Skoči na vsebino

XENON (HID) predelava


miki

Priporočene objave

Guest GixxerPilot

Pozdravljeni vsi skupaj.

Sem nov član, vozim motore že 12 let in sem se včlanil na to stran prav zaradi te teme:

je kdo že zmontiral xenon kit na K1-K3 GSXR-a?

Mam 750-ko in sem odkrito rečeno zelo nezadovoljen z lučmi. Vem da je to motor, ima samo eno luč in ne bo nikoli na ravni avta, ampak stvar je taka da dostikrat vozim ponoči in bi rad imel čim boljšo vidljivost. Za vidljivost mi gre in ne za šminko. Zaenkrat imam na kratki luči žarnico Philips X-treme Power Moto, ki je dosti boljša od originala samo še vedno ni tisto kar bi lahko bila.

Kot ostali je moja prva motivacija bila ko sem na strani od Tehnoshopa sem našel xenon kite za motore:

http://www.tehnoshop...chk=1&Itemid=27

za ugodno ceno in razmišljam, da bi si ga kupil.

Tisti, ki ste to naredili: kako velik poseg v motor je ta montaža, ali se pusti stari fokus (tudi če bi dal xenon na dolgo luč), ali je treba rezati žice, je to nepovratna montaža, zakaj so nekateri kiti do 300 EUR, kaj je res mogoče v luči dati neko lečo da prepreči slepljenje ostalih na cesti,... torej vse kar se tiče tega.

Kot sem rekel me predvsem zanima montaža na GSXR-a, predvsem zato ker je tam kjer je takoj za žarnicama od luči (v tistem prostoru kjer grejo vilce) vodoravna cev, ki teče od ene žarnice do druge in je od električne kapice od žarnice oddaljena samo 2 cm, kar pomeni da je tam zelo malo prostora.

Aja, še nekaj: ali je kdo že dal na GSXR-a tiste luči z povečevalnim steklom namesto šipo ki se dobijo v Louis-u za 40 EUR? Videl sem jih že na Yamahi R1 pred nekaj leti, samo ne še na Gixxerju.

Hvala.

Popravljeno . Popravil GixxerPilot
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ne bo koga, ki bi vedel... Priporočam ti, da si dol potegneš ''service manual'' za svoj motor. Jaz za svojega imam downloadano zadevo na 600 straneh. Piše vse in še več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guest GixxerPilot

Mam manual samo v njem nič ne piše glede menjave pozicijske žarnice in kolk sem si ogledal stvar bi al moral vzet dol prednji kolotek al pa ven celotno luč, in nisem pripravlen nič od tega nardit - za eno malo žarnico preveč dela, zato me je zanimalo če ve kdo kakšno hitrejšo in lažjo varianto (mi je težko verjet da bi inženirji ne pomislili na hitro menjavo, predvsem glede na to kak hitro se žarometi žarnice zamenjajo).

Xenon... je res da če te policija dobi kazn 500 eur? So že koga dobli? Težijo kaj glede tega? Pa kak je z zamnejavo žarometov z tistimi lučmi z lečo ki se v louisu dobijo za 40 eur...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolega ima na street fighterju tri take luči (dve kratki in eno dolgo) že dve leti, pa ni nikoli imel problemov. Vsaj potožil ni nikoli.

Glede kompliciranosti zamenjave žarnice pa... Kolega ima Audija, -diplomiraš, preden jo zamenjaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Xenon... je res da če te policija dobi kazn 500 eur? So že koga dobli? Težijo kaj glede tega? Pa kak je z zamnejavo žarometov z tistimi lučmi z lečo ki se v louisu dobijo za 40 eur...

xenon/hid kit montiran......... aammmmm..... "nekaj let" (poglej v tej temi nekje zacetek); nikjer nikoli nobenih problemov zaradi luci. prej nasprotno, "se te vsaj vidi" je bil kar pogost komentar tudi od "najboljsih".

ce imajo luci (v kar sem skoraj preprican, ker drugace jih najbrz ne bi louis prodajal) E-stevilko in dobil zraven ABE jih lahko mirne volje (v EU) tudi homologiras, ce jih po pravilniku montiras (razmaki med lucmi, razmak do smerokazov itd.). vendar kot sem parkrat bral tukaj so LPP in podobni v sloveniji bolj kot ne ignorantski do EU-zakonodaje. tako da......sem raje tiho glede tega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guest GixxerPilot

Hvala za odgovor, motofrik in Ice!

