . Popravil Fabo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!