Skoči na vsebino

Rasizem


Priporočene objave

Moja polsestricna je mulatka ki zivi pac v SLO natancneje v Postojni in mi gre na k.... ko vidim kako se nekateri ljudje do nje obnasajo ko pride v NM v PO so to navajeni in mi je res nerodno ampak se postavim zanjo! Res tisti ki ste rasisti dejte no otroku delate krivico ... Vsak ma pravico do zivljenja tudi najmanjsa zuzelka!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A si kdaj sla slucajno stet musice ki si jih zbrala na čeladi ko si se proti veceru vozila ob kaksnih rekah (sava, krka).

O rasizmu pa tok, osebno nimam nic proti drugim rasam, drugih ver, itd.

Najbolj me pa razp***i ko gres ven in jezik ki ga slisis na ulicah zveni precej podobno (ponavadi polomljeni) srbščini, srbohrvaščini, itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsak ma pravico do zivljenja tudi najmanjsa zuzelka!!!!!!

Imam enako mnenje

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsak ma pravico do zivljenja tudi najmanjsa zuzelka!!!!!!

Imam enako mnenje

Pozdrav od Roberta

Enako... sam bohnedej da se znajde v moji sobi v obliki komarja... :P

Nej bo zunej kje kjer me ne moti, pa tam dela zdraho med drugimi komarji.

Če se ne motim, nas črnuhi ne motijo zato ker so črni, pa čefurji nas tudi ne motijo zato, ker so iz ex juge (vsaj večina, upam) pa ne iz slo...

Črnuhi nas motjo, ker so rasisti pa delajo zdraho, se izgovarjajo na lačne uboge zapostavljane zamorčke itn... k sreči pri nas še ne.

Čefurji pa... no ja... zame je čefur oseba ki se po čefursko obnaša... tudi poznam dosti ljudi iz južno ležečih predelov ex juge, pa so čisto OK. Poznam pa tudi par ćistokrvnih slo osebkov, ki so še slabši od ostalih...

Sej po svoje smo pa tud mal sami krivi za čefurje pa to... mislm, če bi se slovenclni tko skupi vzel ko je pizdarija, kot se npr. čefurji, bi blo tud pizdarij manj, ane?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest mislm da je "čefur" stanje duha in ne narodnosti. In ob tej predpostavki sem potlej rasist, ker mi grejo "čefurji" res na živce. To stanje duha je pa zelo podobno nekaterim afroameričanom v ZDA, ki so očitno zelo zakompleksani ker so črni in rasizem zganjajo sami nad sabo z svojim obnašanjem.

Podoben primer je z vsemi etičnimi skupinami, to pa pomojem samo zaradi črednega nagona, saj se redko zgodi, da bi se kakšna manjšina pomešala z prebivalstvom in s tem sama sebe izolira. S tem lahko ubistvu rečemo, da smo ljudje deep down vsi mal rasista. Sam kako pa posameznik to projecira na družbo je pa čist stvar duhovne zrelosti in človečnosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene izredno nervirajo in motijo samo ene vrste ljudje, in to so IDIOTI.

IDIOTov je pa precej na tem svetu, vseh ras in vseh narodov, tudi iz našega iz izhaja ogromno...

:onfire:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa mislim, da je ljudi treba ceniti po njihovih dejanjih in ne po izgledu, pa tudi ne po tem od kod izvirajo.

To je vsekakor res, smola pa je, da se dolocenih skupin ljudi res v vecji meri drzijo doloceni "vedenjski vzorci". To sicer ni nujno da je pri vseh, lahko da je v manjsini, ampak cim je tega vec kot pri drugih, se pac posplosuje (to pocnem tudi sam) ...

Saj jaz tudi poznam marsikoga, ki izvira iz juga ... pa kaj poznam, tudi prav dobre prijatelje imam med njimi. Res je tudi, kar je pisal - se mi zdi - Chebi, da se manjse skupine same izolirajo - ne prilagodijo se zanje tujemu okolju.

