Skoči na vsebino

"Sivi" uvozniki motorjev


adrenalyn

Priporočene objave

Zato, ker imajo več stroškov z poprodajo (prevodi tehničnih dokumentacij, navodil za uporabo, priprava homologacij, prevozni stroški, financiranje zalog, obveščanje strank, propaganda, garancija, financiranje zalog rezervnih delov,....)

Zato.

Sivi uvozniki pa motor prodajo in jih takorekoč ni na spregled. Pa še plačilo DDV je zelo vprašljivo.

Pa dober nakup v seniku ali garaži ti želim.

generalni uvozniki bi imeli lepe zaslužke tudi če bi imeli take cene kot ta sivi, samo v SLO je taka miselnost, bolje prodati manj motorjev drago kot več motorjev poceni, samo da bi čez noč obogateli

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

generalni uvozniki bi imeli lepe zaslužke tudi če bi imeli take cene kot ta sivi, samo v SLO je taka miselnost, bolje prodati manj motorjev drago kot več motorjev poceni, samo da bi čez noč obogateli

:grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

generalni uvozniki bi imeli lepe zaslužke tudi če bi imeli take cene kot ta sivi, samo v SLO je taka miselnost, bolje prodati manj motorjev drago kot več motorjev poceni, samo da bi čez noč obogateli

Ne nabijaj.

Generalnim uvoznikom tovarna, torej dobavitelj/izdelovalec, predpiše cene za motocikle. Generalni uvozniki morajo pač imeti tudi delavnice in salone na nivoju.

Kateri od sivih ima kak salon recimo v izmeri cirka 100 kvadratov? Imajo kolikor tolikor urejeno prodajno osebje itd?

Skratka - tvoja ideja sodi v področje neznanstvene fantastike.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne nabijaj.

Generalnim uvoznikom tovarna, torej dobavitelj/izdelovalec, predpiše cene za motocikle. Generalni uvozniki morajo pač imeti tudi delavnice in salone na nivoju.

Kateri od sivih ima kak salon recimo v izmeri cirka 100 kvadratov? Imajo kolikor tolikor urejeno prodajno osebje itd?

Skratka - tvoja ideja sodi v področje neznanstvene fantastike.

Po moje im pa res predpiše cene, ne bit tolk naiven, tukaj je samo ena navadna požrešnost, jaz kupujem isto robo tam kjer je cenejša, pa tudi če je iz garaže in ne iz salona, ki je bil narejen iz velikih zaslužkov prodanih motorjev, važno da ima motor EURO-garancijo ta mora veljati tudi pri nas saj smo žeskoraj 3. leta v evropi :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Kawasakijevi strani piše cena za ninjo zx10 11.249$ - 11.549$, srednja vrednost znese v tolarjih 2.074.618sit ali 8.644 eur.

Cena novega je pri nas malo čez 2.5mio ali 10.453 eur (pa še to mislim, da je akcijska cena).

Zx6 pa naj bi tovarniško stal 8.999$ kar znese 1.637.818 sit ali 6.824 eur. Ceno novega sem našel 2.1mio ali 8750 eur.

Nisem nek strokovnjak, ampak najbrš je v ceno, ki jo predlaga Kawasaki že všetih ene par stroškov in ni vrednost motorja, če ga prideš v tovarno iskat :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če si cene gledal na ameriški spletni strani (www.kawasaki.com) je tam navedena priporočena prodajna cena (MSRP), ki pa ne vsebuje taks, transportnih stroškov in drugih dajatev, ki so v ZDA različni glede na zvezne države.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne nabijaj.

Generalnim uvoznikom tovarna, torej dobavitelj/izdelovalec, predpiše cene za motocikle. Generalni uvozniki morajo pač imeti tudi delavnice in salone na nivoju.

Kateri od sivih ima kak salon recimo v izmeri cirka 100 kvadratov? Imajo kolikor tolikor urejeno prodajno osebje itd?

Skratka - tvoja ideja sodi v področje neznanstvene fantastike.

