Skoči na vsebino

"Sivi" uvozniki motorjev


adrenalyn

Priporočene objave

Kupci imajo racun, da je bil DDV placan, kar je tudi bil, saj ga je kupec tudi dejansko placal.

Dolznost prodajalca pa je, da zaracunan DDV da drzavi.

In ce trgovec tega ne stori, kupec s tem nima nicesar.

Pa to smo ze 1000 krat predelali.

Kaj bi bilo ce trgovec robe ne placa, jaz pa sem jo pri njem kupil??

Bo torej prisel nekdo in mi vzel avto, ki sem ga legalno kupil???

Ma ne ga srat fantje.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak država noče ostati brez penezov, zato preberi še enkrat Kec-ov post nad tvojim. Tako se je zgodilo in ni debate ! :whistle:

Saj to se lahko samo v đungli dogaja pa pri nas :BUA:

In koga bomo volili na naslednjih volitvah ??

ja janšeja, normalno! :whistle:

lp6

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimam se za kawasakija z 750 od letnika 2005, pa me zanima če kdo ve za kak uvoz iz tujine in ceno, izkušnje?

lahko prideš mojga gledat! črn, 2006, 8kkm! kot nov! :naughty: res!

lp6

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupci imajo racun, da je bil DDV placan, kar je tudi bil, saj ga je kupec tudi dejansko placal.

Dolznost prodajalca pa je, da zaracunan DDV da drzavi.

In ce trgovec tega ne stori, kupec s tem nima nicesar.

Pa to smo ze 1000 krat predelali.

Kaj bi bilo ce trgovec robe ne placa, jaz pa sem jo pri njem kupil??

Bo torej prisel nekdo in mi vzel avto, ki sem ga legalno kupil???

Ma ne ga srat fantje.......

Ja še večje neumnosti se dogajajo če verjameš ali ne.

Kratek in zame poučen primer izpred 2 let :

Stranka mi je zelo dogo časa dolgovala takrat cca 100.000 SIT . Po dolgi lastni izterjavi so končno plačali in jaz sem bil ves vesel .

Čez 3/4 leta pride dopis, da so usklajevali stanje in ugotovili, da imajo pri meni preplačilo in jim moram vrniti cca 80.000 SIT :eek:

In zakaj ? V času, ko so bili moji računi izstavljeni, so bili v prisilni poravnavi. O teh rečeh seveda nisem bil uradno obveščen in tako sem jim moral vrniti tistih 80 K SIT sicer bi jih lahko iztožili od mene.

:slap: :slap: :SS :SS ... in koga bomo volili naslednjič ?

Sory za mal :topic: ampak hotel sem povedati da je zakonodaja u Q*

Popravljeno . Popravil bmwslo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kot sem že omenil, pri avtomobilih se je to dogajalo:

No in to je edini pravilen nacin resevanja problema: poiskati utajevalce. Saj pri uvozu vozil je po moji oceni precej manj dela za dacarje - sivih uvoznikov je precej manj kot naprimer gostinskih lokalov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, ampak davka v nobenem primeru ne bodo (se enkrat) placali kupci.

To je point.

Mene dejansko boli qrc, ce je prodajalec placal vozilo, ce je zanj placal davek,.....

Meni je davek zaracunal (jaz sem ga torej placal), zato sem vozilo lahko registriral in pika.

Kot je ze nekdo omenil, je jeba, ce je vozilo ukradeno.

Potem pa mi gre.........

Bolj kot davek bi me pri teh vozilih zanimala garancija.

Kajti vcasih so lahko to vozila, ki nimajo garancije proizvajalca, ampak garancijo prodajalca in so zato cenejsa.

In tukaj lahko nastane problem, da moram ob vsakem servisnem posegu pri pooblascenem serviserju sam placati in racun izstaviti prodajalcu, ali pa mi ga sraufajo neki mehaniki od prodajalca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče bi mogl pa ti grdi pokvarjeni sivaši tut ducatije in aprilie pa še kake ženg-šong-funge prodajat po tko ugodni ceni in bi bli potem vsi lepo zadovoljni in se ta tema zapre :whistle: :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bolj kot davek bi me pri teh vozilih zanimala garancija.

Kajti vcasih so lahko to vozila, ki nimajo garancije proizvajalca, ampak garancijo prodajalca in so zato cenejsa.

In tukaj lahko nastane problem, da moram ob vsakem servisnem posegu pri pooblascenem serviserju sam placati in racun izstaviti prodajalcu, ali pa mi ga sraufajo neki mehaniki od prodajalca.

