Skoči na vsebino

"Sivi" uvozniki motorjev


adrenalyn

Priporočene objave

dajte no kaj ve kdo kdaj je šel na dopust in kdaj pride nazaj?

Z delom pričnejo 3.9.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

torej čez 1 mesec...

te pa niso bli 1 mesec na dopustu če sem že včeraj klico..

aya pa ko imajo tak poceni ne, kaj to samo zaradi garancije al še kaj druga? moraš mogoče kiki davek še plačat al pa kaj al je ta cena zadnja?

Popravljeno . Popravil shark90
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

torej čez 1 mesec...

te pa niso bli 1 mesec na dopustu če sem že včeraj klico..

aya pa ko imajo tak poceni ne, kaj to samo zaradi garancije al še kaj druga? moraš mogoče kiki davek še plačat al pa kaj al je ta cena zadnja?

Plačaš motor in to je to.

Samo še registriraš in brum brum :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanima me , če ima kdo izkušnje z uvoznikom motorjev TK KOMERC D.O.O. LOGATEC.še posebej me zanima , če ima kdo izkušnjo z evro garancijo.motorje uvažajo iz italije

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanima me , če ima kdo izkušnje z uvoznikom motorjev TK KOMERC D.O.O. LOGATEC.še posebej me zanima , če ima kdo izkušnjo z evro garancijo.motorje uvažajo iz italije

mislim da kavčič s černetom sodeluje..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

torej čez 1 mesec...

te pa niso bli 1 mesec na dopustu če sem že včeraj klico..

aya pa ko imajo tak poceni ne, kaj to samo zaradi garancije al še kaj druga? moraš mogoče kiki davek še plačat al pa kaj al je ta cena zadnja?

davki so pri teh sivih uvoznikih poseben problem ... več o tem kmalu v medijih in tudi na najbližji izpostavi davčne uprave :naughty: :naughty: nekateri pa tudi pri organih pregona in varuhih zakonitosti :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

davki so pri teh sivih uvoznikih poseben problem ... več o tem kmalu v medijih in tudi na najbližji izpostavi davčne uprave :naughty: :naughty: nekateri pa tudi pri organih pregona in varuhih zakonitosti :D

ma ti to kar tko neki nakladaš,ali veš o tem kaj zanesljivega :blink: namreč moj prijatel je pravkar nabavu en tak moped in me zanima kaj veš glede davkov :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NE GOVORIM O UVOZNIKIH OMENJENIH V TEJ TEMI AMPAK SAMO NASPLOH KAJ SE JE DOGAJALO PRI NEKATERIH UVOZIH AVTOMOBILOV PREKO NEKATERIH POSREDNIKOV (OZ SIVIH UVOZNIKOV).

avtomobile so v tujini kupovali na firmo brez DDV in jih pri nas prodajali naprej kot rabljene in se tako izognili plačilu ddv. zato so lahko bile tudi cene toliko bolj ugodne kot pri uradnih prodajalcih (20% ddv). vem da se sedaj preiskuje in pripravlja način kako bo država izterjala ta ddv, ki ga bodo plačali ali ti prodajalci (malo verjetno) ali pa kar kupci teh avtomobilov (bolj verjetno).

še enkrat, nikakor ne namigujem da je isto pri teh motorjih, samo pojasnjujem na kaj verjetno cilja brum. pravtako ne mislim debatirat ali je to fer ali ne, to so samo informacije ki že nekj časa krožijo.

pa brez panike zdaj, prosim!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za odgovor, pa nikar se ne jezi sej boš še grd ratu :whistle: saj za avtomobile sem tudi jaz že slišal sam sem mislu,da velja podobna štorja tudi za motorje :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma ti to kar tko neki nakladaš,ali veš o tem kaj zanesljivega :blink: namreč moj prijatel je pravkar nabavu en tak moped in me zanima kaj veš glede davkov :hmm:

A sem jaz že kdaj "kar tko neki nakladal"?

Skratka - zanesljivo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A sem jaz že kdaj "kar tko neki nakladal"?

Skratka - zanesljivo...

:kva2: :lol1: :lol1: :lol1:

OMFG, tako se pa že dolgo nisem nasmejal

@all: sry za offtopic

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj za avtomobile sem tudi jaz že slišal sam sem mislu,da velja podobna štorja tudi za motorje :blush:

to sigurno ni samo štorija, tudi motorje so nekateri tako uvažali

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj pa nemška davčna?

Meddržavno sodelovanje. No, saj potem jih išče tudi slovenska davčna... Začelo se je, zgleda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma vse skupi je malo čudno nekaj vas je ki pravite da neki veste,ma nobeden ne reče točno od tega ne kupi ker ne posluje po zakonu in pustite da se reveži z bolj malo denarja zajebejo.Saj boste rekli,da pol vas bo tip tožu,ker ga obrekujete,ma če je to resnica vas to nebi smelo preveč skrbeti.Ali pač?In če so davčne nepravilnosti pomojem davčna ne bo samo gledala in bi že ukrepala,glede na to,da takoimenovani sivi uvozniki že kar neki časa poslujejo in so že kar poznani v slovenskem prostoru.

Sicer pa,to je samo moje mnenje in ne me sedaj takoj raztrgat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če imaš na računu napisan, da je DDV plačan potlej ti ne morejo nič. V nasportnem primeru... :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če imaš na računu napisan, da je DDV plačan potlej ti ne morejo nič. V nasportnem primeru... :krneki:

No no... papir prenese vse ;), drugo je pa realnost

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če imaš na računu napisan, da je DDV plačan potlej ti ne morejo nič. V nasportnem primeru... :krneki:

a če ti jaz v wordu sprintam račun in napišem gor ddv velja? :alien1:

pek: vsaj jaz nimam informacij o kom konkretno (firma,privat,... ) se gre, kot sem že napisal vem da preiskujejo za avtomobile, za motorje ne vem. tudi če vejo traja nekaj časa da zberejo dokaze, mogoče preštudirajo zakonodajo itd. skratka tudi če je nekdo to že pred 2 leti delal bo še malo trajalo preden ga udarijo O:-)

Popravljeno . Popravil PERVY
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se pravi sem kot kupec dolžan preveriti poslovanje vsakega trgovca pri katerem kaj kupim?

špecerije se na koncu leta kar nekaj nabere, kaj če najboljši sosed ne odvaja davkov? :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a če ti jaz v wordu sprintam račun in napišem gor ddv velja? :alien1:

Če daš gor še žig svojega podjetja in svoj podpis, vsekakor... In potem si ti odgovoren za pravilnost uradnega dokumenta. :whistle:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!