Motofrik, z "Kolega ima na street fighterju tri take luči (dve kratki in eno dolgo) že dve leti, pa ni nikoli imel problemov. Vsaj potožil ni nikoli." misliš xenon al one z lupo? Bože mili, s tolko takimi lučmi naredi dan ponoči :)

nikjer nikoli nobenih problemov zaradi luci.

Kul. Maš mogoče leče narete noter da ne razprši snopa al samo zamenjano žarnico (z inštalacijo preostalih delov)? Samo kratko luč al tudi dolgo? Sem na youtubu vidu istega gixxerja ko moj, isti kubiki, isti letnik, ko ma obe xenon... wow, se splača.

Kak je sploh s tistimi lečami. Na enem forumu sem bral da si je edn naknadno dal lečo not... sem narobe razumel al je to mogoče?

prej nasprotno, "se te vsaj vidi" je bil kar pogost komentar tudi od "najboljsih".

"Najboljši"? Aka policaji? Jas sem tak al tak razmišlal da bi si dal gor 4300k, ki je najbolj bela svetloba, ne tiste modre, pa tudi ne pritegne preveč pozornosti.

ce imajo luci (v kar sem skoraj preprican, ker drugace jih najbrz ne bi louis prodajal) E-stevilko in dobil zraven ABE jih lahko mirne volje (v EU) tudi homologiras, ce jih po pravilniku montiras (razmaki med lucmi, razmak do smerokazov itd.). vendar kot sem parkrat bral tukaj so LPP in podobni v sloveniji bolj kot ne ignorantski do EU-zakonodaje. tako da......sem raje tiho glede tega.

Maš prav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kul. Maš mogoče leče narete noter da ne razprši snopa al samo zamenjano žarnico (z inštalacijo preostalih delov)? Samo kratko luč al tudi dolgo? Sem na youtubu vidu istega gixxerja ko moj, isti kubiki, isti letnik, ko ma obe xenon... wow, se splača.

bandit SK1 ima serijsko dve leci, tako da ni bilo problema. samo obe zarnici (kratko in dolgo) zamenjati in balaste skriti.

razlika je frapantna in zame vsekakor ena boljsih nalozb v motor (ker se relativno veliko vozim ponoci).

"Najboljši"? Aka policaji? Jas sem tak al tak razmišlal da bi si dal gor 4300k, ki je najbolj bela svetloba, ne tiste modre, pa tudi ne pritegne preveč pozornosti.

yep, palicaji. slovenski in tuji. ce se ne motim so na mojem tudi 4300K zarnice. sem rekel prodajalcu cimbolj dnevni svetlobi podobno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guest GixxerPilot

bandit SK1 ima serijsko dve leci, tako da ni bilo problema. samo obe zarnici (kratko in dolgo) zamenjati in balaste skriti.

Lol, zdaj pa se ne spomnim če ma moj gixxer tudi leče že vgrajene... Veš mogoče kdaj je Suzuki začel leče vgrajevati?

razlika je frapantna in zame vsekakor ena boljsih nalozb v motor (ker se relativno veliko vozim ponoci).

Hehe, isto jas, vedno nekak naletim da se z izleta vračam po temi.

yep, palicaji. slovenski in tuji. ce se ne motim so na mojem tudi 4300K zarnice. sem rekel prodajalcu cimbolj dnevni svetlobi podobno.

