Skoči na vsebino

Ste slišali tole?


Killroy

Priporočene objave

No, evo! Ste iskali hudiča, zdaj je pa prišel!

Vas bo vse s kolom nalomil, potlej se pa preklajte kdo je CD-Rom, Eko-Rom, Rom-kartako. Tisti ki ga bo Einherjer ujel bo kar speštanka!

LP HHV

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Horjo - bo nekaj na tem, se dobro, da ne maram tlacenke, kva bi blo treba ciganov skup zbit za en dober obrok :)

Einherjer

-------------

www.firestartersmc.com

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja... kar se ohranjanja materinega jezika tiče tudi meni slabo rata. Sej ljudje sploh ne znajo pravilno uporabljati dvojine, pravilnih skranjatev itd.... sicer pa.. kje pa še dobiš državljanstvo za pičlih (v letu 1991 in kasneje) 600 SIT.

Pa tut naš sleng je čisto v pizdi.. vsaka četrta beseda je hrvaška (srbska, bosanska), vsaka druga angleška.

I want some more!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

... pravilnih skranjatev itd....

I want some more!!!!

Skranjatev pa res ne znam uporabljat ... PRIZNAM ... potem pa še ... od Pupike

hotschko

{Born To Lose Live To Win}

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Vse v redu, dokler so ukrepi enaki za vse in ne ogrožajo človekovih pravic in dostojanstva.

Hja to je pa tako a ne ... ce kaka drzava ne velja za rizicno, nima smisla imeti takih ukrepov. Zato, med drugim, je fin ta NATO hehe Nimajo te za banana republiko z velikim odstotkom teroristov.

Ce si pa iz drzave, iz katere se nezanemarljiv delez ljudi skusa nauciti leteti z reaktivnim letalom z mislijo na vse tiste obljubljene device v raju - al kaj jim ze obljubijo heheh ...

--

Andraz, cyc

Popravil/a - cyc dne 11/06/2002 ob 18:58:44

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Če sem prav obveščena takšni testi obstajajo in so celo takšni, da jih še marsikateri "čistokrvni" Slovenec ne bi naredil!

Res je, zdaj taki preizkusi znanja so, ni mi pa jasno po kaksnem kljucu se to vrsi, ker kot je ze Ice rekel ... nenavadno veliko ljudi, ki se niti ne potrudijo govoriti slovensko, sploh nocejo ...

Po drugi strani ... prek ICQja poznam Slovenko iz Argentine, kar dobro govori, ampak se boji, da tistih testov ne bo naredila ... kje je tu logika, ne vem ...

--

Andraz, cyc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Hja to je pa tako a ne ... ce kaka drzava ne velja za rizicno, nima smisla imeti takih ukrepov. Zato, med drugim, je fin ta NATO hehe Nimajo te za banana republiko z velikim odstotkom teroristov.

Ce si pa iz drzave, iz katere se nezanemarljiv delez ljudi skusa nauciti leteti z reaktivnim letalom z mislijo na vse tiste obljubljene device v raju - al kaj jim ze obljubijo heheh ...

Kolikor se spomnim še ni dolgo tega kar so sodili ameriškim teroristom z ameriškim državljanstvom, celo nekemu ameriškemu Talibanu. Po drugi strani ameriške tajne službe postavljajo in odstavljajo režime po drugih državah, ubijajo, mučijo.(pa ne samo tajne službe, spomnite se posnetkov zajetih "teroristov" iz Afganistana)

Kar velja za druge seveda ne velja za ZDA. Mednarodna sodišča za vojne zločine, prepoved uporabe protipehotnih min, Kyotski protokol... ničesar kar bi magari na simbolni ravni mogoče pomenilo omejitve tudi za njih-pozabite. Obnašajo se kot pokvarjen šerif na divjem zahodu. In nas menda nameravajo povabiti v "elitni klub", bando pokvarjenega šerifa, ki se imenuje NATO.

Američani zdaj svarijo, da Irak razvija orožje za množično uničenje. A se kdo mogoče spomni kdo je prvi razvil tako orožje in ga EDINI do zdaj tudi uporabil?