Tko se kar dobro ve, iz katerih krogov se krade, prekupcuje itd. itd. ... ce se pa se malo kroniko bere je pa sploh marsikaj jasno :D

Je pa tega "posplosevanja" pri meni veliko manj kot pred leti, svoje case sem recimo poslusal Skrewdriver in podoben skinhead rock ... no ja. Ampak da ne bo pomote, nisem se nikoli s kako skupino skinov sprehajal po mestu in mislil kako je cool ker je malo verjetno da bi se nas kdo lotil ... imam samo enega prijatelja iz teh krogov, ga zadnje case sicer bolj poredko vidim, bi ga pa marsikdo opisal kot skina ,,, in nima samo ene mozganske celice :)

Ta "narodna zavednost" oz. nacionalizem, v cemer marsikdo vidi nekaj hudega (pa samo po sebi sploh ni) je lahko v razlicnih oblikah ... od pretepaca, ki pac potrebuje en razlog/smisel za pretep, pa do cesa bolj pametnega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se ne motim, nas črnuhi ne motijo zato ker so črni, pa čefurji nas tudi ne motijo zato, ker so iz ex juge (vsaj večina, upam) pa ne iz slo...

Črnuhi nas motjo, ker so rasisti pa delajo zdraho, se izgovarjajo na lačne uboge zapostavljane zamorčke itn... k sreči pri nas še ne.

Čefurji pa... no ja... zame je čefur oseba ki se po čefursko obnaša... tudi poznam dosti ljudi iz južno ležečih predelov ex juge, pa so čisto OK. Poznam pa tudi par ćistokrvnih slo osebkov, ki so še slabši od ostalih...

LP

Popolnoma res! 10 tock!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene izredno nervirajo in motijo samo ene vrste ljudje, in to so IDIOTI.

IDIOTov je pa precej na tem svetu, vseh ras in vseh narodov, tudi iz našega iz izhaja ogromno...

:onfire:

se strinjam - popolnoma

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se popolnoma strinjam z mnenjem, da te nobena barva kože/rasa/veroizpoved/itd ne more obvarovati, da ne bi bil idiot, zato so taki povsod, žal tudi med Slovenci. Takim (kdorkoli, kakršnikoli so) se je pač treba na daleč izognit. Ali drugače povedano, proti idiotom sem tudi jest rasistično nastrojen (čeprav, če dobro premislim, ali bi sploh obstajali pametni ljudje, če ne bi bilo idiotov??? hmmmmmmmm...).

Zelo narobe pa se mi zdi, če začnemo zadeve posploševati!

Najbolj narobe pa je, ko začnejo eni misliti, da so več kot drugi - to je IMHO povzročilo več žalosti in voljn na svetu kot karkoli drugega (in se žal pravkar spet dogaja)!

Za konec pa le še ena hitra in kratka: "Never underestimate the power of stupid people in large groups."

Želim vam čimmanj srečanj z idioti, še posebej na cesti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Joj, joj, kakšna tema.

Nekoč, ko sem bil mlajši, sem tudi sam bil nekoliko nestrpen do ostalih narodov in ras, a sem spoznal, da sem živel v zmoti. Res besedo čefur enačimo z narodnostjo in tako je prav, ampak ta narodnost, če se človek (prej stigmatiziran čefur) asimilira v okolje je redkokdaj moteča. Če pa oseba ohrani "čefurska" navade, jih domačini gledamo postrani. Sredi mesta se peljeta 2 zažgana tipa, z opel calibro (min 350.000 km), zelena tablca in zelo glasna glasba veje iz avtomobila (južnjaška narodna), seveda sta oba okna odprta. Kako bomo domačini gledali na te stvari? Po mojem mnenju ne z velikim odobravanjem. Nimam nič proti ohranjanju nacionalne identitete, ampak ni potrebno na "tujem", nam domačem ozemlju vrteti svojo (čefursko)glasbo tako na glas. To je pribljižno tako, kot bi se sredi beograda postavil in poslušal Avsenike, razvesil slo zastavo, itd... Kot bi razglasil neodvisno Slovenijo sredi Beograda? Kako bi Srbi na to gledali? Tudi ne nacionalisti me nebi ravno hvalili, mar ne?