4300k je tista pri kateri se najbolše vse vidi, ne? Na neki sliki z primerjavami se mi je zdelo da pri eni bolj modrikasti se nekak bolj vidi cesta pa razne stvari, samo to je blo verjetno ker se je situacija v ambientu spremenila med dvema slikanjema.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Lol, zdaj pa se ne spomnim če ma moj gixxer tudi leče že vgrajene... Veš mogoče kdaj je Suzuki začel leče vgrajevati?

pri GSF 1200 S model K1 do K6 ali 7.

4300k je tista pri kateri se najbolše vse vidi, ne? Na neki sliki z primerjavami se mi je zdelo da pri eni bolj modrikasti se nekak bolj vidi cesta pa razne stvari, samo to je blo verjetno ker se je situacija v ambientu spremenila med dvema slikanjema.

visje nisem probal. meni odgovarja ta odtenek in tudi do sedaj mi ne blendajo nazaj (razen ce pozabim dolgo ugasniti :whistle:). ponoci vidim dvakrat bolje kot z serijskimi zarnicami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
Guest GixxerPilot

pri GSF 1200 S model K1 do K6 ali 7.

visje nisem probal. meni odgovarja ta odtenek in tudi do sedaj mi ne blendajo nazaj (razen ce pozabim dolgo ugasniti :whistle:). ponoci vidim dvakrat bolje kot z serijskimi zarnicami.

Hvala Ice za odgovor, čeprav je zahvala zelo pozna (5 dni sem občasno pogledal za možen odgovor, potem pa več ne).

Končno sem si nabavu xenonke, na žalost pa nisem dobil slo navodil in tista (angleška) ki sem jih dobil niso čisto jasna glede ene stvari (drugače so čisto vredu).

Dajem slikico. Moje edino vprašanje je, če tista dva kontakta na sliki (na rdeči in črni žici) gresta v tisto kapo v katero se halogenska žarnica direktno vklopi, ali kam drugam. Nekje sem čul (na žalost pozabu vir) da bi se xenonke naj vklople direktno na akumulator, samo to očitno ne more biti res. Moj bike je (ker živim v bloku) 5 km stran trenutno in tak ne morem sam preverit.

Btw., če koga zanima: izbral sem 5000k xenonko, barva je popolnoma bela (brez kakršnegakoli modrega odtenka), ima zaslonko proti slepljenju nasproti vozečih, in pa slim balast. Skupaj s poštnino me je prišlo 53,21 EUR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Btw., če koga zanima: izbral sem 5000k xenonko, barva je popolnoma bela (brez kakršnegakoli modrega odtenka), ima zaslonko proti slepljenju nasproti vozečih, in pa slim balast. Skupaj s poštnino me je prišlo 53,21 EUR.

Nevidim na sliki to je verjetno za H-7 žarnico balast pa boš nekje zunaj montiral.Vtem primeru vključš ta dva kabla v šteker, ki je sedaj bil na orig. žarnici.Po vsej verjetnosti imaš v orig.štekerju enaki barvi sicer pa rudeča je plus črna pa je minus(minus je včasih pri mororjih tudi rujava)!

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guest GixxerPilot

Nevidim na sliki to je verjetno za H-7 žarnico balast pa boš nekje zunaj montiral.Vtem primeru vključš ta dva kabla v šteker, ki je sedaj bil na orig. žarnici.Po vsej verjetnosti imaš v orig.štekerju enaki barvi sicer pa rudeča je plus črna pa je minus(minus je včasih pri mororjih tudi rujava)!

Ja, H7 je (sori, sem pozabu povedat). Balast sem razmišlal da bi montiral na notranjo, stransko stran oklepa pri prednih vilcah ker je tam kot nekakšen žep. Hvala za pomoč!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, H7 je (sori, sem pozabu povedat). Balast sem razmišlal da bi montiral na notranjo, stransko stran oklepa pri prednih vilcah ker je tam kot nekakšen žep. Hvala za pomoč!

