Skoči na vsebino

"Sivi" uvozniki motorjev


adrenalyn

Priporočene objave

Definitivno ni kupec odgovoren, saj je bil zaveden s strani prodajalca, razen če zraven sodeluje........nekdo ustanovi podjetje, direktor je en klošarček iz ceste, sedež podjetja je na ulici bratov tatov....., prodajo nekaj avtomobilov, podjetje zaprejo in ta isti človek odpre novo podjetje z drugim direktorjem,.....in zgodba se nadaljuje.....luknjo v proračunu pa zaradi nesposobnega sodstva plačujemo mi......takih podjetij, ki se ustanavljajo in propadajo mislim da je preko 2000nerešenih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pomeni 2-letna euro garancija , ki jo nudijo nekateri sivi uvozniki motorjev naprimer tk komerc iz logatca(glej (Zbrisano! Za oglaševanje se obrnite na marketing@motosvet.com))ima kdo lastne izkušnje(brez jaz mislim da....... .)

Kar njih vprašaj in z veseljem ti bodo razložili. Vsaj meni so, pri sorodnem prodajalcu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes na POP-u ponovno govorili o tej problemtiki. V prispevku je kriminalist jasno povedal, da kupci niso odgovorni za morebitne utaje!

V eni izmed avgustovskih motorevij (ce te zanima katera je to mi poslji PM da ne bom delal reklame) pise da je bilo leta 2004 v Slovenijo "sivo" uvozenih 64 motociklov iz Nemcije za katera ni bil placan davek. Podjetje xy ki jih je uvozilo ne obstaja vec in nekega dne bodo nesrecni lastniki primorani placati davek.

Zakaj lastniki?

Ker motocikel ni bil kupljen pri uvozniku oziroma enem izmed pooblascenih prodajalcev in je bila cena bistveno nizja, v takih primerih se je kupec dolzan pozanimati ce so bile placane vse dajatve.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V eni izmed avgustovskih motorevij (ce te zanima katera je to mi poslji PM da ne bom delal reklame) pise da je bilo leta 2004 v Slovenijo "sivo" uvozenih 64 motociklov iz Nemcije za katera ni bil placan davek. Podjetje xy ki jih je uvozilo ne obstaja vec in nekega dne bodo nesrecni lastniki primorani placati davek.

Zakaj lastniki?

Ker motocikel ni bil kupljen pri uvozniku oziroma enem izmed pooblascenih prodajalcev in je bila cena bistveno nizja, v takih primerih se je kupec dolzan pozanimati ce so bile placane vse dajatve.

In motocikel je bil recimo ze dvakrat prodan naprej kot rabljen in po stirih letih bo oblast sedaj gnjavila prvega, ki ji ga uspe zagrabiti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In motocikel je bil recimo ze dvakrat prodan naprej kot rabljen in po stirih letih bo oblast sedaj gnjavila prvega, ki ji ga uspe zagrabiti.

ne vem kako je zakonsko reseno glede takih primerov, upam pa da ne bo nikogar od tukaj prisotnih doletela ta nesreca z davcno.. samo, pri nas je vse mozno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

......

Ker motocikel ni bil kupljen pri uvozniku oziroma enem izmed pooblascenih prodajalcev in je bila cena bistveno nizja, v takih primerih se je kupec dolzan pozanimati ce so bile placane vse dajatve.

Kaj to je pravno dokumentirano ali skup "sklanfano" ob kozarčku piva ??

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj lastniki?

Ker motocikel ni bil kupljen pri uvozniku oziroma enem izmed pooblascenih prodajalcev in je bila cena bistveno nizja, v takih primerih se je kupec dolzan pozanimati ce so bile placane vse dajatve.

no saj sem vam rekel! davčna bo lastniku poslala lepo položnico potem pa bo lastnik moral na svoje stroške in svoj čas laufat okoli odvetnikov, se pritoževat in reševat sranje. lahko se zgodi še kak rubež po sistemu "pritožba ne zadrži izvržbe" itd. mogoče bodo lastniki proti državi sicer na koncu zmagali ampak sranja bodo pa imeli ogromno. mogoče nebi bilo slabo če bi se takšni kupci že zdaj začeli organizirat da ne bo potem šoka!