Podobno je tudi s USA čefurji (črnci). Ja a morjo res cele ZDA prenašat RAP kulturo? A morjo res na VIVI kazat črnuha, ki nemško govori? Nisem nacionalist, vendar menim, da takšna dejanja ne bodo prinesla odobravanja množice. Nekaj se bo ziher našlo takih zarukancev, ki bodo temu "nasilju" naredili konec in če ne drugega, bodo voditelju oddaje razbili avto (so mu ga že!). Naj poslušajo bosanci, srbi in hrvati.... svojo glasbo, naj navijejo do konca.... AMPAK V SVOJEM ZAPRTEM PROSTORU (stanovanju, zaprtem avtu...) ZAKAJ HUDIČA HOČJO TO POČET TAKO DA JUH DRUGI MORMO TRPET???! Če hočnj musko glasno poslušat, naj jo, ampak samo oni ki to želijo. Takšne stvari, ljudi motijo. In ne samo v ZDA, DE in Slo...

Bodite strpni do soljudi, pa ni važno kaj so in kdo so, če pa morte poslušat npr. njihovo muziko, pa se ugriznte za jezik in si mislite svoje (v smuslu Gospod odpusti jim, saj ne vedo kaj delajo...)... Temu pojavu ni pomoči.

lp, Onim

p.s. še en lep primerček: SP v fuzbalu, Slovenija-Španija, Slovenija izgublja in v našem mestu letijo petarde, kot znamenje slavja, ko Španci dosežejo gol. Pa kakšno je to obnašanje. Razumem navijanje za Yu, ampak proti Slo (če ne igra proti Yu) pa ne razumem, zakaj je to potrebno? Na koncu se izkaže, da so slovenski "čefurji" večji nacionalisti, kot smo mi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene izredno nervirajo in motijo samo ene vrste ljudje, in to so IDIOTI.

IDIOTov je pa precej na tem svetu, vseh ras in vseh narodov, tudi iz našega iz izhaja ogromno...

Se strinjam 100%. To, da sovražimo ljudi drugih ras in narodnosti je v veliki meri pogojeno s tem, kar so nam vcepili v glavo. Meni je bilo za t.i. čefurje in črnce popolnoma "ravno", dokler nisem imela neprijetnih izkušenj. Kakšni dve leti nazaj pa mi je zamoril en črnc in sem ugotovila, da s črncem ne bi bila nikoli. Ne vem zakaj, tako pač je. Najprej sem mu na lep način povedala, da naj neha težit, ker ga ne maram. Pa je še bolj moril. In če ne gre zlepa, gre pa zgrda in sem ga poslala v .... Pa še vedno ni zaleglo in sem se morala zelo zadrževat, da ga nisem v nekem trenutku na ... , da bi mu do konca sploščila njegov že tako ali tako povsem ploščati nos. Tip je res ZAMORIL, kaj takega še nisem doživela, še zdaj mi gredo lasje pokonci, ko zagledam kakega črnca ...

Če to pomeni, da sem rasistka, potem sem pač rasistka. Definitivno imam rajši rasiste kot črnce.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA! Spet ste mi na žulj stopil!! Ma bom tih, da me ne bojo za sponzorja te teme proglasili!

Šaljem vam burek iz SAO Idioti.

(PetardeZaŠpanijoSoBileMojePress) :twisted: :twisted: :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hej, fantje in dekleta, pa ste se kdaj pogledali kako se VI obnašate, ko greste kam v tujino (npr. na Hrvaško ali pa kam drugam)???

Ponavadi igrate ene silno glasne frajerje, češ, kaj nam pa kdo more...

Dajmo bit glasni pa muziko do fulla nažigat, pa svinjarijo za sabo puščat...

Če bojo pa tečni, bomo pa drug let šli kam drgam štalo delat. Sicer naj bojo pa veseli, ker jim dnar prnašamo, revežem...

A mislte, da majo "domorodci" kaj boljše mnenje o vas?!

Sploh pa a zato k se vam je pa slucajno ene par Slovencev zamerlo, a to pomen, da zdaj pa vseh ne boste maral?

Dejte ze nehat tko blazn posploševat!!!!!!

V vsakem narodu, rasi, ... so dobri in slabi... In zakaj bi potem sodili samo po slabih? So vseeno v manjšini, samo toliko bolj glasni so...

In zaradi peščice bolj glasnih naj bi obsojali ves narod/raso? Dajte no....

Malo več strpnosti in kakšen pogled v ogledalo ne bi škodil. Bi bil svet za odtenek bolj prijazen...

Skratka: Živi in PUSTI živeti!!!!!!!!

Alla

P.S. A ni rasizem in podobno malo povezan tudi s pomanjkanjem lastnega samospoštovanja? Zakaj se takoj čutite ogrožene????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skratka: Živi in PUSTI živeti!!!!!!!!

