Skoči na vsebino

Ste slišali tole?


Killroy

Priporočene objave

v bistvu se mi ne da,samo bom vseeno......ozna je pokojna,ljudje ki so jo tvorili so politiki in ministri; KGB-ja ni vec,bivsi direktor je danasnji premier; takih primerov je prevec (afganistan,izrael,egipt,kitajska itd.).

pa komu to mar......amerika je veliki satan,so rekli in tega se drzimo.

smrt fasizmu,svoboda narodu.

ice to ti dam prav , ampak kot si napisal so že pokojni. ameriška politika je pa še kako živa in zelo dejavna pri uresničevanju svojih interesov za vsako ceno. mogoče ti to zveni da se mi toži po "svinčenih časih" ampak če meni ni všeč ameriška politika , še ne pomeni da mi je bil socializem.

včasih se mi zdi da imaš že pravo paranojo pred ta rdečimi , tako kot so včasih imeli v ameriki... :wink: :wink: :lol: :twisted:

dr.looney :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zopet nagradno vprasanje: kaj je smisel politike dane drzave?

nagrada: pijaca (ali dve) po zelji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nagradno vprašanje ni slabo, morda pa bi bilo pametno dodati ključno besedico, kaj je DEKLARIRANI smisel in DEKLARIRANA politika dane države. In koliko je ta oddaljena od tiste prave, zakulisne, prikrite očem nas nevednih bimbotov. Ice, saj se menda ne bomo okoli tega preklali? Zame Amerika ni nič boljša in gotovo nič slabša od mojega dragega Kazakhstana, Bet-Pak-Dale, da sem precizen. Vegetacija je res malce drugačna, pa ceste, pa hiške ob njih, vendar tisto, kar šteje, so ljudje. Se lahko tu vsaj malo strinjava, veliko bi mi pomenilo, res.

Lep pozdrav, PEPE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nagradna igra :

Si predstavljaš,nobenega sekret papirja, ščetk za školjko, ampak prava pijača in to celo dve.

ICE napreduješ.

Kaj si že vprašal ?

A ja, za kaj nas oblastniki buzerirajo ?

Odg.: da bi jim to čimdlje trajalo.

Deklarirani smisel je pa drugačen in je odvisen od politične opcije, ki je na oblasti.

Ta najbolj spretni oblastniki ponujajo pravljico, ki več časa traja. Potem so oblastniki, ki podkrepijo zavzetost ljudi za pravljice z metodami takih in drugačnih prepričevanj, še najraje z shujševalnimi dietami pa, osamami, telesnimi napori ali celo z izbrisi iz registra.

Ampak vse se enkrat konča. Potem pa znova na novo.

Zgodovina je najboljša učiteljica, ljudje pa najslabši učenci. Še kar ponavljamo prvi razred.

Ma ne vem če bo glih za nagrado, postaja pa zateženo.

:?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no ja,izgleda,da sta samo pepe in ran suhih grl.sicer,dragi pepe,spet pletes stranske poti filozofije v vprasanje,pa saj.....to je forum za to. :wink: ne pepe,sem zavestno zastavil vprasanje v dani obliki; ran je bil ze silno blizu "pravilnemu" (to sploh obstaja?!) odgovoru.pokronala sta ga oba z tistim "deklariranim".