Novi xenon balasti so popolnoma majhni premira ca 7 cm in širok ca 1 cm privije pa se kar na plastični pokrovček parabole !! cena takega kompleta: ena žarnica H-7,balast in upor (potreben pri can-bus instalaciji)Neto 60€ sicer 80€.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guest GixxerPilot

Novi xenon balasti so popolnoma majhni premira ca 7 cm in širok ca 1 cm privije pa se kar na plastični pokrovček parabole !! cena takega kompleta: ena žarnica H-7,balast in upor (potreben pri can-bus instalaciji)Neto 60€ sicer 80€.

Jap, dobil sem takšen balast (imel sem možnost normalnega, za 5 EUR doplačila pa sem dobil slim balast - moj je črn). Plastični pokrovček parabole? Pri gixxerju je drugače, plastični pokrovček tu ne obstaja. Kontakti žarnice gledajo ven iz velike luknje ko žarnico namestiš in zavaruješ z tisto kovinsko "žico" da ostane na mestu, potem pa to veliko okroglo odprtino "zapreš" z gumijastim okroglim pokrovčkom zato da ne prideta voda al pa prah noter. Potem pa na kontakte od žarnice natakneš kontakte ki grejo na elektriko.

Dajem sliki gixxerja, ki je sicer novejši od mojega samo pa njegove luči zgledajo od zadaj isto kot moj.

Sam sem pa dal za ta komplet 45 EUR, poštnina pa je bla še dodatnih 8,21 EUR, naročil v petek, dobil v ponedeljek. Tehnoshop, Idrija.

Mogoče veš če je balast občutljiv na vodo, ker sem razmišljal da bi ga namestil na levi ram-air-intake ki gre v airbox?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jap, dobil sem takšen balast (imel sem možnost normalnega, za 5 EUR doplačila pa sem dobil slim balast - moj je črn).

Mogoče veš če je balast občutljiv na vodo, ker sem razmišljal da bi ga namestil na levi ram-air-intake ki gre v airbox?

Balasti so vodotesni, čeprav prej ko sem imel ta večji balast sem ga še dodatno zavil v plastično vrečko in lepo z gumi objemko pripel na računalnik pod zaščitno plastiko!!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guest GixxerPilot

Balasti so vodotesni, čeprav prej ko sem imel ta večji balast sem ga še dodatno zavil v plastično vrečko in lepo z gumi objemko pripel na računalnik pod zaščitno plastiko!!

Tnx za nasvet!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Balon alpa kondom še bolš :) pa zategnt z vezico al pa kej podobnega. - sem tko delal na RV modelih avtov za sprejemnik. Pa je bila zadeva mnogokrat skor cela pod vodo in ni blo nobenga problema.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Balasti so vodotesni, čeprav prej ko sem imel ta večji balast sem ga še dodatno zavil v plastično vrečko in lepo z gumi objemko pripel na računalnik pod zaščitno plastiko!!

nepotrebno. balasta na banditu sta ze par let vsake toliko "pod vodo" pa se kar dela vse skupaj. balasti torej so vodotesni - vsaj na dez.

kopal se z banditom se nisem.:grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guest GixxerPilot

Balon alpa kondom še bolš :) pa zategnt z vezico al pa kej podobnega. - sem tko delal na RV modelih avtov za sprejemnik. Pa je bila zadeva mnogokrat skor cela pod vodo in ni blo nobenga problema.

Hvala tudi tebi, trojan, za nasvet. Bom vsekakor upošteval.

nepotrebno. balasta na banditu sta ze par let vsake toliko "pod vodo" pa se kar dela vse skupaj. balasti torej so vodotesni - vsaj na dez.

kopal se z banditom se nisem.:grrr

Hehe, poudarek na "še", Ice? :ninja:

:grim

Btw., obstaja posebna odprta tema za Grobnik al lahko kar tukaj tudi pripopam vprašanje kolk stane slovenski dan (štartnina in ostali direktni poligonski stroški)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

A se komu kaj sanja kaj bi bil vzrok, da mi xenon luči ne delajo. Ko prižgem luči samo na hitro utripne in potem ugasnejo, enako se zgodi z dolgo lučjo. Motor res da ni bil leto in pol v uporabi, ampak ne vem če je to razlog, ker prej so delale luči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!