Zdi se mi, da resno konkuriraš za zmago v dotični temi največjih, al pa res vse veš :hmm: :lol1:

:headbang:

Žal smo v Evropi in lahko kupim motor kjer pač hočem, tam kjer je pač ceneje, saj smo v demokraciji, bom pač uveljavljal garancijo kjer bo mogoče, zanimivo čez mejo nimajo nič proti, če servisiram v garanciji motor pri njih in tudi kasneje ko garancije ni več, velja tudi za uveljavljanje garancijskih popravil, vse naradijo samo, da pridem še kdaj, tako pač je !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne nabijaj.

Generalnim uvoznikom tovarna, torej dobavitelj/izdelovalec, predpiše cene za motocikle. Generalni uvozniki morajo pač imeti tudi delavnice in salone na nivoju.

Kateri od sivih ima kak salon recimo v izmeri cirka 100 kvadratov? Imajo kolikor tolikor urejeno prodajno osebje itd?

Skratka - tvoja ideja sodi v področje neznanstvene fantastike.

Od kod pa dobijo 'sivi uvozniki' mopede? Skoraj prepričan sem, da ne gre za kakšne 'poceni kopije iz neke kitajske manufakture'... :rolleyes:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdi se mi, da resno konkuriraš za zmago v dotični temi največjih, al pa res vse veš :hmm: :lol1:

:headbang:

Žal smo v Evropi in lahko kupim motor kjer pač hočem, tam kjer je pač ceneje, saj smo v demokraciji, bom pač uveljavljal garancijo kjer bo mogoče, zanimivo čez mejo nimajo nič proti, če servisiram v garanciji motor pri njih in tudi kasneje ko garancije ni več, velja tudi za uveljavljanje garancijskih popravil, vse naradijo samo, da pridem še kdaj, tako pač je !

Jaz se strinjam s tabo Dadi, zakaj bi isti motor kupoval po nekaj 100-tisočakov dražje, da ti potem ko ga kupiš podarijo en kufer pa mislijo da so boga prijeli boga za jajca. Važno je edino to da ima motor EURO-garancijo. Pa enga srečnega pa zdravega :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz se strinjam s tabo Dadi, zakaj bi isti motor kupoval po nekaj 100-tisočakov dražje, da ti potem ko ga kupiš podarijo en kufer pa mislijo da so boga prijeli boga za jajca. Važno je edino to da ima motor EURO-garancijo. Pa enga srečnega pa zdravega :)

Srečno tudi tebi in veliko lepih kilometrov ! :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od kod pa dobijo 'sivi uvozniki' mopede? Skoraj prepričan sem, da ne gre za kakšne 'poceni kopije iz neke kitajske manufakture'... :rolleyes:

D.

A ne veš, da v j. koreji delajo posebej kopije đap mopedov za slo sive uvoznike. :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ne veš, da v j. koreji delajo posebej kopije đap mopedov za slo sive uvoznike. :blush:

Ja pa u Tuhinjski dolini jih tudi delajo in Smolnikar jih plasira na tržišče Kamnika ! :lol1:

Brez zamere simonsi :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz se strinjam s tabo Dadi, zakaj bi isti motor kupoval po nekaj 100-tisočakov dražje, da ti potem ko ga kupiš podarijo en kufer pa mislijo da so boga prijeli boga za jajca. Važno je edino to da ima motor EURO-garancijo. Pa enga srečnega pa zdravega :)

Saj ravno v tem je vic,da motorji od sivih uvoznikov nimajo euro garancije. Je pa tudi res da je zelo malo možnosti da ti v dveh letih (posebno pri Japoncih)kaj resnega crkne. Konec koncev je razlika v ceni ,posebno pri dražjih motorjih tako velika da rizika skoraj ni.java script:emoticon(':yes:', 'smid_48')

:yes:

Lp dare

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rizik je. Vprašanje je samo ali je, glede na razliko v ceni, sprejemljiv ali ne. Pri marsikateremu trgovcu se da doseči cena blizu tiste, ki jo ponuja sivi uvoznik. Uporaba cenika sivega uvoznika je pri tem dobrodošla.

