Skoči na vsebino

"Sivi" uvozniki motorjev


adrenalyn

Priporočene objave

In v čem je razlika med "siviuvoznikdoo" in "legalniuvoznikdoo"? Ali "legalni" uvoznik ne more goljufati dacarjev??? (Recimo da tri motorje pripelje legalno, dva pa sivo)?

Si ne bo privoscil tega, ko bos pa zasledil tak primer mi pa sporoci :)

Davčne zadeve zastarajo po 10 letih.

lp

Franc

Hvala za popravek :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ja ne da zagovarjam ene al pa druge ampak osebno imam slabe iskušnje z pooblaščenim prodajalcem.

Ne bom pisal kdo ampak bom opisal primer.

Preden sem kupu motor sm gledu tudi pri pooblaščenem prodajalcu in ta mi je prodajal čisto nov motor,ki je trdil,da je letnik 2...

Jaz pa sm mu razlagal,da take barve ni bilo novih motorjev letnik ki mi ga je on prodaju.

Tak da sma ostala on brez prodanega jaz pa brez kupljenega.

No pa bog ve kaj je hotu šmudlat s tem? :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ja ne da zagovarjam ene al pa druge ampak osebno imam slabe iskušnje z pooblaščenim prodajalcem.

Ne bom pisal kdo ampak bom opisal primer.

Preden sem kupu motor sm gledu tudi pri pooblaščenem prodajalcu in ta mi je prodajal čisto nov motor,ki je trdil,da je letnik 2...

Jaz pa sm mu razlagal,da take barve ni bilo novih motorjev letnik ki mi ga je on prodaju.

Tak da sma ostala on brez prodanega jaz pa brez kupljenega.

No pa bog ve kaj je hotu šmudlat s tem? :huh:

Kje je pa to bilo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok pa naj mi nekdo pove, kakšni uradni prodajalci so naši uradni prodajalci? Jest nikjer ne vidim imena naprimer Kawasaki Slovenija al pa Suzuki Slovenija ampak neke firme kar tako... Vseskupaj me spominja na neke posrednike... Popolnoma enako kot pri sivcih? Tudi obnašajo se kot mali trgovčki, vsaj če gledam, koliko dajo za promocijo v športu...

Popravljeno . Popravil SF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok pa naj mi nekdo pove, kakšni uradni prodajalci so naši uradni prodajalci?

Jah, po mojem da imajo pogodbe s tovarnami oziroma tovarniškimi evropskimi distribucijskimi centri sklenjene in da tudi z njimi sodelujejo na področju trženja in vzdrževanja ugleda blagovne znamke. Nekateri bolj, nekateri manj, seveda...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V eni izmed avgustovskih motorevij (ce te zanima katera je to mi poslji PM da ne bom delal reklame) pise da je bilo leta 2004 v Slovenijo "sivo" uvozenih 64 motociklov iz Nemcije za katera ni bil placan davek. Podjetje xy ki jih je uvozilo ne obstaja vec in nekega dne bodo nesrecni lastniki primorani placati davek.

Zakaj lastniki?

Ker motocikel ni bil kupljen pri uvozniku oziroma enem izmed pooblascenih prodajalcev in je bila cena bistveno nizja, v takih primerih se je kupec dolzan pozanimati ce so bile placane vse dajatve.

Pozdravljeni,

ubadam se z enim velikim problemom. Pred enim letom sem kupil rabljen motor (eno leto star), kateri je že bil registriran v Sloveniji. Sedaj pa sem v zadnji reviji Motorist našel številko mojega motorja, katerega iščejo nemški dacarji, češ da ni bil plačan davek ob prodaji motorja. Kaj naj naredim?????????????!!!! :unsure: :unsure: :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

ubadam se z enim velikim problemom. Pred enim letom sem kupil rabljen motor (eno leto star), kateri je že bil registriran v Sloveniji. Sedaj pa sem v zadnji reviji Motorist našel številko mojega motorja, katerega iščejo nemški dacarji, češ da ni bil plačan davek ob prodaji motorja. Kaj naj naredim?????????????!!!! :unsure: :unsure: :unsure:

Nekako mi smrdi, da si iz pola "uradnih uvoznikov" pa izkoriščaš članek :krneki:

Niso vsi "črni uvozniki" davčni utajevalci....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekako mi smrdi, da si iz pola "uradnih uvoznikov" pa izkoriščaš članek :krneki:

Niso vsi "črni uvozniki" davčni utajevalci....