MotoManiac

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uuuuuuuuaaaaaaaaaaaa......spet anti-zda tirada.talibani so seveda najvecji clovekovi prijatelji,stalin in kasneje andropov seveda nikoli ne bi niti pomislila na jedrsko orozje,ce ne bi bilo podlih podlih zda,varsavski pakt je bil samo odgovor na agresijo zahoda po drugi svetovni vojni,irak je miroljubno poklal cez 300 kuvajtcev in odnesel vse njihovo premozenje (saj so imeli vso pravico to storiti - kuvajt je 19.provinca!),sarin nad iraske kurde so spustili ameriski tajni agenti,kitajska se uspesno upira zahodni agresiji z zda na celu (BTW studente na trgu bozjega miru so nahujskale podle zda in kitajska vojska je samo povozila teroriste placane od amerike),in tako dalje in tako naprej.

ja ja,malo se ignorira tu,malo tam in ze se oblikuje javno mnenje.

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

quote:

podobni ukrepi (preverjanje znanja slovenscine itd.) tudi sloveniji ne bi skodili - bi se vsaj govorilo slovensko na ulici in ne neka balkanscina.

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Če sem prav obveščena takšni testi obstajajo in so celo takšni, da jih še marsikateri "čistokrvni" Slovenec ne bi naredil!

Boljše LENA kot nobena

pred leti sem dobil en tak test slovenščine v roke........verjemi, da ga ne bi naredil niti novopečeni gimnazijski maturant, kaj šele kdo drug.........

lp.,

bmw

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

uuuuuuuuaaaaaaaaaaaa......spet anti-zda tirada.talibani so seveda najvecji clovekovi prijatelji,stalin in kasneje andropov seveda nikoli ne bi niti pomislila na jedrsko orozje,ce ne bi bilo podlih podlih zda,varsavski pakt je bil samo odgovor na agresijo zahoda po drugi svetovni vojni,irak je miroljubno poklal cez 300 kuvajtcev in odnesel vse njihovo premozenje (saj so imeli vso pravico to storiti - kuvajt je 19.provinca!),sarin nad iraske kurde so spustili ameriski tajni agenti,kitajska se uspesno upira zahodni agresiji z zda na celu (BTW studente na trgu bozjega miru so nahujskale podle zda in kitajska vojska je samo povozila teroriste placane od amerike),in tako dalje in tako naprej.

ja ja,malo se ignorira tu,malo tam in ze se oblikuje javno mnenje.

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Ja ICE točno tako je bilo, pa še kaj hujšega bi se našlo.

Vendar samo : kad bi se zajebavali.

lp RAN

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Američani zdaj svarijo, da Irak razvija orožje za množično uničenje. A se kdo mogoče spomni kdo je prvi razvil tako orožje in ga EDINI do zdaj tudi uporabil?

No ja ... svoj cas se je dalo v Zivljenju in tehniki dalo prebrati, kako so v nekdanji SV izboljsevali svoje jedrske konice - nad kako (svojo!) vas so vrgli sem ter tja kako bombo, poslali tja notri takoj po eksploziji se kake enote in opazovali, kako se vse skupaj obnese ...

--

Andraz, cyc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole je pa neki za vse pristaše zda:

Kratka zgodovina ameriških intervencij

Načela ameriške zunanje politike je mogoče strniti v nekaj točk:

narediti svet varen za ameriške korporacije.

zagotoviti posel domači vojaški industriji, ki daje kongresnikom velikanske prispevke.

preprečiti nastanek vsakršne družbe, ki bi lahko služila kot uspešen primer alternative kapitalističnemu sistemu.

Greatest Hits:

Indonezija

1965

500.000 pobitih civilistov

Z vojaškim udarom pod taktirko CIAe zrušijo izvoljenega Sukarna in postavijo Generala Suharta, ki izvrši "najbolj divjaški množični pokol v moderni politični zgodovini", kot je zapisal New York Times. CIA je Suhartu predložilia spisek 5000 "komunističnih simpatizerjev", ki jih je vojska nato usmrtila.

Vietnam

1960-1975

2 milijona mrtvih

Totalno opustošenje Vietnama

Kambodža

1969-1975

2 milijona žrtev vojne in njenih posledic

Po desetletju neuspešnih prizadevanj ZDA leta 1970 končno strmoglavijo princa Sihanouka, kar pripelje na oblast Rdeče Kmere in razvpitega mesarja Pola Pota.

V petih letih bombandiranj so Američani povsem uničili siromašno državo, stara Kambodža je praktično izginila.

Čile

1973

Z vojaškim udarom strmoglavijo demokratično izvoljenega in med ljudmi zelo priljubljenega marksistično usmerjenega Salvatora Allenda, ter ustoličijo diktatorja Pinocheta. Začne se obdobje najhujšega terorja v zgodovini Čila.