Alla

No viš, to je to!! :D :D Pa ne vseh u isti koš metat! Jaz se POVSOD lepo obnašam, pa nč ne svinjam, pa svojo svinjarijo v domač smetnjak nesem, pa musko navijam za zaprtimi okni. Pa v tujini probam v njihovem jeziku komunicirat (sicer pa po anglejšku) in se njihovim navadam prilagodit. Isto od drugih pričakujem pri nas!!!! Zato pa porkamadona vsem, ki se obnašajo kot da je vse njihovo in da lahko vse in vsakogar posvinjajo, kot jim paše. Če sem zato rasist, potlej pa evo mene rasista!! :evil: :evil: :D

P.S.: Pa spoštujte tudi naravo in živali, ne samo sapiense, ki so itak bolezen in gnoj preljube Gee!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam, drugih ne moreš spremeniti. Niti na silo. In če jih sovražiš, ni njim nič bolj grozno živeti, tebi pa, ker si poln sovraštva!

Če imaš res vse tako pošlihtano pri sebi (glede tvojega obnašanja), pohvalno, torej si dober vzgled. Ampak, kot sem že napisala, s sovraštvom pa ne prideš nikamor. Malo obrabljeno ampak vseeno: Če seješ sovraštvo, ga boš tudi žel.

Dej, vsaj poskusimo bit bolj strpni do drugačnih!

Sicer pa, a ne bi blo dolgcajt, če bi bili vsi enaki?!

Lp,

Alla

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hej, fantje in dekleta, pa ste se kdaj pogledali kako se VI obnašate, ko greste kam v tujino (npr. na Hrvaško ali pa kam drugam)???

Ponavadi igrate ene silno glasne frajerje, češ, kaj nam pa kdo more...

Dajmo bit glasni pa muziko do fulla nažigat, pa svinjarijo za sabo puščat...

Če bojo pa tečni, bomo pa drug let šli kam drgam štalo delat. Sicer naj bojo pa veseli, ker jim dnar prnašamo, revežem...

A mislte, da majo "domorodci" kaj boljše mnenje o vas?!

Sploh pa a zato k se vam je pa slucajno ene par Slovencev zamerlo, a to pomen, da zdaj pa vseh ne boste maral?

Dejte ze nehat tko blazn posploševat!!!!!!

V vsakem narodu, rasi, ... so dobri in slabi... In zakaj bi potem sodili samo po slabih? So vseeno v manjšini, samo toliko bolj glasni so...

In zaradi peščice bolj glasnih naj bi obsojali ves narod/raso? Dajte no....

Malo več strpnosti in kakšen pogled v ogledalo ne bi škodil. Bi bil svet za odtenek bolj prijazen...

Skratka: Živi in PUSTI živeti!!!!!!!!

Alla

P.S. A ni rasizem in podobno malo povezan tudi s pomanjkanjem lastnega samospoštovanja? Zakaj se takoj čutite ogrožene????

Alla ne kvasaj.

Jaz sem rasist, delno tudi nacionalist,ampak ko sem na hrvaskem probavam govoriti hrvasko, v italiji italijansko, v A ali D nemsko... Ce ne znam jezika pa anglesko (npr. Svedska).

Zakaj ne morejo ti izmecki govoriti slovensko ko so v sloveniji, pa tudi ce so rojeni kle, smetijo s svojimi "navadami" (beri primitivizmom).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Joj, joj, kakšna tema.

...

Bodite strpni do soljudi, pa ni važno kaj so in kdo so, če pa morte poslušat npr. njihovo muziko, pa se ugriznte za jezik in si mislite svoje (v smuslu Gospod odpusti jim, saj ne vedo kaj delajo...)... Temu pojavu ni pomoči.

Hmm, Onim ma začel si presenetljivo dobro samo rahlo te je zaneslo (moje skromno menenje) ampak, ...

Dejstvo št.1: RAP v ZDA ni terror manjšine nad večino, še vedno je omejen predvsem na predmestja in Gethe. Belca, razen Eminema, in na sceni ni, prav tako še vesdno obstaja zadostno število RedNeckov, ki skrbijo za Nacionalistično-ideološko-farben-kajvemkereneumnosti ravnotežje na kontinentu. Za debato o razmerjih med RedNecki in Afro-Američani, pa lahko mojga brata dobiš za vrat, ki sredi kuruznih polj Vzhodno od Chicaga že tri leta študira. Potem človek dobi občutek, da še resničnio živimo v neki mali oazi miru in popolnosti.

