Skoči na vsebino

Rasizem


Priporočene objave

  • 2 let pozneje...

Takole bom rekel. Ne bom se direktno označil s besedo rasist, ker mi ta beseda zavzema preveliki pojem, ampak bom rekel, da sem separatist. Nisem namreč rasist zaradi barve kože, ampak zaradi dejanj, ki jih pripadniki te kože predstavljajo. Različnih ras bojda po Svetu ni, so se pa ljudje na različna podnebja različno prilagodili in od tod so nekaterim ljudem skupne poteze obraza in barve kože. Neglede na to, da smo vsi skupaj ena rasa, mislim, da med nami, glede na izvor obstajajo bistvene razlike. In mešanje ras nikoli ni prineslo nič dobrega, saj imamo vsi drugačne nazore, izhajamo iz drugačne kulture, podnebja itd. Recimo Španci in Portugalci v Ameriki v 15. stoletju, Mongoli v Evropi (Đingiskan), Turki v Evropi, nenazadnje cigani in čefurji pri nas itd. Vedno prihaja do trenj med temi skupinami, saj se večina ne more in ne želi prilagoditi razmeram v katerih živijo, se še zmeraj počutijo kot da so na domačem ozemlju in velikokrat se zaradi svoje ogroženosti počutijo večje in terorizirajo ljudi okoli sebe. Tako nekako kot majhni psi, ki se vedno zaganjajo v one večje in jim grenijo življenje. Torej, gojim mržnjo samo do tistih ljudi določenih "nacij", s katerimi imam slabe izkušnje. Nikoli nisem imel težav s Črnci, ker jih nisem prevečkrat srečal, nikoli s Azijci (poznam enega Japonca in ga popolnoma spoštujem), Židi me sploh ne motijo, tudi Arabci ne, sem pa alergičen na čefurje in cigane. To ne pomeni, da mrzim južnjake (ker poznam enih par in smo v dobrih odnosih), ampak sovražim pa tiste ljudi, ki pridejo na mojo zemljo delat sranje, ker mislijo, da so svete krave in se jih ne sme nobeden dotaknit ne glede na njihova dejanja. Torej v tem primeru podpiram skine, naj jih premlatijo, da bojo srali pečene kekse. Še enkrat poudarjam, nisem nestrpen do teh dveh skupin zaradi tega, ker sam izgledam kot arijec, ampak zaradi dejanj in načina življenja teh dveh skupin. To, da pride v Slovenijo živet na račun davkoplačevalskega denarja (ker ima tri otroke in dobi toliko socialne, da se mu še na šiht ne da) je višek nesramnosti. Da pa zraven še krade in si gradi svoj policijski dosje kot Anna Frak svoj dnevnik pa itak presega vse meje. In na koncu pristane za pol leta v zaporu, kjer se mu še lepo godi. Ko pride ven pa itak spet vse po starem. Zaradi vsega tega in števila teh primerkov v prestolnici, mi to mesto tako zelo smrdi. Če jih nebi bilo in bi lahko očistili to nesnago, bi bilo to eno lepših mest Europe. Poleg tega ne razumem, zakaj se lahko en Brazilec nauči tekoče slovensko v 2-eh letih, en čefur/cigan pa nikoli v življenju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaradi vsega tega in števila teh primerkov v prestolnici, mi to mesto tako zelo smrdi. Če jih nebi bilo in bi lahko očistili to nesnago, bi bilo to eno lepših mest Europe. Poleg tega ne razumem, zakaj se lahko en Brazilec nauči tekoče slovensko v 2-eh letih, en čefur/cigan pa nikoli v življenju.

mimogrede ! glede smrada mam občutek da je povezava s tvojim podpisom in je lahko samo od tebe ! smrad namreč !

maribor je lepo mesto ! samo je preveč "pečetovsko" ! :SS

stavim da v nulo obvladaš portugalsko in makedonsko, za grščino in latinščino pa itak vem da veš ! :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole bom rekel. Ne bom se direktno označil s besedo rasist, ...

En moj znanec (iz neke druge države) je takolele povedal:

"Ni res, da sem yst rasist! Oni so nigri!" O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mimogrede ! glede smrada mam občutek da je povezava s tvojim podpisom in je lahko samo od tebe ! smrad namreč !

maribor je lepo mesto ! samo je preveč "pečetovsko" !  :SS

stavim da v nulo obvladaš portugalsko in makedonsko, za grščino in latinščino pa itak vem da veš !  :P

Vse od naštetega, pa še Afriške jezike imam v mezincu. Po novem se učim Kitajščino v sečuanskem narečju :naughty: Smrad prihaja tudi od mene in vseh ostalih vključno s teboj (upam, da nisi zaprt), najbolj pa od tistih, ki sem jih prej omenil, na dnu lestvice za katere sem jaz dišeče milo :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poleg tega ne razumem, zakaj se lahko en Brazilec nauči tekoče slovensko v 2-eh letih, en čefur/cigan pa nikoli v življenju.

zaradi mentalitete....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zaradi menta tete....