odgovor je namrec _cisto_ enostaven: cilj politike dane (katerekoli!) drzave je pridobiti prednosti (tudi premoc) na cimvec podrocjih pred konkurenco; na diplomatskem parketu,ekonomski razvitosti,prodajni politiki,sportu in ne nazadnje tudi vojaskem smislu,ceprav je vojna samo nadaljevanje politike z drugimi sredstvi (yeah right :roll:).torej konec koncev gleda vsaka drzava (pustimo politicno opredeljenost vlade na strani),da si pridobi cimvec veljave in "moci" na svetovnem plesnem parketu z "vsemi moznimi sredstvi".nekaterim drzavam gre to bolje,nekaterim slabse.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič pijače :cry: :cry: :cry: ? Pa poglejva še enkrat: deklarirana, v svilo zavita politika in smisel vsake države je, da vsakomur, ki hoče poslušati, razlaga: MI SMO THE BEST! Brez nas ne bi bilo blagostanja, bili bi talibani, pa brezposelni... Pravi smisel pa, kot trdiš tudi sam, je, da si država pridobi čimveč veljave, moči, nenazadnje bogastva. Na razne načine, z raznimi sredstvi, bolj ali manj obzirno. Torej pridobivanje, če hočemo grabljenje, če ne izbiramo besed končno tudi rop.

Nagradno vprašanje: kdo in za koga pridobiva, grabi, ropa?

Če se ti bo ljubilo pogledati stran nazaj, boš opazil, da sem v svojem postu omenjal pohlep, do skrajnih meja prignano požrešnost. kot smo jo sposobni izpiliti samo ljudje s svojo domiselnostjo. In kdo se okorišča s to požrešnostjo? Američani, Rusi, Slovenci, Poljaki, Bantu črnci...??? Vsak, ki ima za to možnost, ki mu njegov položaj to dopušča. Torej, dragi Ice, besedica DEKLARIRANA je bila z moje strani vstavljena povsem namenoma, čeprav ne paše v tvoj koncept. Jaz bi se vseeno zmenil za pijačo, saj ni važno, kdo jo plača. Ali še bolje, vsak eno, deal?

PEPE (obljubim, da ne bom filozofiral)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi se vseeno zmenil za pijačo, saj ni važno, kdo jo plača. Ali še bolje, vsak eno, deal?

PEPE (obljubim, da ne bom filozofiral)

no deal.pridita z ranom v lendavo,castim.saj sem rekel (oz. napisal),da sta izgleda samo vidva zejna - ergo bo treba grla ovlaziti.in ce ne mislis vec filozofirati,kdo pa bo?! potem ko se je leon poslovil se mislis se ti po francosko zmuzniti? a a,ne bo slo.dezurnega za vsako stvar.

glede diskurza o politi: drzava se konec koncev tvori iz prebivalcev,torej ni nekaj abstraktnega.to je navzven neka entiteta s katero se lahko druge "drzave" ukvarjajo."deklarirana" se pa lahko razume kot skupna volja ljudstva (ergo drzava) ali kot napovedan kurz politike (kar je v danasnjih casih bolj malo verjetno,da bo nekdo svojo politiko do potankosti razlozil).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede diskurza o politi: drzava se konec koncev tvori iz prebivalcev,torej ni nekaj abstraktnega.to je navzven neka entiteta s katero se lahko druge "drzave" ukvarjajo."deklarirana" se pa lahko razume kot skupna volja ljudstva (ergo drzava) ali kot napovedan kurz politike (kar je v danasnjih casih bolj malo verjetno,da bo nekdo svojo politiko do potankosti razlozil).

Jasno, da se država tvori iz prebivalcev, žalostno dejstvo je samo, da je 99% teh prebivalcev ovc, ki verjamejo v deklarirano politiko, preostali 1% pa oblikuje dejansko politiko, katere pa seveda ne bodo nikomur razlagali, saj niso nori. No, razen kake izjeme. Je pa to včasih tudi izvrsten trik: vse poveš tako kot misliš in nameravaš, saj ti itak nihče nič ne verjame. Kraljevsko!

V Lendavo pa žal ne pridem, ker sem zadnje čase nekaj sesut in se ne bi rad do konca razparceliral kje po cesti. Drink pa za drugič. Samo da smo prišli do ugotovitve, da Amiji niso packoni, se že bolje počutim.

