Skoči na vsebino

"Sivi" uvozniki motorjev


adrenalyn

Priporočene objave

Kaj pa kak list paperja s pisnim dogovorom-pogodba????

kaj pa naj potem z njim? maham po sodiščih par let in si na koncu rit obrišem? :slap:

jaz bi imel motor. včasih velja pregovor: Nimam toliko denarja, da bi lahko šparal. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

motorji so zato toliko ceneje ker se je trajekt s par tisoč novimi motorji potopil v Barentsovem morju :grim

eni so se pač znašli motorje potegnili na površje :grim

jih usposobili za prodajo in to je to :OK:

zato pa ni fabrške garancije :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me, če je že kdo kupoval nov motocikel pri moto ČERNETU ali pa pri DARETU iz Žalca.

Ta dva imata zelo ugodne cene novih motocikolv,če motocikel plačeš v celoti preden ga dobiš ti za to ponujata še velik popust. Zanim me če sta vredna zaupanja ?

Najbolj me zanima če jima je vredno plačati celoten motocikel in potem čakati par mesecev nanj.!!!

FRANJO

Mislim, da nikakor ni pametno plačevati celega zneska v naprej. Pri manjših dobaviteljih je zaželjen avans, pri večjih resnih firmah pa včasih še tega ne (razen če imaš kakšne specialne želje). :kva2:

Za velike popuste imajo prodajalci različne razloge, ampak prevečkrat slišimo o nategah kupcev, da bi se še vedno dali speljat na led.

Bodi previden. :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slišalo se bo malce nerodno a glavno, da veste kaj mislim.... :OK:

Včeraj popoldne dobil klic, da je kolega od mojega frenda kupil 10-ko, letnik 06, z 0km za 2.300.000 v kešu!

Kje? :hmm: bom vprašal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem videl, da se prodajajo FJR 1300 za 2,3 mio SIT, sicer 2004 letnik, 0 km na števcu :hmm:

stara zaloga :grim

greš

plačaš avans

počakaš 14 dni

pa jo dobiš :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v tem času ko čakam na svoj motor

sem spoznal par lastnikov ki so takole kupovali :grim

niti eden ni stokal da bi bilo karkoli narobe :hmm:

star pregovor pravi: če ne reskiraš ne profitiraš :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pol boš ti prvi :D :naughty: :grim

ne ne bom prvi :grrr kar precej se jih že vozi s takimi motorji :D

pridi v ponedeljek te jaz malo popeljem naokoli :kva2:

saj lahko Frezarco tud dobiš velik ceneje :lol1:

Popravljeno . Popravil eMBe
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK zdej bi js rabu en kontakt o teh sivih uvoznikov..... pa čimveč kontaktov od čimveč ljudi... vidim da poznate vsaj 20ljudi, ki se s tem ukvarjajo :doze:

briga me garancija, briga me registracija... samo da je papir, da mi ne pride drug dan en možic na dvorišče po "moj" motor pol...

Vse na PM

HVALA

P.S. mislim resno in se ne hecam :) pa upam, da bom dobil vsaj en pametn PM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK zdej bi js rabu en kontakt o teh sivih uvoznikov..... pa čimveč kontaktov od čimveč ljudi... vidim da poznate vsaj 20ljudi, ki se s tem ukvarjajo :doze:

Vse na PM

Jaz bi predlagal, da se jih kar sem napiše. Da jih še kdo lahko pokomentira.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da nikakor ni pametno plačevati celega zneska v naprej. Pri manjših dobaviteljih je zaželjen avans, pri večjih resnih firmah pa včasih še tega ne (razen če imaš kakšne specialne želje). :kva2:

Za velike popuste imajo prodajalci različne razloge, ampak prevečkrat slišimo o nategah kupcev, da bi se še vedno dali speljat na led.

Bodi previden. :eek:

Se popolnoma strinjam. Saj bi bilo prodajalcu enostavneje najti financiranje in ti ne dati popusta. Kot pa da s tvojim denarjem dela posel na tebi. Tudi sam sem planiral nakup na ta način za naslednjo sezono, pa sem šel mojstra obiskati, se pozanimal o pogojih...100% avans...., motocikel drugo leto aprila, in se odločil, da ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sva že dva. Mene je zmotilo tudi dejstvo, da sem na vprašanje o garanciji dobil odgovor: garancijo imaš pri nas (xy inport d.o.o.) in tudi servise delaš pri nas; se pravi, da Evro garancije ni in v primeru okvare v naši razširjeni domovini imaš dve opciji: ali popravljaš tam na Yamaha servisu in založiš EUR (in upaš, da jih potem dobiš povrnjene brez zapletov pri xy d.o.o.), ali pa transportiraš domov in k njim v delavnico :hmm:

Tudi meni se je videlo na prvi pogled kar mamljivo, ampak ko sem malo pretuhtal in pokalkuliral, pa me je začetna vnema popustila ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ne vem zakaj uvozniki ne spustijo cen, saj bi prodali več motorjev, potem bi bilo tudi manj sivo uvoženih motorjev. Vsak raje kupi cenejše če se da. Cene motorjev pa vsako leto rastejo, nekatere so od leta 2000 zrastle za 40%.

Po moje je dobro da imamo sivi uvoz, saj ta malo zavira vsakoletne podražitve uvoznikov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem zakaj uvozniki ne spustijo cen, saj bi prodali več motorjev, potem bi bilo tudi manj sivo uvoženih motorjev. Vsak raje kupi cenejše če se da. Cene motorjev pa vsako leto rastejo, nekatere so od leta 2000 zrastle za 40%.

Po moje je dobro da imamo sivi uvoz, saj ta malo zavira vsakoletne podražitve uvoznikov.

Zato, ker imajo več stroškov z poprodajo (prevodi tehničnih dokumentacij, navodil za uporabo, priprava homologacij, prevozni stroški, financiranje zalog, obveščanje strank, propaganda, garancija, financiranje zalog rezervnih delov,....)

Zato.

Sivi uvozniki pa motor prodajo in jih takorekoč ni na spregled. Pa še plačilo DDV je zelo vprašljivo.

Pa dober nakup v seniku ali garaži ti želim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!