Vzhodni Timor

1975-1989

250.000 pobitih (tretjina prebivalstva)

General Suharto z dovoljenjem Washingtona leta 1975 napade V. Timor in izvede najhujši genocid po Hitlerjevem holokavstu. ZDA mu pomagajo z orožjem in opremo.

Nikaragva

1978-1989

desetletna vojna proti "mehkim tarčam"

ZDA formirajo v Nikaragvi lastno vojsko plačancev, ki celo desetletje sistematično ruši gospodarske objekte in terorizira prebivalstvo. Leta 1984 Mednarodno sodišče ZN obsodi ameriško agresijo ter od ZDA zahteva takojšen umik in plačilo velikanske vojne odškodnine.

ZDA odgovorijo z eskalacijo napadov in stopnjevanjem terorja.

Afganistan

1979-1992 1 milijon mrtvih

Afganistanska vlada iz začetka 80-ih let si je prizadevala zaostalo državo popeljati v 20. stoletje. Ker se je pri tem opirala na SZ, so ZDA podprle najbolj radikalne in nazadnjaške fundamentaliste (med njimi Osamo Bin Ladna), ki so res premagali SZ, državo pa pahnili v srednji vek.

Še nekaj odmevnih uspešnic:

Zaire (Kongo)

1960-1965

Na oblast spravijo diktatorja Mobutuja, bodočega dolarskega milijarderja, ki bo naslednjih 30 let z grozljivim terorjem varoval interese Zahodnih korporacij.

Panama

1989

Z vojaškim posegom zamenjajo vlado, bombandiranje, 5000 mrtvih.

El Salvador

1980-1992

75,000 civilnih žrtev

Grenada

1979-1984

Spodkopavanje komunistične oblasti, vojaška invazija leta 1983

Bližnji Vzhod

1948-...

Vojaško in finančno sponzoriranje Izraelske okupacije in terorja nad palestinskim prebivalstvom.

Kuba

1959-...

4 desetletja terorističnih napadov, izolacije, bombandiranj, invazij, sankcij in neuspešnih atentatov na Castra.

Zej pa razmislte...

Lp,

Matej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Killroy: Ma..ti si pa obveščen... moram reči, da so to grozljivi podatki..

No pa dodajmo še eno cvetko... gospod Bush so se odločili spremeniti (baje Monrojevo) doktrino, po kateri se lahko Amerika samo brani in ne napada..no sedaj lahko napadejo tudi..pač njim nesimpatične (beri: baje teroristično nastrojene) države.. in to..in sedaj ta boljši del: z jedrskim orožjem... juhu!!

Saj lahko rečem le...no comment!

lp alena

Better blond than bold!!

Popravil/a - alena_bmw dne 12/06/2002 ob 18:40:22

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala lepa,sam tega nism jest skupi nabrav.To sm iz ene anarhistične strani potegnu pa predal naprej,da bojo ljudje počas začel razmišlat.

Pa še nekaj izjav ameriških politikov:

Reporterka: "Slišali smo, da je zaradi ukrepov proti Iraku doslej umrlo pol milijona iraških otrok, to je več kot v Hirošimi... ni to previsoka cena?"

Madeline Albright:"Mi mislimo, da je to ceno vredno plačati."

"Nikoli se ne bom opravičeval za ZDA, ne briga me kakšna so dejstva."

George Bush starejši

"Če bi te stvari pokazali ljudem, ne bi nikoli več bilo nobene vojne."

Častnik Pentagona,o vzrokih za cenzuro posnetkov iz Zalivske vojne

Popravil/a - Killroy dne 12/06/2002 ob 21:30:23

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

killroy ne recem,da v tvojem postu nasteto ni mozno,je celo verjetno (veliko je faktov).......samo......

....samo z afganistanom pa nekako niso zadeli na tisti anarhisticni strani.....1979 se je namrec zacel sovjetski napad na afganistan z padalskim desantom 200 pripadnikov speznaz (ce kdo hoce mu lahko posodim knjigo o tej elitni enoti sovjetske vojske),ki so potem pobili takratno afganistansko vlado,ki ni hotela pristati na sovjetske baze na svojem ozemlju.CIA se je vmesala "sele" leta kasneje (nekje ´81/´82).talibani tudi niso nastali takrat,ampak kasneje in ne v afganistanu ampak pakistanu,kamor so se najvecji muslimanski radikalnezi "zatekli".prvotni gverilci so se imenovali mudzahedini (sveti bojevniki) iz katerih vrst so talibani rekrutirali najbolj gorece vernike za svoje sole v pakistanu.

prvotni pomagaci mudzahedinov so bili britanci (SIS/SAS),ki na ta del sveta gledajo kot "svojo" sfero influence (ta pogled izvira iz kolonialnih casov).