PEPE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jasno, da se država tvori iz prebivalcev, žalostno dejstvo je samo, da je 99% teh prebivalcev ovc, ki verjamejo v deklarirano politiko, preostali 1% pa oblikuje dejansko politiko, katere pa seveda ne bodo nikomur razlagali, saj niso nori. No, razen kake izjeme. Je pa to včasih tudi izvrsten trik: vse poveš tako kot misliš in nameravaš, saj ti itak nihče nič ne verjame. Kraljevsko!

ker imam o politiki svoje mnenje in se o njej ne pogovarjam več, pa me je vseeno zbodel ta 99% ovc. vse kar sta z ledenim in seveda turi ran napisali o politiki je res, vendar še vedno me muči 99% ovc, ki naj bi na demokratičnih volitvah izbrale svoje ljudi (1%), ki bi zastopale njihove interese. tu se pa demokracija konča, 1% pozablja na interese 99% in vidi samo interese 1%. če pa nekdo izmed 99% ovc želi iznesti svoje nestrinjanje z 1% pa postane državni sovražnik št. ena in ga "mediji" raztrgajo in osvinjajo, da ga še pes ne povoha. to v končni fazi pomeni da izstopanje iz karavane 99% ni pametno, je celo nevarno, zato ostajaj v karavani 99% ovc in idi v isti smeri za blaženim vodjem 1%, ki točno ve kaj je dobro za 99% ovc.

resno bi si želel referendum za EU in za NATO, kajti zanima me volja ljudi in PROSIM VAS PRIDITE V POLNEM ŠTEVILU NA TA REFERENDUM za nas in naše zanamce gre. :twisted: :evil: :oops: :oops:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Marijan, žal ti moram napisati, da po mojem mnenju prave demokracije ni. Vsi vemo, da naj bi beseda demokracija pomenila vlado ljudstva. Vendar je toliko bolj udobno ne razmišljati in se pustiti voditi, manipulirati, potem vsaj nisi ničesar kriv, bil si zapeljan... Iz zgodovine se ne spomnim nobene prave demokracije, niti tiste opevane grške. Želel bi si misliti vsaj, da je bila odločitev Slovencev za izstop iz Juge demokratično dejanje, vendar ostajam pri želji. Ne vem. Upam.

Žal, ponavljam, ŽAL še vedno zastopam stališče o 99% ovc in 1% volkov. In ko ovcam dokončno dopizdi (oprosti izrazu), pride do revolucije, ki jo vodi - kdo drug kot nov volk. Itditditd... Tako nekako meni govori zgodovina. Če se motim, toliko bolje.

PEPE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz zgodovine se ne spomnim nobene prave demokracije, niti tiste opevane grške.  

PEPE

Sam kar se opevane grške tiče, po moje je kar bila. Sam suženj v njej nisi smel bit. :wink:

Tko kot danes, samo obratno. V Ameriki pa v ZEvropi demokracije ni, ampak če imaš dost denarja, si jo lahko narediš.

Ista zgodba že tisočletja.

Kar je dano Jupitru ni dano volu.

8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Money makes the world go round.......

Ali še bolje, ena od včeraj (vsaj zame): SHIT HAPPENS. WRONG - IT TAKES EFFORT TO MAKE SHIT HAPPEN.

Ran, imaš morebiti občutek, da sva za spoznanje preveč črnogleda?

LP, PEPE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce se lahko vmesam in odgovorim: nope,samo trezno razmisljata. 4. murphyjev aksiom namrec ze vse pove: ce je stvar clovek naredil in se lahko pokvari,se tudi bo. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Money makes the world go round.......

Ali še bolje, ena od včeraj (vsaj zame): SHIT HAPPENS. WRONG - IT TAKES EFFORT TO MAKE SHIT HAPPEN.

Ran, imaš morebiti občutek, da sva za spoznanje preveč črnogleda?

LP,  PEPE

Ma veš kaj, tudi sam opažam, da karkoli od mene pade ima nek negativen naboj.