Meni je eden od omenjenih sivih uvoznikov rekel, da se garancijska popravila opravljajo na vec servisih, s katerimi imajo dogovor in med njimi je omenil tudi pooblascenega serviserja. Nisem pa tega preveril, ker sem potem kupil rabljen motor. Bom poklical na omenjeni pooblasceni servis (Yamaha, Kawasaki) in sporocil odgovor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prodajalec ne rabi pogodbe s serviserjem.

Ce sem kupil nov motor, potem ga, dokler je v garanciji, moram voziti na pooblasceni servis, sicer mi garancija ne velja vec. In pooblasceni servis je tisti, ki mi resuje reklamacije v primeru okvare v garancijskem roku.

Ce pa je garancija prodajalca, potem pa je za okvare v garancijskem roku odgovoren prodajalec.

Sicer pa mislim, da nasi sivi uvozniki takih mopedov ne uvazajo. Sem pa takega prodajalca nasel v okolici Stuttgarta.

In tu nastane problem. Ce kupim moped pri njem, potem ga sicer lahko peljem na servis pri nas, a moram pri nas placati, potem pa mi prodajalec povrne stroske. Seveda pa si lahko prodajalec zamisli, da pripeljem moped k njemu, pa mi ga popravi on. To pa je lahko problem, ce se moras peljati na servis 700 kilomertov.

Ker pa je cena novega motorja s tako garancijo tudi do 1500€ nizja, kot pri uradnem prodajalcu ( a z garancijo proizvajalca), se splaca razmisliti o tem......

Po drugi strani pa so pri nas vcasih akcijske cene tudi precej ugodne, tak da je spet za razmisliti v drugo stran in kupis pri nas.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker je glih nekaj govora o garanciji.....

letos sem kupil pri aprilii testno rs 125 z 2415km se celo leto v garanciji....pri 5000 nardim servis,ker pac prej niso meli prosto....2000 km po servisu gre menjalnik po gobe....cakal 2 meseca da so odobrili oz dobili odgovor iz italije da gre pod garancijo,zdaj pa ze skor 2 tedna cakam da popravijo...pa se to sem mel sreco,da gre pod garancijo.....tako da popravilo pod garancijo tudi ni ne vem kak enostavno dobit....vsaj v mojem primeru ni bilo

vmes pa je bilo se veliko klicev in sprasevanj ce gre pod garancijo al ne

Popravljeno . Popravil justaboy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer pa mislim, da nasi sivi uvozniki takih mopedov ne uvazajo.

In tu nastane problem. Ce kupim moped pri njem, potem ga sicer lahko peljem na servis pri nas, a moram pri nas placati, potem pa mi prodajalec povrne stroske.

Ker pa je cena novega motorja s tako garancijo tudi do 1500€ nizja, kot pri uradnem prodajalcu ( a z garancijo proizvajalca), se splaca razmisliti o tem......

:nono:

klik

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker je glih nekaj govora o garanciji.....

Pri nas itaq vsi komplicirajo, kar se tice garancije, ker so cepci.

Se mi je zgodilo s Citren Xaro, staro leto in pol.

Crkne klima. Grem na servis. Komplicirajo. Serjejo. Ne vejo. Morajo vprasati uvoznika. Uvoznik mora vprasati proizvajalca.

Meni vroce, ker je avgust.

Naslednji teden se peljem v Nemcijo. Prek ceste od hotela kjer sem spal, je Citroenov servis. Grem tja. Serviser pogleda na racunalnik, najde stevilko sasije, mu pise da je avto v garanciji, naslednji dan me naroci, mi na silo da nadomestno vozilo, se mi opravici, da je samo C3, zvecer mi vrne avto, mi da racun za 2500€, se nasmeji, da je fajn, da placa Citroen in ne jaz, sva oba srecna....

Pri nas pa kot ze receno, serjejo, ker ne vedo, kaj narediti, Nemec pa se je smejal, ker si je v zep vtaknil 2500€, v resnici pa je zamenjal dele za 250€.

Da sploh ne omenjam, da sem tri mesece kasneje v Nemciji imel v nedeljo zvecer prometno nezgodo (kriv drugi voznik), v cetrtek popoldan pa je bil avto popravljen. Vmes pa se vozil z nadomestnim vozilom, za katerega se serviser ni opravicil da je taki mali, bogi..... mercedes benz E280 :naughty:

Pa ni nihce nic kompliciral. Verjetno so ugotovili, da je ceneje hitro placati, pa narediti, kot pa zaposliti 15 ljudi, ki se kregajo z nezadovoljnimi strankami.

ampak to je ze malo :topic:

ZKUNA, zakaj pa :nono:

na linku, ki si ga nalepil, pise enako, kot sem napisal jaz, samo z drugimi besedami........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ZKUNA, zakaj pa :nono:

na linku, ki si ga nalepil, pise enako, kot sem napisal jaz, samo z drugimi besedami........