BTW.... tudi vietnam ni samo maslo zgresene politike kennedy-ja in njegovih naslednikov.tej katastrofi je botrovalo vec dejavnikov: sovjetska teznja po ekspanziji sfere vpliva,kitajska seveda ni hotela biti dalec za USSR,nasprotovanje USA sovjetskemu ekspanzionizmu (itd. druga drugi),anarhija in korupcija v vietnamu,nezadovoljstvo prebivalstva z vietnamsko vlado.... ad nauseam continuum

v kambodzi so se te "opisane" grozovitosti pricele po "umiku" USA iz indokine (vietnam,laos,kambodza,tajska).

v nikaragvi je hotela sovjetska zveza postaviti komunisticni rezim.USA so vedno nasprotovale komunizmu na ameriskih kontinentih.

zaire je bivsa belgijska kolonija.ne vem kaj mesas USA zraven.

bliznji vzhod: ce ne bi USA podkrepila izraela zidov tam po vsej verjetnosti ne bi vec bilo.to zupo so zakuhali britanci po umiku leta 1948,ko so samosvoje potegnili meje brez obzira na etnoloska obmocja.in ker je zidovski lobi v USA strahotno mocen....

kuba: hm....sem se premalo ukvarjal s tem,samo castro tudi ni nedolzna ovca.

v bistvu se da celotna zgodovina zreducirati na slabe odlocitve zmagovalcev (kdajkoli in kjerkoli) in na posledice teh slabih odlocitev.kar pa si ti konkretno pisal se podpisuje z hladno vojno.zdaj mi samo se povej,da so za to samo krive USA in te proglasim za glavnega komunisticnega ideologa foruma.

in jaz nisem noben pristas in/ali zagovornik USA,na jetra mi pa gre prepisovanje/sirjenje propagande.drzimo se dejstev in ne nekih cula/kazala govoric.

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej tole;Jest sm to sam prekopirov iz tiste strani,da bojo drugi lahko tole vidl,zato ne mene zej neki krivit,če je "narobe" napisan.Če ti kej pri tem ni všeč,izvoli,njihova stran pa se jim prtož.(www.ruleless.com/portal/default.php)

Sam ne morš pa govort,da so zda nedolžne ovčice,ker to niso.Zakaj pa mislš,da jih pol sveta sovraž? Pa iz tvojega pisanja se jasno vidi,da res nisi pristaš zda,samo vsako izjavo si pokomentiral tko,da so zda izpadle zmagovalke.Kr se pa tiče tiste moje razglasitve komunističnega ideologa;Marksov komunizem me zanima,ampak jest nism noben ideolog in pobudnik nevem-katerega revolucionalnega gibanja,in ne,tudi majice oziroma zastave z Che Guevaro nimam.Jest pač povem svoje mnenje,kar je menda na javnem forumu dovoljeno,saj živimo v demokratični državi,varni pred teroristi in pod okriljem vsemogočnih in vedno pravičnih Združenih držav Amerike!(Najbrž cinizma ni treba posebej poudarjat)

Popravil/a - Killroy dne 12/06/2002 ob 22:25:01

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

killroy obtozujem te nic,fakti govorijo zase.

- siris nekaj,v kar (vsaj izgleda) nisi 100% preprican,da je res -> cula/kazala

- nikdar in nikjer nisem rekel,da so USA nedolzne,ker niso.

- zakaj jih pa polovica sveta _ljubi_? eh,spet vprasanje je kozarec pol prazen ali pol poln.

- ja,mene tudi veliko stvari zanima.

- valda da poves svoje mnenje - samo potem ga imej in ga podkrepi z dejstvi in ne govoricami ali kakrsnokoli propagando.

- cinizem in ironija sta sol v juhi zivljenja - in kaksen smajli tudi.

se vedno mi pa ni jasno zakaj jih toliko pada na stare fore o podlem in zlobnem zahodu.mogoce,ker ni vec vse "nase" in je treba zaceti delati?

analogija: npr. nemcija ali japonska sta bili po drugi svetovni vojni totalno na dnu - inflacija,nikakrsne infrastrukture,zasedena dezela.in sigurno nista prisli do polozaja kjer trenutno sta (gospodarski velesili) samo z tarnanjem in oziranjem po "boljsih" casih.

da sloveniji manjka kar nekaj faktorjev do urejene pravne drzave in moznega zacetka resne demokracije je pa druga stran medalje - politike in politicno kulturo imate taksno,kakrsno ste si izbrali na volitvah.