Pa kaj še??

A misliš da bi kej napisu če nebi bil v dilemi, kaj naredit. Vem samo to da mam problem, katerega ne vem kako rešiti (ali naj prodam motor, ali naj čakam na dacarje). RES IMAM PROBLEM!!! :headbang: :headbang:

PS: drgač pa poglej kdaj sem se prijavil (do zdaj nisem pisal v forumih, le bral sem jih)

Popravljeno . Popravil mike007
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kaj še??

A misliš da bi kej napisu če nebi bil v dilemi, kaj naredit. Vem samo to da mam problem, katerega ne vem kako rešiti (ali naj prodam motor, ali naj čakam na dacarje). RES IMAM PROBLEM!!! :headbang: :headbang:

PS: drgač pa poglej kdaj sem se prijavil (do zdaj nisem pisal v forumih, le bral sem jih)

Je več poti. Preveri kdo je pridobil homologacijo; pravna oseba; odgovorna oseba... civilna tožba v končnem primeru..

al pa čakaš....Prodaj ga nazaj nekam v tujino..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kaj še??

A misliš da bi kej napisu če nebi bil v dilemi, kaj naredit. Vem samo to da mam problem, katerega ne vem kako rešiti (ali naj prodam motor, ali naj čakam na dacarje). RES IMAM PROBLEM!!! :headbang: :headbang:

PS: drgač pa poglej kdaj sem se prijavil (do zdaj nisem pisal v forumih, le bral sem jih)

AAAA?!?!?! nevem če vse zastopim. Če prav razumem, za utajen davek nasanka trenutni lastnik motorja?!?!?

nism pravnik, se ne razumem v utaje, in nekeko mi negre v lajšto, da bi bil kriv lastnik. Je pa v tem svetu vse možno.

a je kje na forumu o tem kej napisano? iz čistga firbca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

AAAA?!?!?! nevem če vse zastopim. Če prav razumem, za utajen davek nasanka trenutni lastnik motorja?!?!?

nism pravnik, se ne razumem v utaje, in nekeko mi negre v lajšto, da bi bil kriv lastnik. Je pa v tem svetu vse možno.

a je kje na forumu o tem kej napisano? iz čistga firbca.

V članku v reviji Motorist (št. 98, avgust 2007) je vse tako dvoumno napisan. Navajajo: "In še najbolj zanimivo je hotenje nemške davčne uprave, da v kolikor izvoznik ne bo v stanju plačati prometnega davka, to breme naložijo slovenskemu uvozniku, v kolikor pa tudi to ne bo možno, bodo poskušali izterjati davek od končnih lastnikov motociklov" ???!??!!!??!?!?!!! :unsure: :unsure:

"V opozorilo kupcem pa le to, da ste v primeru nakupa motocikla ali drugega vozila, za katerega niso bile plačane vse dajatve, obravnavani kot sostorilci in ste v prekršku ter ste tako osebno odgovorni" ???!!!!???!?!?!? :unsure: :unsure:

Zato pa sem čist na trnih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V članku v reviji Motorist (št. 98, avgust 2007) je vse tako dvoumno napisan. Navajajo: "In še najbolj zanimivo je hotenje nemške davčne uprave, da v kolikor izvoznik ne bo v stanju plačati prometnega davka, to breme naložijo slovenskemu uvozniku, v kolikor pa tudi to ne bo možno, bodo poskušali izterjati davek od končnih lastnikov motociklov" ???!??!!!??!?!?!!! :unsure: :unsure:

"V opozorilo kupcem pa le to, da ste v primeru nakupa motocikla ali drugega vozila, za katerega niso bile plačane vse dajatve, obravnavani kot sostorilci in ste v prekršku ter ste tako osebno odgovorni" ???!!!!???!?!?!? :unsure: :unsure:

Zato pa sem čist na trnih.

Tu ni nič dvomljivega, vse ti lepo piše!!!