:OK: to bo ja :ninja: dr. živago lingvist in specijalist, kot silvester the specialec ! :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... Kadar proti večinskemu prinaša manjšinsko, to vedno vnaša nemir. Pravijo, da do dvanajst odstotkov mešanja naroda z novo kulturo drugih narodov država prenese, ko gre za več, se začnejo nacionalizmi......

Se strinjam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 12 let pozneje...

Huh neki iščem, pa lih tole najdem. Mal iz naftalina.

Zanimivo. Ko rečeš v SLO človeku, ki je iz Peruja "indijanec" te vsi zmerjajo z rasistom. Ko pa gre beli človek v Peru pa vsi upijejo "gringo" in se ob tem še smejijo....

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čisto odvisno kako je bila beseda indijanec uporabljena. Tako, da bi se o tem dalo filozofirati v nedogled.....;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, skalar36 pravi:

Huh neki iščem, pa lih tole najdem. Mal iz naftalina.

Zanimivo. Ko rečeš v SLO človeku, ki je iz Peruja "indijanec" te vsi zmerjajo z rasistom. Ko pa gre beli človek v Peru pa vsi upijejo "gringo" in se ob tem še smejijo....

 

V eni drugi temi se je domorodec prilagodil tujcu. Rasizem izginja. 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za moje pojme barva kože ne vpliva na človeka, kakšen je po duši. lohk je tud roza, če je fer, me ne moti. Samo to ni svetlo rdeč, ampak je roza. Tako kot črnc ni temnopolt. Temnopolti so cigani, al pa kdo ke se je preveč sonču. Črnc ki ima rumene zobje zgleda pa kot, da so beli je pa- črnc. Pa s tem ni nč narobe. Tok kt mihael jekson ni bil belc. Tok kot je en k je iz severne amerike domorodc z eno besedo indijanc.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nikada u životu nisam vidio hrvata, mađara, slovenca, amerikanca... ali sam vidio tisuce koji vjeruju da su hrvati, mađari slovenici ili amerikanci. Nikada nisam vidio hrvatsku, ameriku, srbiju, rusiju... ali sam cuo tisuce kako govore da žive u nekima od tih zemalja. Nikada nisam vidio katolika, pravoslavca, islamista, budista... ali sam vidio tisuce koji vjeruju da su katolici ili islamisti. Nikada nisam vidio HDZ-ovca, SDP-ovca, dinamovca ili hajdukovca, ali sam vidio tisuce koji vjeruju da su nešto što nisu. Nikada nisam vidio ništa od toga, iz jednostavnog razloga, jer ne postoji, ali sam vidio tisuce i tisuce koje su spremne naljutiti se, vrijeđati, omalovažavati, fizicki napasti pa cak i ubiti zbog necega što nikada nije niti ce ikada postojati igdje drugdje osim u njihovim glavama. Vidio sam tisuce koje su spremne nauditi stvarnim živim bicima na temelju obicnih fikcija.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 6/14/2017 ob 19:52, dr.looney pravi:

A si ti kej pil?......:lol1:Tako lepo si začel sestavek, pol te je pa mal odneslo.....:lol1:

No hotu sm rečt sam to, da mi barva kože, pri sočloveku ne povzroča nobenih težav. Sprejemam vse ljudi kot da so dobri. Če se kasneje izkaže, da so slabi...spet ni pogojeno z barvo kože.

Rad imam pa točno poimovanje, ne v smislu žaljivosti...Pa če za primer vzamem sebe: Lahko bi rekli, da hočem bit pametno duhovit in pri tem ne užalit nikogar, al pa z eno besedo: Bumbar. Ker se sploh ukvarjam s to temo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, skalar36 pravi:

No hotu sm rečt sam to, da mi barva kože, pri sočloveku ne povzroča nobenih težav. Sprejemam vse ljudi kot da so dobri. Če se kasneje izkaže, da so slabi...spet ni pogojeno z barvo kože.

Rad imam pa točno poimovanje, ne v smislu žaljivosti...Pa če za primer vzamem sebe: Lahko bi rekli, da hočem bit pametno duhovit in pri tem ne užalit nikogar, al pa z eno besedo: Bumbar. Ker se sploh ukvarjam s to temo...

v temi smo vsi črnci? :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, skalar36 pravi:

No hotu sm rečt sam to, da mi barva kože, pri sočloveku ne povzroča nobenih težav. Sprejemam vse ljudi kot da so dobri. Če se kasneje izkaže, da so slabi...spet ni pogojeno z barvo kože.

Rad imam pa točno poimovanje, ne v smislu žaljivosti...Pa če za primer vzamem sebe: Lahko bi rekli, da hočem bit pametno duhovit in pri tem ne užalit nikogar, al pa z eno besedo: Bumbar. Ker se sploh ukvarjam s to temo...

Barva kože ni problem, gori je problem.

Vseeno pa raje vidim, da ni pretemno okoli hiše.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!