Danes je več denarja na servisih, vzdrževanju in opremi kot pa na samih novih mašinah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

[quote name='Fritz' date='31 Dec 2006 @ 18:51' post='856616'

Danes je več denarja na servisih, vzdrževanju in opremi kot pa na samih novih mašinah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Baje da z Belgije :krneki:

moj je iz i!

lp 6

Saj ravno v tem je vic,da motorji od sivih uvoznikov nimajo euro garancije. Je pa tudi res da je zelo malo možnosti da ti v dveh letih (posebno pri Japoncih)kaj resnega crkne. Konec koncev je razlika v ceni ,posebno pri dražjih motorjih tako velika da rizika skoraj ni.java script:emoticon(':yes:', 'smid_48')

:yes:

Lp dare

moj ma euro garancijo!

lp 6

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Baje da z Belgije :krneki:

Jap, moj je BIL tud :grim .

Poudarek je na "BIL", ker ga ravno zarad tega nimam več (aja, pa tudi zaradi pokitanega geštela, krive akse in krmila, komplet poštrihane plastike, pa še kaj bi se našlo...) :headbang: :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jap, moj je BIL tud :grim .

Poudarek je na "BIL", ker ga ravno zarad tega nimam več (aja, pa tudi zaradi pokitanega geštela, krive akse in krmila, komplet poštrihane plastike, pa še kaj bi se našlo...) :headbang: :wacko:

in ko si ga prodal si kupca seveda seznalil z vsemi pomankljivosti :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdi se mi, da resno konkuriraš za zmago v dotični temi največjih, al pa res vse veš :hmm: :lol1:

:headbang:

Žal smo v Evropi in lahko kupim motor kjer pač hočem, tam kjer je pač ceneje, saj smo v demokraciji, bom pač uveljavljal garancijo kjer bo mogoče, zanimivo čez mejo nimajo nič proti, če servisiram v garanciji motor pri njih in tudi kasneje ko garancije ni več, velja tudi za uveljavljanje garancijskih popravil, vse naradijo samo, da pridem še kdaj, tako pač je !

Od kod pa dobijo 'sivi uvozniki' mopede? Skoraj prepričan sem, da ne gre za kakšne 'poceni kopije iz neke kitajske manufakture'... :rolleyes:

D.

evo, pa smo spet pri osebnih žalitvah ...

najcenejši nakup pač ni nujno tudi najboljši ali z najmanj tveganja, pa obračaš, kakor hočeš

zaključek in odločitev pa sprejme vsak svojo

glede na to, da tudi sam delam v nekem segmentu, kjer veljajo dvojne cene - uradne in "dumpinške", se pač zavedam, kako te stvari grejo ... glede na to, da sam postavljam visoke tarife... pač razumem tudi uradne uvoznike ...

no, ja... bo pa drugo leto bolje... še cirka 360 dni ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo, pa smo spet pri osebnih žalitvah ...

najcenejši nakup pač ni nujno tudi najboljši ali z najmanj tveganja, pa obračaš, kakor hočeš

zaključek in odločitev pa sprejme vsak svojo

glede na to, da tudi sam delam v nekem segmentu, kjer veljajo dvojne cene - uradne in "dumpinške", se pač zavedam, kako te stvari grejo ... glede na to, da sam postavljam visoke tarife... pač razumem tudi uradne uvoznike ...

no, ja... bo pa drugo leto bolje... še cirka 360 dni ...

Moje vprašanje je bilo resno in če sem te z dodatnim komentarjem slučajno užalil, se ti globoko opravičujem...

Torej, kje dobijo sivi uvozniki svoje mopede, da jih lahko prodajajo tako poceni?

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in ko si ga prodal si kupca seveda seznalil z vsemi pomankljivosti :grim

Mi ga sploh ni blo treba z ničimer seznanjat, ker je sam vse opazil :lol1:

Pač ni bil tako zabit kot jaz, ko sem ga kupoval na tisto foro o zaupanju, pa o znancih, ki ti dajo roko v ogenj bla, bla... :slap:

Si lahko predstavljaš, po kakšni ceni sem ga prodal... :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!