PS: mogoče bi se lahko za to odprla nova tema glede na to, da ni nekih indicev da so v naslovu teme omenjeni trgovci eni izmed teh ki so utaliji. če pa kdo ve za katere firme naj bi se šlo pa bi tudi lahko napisal, da se ti kupci lahko že pripravijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje nimate pojma kako funkcionira davkarija.... Kaj je kdo kje slišal in kaj naj bi bilo, če bi bilo in če bo....to spolh ni važno. Važna je veljavna zakonodaja v tistem času, ko je bilo vozilo kupljeno. Uvoznik je lahko vsak, ki nekaj uvozi, davke pa plačujejo davčni zavezanci (pravne osebe). Davek pri prodaji ni nikoli direktno plačan. Kdaj je plačan je odvisno od prometa podjetja na podlagi katerega mu davčna pove kdaj bo plačeval davek (1 krat na mesec, 3 mesece, pol leta)....

Če pa je takrat slučajno davek utajen, pa to nikakor ni problem končnega kupca, ampak davčnega zavezanca, ki odgovarja za morebitne utaje davkov.

Verjeti člankom v motorističnih revijah, ki jih pišejo laiki na področju davkarije, je malo naivno. Gled tega raje preberite kakšen strokoven časopis (Finance,... ) ali pa noslovite vprašanje direktno na DURS.

Popravljeno . Popravil bladzo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo tole berem in mi gre kar malo na smeh,spomnim pa se ,da nekje od začetka,ko je bilo govora o sivih uvoznikih sem lepo svetoval ,kupujte motorje pri uradnih zastopnikih.Namreč v vsej zahodni Evropi (razen Danska zaradi zelo velikega prom. davka)so bili avtomobili in motorji pri nas(osnovna cena) zelo poceni lahko rečem najcenejši,je pa res,da smo dobivali z manj dodatne opreme.Nevem ali se vam res splača za tistih par % kupit pri sivem uvozniku in potem nimaš;plačanega davka, niti prave garancije,niti svojega servisa,ko rabiš rezervne dele serviser vidi po št.šasije,da je motor uvožen in logično čakaš 14 dni na rezervni del,čeprav ga ima za svojo kliantelo v skladišču-A vam še zdaj nijasno?????

Ps. naivneži pa kar naprej kupujte poceni motorje od sivih uvoznikov.Škoda,da ni več firme Grubelič pri njemu bi plačali samo 1/3 -seveda motorja nebi nikoli dobili. :headbang: :headbang: :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če pa je takrat slučajno davek utajen, pa to nikakor ni problem končnega kupca, ampak davčnega zavezanca, ki odgovarja za morebitne utaje davkov.

Verjeti člankom v motorističnih revijah, ki jih pišejo laiki na področju davkarije, je malo naivno. Gled tega raje preberite kakšen strokoven časopis (Finance,... ) ali pa noslovite vprašanje direktno na DURS.

bladzo lepo da verjemeš v poštenost davkarije, a mene (saj veš da imam firmo in od tam nekaj izkušenj z DURS-om ter nekaj ekonomske izobrazbe) še vedno ne prepričaš da ne bodo probali izvest kaj takega. povdarjam PROBALI ker jim je jasno da od teh kvazi firm itak ne bodo vidli tega davka (poglej si primer trifunovič in utaja DDV).

žal sem kar se tiče dursa pesimist in to z razlogom!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj to je pravno dokumentirano ali skup "sklanfano" ob kozarčku piva ??

lp

Naj bi bilo pravno dokumentirano, kot sem rekel..sem to prebral v eni izmed avgustovskih motoristicnih reviji (slo) in po kontekstu bi sklepal da so poglobili v stvar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bladzo lepo da verjemeš v poštenost davkarije, a mene (saj veš da imam firmo in od tam nekaj izkušenj z DURS-om ter nekaj ekonomske izobrazbe) še vedno ne prepričaš da ne bodo probali izvest kaj takega. povdarjam PROBALI ker jim je jasno da od teh kvazi firm itak ne bodo vidli tega davka (poglej si primer trifunovič in utaja DDV).

žal sem kar se tiče dursa pesimist in to z razlogom!