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...stare fore o zlobnem zahodu...

Jest sm premlad,da bi krkol slišov od zlobnega zahoda,ker sm bil takrat,ko so naši vrli tovariši to govorili,komaj rojen.Do mojega mnenja o ameriki sem prišel sam,brez kakršnekoli zunanje pomoči.

...siris nekaj v kar nisi 100% prepričan...

jaz ne širim ničesar.Če kdo hoče to,kar sem napisal,uporabiti,naj uporabi.

Tvoja propaganda

Zej mi pa odgovori na tole vprašanje:Kaj je zate propaganda?

Oni(zda) nas nonstop bombardirajo s svojo "vojno proti terorizmu,svobodo za vse,demokracijo,enakost.itd" Vsak dan je na radiju,tv,cajtngih zmeri kšna novica o ameriki;koga so,koga bojo in o kom še razmišljajo,da ga bojo bombardiral sam zato,ker njim to paše?pa njihov patriotizm;Joj,iz kolonije so ratal samostojna država,zato morjo pa NUJNO met na vsakmu voglu po 50 zastav obešenih,pa vsak 4 julij morjo met velikanske parade pa ognjemete pa svašta.KUKR DA SO EDINA DRŽAVA,KI SE JE ZNEBILA KOLONIALNE OBLASTI.Pa njihov kompleks večvrednosti.Pa če si slučajno pozabu:Oni so začel pobijat indijance,ker se niso podredili "belemu človeku".Pa isto z črnci.Najprej jih prpelejo iz Afrike za sužne,pol so pa kr naenkrat oni krivi za ameriško civilno vojno pa za vse probleme v "tej veliki deželi" .Če nisi razbral,kaj mislim s tem,naj ti povem:CELA ZAJEBANA DRŽAVA MI GRE NA JETRA!!! Če se s tem ne morš sprijaznt,mi je žal,ampak jest ne mislm spremenit svojga mnenja.

Zej pa predlagam,da zakopljeva bojno sekiro in raj prhranva moči za kašno bolj zanimivo temo.

Lp,

Matej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cool by me,ce ti gre drzava na jetra,samo spet polresnice trosis.suznjev niso pripeljale USA (saj takrat se niso obstajale) na kontinent,temvec britanija,francija,holandija in spanija (ajd,tudi ne direktno,ampak posredno s trgovci).

in kaj se spet obesas samo na indijance? evropejci so pred tem enako delali v afriki in aziji - in celo v evropi (npr. 30letna vojna).

da pa so USA zaradi "pomankanja" zgodovine in tradicije zakompleksani je verjetno.ne spremeni pa cisto nic na dejstvu,da so trenutno najmocnejsa in gospodarsko zelo razvita drzava.to jim da do neke mere pravice (ali si jih sami vzamejo),da delajo kar se jim zdi prav.ce se polovica sveta s tem ne strinja je to z njihovega (USA) zornega kota "tough shit",z druge strani gledano pa snobizem,prepotentnost in arogantnost USA proti svetovni skupnosti.resnica je pa spet najbrz nekje na sredi teh dveh ekstremov.

bojne sekire pa ne odkopavam za eno normalno diskusijo,za kar to trenutno se smatram.in seveda spostujem tvoje mnenje.

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se bom še jest mal pridružil debati: men ameri niti ne grejo tolk na živce - na živce mi pa gre njihova lažna liberalnost - ker ne glede na to kaj lapajo, kok so oni odprti in oh in sploh, so eni največjih puritancev (sploh v primerjavi z evropo). Ker če pogledaš američana k pride v evropo se mu dobesedno zmeša - tuki lahko kup brez problema alkohol v trgovini, se ga napije in ga ne bo za to noben aretiru; lahko gre v videoteko in si sposod kakršen film hoče, lahko pržge cigaret na ulci (v nekaterih zveznih državah je kajenje dovoljeno samo na lastnem ozemlju (vrt, hiša),... In to je men ubistvu smešn - za ene stvari, ki so čist marginalne, so rigorozni do konca, medtem pa lahko naredi izpit za avto nekdo, ki ga še nimajo za dovolj zrelega, da bi gledal film, ki prikazuje eno najbolj naravnih stvari - seks; o tem kako lahko pa tam pištolo kupš pa raj ne bi. Sej takih stvari, k se nam zdijo čudne in nelogične je pr njih malo morje - ampak hej, sej drugačnost ni nujno slaba - je pa tko kot pr nas - ene stvari so dobre, druge slabe, Utopija je pa še zmeri utopija.