Samo za citirane detajle velja :nono: , ker:

i) prav to je bistvo sivih uvoznikov (prodaja brez garancije oz. samo s "hišno" garancijo);

ii) težko boš našel takega prodajalca, ki ti bo častil servis pri pooblaščenem prodajalcu/serviserju;

iii) garancija v povprečju stane 300~400 EUR, nikakor ne 1500 EUR (morda za motor vreden 25.000 EUR).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo za citirane detajle velja :nono: , ker:

i) prav to je bistvo sivih uvoznikov (prodaja brez garancije oz. samo s "hišno" garancijo);

ii) težko boš našel takega prodajalca, ki ti bo častil servis pri pooblaščenem prodajalcu/serviserju;

iii) garancija v povprečju stane 300~400 EUR, nikakor ne 1500 EUR (morda za motor vreden 25.000 EUR).

i)motis se.

nekateri prodajajo z, kot jo ti imenujes, hisno garancijo.

pri nas redki.

ii)jaz sem kupil rabljen avto s prodajalcevo garancijo, pa sem ga dal na prodajalceve stroske popraviti na pooblascenem servisu. samo argumenti morajo biti pravi.

iii) garancija stane vec, kot si mislis

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo za citirane detajle velja :nono: , ker:

i) prav to je bistvo sivih uvoznikov (prodaja brez garancije oz. samo s "hišno" garancijo);

ii) težko boš našel takega prodajalca, ki ti bo častil servis pri pooblaščenem prodajalcu/serviserju;

iii) garancija v povprečju stane 300~400 EUR, nikakor ne 1500 EUR (morda za motor vreden 25.000 EUR).

Ko sem pisal, sem imel v mislih samo motorje. Za slednje vse napisano preverjeno drži.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kot sem že omenil, pri avtomobilih se je to dogajalo:

http://24ur.com/naslovnica/novice/crnakron...806_3103196.php

In tudi iz tega primera se lepo vidi tisto o čemer govori Provokator! Odgovarjati bo moralo podjetje, ki je davčni zavezanec in nikakor ne stranka, ki je v dobri veri, da je poravnala tudi davek ob nakupu vozila in tako storila vse kar predvideva zakonodaja.

Popravljeno . Popravil bladzo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In tudi iz tega primera se lepo vidi tisto o čemer govori Provokator! Odgovarjati bo moralo podjetje, ki je davčni zavezanec in nikakor ne stranka, ki je v dobri veri, da je poravnala tudi davek ob nakupu vozila in tako storila vse kar predvideva zakonodaja.

samo še zadnjič - ni prav in moralno ali logično da stranka plača, AMPAK po mojih informacijah država razmišlja kako bi ta denar dobila od kupcev in ne od firm ker ve, da ga od firm ne bo dobila. zgoraj naveden argument pa naj bi jim služil. ne podpiram tega ampak ali bo dovolj razumljivo na kaj ciljam?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo še zadnjič - ni prav in moralno ali logično da stranka plača, AMPAK po mojih informacijah država razmišlja kako bi ta denar dobila od kupcev in ne od firm ker ve, da ga od firm ne bo dobila. zgoraj naveden argument pa naj bi jim služil. ne podpiram tega ampak ali bo dovolj razumljivo na kaj ciljam?

Upam, da bo racun za tako razmisljanje drzava (beri vlada) placala na naslednjih volitvah!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A si sigurn? Število tistih, ki bi lahko potencialno naj*** je premalo, da bi kaj spremenilo. Jebi ga so pač manjšina.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes na POP-u ponovno govorili o tej problemtiki. V prispevku je kriminalist jasno povedal, da kupci niso odgovorni za morebitne utaje!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pomeni 2-letna euro garancija , ki jo nudijo nekateri sivi uvozniki motorjev naprimer tk komerc iz logatca(glej (Zbrisano! Za oglaševanje se obrnite na marketing@motosvet.com))ima kdo lastne izkušnje(brez jaz mislim da........)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A si sigurn? Število tistih, ki bi lahko potencialno naj*** je premalo, da bi kaj spremenilo. Jebi ga so pač manjšina.

Ce vlada razmislja na tak nacin, smo potencialno najeb.. lahko vsi. Danes pri motorjih, drugic se kje drugje. Sicer pa glede na vesti iz Bladzovega prispevka lahko sivi uvozniki sedaj pricakujejo precejsen porast prodaje. Ce bo nekdo uradno potrdil, da se kupci nimamo cesa bati, bom tudi jaz naslednji motor kupil pri cenejsem ponudniku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... bom tudi jaz naslednji motor kupil pri cenejsem ponudniku.

... ob predpostavki, da bodo po vsej tej štali z davki še vedno lahko ugodnejši ... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!