Dejstvo št.2: Hmmm jap obnašanje določenem prostoru je pogojeno, oz. naj bi bilo tudi s strani manjšine takšno kot ga v glavnem pričakuje večina. Tuki sevedane moremo pričakovati, da bomo vsi govorili brez naglasa, v narodni noši. JE PA RES, ... pa če je to slovenec ali "čefur" (v narekovajih, ker ne vem a je bila že sprejeta definicija razen primitivec, primitivne pojave in obnašanja, ki štrli iz množice kot drek u punču), so določeni vzorci obnašanja nezaželjeni oz. nesprejemljivi. Muska kot si jo opisal, ..če jo človek posluša iz lastnega užitka na normalni jakosti, ..hej ni blema naj, samo naj ne moti in naj bo jakost primerna tudi temu da je udeležen v prometu. .... Isto veja za techno nabijače, pa nas Rockerje, ...pa ne vem koga še. Nekomu prepovedovati musko ker ne živi znotraj svojega rezervata je pa BEDASTO ČE NE PRIMITIVNO.

Destvo št.3: VSI SMO NACIONALISTI, tako ali drugače, od nemcev, američanov, Rusov, Židov, muslimanov, Slovencev, Ćefurjev, .... vsak po svoje. Za mir in sožitje pa potrebujemo samo strpnost veliko mero spoštovanja do sočloveka in normalnega obnašanja BREZ PROVOKACIJ. Za kar štejem primer Onima z musko, ... in ja ne odgovarjaj na provokacije pa se bo tudi nasprotnik utrudil, nasičil in razvodenil, ...heh zmaga brez boja samo z uporabo sivih celic.

Dejstvo št.4: Svet je na žalost poln idiotov in kretenov, zato pa uživaj v družbi tebi všečnih ljudi in se ne daj motiti dokler nekdo ne dreza prvi vate. AMPAK ŠE ZMERI CARPE DIEM & LIFE IS BEAUTIFULL!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zoolo, tako nekako. Samo smo različni in imamo različno stopnjo tolerance. Moji kolegi norijo ko gledajo čefurje z glasno glasbo iz avta, jaz pa se poskušam miriti in ne reagirati. Sam tega v tujini nebi nikoli počel. Tudi kar se rockerjev, raverjev in drugih subkultur tiče, meni je vseeno, kako so oblečeni, če hočjo musko naglas poslušat, jo naj (nekje za sebe) in naj ne motijo ostalih (čeprav si kdo potem misli, v čem je pomen nabijati glasbo?), ker lahko le ti takšno ravnanje razumejo kot provokacijo... V glavnem, treba bit čimbolj strpen in se včasih v jezih ugriznt.

Lp, Onim

p.s. a se kdo od vas sprašuje kako star čiča za volanom nas gleda, ko ga kot strela iz jasnega prehitiš (žal čiča ni gledal špeglov, da nas bi prej opazil) z odprtimi rori? Komentar: #$~*( . ) pi+da.... ko bi se le ubu!}

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hej, fantje in dekleta, pa ste se kdaj pogledali kako se VI obnašate, ko greste kam v tujino (npr. na Hrvaško ali pa kam drugam)???

Se obnašamo tako kot v Sloveniji.

Samo če vzamemo za primer kako se hrvati obnašajo do slovencev in drugih turistov.

V Punatu (Krk) kjer je sigurno 50%+ turistov slovencev se do nemcev in avtsrijcev obnašajo kot da so kralji in vsi kelnarji in kelnarce govorijo lepo tekoče nemško, ko pa pridejo do mene in fotra ki se zjutraj ob 7ih spravljava še vsa čukasta na kavo pa kar naenkrat vse manire izginejo.

V primeru da naročim "kavo s smetano" me samo čudno pogleda in izusti prijazen "ŠTA?!" oziroma še prijaznejši "MOLIM?!", če pa rečem "kavo sa šlagom" pa dobim precej prezirljiv pogled ki kar govori "kaj pa mislis da si da tuki kavo naročas".PA DOBR A NISM JST TUT STRANKA KI TUKI DNAR PUŠČA!!! :evil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!