God bless the losers, for they determine the winners!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

chebi,pa prihajamo nekako do bistva problema - "dvojna" morala ali bolje receno nesorazmerna morala v _dezeli hrabrih in prostih_.

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:chebi,pa prihajamo nekako do bistva problema - "dvojna" morala ali bolje receno nesorazmerna morala v _dezeli hrabrih in prostih_.

Že, že, ampak pomoje te stvari motjo samo nas, njih pa sploh ne, ker so pač to sprejeli oz. so se navadili. Tko da nej počnejo kar hočjo, dokler se to ne tiče nas!

God bless the losers, for they determine the winners!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno ze presedam s tem, ko dodajam se eno mnenje, tudi sicer tukaj gor ne objavljam, ampak tokrat bom.

Najprej kar se tice ZDA in preverjanja tistih, ki pridejo v ZDA. Kot prvo, noben Slovenec ne bom preverjen, nikomur ne bodo odvzeti prstni odtisi. Gre samo za ukrep proti drzavam, ki sponzorirajo terorizem in za ljudi, ki iz teh drzav prihajajo (Afganistan, Libija, S. Koreja, Sirija, Irak, Iran, itd). ZDA imajo ABSOLUTNO PRAVICO to narediti, sploh po 11.septembru. Jaz nimam cesa za skrivat in jim rade volje dam svoj prstni odtis.

Kar se pa tice ZDA v preteklosti. Res je, da so bile velike zrtve na strani napadenih a tudi na strani ZDA. Vendar je v zunanji politiki treba postavljati prioritete: kaj je pomembnejse? par zmesanih talibanov v Afganistanu ali pa osvoboditi srednjo Evropo izpod komunizma? To pa, da se je na tak nacin zacel "boj civilizacij" - je popolna neumnost in cista demagogija. Poglejte enkrat na islam strogo racionalno, brez obcutkov, nedemagosko - za kaj gre? Gre za najvecjo religijo sveta, ki ji sledi 1,5 mrd ljudi. In kaj pa imajo npr. Maroko, Egipt, Jordanija, Afganistan in Indonezija skupnega? Nic vec kot krscanske dezele.

Da ne bom predolg - samo nekaj dejstev okrog kriznih zarisc hladne vojne. V Vietnamu je bila SZ tista, ki je napadla, ZDA so Vietnam branile in tudi izgubile, komunizem je zmagal. Kar se tice Koreje je zato treba vedeti nekaj vec kot gledat MASH na POPu. Zdruzeni narodi so branili J. Korejo vis-a-vis SZ, ki je napadla S.Korejo in ustolicila svoj rezim. Kar se tice Cila - enako - komunizem je bilo treba uniciti. Vem, da Pinochet ni ravno najvecji demokrat, a ubranil je pomemben del J.Amerike pred vplivom SZ.

Za konec pa se to: ZDA so bile 11.septembra napadene. Umrlo je vec tisoc nedolznih ljudi. Ne samo Americanov. Predsednik Bush je povedal, da bodo ZDA posredovale v tujini, ce bodo cilji jasni in ce bo v igri njihov nacionalni interes. In ce Saddami, Gadafiji ipd. razvijajo orozje za mnozicno unicenje, in raznorazni verski voditelji v Iranu kricijo o potrebi unicenja "vodje velikega Satana" - beri "vodje zahodne civilizacije", potem naj se ne cudijo ce jih bodo enkrat dobili. Poleg tega pa je Bush povedal, da bodo ZDA vedno na razpolago Evropi in njenim drzavam in ljudem. Da je pa treba zlo uniciti je dejstvo. In najbolje je ce ga zatres v kali.

Poleg vsega pa se mi v dno duse upira to, da tukaj pljuvate po Americanih, kot da so krivi za vse, kar se na svetu zgodi in pri tem ne pokazete niti malo socustvovanja do vseh, ki so v ameriski vojski umrli zato, da imamo danes "demokracijo" in da nas morda jutri ne bo prizadela katastrofa, kot je ZDA 11. septembra lani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!