Imaš moj PODPIS tudi jaz imam Sp.26 let veliko izkušenj z dacarji. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.Nevem ali se vam res splača za tistih par % kupit pri sivem uvozniku in potem nimaš;plačanega davka, niti prave garancije,niti svojega servisa,ko rabiš rezervne dele serviser vidi po št.šasije,da je motor uvožen in logično čakaš 14 dni na rezervni del,čeprav ga ima za svojo kliantelo v skladišču-A vam še zdaj nijasno?????

Brumer, ti pac gledas na to s svojega financnega polozaja (imas dosti denarja) in ti ni problem kupiti dragega motorja, originalne dodatne opreme, itd... Ce pa nekdo napraska lahko za motor le tocno dolocen znesek, bo premislil, kot je v tej temi nekdo ze napisal, ali za ta denar kupi recimo rabljen motor (ki je ze tudi brez garancije oziroma se mu ze izteka, ali pa je bil celo karamboliran in popravljen) ali za isti znesek novega pri sivem uvozniku, ki kljub vsemu ima prodajalcevo garancijo. Do sedaj sem kupil dva rabljena in dva nova motorje (ne pri sivih) in v garanciji mi tako ali tako ni crknila niti ena stvar. Malo pa tudi dvomim, da ce pripeljes uvozen motor na pooblasceni servis, da ti ne bi hoteli prodati rezervnega dela, ki ga imajo na zalogi. Tudi sam imam ze 26 let s.p. (ne v servisni dejavnosti) in ce kdorkoli pride po kako stvar, ki je na zalogi, prodas in narocis drugo (sem vesel, da prodam!).

Bi pa trenuto tudi sam se pocakal z nakupom pri sivih, dokler se ne razcisti to okrog davkov.

Me pa zanima, ko nekateri trdite, da bi se morali kupci pozanimati o placanih dajatvah za motor, kako se to naredi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

(.... ki je ze tudi brez garancije oziroma se mu ze izteka, ....

Tudi po izteku garancijskega roka proizvajalec oz. serviser zamenja kakšno stvar brezplačno (če je le motor redno servisiran); kot primer: TPS senzor na Yamahi FZ 6 ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo tole berem in mi gre kar malo na smeh,spomnim pa se ,da nekje od začetka,ko je bilo govora o sivih uvoznikih sem lepo svetoval ,kupujte motorje pri uradnih zastopnikih.Namreč v vsej zahodni Evropi (razen Danska zaradi zelo velikega prom. davka)so bili avtomobili in motorji pri nas(osnovna cena) zelo poceni lahko rečem najcenejši,je pa res,da smo dobivali z manj dodatne opreme.Nevem ali se vam res splača za tistih par % kupit pri sivem uvozniku in potem nimaš;plačanega davka, niti prave garancije,niti svojega servisa,ko rabiš rezervne dele serviser vidi po št.šasije,da je motor uvožen in logično čakaš 14 dni na rezervni del,čeprav ga ima za svojo kliantelo v skladišču-A vam še zdaj nijasno?????

Ps. naivneži pa kar naprej kupujte poceni motorje od sivih uvoznikov.Škoda,da ni več firme Grubelič pri njemu bi plačali samo 1/3 -seveda motorja nebi nikoli dobili. :headbang: :headbang: :headbang:

ko tole berem tudi meni gre malo na smeh........

:whistle:

lp6

Brumer, ti pac gledas na to s svojega financnega polozaja (imas dosti denarja) in ti ni problem kupiti dragega motorja, originalne dodatne opreme, itd... Ce pa nekdo napraska lahko za motor le tocno dolocen znesek, bo premislil, kot je v tej temi nekdo ze napisal, ali za ta denar kupi recimo rabljen motor (ki je ze tudi brez garancije oziroma se mu ze izteka, ali pa je bil celo karamboliran in popravljen) ali za isti znesek novega pri sivem uvozniku, ki kljub vsemu ima prodajalcevo garancijo. Do sedaj sem kupil dva rabljena in dva nova motorje (ne pri sivih) in v garanciji mi tako ali tako ni crknila niti ena stvar. Malo pa tudi dvomim, da ce pripeljes uvozen motor na pooblasceni servis, da ti ne bi hoteli prodati rezervnega dela, ki ga imajo na zalogi. Tudi sam imam ze 26 let s.p. (ne v servisni dejavnosti) in ce kdorkoli pride po kako stvar, ki je na zalogi, prodas in narocis drugo (sem vesel, da prodam!).