Če si bil pri stvari sostorilec, potem odgovarjaš! Če imaš v roki račun, na katerem piše, da ti je bil zaračunan davek (torej si ga plačal), potem se nimaš česa bati!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi gre kar malo nasmeh.Takoj od začetka sem vam lepo napisaj NEKUPUJTE od sivih uvoznikov.Če bo sreča bo samo davek,verjetno bo še malo obresti in malo kazni,še zmiraj bolje kot je bilo pri Grubeliču tam je šlo skoraj vse v maloro,tudi avta nisi dobil vam bodo vsaj motorji osta.

Ps.edina in najsigurnejša rešitev takoj prodat naslednjemu "oslu",če še postojijo????????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brumer: A ti ponovno X-file gledaš????

Kakšen file to misliš a mogoče oslovski,svinjski ali goveji????????Najraje imam goveji,če ga predelaš v Tartarca OK. :worship: Oprosti,ker neznam Angleško govorim in pišem lahklo v treh jezikih in dveh pisavah. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšen file to misliš a mogoče oslovski,svinjski ali goveji????????Najraje imam goveji,če ga predelaš v Tartarca OK. :worship: Oprosti,ker neznam Angleško govorim in pišem lahklo v treh jezikih in dveh pisavah. :worship:

In slovenščina očitno ni eden od teh treh jezikov... :whistle:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tu ni nič dvomljivega, vse ti lepo piše!!!

Če si bil pri stvari sostorilec, potem odgovarjaš! Če imaš v roki račun, na katerem piše, da ti je bil zaračunan davek (torej si ga plačal), potem se nimaš česa bati!!!!

Pa kaj noben ne prebere vprašanja, preden kej napiše. Jst nisem kupil novega motorja, tako da nimam računa. Kupil sem eno leto starega, pa vendar pišejo: "bodo poskušali izterjati davek od končnih lastnikov motociklov".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kaj noben ne prebere vprašanja, preden kej napiše. Jst nisem kupil novega motorja, tako da nimam računa. Kupil sem eno leto starega, pa vendar pišejo: "bodo poskušali izterjati davek od končnih lastnikov motociklov".

Imaš pa kupoprodajno pogodbo in tudi tam mora pisati, da je DDV plačan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imaš pa kupoprodajno pogodbo in tudi tam mora pisati, da je DDV plačan.

Ne razumem kaj ma kupoprodajna pogodba s tem, tam ni nobenga DDV ja, saj sem motor kupil od končnega potrošnika. Pri komisijski prodaji pa je DDV obračunan od razlike (nakup-prodaja), pa še ta ni dejansko napisan koliko ga je, ampak piše da je vračunan v ceno. Ampak nemški dacarji hočejo tist DDV, ki ga slovenski uvoznik ni plačal zaradi nadaljne prodaje v Sloveniji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi gre kar malo nasmeh.Takoj od začetka sem vam lepo napisaj NEKUPUJTE od sivih uvoznikov.Če bo sreča bo samo davek,verjetno bo še malo obresti in malo kazni,še zmiraj bolje kot je bilo pri Grubeliču tam je šlo skoraj vse v maloro,tudi avta nisi dobil vam bodo vsaj motorji osta.

Ps.edina in najsigurnejša rešitev takoj prodat naslednjemu "oslu",če še postojijo????????

a ti si advokat za davčne zadeve, mogoče davčni inšpektor, al kr iz "glave" govoriš!? :unsure:

lp6

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... edini zanesljiv način, da preverite ali je DDV plačan je ta, da to preverite na Davčenm uradu ...

... čisto enostavno ... :headbang: :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ti si advokat za davčne zadeve, mogoče davčni inšpektor, al kr iz "glave" govoriš!? :unsure:

lp6

Če misliš za mene, se ubadam z računovodstvom, tak da veliko vem glede DDV-ja. Do zdej še nism slišu da bi dacarji dali kake podatke fizični osebi, ki bi šla spraševat glede DDV-ja za neko pravno osebo, ker je to davčna tajnost, prav tako pa jih zavezuje zakon za varovanje podatkov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja... jajca na tnalo jest nebi nosil (in šel davčno vprašat, če sm plačal davek) :grrr

... preden ga kupiš ... :naughty: :winkiss: :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!