Čeprav se ne počutim tako. Pravzaprav mi za mnogo stvari dol visi. Kakšenkrat tle na forumu zanalašč malo črnogledo nakladam in poskušam navdušencem povedat, da so stvari lahko tudi drugačne in to je vse. 8)

Drugače pa, optimizem rulz, pa čeprav sam do prvega ovinka. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce se lahko vmesam in odgovorim: nope,samo trezno razmisljata. 4. murphyjev aksiom namrec ze vse pove: ce je stvar clovek naredil in se lahko pokvari,se tudi bo. :wink:

To je preveč optimistično, ne da se bo pokvarila, je že pokvarjena.

:twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 let pozneje...

Nisem vedel kam bi pripopal tole cvetko iz današnjega eVečera, pa sem jo sem:

Petnajstminutni tepež dober za otroka?

Novozelandsko katoliško društvo Funkcionalna družina tamkajšnjim staršem svetuje, naj se svojim porednim otrokom ne bojijo prisoliti zaušnice, paziti morajo le, da tepenje ne traja več kot deset ali petnajst minut.

V društvu poudarjajo, da fizično kazen priporoča celo biblija, saj naj bi se s tem izganjal "greh iz srca". "Zaušnice so dobre za otroke in starše," v svoji brošuri za starše menijo člani društva in dodajajo: "Namen zaušnic je spraviti iz otroka neumnost in grehe, da ne postanejo sestavni del njegove osebnosti." Kot še pišejo, je otroška jeza po prisoljeni zaušnici znak, "da ga niste udarili dovolj močno".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem vedel kam bi pripopal tole cvetko iz današnjega eVečera, pa sem jo sem:

Petnajstminutni tepež dober za otroka?

Novozelandsko katoliško društvo Funkcionalna družina tamkajšnjim staršem svetuje, naj se svojim porednim otrokom ne bojijo prisoliti zaušnice, paziti morajo le, da tepenje ne traja več kot deset ali petnajst minut.

V društvu poudarjajo, da fizično kazen priporoča celo biblija, saj naj bi se s tem izganjal "greh iz srca". "Zaušnice so dobre za otroke in starše," v svoji brošuri za starše menijo člani društva in dodajajo: "Namen zaušnic je spraviti iz otroka neumnost in grehe, da ne postanejo sestavni del njegove osebnosti." Kot še pišejo, je otroška jeza po prisoljeni zaušnici znak, "da ga niste udarili dovolj močno".

Stvar resnično deluje! Preverjeno na meni! Pa poglejte, kakšn fejst dec sm ratov:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zaušnice lahko trajajo deset minut? sem mislil, da ne obstajajo v množini sploh. zaušnica je pač ena. <_<

verjetno daš otroku prej glavo v šraufštuk, pol pa gre. :slap:

kake bedarije. :BUA: cerkvi se je res čas ustavil 2000 let nazaj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem vedel kam bi pripopal tole cvetko iz današnjega eVečera, pa sem jo sem:

Petnajstminutni tepež dober za otroka?

Novozelandsko katoliško društvo Funkcionalna družina tamkajšnjim staršem svetuje, naj se svojim porednim otrokom ne bojijo prisoliti zaušnice, paziti morajo le, da tepenje ne traja več kot deset ali petnajst minut.

V društvu poudarjajo, da fizično kazen priporoča celo biblija, saj naj bi se s tem izganjal "greh iz srca". "Zaušnice so dobre za otroke in starše," v svoji brošuri za starše menijo člani društva in dodajajo: "Namen zaušnic je spraviti iz otroka neumnost in grehe, da ne postanejo sestavni del njegove osebnosti." Kot še pišejo, je otroška jeza po prisoljeni zaušnici znak, "da ga niste udarili dovolj močno".

Poznam nekaj razvajenih mulcev, ki jim že nebi škodilo ! A ne iz moje strani, ker nočem imeti opravka s sodiščem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!