Bi pa trenuto tudi sam se pocakal z nakupom pri sivih, dokler se ne razcisti to okrog davkov.

Me pa zanima, ko nekateri trdite, da bi se morali kupci pozanimati o placanih dajatvah za motor, kako se to naredi?

se strinjam!

lp6

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brumer, ti pac gledas na to s svojega financnega polozaja (imas dosti denarja) in ti ni problem kupiti dragega motorja, originalne dodatne opreme, itd... Ce pa nekdo napraska lahko za motor le tocno dolocen znesek, bo premislil, ..................

Obstaja rek, ki pravi: "Nisem tako bogat, da bi kupoval poceni!"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obstaja rek, ki pravi: "Nisem tako bogat, da bi kupoval poceni!"

Kar še ne pomeni, da je treba denar metat stran in kupovat brez razmisleka.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar še ne pomeni, da je treba denar metat stran in kupovat brez razmisleka.

D.

Temu ti pravis metanje denarja stran brez razmisleka? Hja, upal bi si to trdit za nakup pri sivem. Sploh pa pri nekaterih motorjih ni neke obcutne razlike v ceni, s tem da se pri pooblascenih prodajalcih da dobiti nekaj popusta in je potem razlika zelo minimalna, saj imajo tudi oni interes kaj prodati. V koncni fazi je razlika tako minimalna da nima smisla razmisljati kje kupiti, poleg tega si dve leti brez skrbi zaradi garancije in 5 let brez skrbi pred dacarji polbajezastarapress :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Temu ti pravis metanje denarja stran brez razmisleka? Hja, upal bi si to trdit za nakup pri sivem. Sploh pa pri nekaterih motorjih ni neke obcutne razlike v ceni, s tem da se pri pooblascenih prodajalcih da dobiti nekaj popusta in je potem razlika zelo minimalna, saj imajo tudi oni interes kaj prodati. V koncni fazi je razlika tako minimalna da nima smisla razmisljati kje kupiti, poleg tega si dve leti brez skrbi zaradi garancije in 5 let brez skrbi pred dacarji polbajezastarapress :D

odvisno kaj je za tebe občutna razlika! za mene je 500 eur občutna razlika! seveda. če ti kaj crkne, pol tut 1500 eur ni občutna, če ti jo garancija krije......... :rolleyes:

lp6

Popravljeno . Popravil siks
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odvisno kaj je za tebe občutna razlika! za mene je 500 eur občutna razlika! seveda. če ti kaj crkne, pol tut 1500 eur ni občutna, če ti jo garancija krije......... :rolleyes:

lp6

no ja... odvisno od vsote. Sem mnenja da bi morali biti motocikli pri sivih bistveno cenejsi da bi se nakup splacal... pac stvar posameznika, osebno imam rad ciste posle in dobre kolege ;)

Popravljeno . Popravil Langus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poleg tega si dve leti brez skrbi zaradi garancije in 5 let brez skrbi pred dacarji polbajezastarapress :D

In v čem je razlika med "siviuvoznikdoo" in "legalniuvoznikdoo"? Ali "legalni" uvoznik ne more goljufati dacarjev??? (Recimo da tri motorje pripelje legalno, dva pa sivo)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In v čem je razlika med "siviuvoznikdoo" in "legalniuvoznikdoo"? Ali "legalni" uvoznik ne more goljufati dacarjev??? (Recimo da tri motorje pripelje legalno, dva pa sivo)?

Že v tem, da menda marsikater sivi uvoznik vsaka dva meseca uporablja drugo firmo za poslovanje ;)

Le kaj bi bilo temu razlog? :whistle: :whistle: :whistle: :whistle:

Morda pa vzporedno še sami sebi konkurenco delajo ? Ah, ne ... zihr je kej z davki :P

Popravljeno . Popravil brum brum
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kupiti, poleg tega si dve leti brez skrbi zaradi garancije in 5 let brez skrbi pred dacarji polbajezastarapress :D

Davčne zadeve zastarajo po 10 letih.

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!